Болнични преди задължителните 45 дена - въпрос?

  • 599
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 958
Здравейте, искам да попитам ако някой има информация, проблема е следния
Трябва да изляза в 45 дена болнични преди раждането от 15 декември и доколкото знам ги плащат на 90% от заплатата като взимат дохода 6 месеца назад,
но май ми се налага още тези дни да изляза защото не се чувствам много добре, ще повлияе ли това на дохода ми след това
защото ако сега ми дават по малко а после как изчисляват априте??
не знам дали някой ме разбра:)
Мисълта ми е ще усетя ли разлика в майчинството ако от сега изляза в болнични тоест месец и половина по рано ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ако те осигуряват на реалната заплата няма да е голяма разликата. Ще ти падне малко дохода, но не драстично. Ако излезеш по-рано в болнични, то те ще са поради общо заболяване и ще ти се плащат в размер на 80% от осиг.доход за 6 месеца назад. Но и в този случай и в случая с болниччните за брем. и раждане сумата им не може да надхвърля нетното възнаграждение, което си получавала(ограничението е вторите да не са под минималната раб.заплата само).

# 2
  • Мнения: 2 677
От петия месец излязох в болнични. Осигуряват ме на реалната ми заплата. През тези месеци забелязах, че парите, които ми превеждаха, бяха повече от заплатата, която получавах преди това. Защо така се получава - не знам.  newsm78 Сега нямам никакви проблеми с изплащането на обезщетението. Не виждам да се е отразило по някакъв начин.

# 3
  • Мнения: 63
Няма голяма разлика но моя съвет е да гледаш здравето на детето и твоето

# 4
  • Мнения: 4 621
Няма голяма разлика но моя съвет е да гледаш здравето на детето и твоето
Peace

# 5
  • Мнения: 277
От петия месец излязох в болнични. Осигуряват ме на реалната ми заплата. През тези месеци забелязах, че парите, които ми превеждаха, бяха повече от заплатата, която получавах преди това. Защо така се получава - не знам.  newsm78 Сега нямам никакви проблеми с изплащането на обезщетението. Не виждам да се е отразило по някакъв начин.

Все едно аз съм го писала...

Гледай си здравето, с пари няма да го купиш после! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 162
През тези месеци забелязах, че парите, които ми превеждаха, бяха повече от заплатата, която получавах преди това. Защо така се получава - не знам.  newsm78

Върху болнични не се дължат осигуровки. Така че реално при болнични парите които се получават са повече.

А както са ти казали здравето е най-важно.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 364
През тези месеци забелязах, че парите, които ми превеждаха, бяха повече от заплатата, която получавах преди това. Защо така се получава - не знам.  newsm78

Върху болнични не се дължат осигуровки. Така че реално при болнични парите които се получават са повече.

А както са ти казали здравето е най-важно.

А може би Евелина е имала предвид, че върху болничните не се дължи данък  newsm78
Иначе самият размер на болничния не може да надвишава средното нетно възнаграждение на база предходните 6 месеца.

# 8
  • Мнения: 958
благодаря на всички
бебчо е най-важен прави сте  Peace

# 9
  • Мнения: 1 531
сега по радио "хоризонт" (след НОВИНИТЕ) ще продължи започналото предаване за майките и поожението от 2007г.: участва представител(ka) на ресорното министерство май беше, която да отговаря на въпроси на слушателите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт