Възможно ли е да ти объркат бебето в болница?

  • 3 278
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 159
сложиха ми на ръката номерче, което съвпадаше с беба Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 39 758
Разбира се, че няма невъзможни неща.
На моето раждане сложиха номерче на мен, и на Дияна. И бяхме само две родилки. Другата мама имаше момченце.
Нямаше начин да разменят бебетата, пък и моята беше одрала главата на баща си.
На изписването акушерката почти ми се накара, да стоя до нея при свалянето на номерчето на Дияна, "да не кажеш после, че сме те изписали с друго бебе" Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 295
Раждах в Тина Киркова. Преди колко време- ще видиш по лентичката ми. Раждах секцио. Щом се роди ми го дадоха да си го нацелувам и ми показаха двете гривнички седнакви номера и сини.
След като излязох в реанимация отидох в детското отделение да си я взема за първо кърмене. Едвам се завлякох. Влизам, казвам се номера, дават ми количката с бебето, аз си тръгвам, бутайки бебето към моята стая, говоря му нещо и изведнъж забелязвам, че гривната на бебето е розова. Гледам моята, гледам неговата - кръгом и газ към детското. Ми ....не са чули добре номера. А момиченцето беше много сладко, но аз си исках моето....Е, дадоха ми го, но и един хубав рев му дръпнах, то на една родилка толкова и трявба....

# 18
  • Мнения: 5 468
Като го видиш бебето, няма да му объркаш физиономията повече. Щом аз си познах от раз моето, при положение, че съм изключително слаб физиономист, дори се запознавам с хората по 2-3 пъти понякога... Но след като успях да се надигна от леглото, отидох самоволно в детското отделение, влязох вътре и потърсих с поглед бебето си... до този ден според мен, всички бебета си приличаха, но тогава видях моето, надвесих се над него, видях му номера, видях моя си, то беше и само то... Познах го още с влизането си вътре.
Бебето, което лежеше в съседното креватче пък, така приличаше на една от жените там, че вечерта я питах, дали е нейното и тя потвърди тези мои съмнения Mr. Green.
Ще си го познаеш 100%.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Няма начин да ги объркат.Ние бяхме с медальони  Peace

# 20
  • Русе
  • Мнения: 278
Нямаше начин да разменят бебетата, пък и моята беше одрала главата на баща си.
На изписването акушерката почти ми се накара, да стоя до нея при свалянето на номерчето на Дияна, "да не кажеш после, че сме те изписали с друго бебе" Simple Smile
Е това все едно аз съм го писала  Peace  :hug
Тук дори на бебето има 2 еднакви номера и на майката още един за по-сигурно  Grinning

# 21
  • Мнения: 7 418
Благодаря ви!Успокоихте ме до голяма степен!  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 621
Слагат лентоте с номерцата пред майката, така, че шансът е почти нулев.
Леко раждане Peace

# 23
  • Мнения: 6 164
Една мама беше писала, че при изписването за малко да й дадат друго бебе - някаква хахава акушерка, но това е на 3-я ден след раждането и за 3 дни все ще си познаваш твоето, тъй че няма страшно.   Hug

# 24
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Мисля че това става само по телевизията!
Слагат номера ан майката и на бебето така че шанса е нулев!
Леко раждане и спокойно!

# 25
  • Мнения: 3 360
Не мисля ,че е възможно-спокойна бъди!  bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 119
Слагат еднократни номерета и после ми го дадоха за спомен .Мисля ,че не е объркан направо е одрал кожата на баща си. GrinningАз раждах секцио.При нормалното раждане веднага ти го показват и пред теб ти слагат номерчето.

# 27
  • Мнения: 5 401
Аз раждах вагинално в Шейново. Докато ми шиеха разните му там работи, ми показаха 2 сини лентички, като ме накараха да ги прочета на глас и да ги повторя. Това номерче още ми е в главата - 1516.

След 2 дена, тъкмо си бутам към стаята кошарката на бебенцето и една мама ме пресреща и казва "Ама това е моето бебе!".. Брей, как ли пък не!  Grinning

# 28
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Аз раждах нормално в Шейново. Когато я родих някой я вдигна високо и я беше разкрачил. Същия човек ме питаше дали виждам, че имам момиче, и аз потвърдих(макар че доста ми беше замъглено и размазано пред очите). После ми показаха две розови лентички - малка и голяма. Накараха ме да прочета на глас двата номера и да потвърдя че са еднакви. Казаха ме че едната е за мен другата за беба (могат да се регулира закопчаването - на по-тънка или по-дебела ръка). Докато бяхме в болницата ми я докараха веднъж без номерче на ръчичката - моето диване беше успяла да го махне, но си беше останало в креватчето.
При изписването също сверяват номецата. И досега си ги пазя тези номерца и като погледна колко й е била малка ръчичката, та чак е успяла да си извади юмручето през тази гривничка и ми става мило  Laughing

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Спокойно и хубаво раждане, сладко бебче ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт