ДГ Звездичка срещу оздравителната ДГ в Чайка.....

  • 3 113
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 407
Radina, за логопедичната пак трябва заключение от специалист(и)- за невролог знам със сигурност.

# 31
  • Мнения: 2 839
Децата със здравословни проблеми са с предимство, останалите само попълват групите.Не са върнали дете със здравословни проблеми,защото вече няма места.
На теория е така, практиката е друга. Изобщо не се стига до попълване на групите със здрави деца. Тези с проблеми са предостатъчно. Но жалкото е, че много често за проблем "минава" ей това РиЛ, което не е така. Или, ако все пак може да се отчете като проблем /то явно може/, другите деца с далеч по-сериозни проблеми са толкова много, а не са в логопедичната.
По времето когато бяха прегледите на логоподечната и двете ми деца не казваха още Р, ако бях ги пуснала на комисия, щяха да ги одобрят със сигурност. 2 месеца по-късно Георг започна, ей така от раз. За Стела, както казах е много вероятно така и да си остане. Е? Деца с логопедични проблеми ли са?

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 14:24 от DiVA

# 32
  • Мнения: 3 211
Като знам на мен колко ми беше трудно да запиша Габи за ДГ, въпреки че беше на ясла....
Мисля, че ако имаш връзки за Звездичка (не знам дали действително си тръсила връзки или просто предполагаш, че ще намериш, защото аз намерих на много високо ниво и пак НЕ УСПЯХ да я запиша там), трябва още от сега да ги задействаш и да ти пазят мястото топло, щото е голям зор.
За Звездичка имам много добри впечатления, за базата-страхотна, учителките-добри, децата-много, но навсякъде е така, Габи е в Слънчо (зад Макдрайв) там са 37 в група.

# 33
  • Мнения: 5 622

 Не. Нямам връзки нито в едната, нито в другата ДГ! Просто споделих, че най-вероятно ще са нужни, което не значи, че аз имам  такива..Щеше да е много по-лесно ако не беше така, но....

Първият работен ден на януари 3-ти ли се пада? От посреднощите ли ще трябва да се чака?!Щото нещо такова дочух....  Sick

За частните ДГ- дори и да насмогнат на бройките деца, съгласете се, че не всички могат да си позволят детето им да ходи на частна градина.И това ми се щеше да не е така, но е факт. Аз нямам възможност да плащам по 350 и повече лв на месец за градина....  Stop

И ако нещата стоят така- или връзки в дадена градина, или да се плаща за частна, предпочитам първото. Определено!

# 34
  • Мнения: 17 407
За да си сигурна, попитай в съответната градина- някъде не приемат молби от първия работен ден. НЕ искам да те отчайвам, но малкият входящ номер на молбата не винаги гарантира прием...Подай молби на няколко места- за всеки случай, дано все някъде стане Peace

# 35
  • Мнения: 13 512
Децата със здравословни проблеми са с предимство, останалите само попълват групите.Не са върнали дете със здравословни проблеми,защото вече няма места.
На теория е така, практиката е друга. Изобщо не се стига до попълване на групите със здрави деца. Тези с проблеми са предостатъчно. Но жалкото е, че много често за проблем "минава" ей това РиЛ, което не е така. Или, ако все пак може да се отчете като проблем /то явно може/, другите деца с далеч по-сериозни проблеми са толкова много, а не са в логопедичната.
По времето когато бяха прегледите на логоподечната и двете ми деца не казваха още Р, ако бях ги пуснала на комисия, щяха да ги одобрят със сигурност. 2 месеца по-късно Георг започна, ей така от раз. За Стела, както казах е много вероятно така и да си остане. Е? Деца с логопедични проблеми ли са?
Аз говоря за оздравителната в "чАЙКА'. Нямам представа как  е в логопедичната,но в оздрвавителната-няма дете  сус здравословни проблеми,което да не е било прието.

# 36
  • Мнения: 5 622

 A какво стана с предимството на децата посещавали ясла? Габ е записан в Звънче защото...  Thinking

# 37
  • Мнения: 5 250

 A какво стана с предимството на децата посещавали ясла? Габ е записан в Звънче защото...  Thinking

На практика нищо  Rolling Eyes
Моя приятелка е питала директорката на Звънче, след това директно ли ще преместят детето й в градината. Тя е казала, че трябва да подаде молба първия работен ден и да чака списъците  Confused

# 38
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Първият работен ден на януари 3-ти ли се пада? От посреднощите ли ще трябва да се чака?!Щото нещо такова дочух....  Sick
Незнам първите кога са дошли ,но аз в 6:45 сутринта  записах 43 номер. А самото записване започва след 9 часа,но не си ли запазил ред до тогава  нямаш никакви шансове.

# 39
  • Мнения: 2 839
Не е лошо, за тренинг. Че после в първи клас за Кирил и Климент се чака от предния ден следобяд  newsm62
 newsm09

# 40
  • Мнения: 3 595
Направо ме  #Crazy за яслите и за градините ок...ама и за училище ли ще чакаме  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт