От кога трябва да давам витамин Д?

  • 7 821
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Вигантол почнах да давам от 2ри месец някъде-по 2 капки.
Предписано от педиатъра на детето.
Мисля ,че определянето на капките е индивидуално,за това е по лекарско предписание.

# 16
  • Мнения: 8 505
Щом не е предписала,значи е сметнала,че няма нужда (поне за момента).Каквото и да си говорим,педиатърът е този,който проверява фонтанелата и решава дали и по колко Вит.Д да се дава.

# 17
  • Мнения: 111
От 20-ят ден по 1 капка! Не знаех,че се определя по фонтанелата. Задната ни се е затворила,но до колкото знам горната фонтанела се затваря доста по-късно?

# 18
  • Мнения: 2 897
Като го прегледа докторът и прецени от кога и по колко-тогава Peace
Предозирането с витамин D никак не е безобидно Naughty

# 19
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Започнах да давам Вигантол около 30-тия ден след раждането.
Ние също по една капка и доки кза да ги пием до навършването на 1 годинка!

# 20
  • Мнения: 742
Започнахме с Вигантол от 21 ден по една капка, а от месец преминахме на две капки сутрин на гладно.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 825
От 10-я ден започнах да му давам витамин Д.

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
По 2 капки от 20 ден Вигантол.Като откриха на Божидара рахит ни предписаха по 4 капки.Най-добре се консултирай с педито.

# 23
  • Мнения: 1 353
И ние така

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Щом не е предписала,значи е сметнала,че няма нужда (поне за момента).Каквото и да си говорим,педиатърът е този,който проверява фонтанелата и решава дали и по колко Вит.Д да се дава.
Лекаря трябва да ти каже, не давай без да ти е казал, трябва да е проверила фонтанелата при прегледа, ако е пропуснала, което не ми се вярва и се обади и след преглед да ти каже по - колко да даваш.

# 25
  • Мнения: 8 917
По принцип се дава след навършен месец Peace

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 891
Като направи месец и тогава ми казаха да го започна да го давам

# 27
  • Мнения: 660
Както ти е казала и Зори, предозирането не е безобидно. Сама няма да си предписваш нищо. Всеки месец на консултацията, педиатърът, който следи детето, определя дозата според размерите на фонтанелите и ръста на растежа.
А и да пропуснеш някой и друг прием няма нищо фатално. Hug

# 28
  • Мнения: 2 381
Зимно бебе, от 20-ия ден по 2 капки, лятото давах по една.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 488
Около 30 ден след раждането по 2 капки.Но без да е казал лекар  doctor не си прави опити.

Общи условия

Активация на акаунт