виброцил; тобрекс?

  • 14 633
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
не ми работи търсачката и искам да питам, за хрема на малката ни изписаха виброцил, да сверя набързо става ли за бебета, това ксилометазоин ли е впрочем? а много често знам че изписват тобрекс, или те са за очи  Confused изобщо кажете щадящи капки за нос за бебе.

физиологичен разтвор, кърма си капем и в момента, конкретно за медикаментозни капки ме интересува, да имам готовност ако закъса много и хептен спре да може да суче.

# 1
  • Мнения: 1 564
Сега има и едни нови-Резоксим се казват.Много бързо отпушват нослето.Стават и за бебенца.

# 2
  • Мнения: 83
Незнам за каква възраст ,но безобидни са NЕZITA !И виброцил не са лоши но на нас не ни помагат.Тобрекс са антибиотични и помагат да наистина пише че са за очи ,но са добри за нос!!Чот личен опит

# 3
  • Мнения: 83
Физиологичния разтвор е чудесен !!!Бравооо!!!! Ако не помогне........ тогава.....не бързай

# 4
  • Мнения: 45
Виброцила не е ксилометазолин. Виброцила са най-подходящи за малко  бебе. Аз лично не съм доволна от Коларгол. Ако хремата е с по-гъсти сополи - може и ксиломатазолин - но не мисля, че са подходящи за малко бебе. Ако за 5 дни с Виброцил не премине хремата - най-хубаво е лекар да прецени и смени капките.

# 5
  • Мнения: 1 753
Физиологичен разтвор е ок при лека хремичка или често кихане. Недей да капеш кърма - положението може да стане по-лошо, заради опасността да се развъдят бактерии в млякото, когато то отиде в нослето;

Виброцил - на нас никога не ни е помагал. Но иначе са леки капки и стават за бебета;

Коларголови капки - перфектни за течни сополи. Те сгъстяват сополите и хремата минава по-бързо. При лека инфекция на очите могат да се капят и там;

Тобрех - силни капки, когато нищо друго не помага. Има антибиотик в тях. Стават и за очи и за нос.

 Peace

# 6
  • Мнения: 2 082
във виброцила също има антибиотик-/само за информация/  Simple Smile

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
От Виброцила на моя син му кървеше нослето, Резоксим понасят добре и отпушват бързо.
Тобрекс досега само за очи са ни изписвали.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 988
Мерси много! наистина видях че няма ксилометазолин (който недолюбвам) във виброцила и ги купихме. за кърмата мислех, че щом помага при конюктивит, ще помогне и при хрема, но може би имаш право, няма да рискувам.

нано, какъв антибиотик - в съдържанието има антихистамин и отбъбваща съставка? не са антибиотични.

# 9
  • Мнения: 2 019
аз съм слагала виброцил

# 10
  • Мнения: 2 082
аз съм в грешка  Embarassed -10години вече си мисля,че във виброцила има антибиотик  Grinning като това ми е казвано от лекар при изписването на капките.сега излязох от неведението  Blush виж тук намерих друга тема,в която много мами са мислели същото  http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=9bc532042cccdd4957fa … =68017.msg1218392

# 11
  • Мнения: 988
Да допиша развитието при нас, може и на други мами да им е полезно.

Изчетох подробно листовката, сверих съставките в интернет, виброцила не съдържа антибиотици или агресивни към лигавицата съставки от типа на ксилометазолин. Това са отпушващи капки, ползват се не само при настинки но и при алергии, едната съставка е лек антихистамин (не е кортикостероид!) Нямат никакво бактерицидно или антисептично действие, т.е. просто облекчават дишането като отпушват временно нослето. това позволява на бебето да спи по-добре и да се храни по-лесно, за да оздравее по-бързо - това е.

ние сме горе-долу добре, все още няма други симптоми, пръскаме често физиологичен разтвор  а виброцил преди лягане за нощта и веднъж през нощта, че иначе няма заспиване. пием си вит. С и чакаме  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 176
Само да се включа с нещо за нас, от виброцила ни се запушва нослето, а от ксилометазолина не спира да тече.

# 13
  • Хасково
  • Мнения: 726
всичко зависи от хремата
ако е запушен нос физиологичен разтвор или морска вода е най-добре
при по-сериозен течащ нос Виброцил или мукосептонекс
коларгола са сериозни капки и аз не бих ги препоръчала просто така.Освен това ако не са приготвени както трябва може да се изгори лигавицата на нослето, а за очи... да ме извинявате ама на децата си не бих капала.
при зелени сополи ако ми се налага антибиотик обикновено слагам правени капки с ампула гнтамицин

# 14
  • Мнения: 122
Здравей! Ние в момента сме със зелени сополи и кашлица. Не вземаме антибиотик. Слагаме капки с гентамицин. Колко време ги слагаш и кога дават ефект?

Общи условия

Активация на акаунт