Белег след секцио

  • 9 914
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
А мажете ли се с нещо, защото на мен нищо не ми казаха при изписването, но съм чувала, че е хубаво?

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз го мазах на втория месец с Контратубекс,но използвах само една опаковка и не видях разлика.

# 17
  • Мнения: 2 498
MKT , не се притеснявай-ще избледнее Peace....при мен вече не се и вижда, а беше както ти го описваш с тази разлика, че аз съм лепена, а не шита.......

# 18
  • Мнения: 2 125
След 3 години (и 2 рязяния) си търся белега...толкова е блед, че наистина не се вижда. Не се притеснявайте, кой шит, кой лепен...след време няма да забелязвате и това, което е останало. Аз лично с нищо не съм мазала, зарастна си от самосебе си и гордо крача с нисък  и изрязан бански на плажа Flutter.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Само 3 месеца са минали ,и белега ми вече почти незабележим ! Перфектна работа!

# 20
  • Мнения: 4 621
Ще избледнее с времето, не се тревожи Hug

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе може и да не избледнее, всичко зависи от типа кожа!

На мене белега от апандисита ми е като току що срязан, а съм оперирана преди 15 години, най-вероятно и от секциото ще е така...ама карай!

# 22
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Още ми е червен, но не ме притеснява, както каза една от мамите- той си ми е много скъп спомен!
Иначе разрезът е ниско долу, доколкото знам вече не се реже целия корем като преди! относно размера- намалява- преди беше една педя, а сега е по-малко!

# 23
Вие сте си добре,мен ме оперираха вертикално,белега ми е 10 см дълъг и изобщо няма изгледи да избледнее.Сега 10 месеца по-късно си е същия но на мен не ми пре4и ве4е и спря да ме интересува дали ще се зали4и.Айтоска му работа,режат като прасе #Cussing out

# 24
  • Мнения: 8 917
Ще избледнее, не се тревожи - моят избедня, въпреки, че аз дори си го харесвам Wink

# 25
  • Мнения: 2 309
С точност не съм следила и няма как да ти кажа,но вече след две години,нищо не личи.Единствено когато се наведа и се очертава.Все пак си е голяма рана,няма как да се избледнее с такава скорост Peace

# 26
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Брей незнам от какво зависи по-бързото избледняване  newsm78. Първото секцио ме шиха с вътрешен шев, от този дето само две кончета се виждат в края на разреза. Дали щото не го третирах ама три години след раждането все си се виждаше достатъчно. Втория път пък ми направиха нормален шев, просто така се наложи пак при същия лекар беше секциото, но дали щото го мазах с контратубекс незнам ама сега почти 5 месеца след секциото е заличен толкова колкото предния след три години  newsm78.

# 27
  • Мнения: 3 069
При мен е синкаво виолетов.....не знам кога ще избледнее напъно но ще стане някога.

# 28
  • София
  • Мнения: 888
Извинявам се,че се намесвам  не точно по темата, но тъй като мисля да раждам секцио този път, искам да попитам  дали изтича кръв като при нормалното раждане - тоест  при нормално раждане има кръвотечение около 40 дни след това. Как стои въпроса при секциото?Имам още един въпрос - наистина ли  има контракции след раждане секцио и колко са болезнени те:)

# 29
  • Мнения: 1 029
Извинявам се,че се намесвам  не точно по темата, но тъй като мисля да раждам секцио този път, искам да попитам  дали изтича кръв като при нормалното раждане - тоест  при нормално раждане има кръвотечение около 40 дни след това. Как стои въпроса при секциото?Имам още един въпрос - наистина ли  има контракции след раждане секцио и колко са болезнени те:)

И при раждане със секцио също има разбира се кръвотечение - т.нар. лохии, определено няма да ти се размине и на теб Mr. Green Не знам за какви контракции говориш след раждането, има болка от операцията, която отшумява за няколко дни, при някои и по-дълго.

Общи условия

Активация на акаунт