За оригването след хранене

  • 847
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
Здравейте, имам бебенце на 13 дни, което определено не желае да се оригва след хранене-личната каза, че това е задължително. Понякога го прави без проблем, но в други случай колкото и да го държим не успява да оригне. Повод ли е за притеснение, ако някой знае нещо повече за оригването, нека ме посъветва. Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 701
Мисля, че ако не повръща или ако не е неспокойно след това, няма проблем. Пробвай да го сложиш да легне за 5-10 мин. и след това пак го вдигни на ръце... При Кали това помагаше в повечето случаи.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 849
Не мисля ,че е  задължително да се оригва .Хубаво е да излезе въздуха и да не му тежи , подръж го 15 минути право ,ако не иска ,не се притеснявай . Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 488
Щом десетина минутки право/облегнато на рамото ти/ не се оригва и после не повръща в леглото Нямаш проблеми  Peace

# 4
  • Мнения: 3 042
Не мисля ,че е  задължително да се оригва .Хубаво е да излезе въздуха и да не му тежи , подръж го 15 минути право ,ако не иска ,не се притеснявай . Grinning

 Peace Моята дъщеря също н се оригваше. В началото я държах доста дълго, но с течение на времето свикнах, че не се оригва.

Малкият се оригваше много ooooh!, но той и повръщаше.

# 5
  • Мнения: 603
Моята дъщеричка също не се оригва винаги. Но няма проблеми след това защото не повръща.  Всичко зависи от това колко въздух е поела заедно с храната.
Така че не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 2 019
Не мисля ,че е  задължително да се оригва .Хубаво е да излезе въздуха и да не му тежи , подръж го 15 минути право ,ако не иска ,не се притеснявай . Grinning
по нататък ще се научи да се оригва и ние бяхме така

# 7
  • Мнения: 432
Щом не повръща,не е проблем.Имало е моменти,Ники заспи и след 30мин се събуди,оригне и пак заспи.

# 8
  • Мнения: 178
Голямата ми дъщеря не се оригваше,докато малката се оригваше непрекъснато и с повръщане.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 356
моят син също трудно се оригваше в родилното, че и след това. акушерките в неонатологията ми казаха да го държа 15 минути изправен на рамо и ако и след това не оригне, да го слагам да спи. слагай го на една страна винаги, така и да върне - няма опасност.

# 10
  • ГО
  • Мнения: 3 955
По принцип не е фатално да не се оригне.Оригването се прави да не му е тежка на бебо после или да повърне.Не е гаранция,че и да се оригне няма да повърне,както и ако не се оригне ще повърне.Щом не е неспокойно детето няма проблем.

# 11
  • Мнения: 6 164
Крис сме го мъкнали по 20 минути като новороден, докато се оригне. Не е да не му се е оригвало, защото изкарваше все много мощни, ама защо се бавеха толкова не знам. Laughing

# 12
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
И да не се оригне не е фатално.Обаче после задължително на една страна го слагайте да легне.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 807
Няма проблеми,че не се оригва винаги.

# 14
  • Мнения: 338
Благодаря на всички за отговорите и за мненията-доста се успокоих и вече не приемам фатално факта, че бебето ми не оригва.

Общи условия

Активация на акаунт