Към мамите на поотрасналите момченца

  • 1 930
  • 30
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 323
При нас къпането е единствено с тати от 5-6-месечна възраст. Той показва и следи за измиването всяка вечер на малкия , големия вече се къпе сам отдавна. Ако по някаква причина не се изкъпе на другия ден му е зачервена и направо го боли. Може би си свикват да се измива всеки ден - незнам, но за мен лично един път в седмицата е малко. От три годишен не ми дава да го събличам и къпя (ако го няма баща му)- срам го е. Да не би и при вас да е такъв случая? На татко си дава ли?
Може би ако разбереш причината за отказа ще ти се изясни поведението му. Според мен на 4 годинки просто го е срам от жени.

# 16
Не става дума за мръсотийка, а за смегма. Смегмата се отделя непрекъснато и е добре да бъде измивана само с вода всеки ден.
Щом синът ти е на 4 години, опитай да поговориш с него спокойно и да чуеш, защо не иска да го миеш. Причини може да има много:
1. може да го боли заради неродовното миене
2. може да се притеснява от теб
3. може да е чул нещо в детската градина, което да е причина за поведението му
може да са много други неща. Основното според мен е да разбереш неговото мнение и да зачестиш с миенето.

# 17
  • София
  • Мнения: 830
Разпитвай го много подробно, защо не дава. Може да има някакво съвсем логично обяснение, което си пропуснала. Накарай го сам да си я забели (ние сме така) и ако не иска го питай защо не иска. Мисля че можеш да го приучиш да си мие сам пишората. Също залагам на варианта - татко.

# 18
  • Мнения: 6 461
При нас е същото положението ,когато започна да къпя Тошко вечер и  искам да му измия чурчето ,той започва да се смее и не ми дава ooooh!.
Обаче аз го карам сам да си забелва чурето и да го измива  сам.Той го прави. Peace
На малкия ми син.Вечер преди да си легне  му правя баня и тогава му почиствам чурето.А през деня като сменям памперса само външно.
Веднъж дневно мисля,че е достатъчно да се забелва чурчето.
За по големи интервали не говоря ,защото не е хигиенично.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ОФФФФФФФФФФФФФФ  ooooh!

бубката си е чиста патка, нал' тъй  Rolling EyesMr. Green

хехехехеееее, много ме кефи таз думичка  Laughing  За чурчето няма какво да си говорим.  Wink

# 20
  • Мнения: 6 461
ОФФФФФФФФФФФФФФ  ooooh!
бубката си е чиста патка, нал' тъй  Rolling EyesMr. Green
хехехехеееее, много ме кефи таз думичка  Laughing  За чурчето няма какво да си говорим.  Wink
Mr. Green   бубката, чурчето, чурчето,пишето,пишлето......и др.... Laughing ooooh!
хехехе,Шани ами мъжки майки кво да се прави Laughing

# 21
  • Мнения: 3 740
Дай му възможност да се мие сам, обясни му как да издърпва кожичката, как да се измива и само го наблюдавай и напътствай.  Моите младежи се мият всяка вечер сами от 3-4-годишни, отначало ги наблюдавах всеки път, по-късно започнах да пропускам, към 6-годишна възраст контролирах веднъж седмично, след това спряха да ме пускат в банята.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И аз имах подобен проблем с моят  Rolling Eyes Накрая го решихме, като той започна сам да се почиства. Явно аз съм действала по-грубичко от необходимото Embarassed Вече даже и не знам какво прави в банята  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 4 629
Бубката, т.е. пениса, когато вече е заголен, както във вашия случай се мие всеки ден, а не през седмица-две  Shocked

Говори със детето си повече и открий какъв е проблема, защо не ти разрешава да пипаш пениса

# 24
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Имах подобен проблем преди около година. Жоро (тогава на около 4г8м) не ми даваше да го мия, че го боляло (Още от бебе го къпем всяка вечер и пацата се заголва и мие също всяка вечер). Тогава го принудих сам да започне да си я заголва и да се мие като го следях много стриктно. Обясних му, че ако не се мие много добре в пацата му ще поникнат червеи и ще я изядат. Първите 5-6 дни с малко кандардисване от моя страна успявах и аз да го поизмия докато той сам се мие (уж да му покажа как се прави), а след това вече само го наблюдавах и го напътствах с думи. Доста бързо овладя процедурата и оттогава няма проблеми. Трябва обаче да си много настоятелна и твърда по въпроса - хлапетата са много хитри и усетят ли някякво колебание у родителя го използват без никакви скруполи. Като разбере, че няма алтернатива много бързо ще се предаде. Ако почнеш всяка вечер да го сблъскваш с тази ситуация да се мие сам мисля, че по-бързо ще имаш успех. Стискам палци.

# 25
  • София
  • Мнения: 191
Мисля, че е необходимо всяка вечер да се заголва и измива само с водичка. Поне ние правим така. Вече даже Дани сам си заголва пишето, когато го мием.
Може би е добре да го убедиш той сам да пробва.

# 26
  • Мнения: 256
И според мен миенето на пишока - отвън и отвътре трябва да е всяка вечер, по изключение през вечер, но за по дълги интервали не би трябвало да става въпрос.

# 27
  • Мнения: 1 734
Сигурно вече се срамува детето. Покажи му как се прави и сам да си се измива

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Моят син е на 1г. и 8 мес. и напоследък също не ми дава да му почиствам чурата newsm78
При  всяка смяна на памперса доскоро му оголвах чурата и я почиствах с влажна кърпичка, после всяка вечер при къпане- с топла водичка, но последните 2-3 месеца, се сърди като почна да го "ровичкам" и бяга из цялата къща  Rolling Eyes
Всъщност това не ме притеснява особено, защото в случаите, когато успея да почистя чурата основно, не се е събрала смегма  newsm78
Възможно ли е някои чурки да отделят повече или по-малко количество смегма?! Най-вероятно-да!

# 29
  • Мнения: 1 426
баща му един път седнично ли си я заголва? Заголва се при всяко пишкане, а какво остава за миене. Нека бащата да му поговори, покаже, но от първия път не става, иска се време да му набиваш едно и също в главата.

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 08:44 от mania4ka

Общи условия

Активация на акаунт