За кърменето след втората година?!

  • 421
  • 3
  •   1
Отговори
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Здравейте кърмещи мами  Simple Smile ние все още си се кърмим,имахме един неуспешен опит за отбиваме преди да навършим 2г. След него се кърмихме по два пъти на ден преди двете заспивания,през ноща си спим.От месец насам обаче кърменията взеха да се увеличават  Cry ,за мое съжеление.Малко нещо да му докривее и веднага ме дърпа да "спим",и сутрин като се събуди пак си иска понякога  newsm78 ,и вместо да намаляме ,то обратно става.Все си мисля че е временно, етап от развитието и т.н.Вие миналили сте през подобми моменти ,и как сте се справили,дайте малко светлинка в тунела  ooooh!  Simple Smile   

# 1
  • Мнения: 488
Какво да ти кажа... Thinking
Според мен си е нормално поведение на кърмаче, поне като съдя по моето. Ситуацията у нас е същата. През деня е на ясла, вечер от вратата още ме дърпа и засяда за дъъъълго, поне десетминутно сукане, после по някое време пак, преди заспиване, през нощта 1-2 пъти, сутрин задължително.
Събота и неделя, при всеки удобен момент виси на "амите", както им казваме  Laughing
За светлина в тунела, мисля че може да се очаква къмто 3 години, поне доколкото съм чувала споделено и прочетено от форума. Определено ако детето има интересни занимания и е в добро физическо и психическо състояние, не се сеща за кърмене въобще даже. Пробвай да му създаваш забавления, да играеш заедно с него, да го водиш на интересни места. А това, че когато му е криво, иска да суче, е най-нормалното нещо, другите деца искат да гушкат мама, нашите си имат и допълнителни екстри  Laughing

# 2
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Мяу благодаря за бързият отговор.Това със заиграването е вариант,който действа но  не винаги.Поне не съм единствена  Hug  Wink

# 3
  • Мнения: 6 243
Не се наемам да правя психологически анализ на поведението на двегодишните и връзката му с кърменето,но в най-общи линии ми се струва следното: На две години в много голяма степен почват да се осъзнават като самостоятелни същества. При някои деца може да доведе до реално и физическо откъсване от майката. При други, майката (цицата) обаче остава предпочитаното място за успокоение, утеха и развлечение (а поводи за това има много при едно вече голямо и емоционално дете).

Дъщеря ми минава през различни етапи на интерес към кърменето. Доскоро пишех тук, че е непрекъснато залепена. Какво и колко изсуква нямам идея, защото няма как да го премеря, но се ориентирам приблизително по препълването на гърдите при отсъствие от къщи. Преди месец и половина - два (когато е била на 2 години и 4 м.), отсъствах от къщи за една нощ. На сутринта имах усещането, че имам каменни буци, болеше ме и едва се оправих с изцеждането и прибирането в къщи по най-бързия начин.

В момента картината е следната: за 4 дневно отсъствие - само едно изцеждане, и то по-скоро защото ми стана интересно ще пусне ли нещо. Пусна, ама малко. Тази вечер се прибрах, около час дори не се сети за циците, а като се сети, сукна малко и пак се зае с подаръците си. Явно напоследък е сукала значително по-малко, без да си дам сметка за това.

Ако това ти звучи като светлина в тунела - можеш да поотдъхнеш. Така или иначе, никой не може да ти каже със сигурност твоето дете какво ще реши да ти поднесе в тая ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт