Вярвате ли, че отново ще имате семейство един ден?

  • 3 371
  • 52
  •   1
Отговори
Това е всъщност един от големите ми страхове. Че ще остана сама завинаги и никога повече няма да пазарувам в супермаркета с голямата количка за "мама, татко и аз". Че вечно ще вечерям на крак, защото няма смисъл да сядам сама, след като съм нахранила детето си. Че другите семейства около мен ще имат още и още деца, ще пътуват заедно, ще празнуват заедно, а между тях - щастливите двойки, на мен ще ми е твърде самотно и ще се оттегля. Имам чувството, че ще полудея понякога. И много ме е страх от това несигурно бъдеще. Постоянно попадам на разни истории за майки, които са останали сами след раздялата си. Млада съм, не изглеждам зле, не съм и тъпа, но се опасявам, че Човекът никога няма да дойде. И ще бъде самота, самота, самота...
Стяга ми се гърлото, докато пиша това...
Споделете вашите страхове и как ги борите.

# 1
  • Мнения: 714
я горе главата!
локуми няма да разтягам ...
ако ти се чете, прочети моята история в темата за домашното насилие.
а сега искаш ли да ти кажа къде съм сега и какво правя?
влез в която и да е тема "Мами в Италия".

много нощи съм ревала и много коледи съм посрещнала сама с детето. Да, ама вече не.

# 2
donna, как стана при теб? На мен също в главата ми се върти, че вече съм сама завинаги. Сега цялото ми време е ангажирано с детето. Няма как да закъснея, дори по служебен ангажимент, а за някаква среща - дума да няма. Всичките ми вечери вече са планирани вкъщи. Не виждам нищо светло занапред.

# 3
  • Мнения: 2 863
Човек харчи огромна част от времето си, за да се страхува от неща,  които може никога да не се случат!
Съжалявам, че не мога да изразя съчувствие,  но смятам, че когато хората са здрави и прави и това особено се отнася за децата им, такова черногледство е неуместно- нито децата ви  ще са винаги малки, нито вие винаги ще сте завинаги сами....

Но ако нямате по-бодра и оптимистична  нагласа и ако се самонавивате неперекъснато  това ще ви превърне в не особено приятни за комапния  и разговор хора, а  от личен опит ви казвам- никой не обича да бъде сред нещастни хора... тогава идва синдрома на "самореализираното пророчество"...и наистина може да се окаже, че ще останете сами-  защото не искате или не можете да дадете шанс на себе си и на евентуалните си бъдещи партнори.

Дори и да сте без мъж в живота си това не би трябвало да съсредоточава всичките ви радости и хубави емоции, ако единствения начин да сте щастливи е не само мъж, но мъж с който съжителствате... тогава признавам, че ви е сложна задачата... аз повече няма да се женя, нито ще съжителствам с някого, е поне в близките 6-7 години....може на стари години да си взема някой за другар в живота Joy но до тогава....сме аз и две деца!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз само чета тук, не пиша, защото от доста време не отглеждам сама детето си. Изстрадах много първите си празници сама, подредих живота си и осъзнах, че съм силна и мога да продължа живота си без мъж до себе си;имах увереност и самочувствие, че мога да постигна всичко, което съм запланувала, със собствени сили. Това беше първият път в живота ми, когато повярвах в себе си. И само два месеца след това срещнах мъжа на живота си. Вече три години сме заедно, опитваме за бебе, той обожава сина ми, който го нарича "тате" и сме "да чукна на дърво" прекрасно семейство. Не се отчайвай, ще ти се случат много хубави неща. Не знам на колко години си, аз бях на 22, сега съм на 26 и съм по-щастлива от когато и да било. просто ако нещо трябва да се случи, се случва, за да се поучим от грешките си и да подредим живота си. Аз вярвам, че всеки си има своята половинка и аз я открих, ще я откриеш и ти, и всички момичета в нашето положение. Желая ти всичкото щастие на света и много вяра!

# 5
  • Мнения: 357
Иска ми се да вярвам, че ще имам истинско семейство някой ден и още едно детенце...
Но на моменти си мисля, че може и да не се случи точно така. Аз не се страхувам от това, че ще остава сама. Напротив, предпочитам да съм сама с детето си, отколкото да бъда с някой, с който не се чувствам добре. Откакто се разведох, осъзнах колко съм силна всъщност и мога да се справя с всичко, но все пак на моменти много ми се иска до мен да има човек, на който да се опра.

# 6
  • Мнения: 332
Това е всъщност един от големите ми страхове. Че ще остана сама завинаги и никога повече няма да пазарувам в супермаркета с голямата количка за "мама, татко и аз". Че вечно ще вечерям на крак, защото няма смисъл да сядам сама, след като съм нахранила детето си. Че другите семейства около мен ще имат още и още деца, ще пътуват заедно, ще празнуват заедно, а между тях - щастливите двойки, на мен ще ми е твърде самотно и ще се оттегля. Имам чувството, че ще полудея понякога. И много ме е страх от това несигурно бъдеще.
И в мойта глава се въртят такива неща,но гледам да не им давам поле на изява,защото тогава става страшно:депресии,отчаяние...
За момента дори се радвам лично за себе си/не и за детето/че съм без бившия си съпруг.Никоя жена не е роб,не е слугиня и не е длъжна да търпи униженията и....всичко онова което сме преживели.
Опитвам се да мисля позитивно,да съм сред хора и да се наслаждавам максимално на детето си.

# 7
Благодаря ви, че се включвате в темата. Особено много ме повдигна историята на Goldie. Аз също имам вяра и гледам да не изглеждам нещастна пред околните, но тук поне споделям най-тайните си страхове. Моля се и се надявам в името на децата ни да се случат най-правилните неща  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз лично си имам и сега семейство - аз, малката, кучето и майка ми, която много ми помага. Имам и приятели, което също ме прави щастлива. А за семейство - мама, татко и аз...не, не мисля Naughty Naughty. Не искам повече деца, годините са ми доста да си променям характера и да правя компромиси в ежедневното съжителство с мъж.
Щото освен романтичното "количка за трима в супера" и в живота много често има битка за дистанционното, компромиси заради това или онова, които никак не ти се правят, прецакано доверие щото някой шета из нета, отношението към детето ти или куп най-разнородни гадорийки, които са мнооого вероятно да ти се случват!
Разбирам, че ти от сравнително скоро си сама и още ти е хаос в емоциите...изчакай, успокой се и тогава.....  Но преди човек да поиска връзка трябва да си е самодостатъчен. Иначе търси връзка-патерица - само и само да не е сам и тогава идват гореописаните гадости. А и никога не забравяй, че на първо място е детето и отношението към него на потенциалните татковци.
(Аз да споделя - адски съм доволна, че наистина нямам нужда от мъж, дребната се вижда често с баща си и въпроса с таткото е уреден и родата престана да ми се меси по въпроса...супер просто! А аз имам свободна вечер за излизане с приятели...какво повече да искам от живота Peace!)

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 09:42 от Morgana

# 9
  • София
  • Мнения: 4 493
И аз като Morgana си имам семейство - аз, Детето, Котето и родителите ми. Имам и приятели, но те са приятели а не семейство. Не съм съгласна, че трябва да мислим за гадорийките на семейният живот, защото това е въпрос на нагласа, ти и в момента се съобразяваш с някого - например - майка ти, детето, кучето и т.н.
Имаше моменти когато много ми се е искало да имам мъж до себе си и точно тогава правех най-големите "компромиси" със себе си, след това осъзнах, че не си заслужава  Wink. Тогава започнах да се чувствам добре "сама" - независима и т.н.
Morgana е права за това, че не ти трябва връзка - патерица.
 Peace

# 10
  • Мнения: 2 327
Ти и сега си имаш семейство Simple Smile
какво значи да вечеряш на крак след като си нахранила детето? То ще порасне, ще започне да се храни само, ще си правите романтични вечери двамата/двете Simple Smile
Търси положителната страна на нещата! Никой не знае какво го чака в бъдещето. Може да е по-добро, а може и да е по-лошо. Какъв смисъл има да се притесняваме, за неща, които никога могат да не се случат?

# 11
Много ми е трудно да повярвам, че мога отново да имам семейство и всичко да е красиво, както винаги съм мечтала.Още от дете бях в постоянен конфликт с баща ми.Майка ми все казваше че мъж читав няма.Що бой и тормоз сме изяли,колко нощи гладни сме си лягали.Живеех поттисната и в постоянен страх ,че нищо не правя, както трябва.И естествено като пораснах, въприела само този модел на поведение между мъжа и жената -тормози и насилие, започнах да допускам такива агресивни мъже в живота ми ,като баща ми.И ето резулатата -разведена с дете, само че аз се възпортивих и опълчих ,за разлика от майка ми.Ето сега в живота ми има нов мъж,държи се добре и мило с мен но ми е трудно да му повярвам.Държа се хладно и резервирано и той го усеща.Страх ме е отново да се обвържа с мъж, да не се повторят старите грешки от миналото.Много ме е страх. И мисля, че ще го загубя.Weary

# 12
  • Мнения: 6 315
Самотата е в главите ни. Това дали сме самотни не зависи от факта дали имаме мъж до себе си, а от това, което се случва в сърцето, душата и главата. Самотна не съм, защото имам моят малък човек, с когото всяка вечер сядам заедно на масата, говорим си и се храним, който ме обича безкрайно. Имам майка ми, роднините, приятелите ми, работата ми и живота ми - моят живот и го подреждам такъв какъвто искам да бъде. Носи ми удовлетворение в момента. Не бих отказала, разбира се, да имам някого когото да обичам и да съм влюбена отново и това ще стане може би някой ден. Няма значение кога.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 839
Ето, и аз съм пример, че след мъката идва радост! Simple Smile
Миналата есен срещнах страхотен мъж - след месец вече бяхме влюбени, след още месец решихме, че трябва да живеем заедно, което стана факт през март. Преди седмица ми предложи и брак - с пръстен, както си му е реда и януари, живот и здраве, ще бъдем семейство и де юре. Дъщеря ми е щастлива, казва "тати" на новия ми мъж, а аз разчитам напълно на него за всичко, свързано с нея. По-щастлива и по-обичана не съм се чувствала никога.
Така че, съвсем възможно е един ден да имаш отново семейство, само не се отчайвай, не се затваряй в себе си и наистина, ама наистина силно го искай! Hug

# 14
  • Мнения: X
Ами - ще отговоря направо на въпроса ти без да коментирам долните постинги. Значение дали вярваме или не няма - или ще имаме семейство или няма да имаме - това ще стане, независимо какво мислим за това днес. Така че смисъл да мислим лошото няма - лошото ще го мислим ако стане, пък тогава сме с една пенсийка и дете в чужбина - да , да го мислиш, но сега - не, смисъл няма.
Дали ще съм сама - въпрос на две неща. Не вярвам в съдбата - такова нещо няма. Има късмет и лично участие. Ако късметът ти се отвори, но ти го подминеш - ми - вината си е твоя. Ако нямаш късмет обаче - и да го търсиш и да не го търсиш - най-много от зор да се насадиш с още едно дете без баща - след 10тина години.
Така че зор няма. Внимателно подбиране на тези, защото е ясно, че повечето за нищо не стават. Е, останалите са в червената книга, не казвам, че ще е лесно.

п.п. след цяла година мислене вече знам, че от много зор и желание "да не съм сама" се насадих така - да бях потърпяла малко и потърсила някой по-свестен, да си имахме татко - вкъщи, при нас. Но не - бързане - сакън че живота свършва. Ми не- не свършва - той си е кратък де - ама има още доста да поживеем. Време има.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
п.п. след цяла година мислене вече знам, че от много зор и желание "да не съм сама" се насадих така - да бях потърпяла малко и потърсила някой по-свестен, да си имахме татко - вкъщи, при нас. Но не - бързане - сакън че живота свършва. Ми не- не свършва - той си е кратък де - ама има още доста да поживеем. Време има.
Каси, много добре си го рекла. И аз така...ма сега и да се ядосвам няма да променя тоновето простотии, които съм натворила! ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз съм разведена вече над 10 и още не съм срещнала новия мъж на живота си /с изключение на син ами де/. Първите година - две живеех с родителите си и ми беше ама ужасно терсене и нещастно именнопо въпроса, кой ще ме вземе с малко дете и така на татъка. После се изнесохот дома на родителите си и ми беше толкова запълнен живота, че не ми остана време да се самосъжалявам. Имах няколко - по-скоро неуспешни и скучни връзки и накрая ми писна да се притеснявам. Сега съм сигурна, че мъжа в живота ми ще бъде подарък, но не и необходимост. Ако се появи - прекрасно, но ако не го срещна - ами мога и сама и ми е добре.

# 17
  • Мнения: 3 634
И аз в кйупа (Кредора не ба4ка как трябва)...

Преди година и 9 месеца проклинах мъжете... сега съм влйубена до у6и в.... СЪСЕДА СИ... Ве4е 4 месеца живеем ту у тях, ту у нас и сме имали няколко разговора за об6т апартамент, стига само да намерим такъв с 4 стаи инак не знам как 6те се събереме... 4е на нас 3 стаи и кухня са ни малко.

Хубавите не6та се слу4ват когато най малко ги о4акваме. Така стана и с мене това лято.
Сега си имаме семейство, три деца, мама и тати. Децата о6те се нагаждат едно с друго. Син ми и сина на мъжо ми се спогаждат много добре, но сина на мъж ми ревнува много от малката ми дъ6тери4ка и днес дори се опита да я пребие (добре, 4е го хванахме на време). Сама си стискам палци от това не6то да стане не6то ОГРОМНО И ПРЕКРАСНО, но само с времето 6те разбера дали 6те стане така.

Лека по лека живота ти 6те се подреди. Само трябва да вярва6 (най ве4е в себе си) и да оби4а6. Останалите пар4та от пъзела 6те намерят местата си с времето.

# 18
  • Мнения: 4 733
При мен ситуацията е малко по-различна, нямах период на самота...Все още енсъм официално разведена, но имам мъж до себе си. Страховете ми са други, че той може да си иде и тогава да остана сама. Вече доста време ме тормози тази мисъл и прецених, че и да го мисля и да не го мисля ако е писано ще стане. Човек не е създаден за да бъде сам, рано или късно среща подходящия човек и не бива д аси позволява лукса да го пропусне покрай себе си просто ей така...

# 19
Да вярвам Thinking.Но няма да е никога такова каквото  аз бих искала. Sad

# 20
  • Мнения: 2 863
Намрирам за карйно разумно човек да приеме,че определени неща са възможни и може да ги има, а други не са и няма да ги има, а най-вече да не страда за последните.
Все едно много да искам да стана космонавт, ама на- по една случайност съм родена тука,  физика и математика са ми напълно непонятни, да не говорим за летене Joyпък НАСА е напълно недостъпна за мен... тогава-мога да страдам,че никога няма да видя земята отвисоко, което согурно и било страхотно изживяване или мога да се помиря с тоя факт и да си гледам виното в момента  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 956
Човек не е създаден за да бъде сам, рано или късно среща подходящия човек и не бива д аси позволява лукса да го пропусне покрай себе си просто ей така...
  202uu
Аз вярвам...май... Thinking ...или по-скоро ми иска...след това същество ,което е баща на детето ми, след 1 по-дълго съжителство  и след 1 неосъществена сватба 10 дни преди да стане факт незнам дали да вярвам...
Като гледам как се увеличава бройката ни, като знам още колко има които не пишат и даже не знаят за форума, тия от Червената книга май няма да ни стигнат  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 4 493
Страховете ми са други, че той може да си иде и тогава да остана сама. Вече доста време ме тормози тази мисъл и прецених, че и да го мисля и да не го мисля ако е писано ще стане. Човек не е създаден за да бъде сам, рано или късно среща подходящия човек и не бива д аси позволява лукса да го пропусне покрай себе си просто ей така...
Thinking Може би на всички ни минават такива страхове през главата - просто защото веднъж ни се е случило.  newsm78
Ама никой не е казал, че трябва да се повтори - НАЛИ  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 733
Дето се вика " Парен каша духа " Sad Но и аз се старая да гледам по-оптимистично на нещата.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 493
Дето се вика " Парен каша духа " Sad Но и аз се старая да гледам по-оптимистично на нещата.
Истината е, че много ми се иска, но ужасно много ме е страх. Особенно като знам вече толкова случай - втори бракове - голяма любов и след време още едно изоставено /от бащата/ детенце  Sad, за майката да не говорим /всички знаем какво е/. А и не си мисля, изобщо че като е втори път боли по-малко или се преживява по-лесно  Cry
Няма никаква гаранция, че като си "духал" "кашата" няма пак да се опариш  Sad,
Приказката за супата - повече ми допада - там като че ли шанса да се опариш пак е по-малък  Laughing "Парен от супа и таратора духа" 

# 25
  • Мнения: 2 723
Аз все още вярвам и се надявам да успеем да си върнем това, което имахме. И въпреки това ме е страх. Винаги е страшно онова, което ни е неизвестно...

# 26
  • София
  • Мнения: 8 348
Гаранций за втора грешка няма, но номера е да си подготвена да се справиш добре и сама /като първия път/.

# 27
  • Мнения: X
Аз пак да си кажа, че всичко е въпрос на късмет. Да си на точното място в точното време. Е да де ама като седиш само вкъщи с дечко просто няма как да стане. 1-2 излизания на полугодие не ги броя.  Wink
От срещата нататък също има много неизвестни, но също толкова са и преди нея. Никой няма да дойде у нас да ни търси.. пък и да дойде, каква файда - и да искам не мога да мръдна от къщи - няма кой да стои с дечко...  newsm78
Та така - хич не виждам къде ще го срещна въпросния. И то това е проклятието на бившите де... така хубаво ни вързаха че няма накъде.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз да продължа в духа на Каси. Да, стоейки в къщи или тичайки на работа и после директно в къщи няма как да допринесе за създаване на запознанства.
Но има и друг момент. При нас на БНД сега му е дошла музата, че много ще се интересува от малката....което включва "екстри" като проверка на хладилника със съответния коментар, звънкане вечер - искам да чуя дъщеря си...и то на моя мобилен и други такива гъдели.....Един вид той е свободен да си шета както си иска, ама аз - ааа, аз съм закотвена и винаги на линия и трябва да ми се мота в краката!  И за да не си разпъна ребрата на кобра, ама кралска, БНД сега се е разпомагал с всички сили за всичко, което на мен ми е трудно да правя сама..... Whistling Е, ако БНД ти е непрестанно наоколо за какво ново запознанство може да иде реч?! newsm78 (това, че аз не искам е друга опера, но въпроса е принципен!)
И не ми намеквайте, че иска да се прибира при нас БНД - ада не върви към замръзване.....щот кога ада замръзне тогава ще си го прибера обратно hahaha hahaha hahaha hahaha

# 29
  • София
  • Мнения: 4 493
И не ми намеквайте, че иска да се прибира при нас БНД - ада не върви към замръзване.....щот кога ада замръзне тогава ще си го прибера обратно hahaha hahaha hahaha hahaha
Не измествате ли темата  newsm78
Не говорим да повтаряме стари грешки  Laughing /вече сме на ясно, че са грешки/, а как да не направим нови такива  Thinking
"Не е лошо човек да се спъне и да падне, лошо е когато се спъва и пада в едно и също камъче."

# 30
  • София
  • Мнения: 6 477
Извинявам се ако съм пооспамила темата. Идеята ми беше, че няма как да правиш успешни опити за ново семейство ако
1. Седиш само в къщи или къщи-работа
2. БНД се мота неотлъчно из краката ти като "загрижен татко"

Та казвам тези два елемента да отсъстват при желаещите и  смелите в опитите за ново семейство, състоящо се от два големи елемента (мъж и жена) и вариращо количество наследници свои, доведени, заварени.

# 31
  • Мнения: 4 733
Това с излизането сред хора е много важен момент. Аз честно казано се чувствам как да кажа...доста смотана, една такава обикновена....хубаво че засуках един младеж по-раничко Simple Smile

# 32
  • España
  • Мнения: 342
И аз не вярвах,4е някога Ще имам отново семейство,но ето 4е се слу4и,имаме си и дете,но това не ми пре4и да се страхувам,4е Ще се слу4и отново да остана сама.
Касиди,заЩо обикновена и смотана,всяка жена е специална сама по себе си,горе главата.
А сте прави за стоенето в къЩи,макар 4е мен там ме намери Laughing( приятел на родителите ми е)

# 33
  • Мнения: X
Това с излизането сред хора е много важен момент. Аз честно казано се чувствам как да кажа...доста смотана, една такава обикновена....хубаво че засуках един младеж по-раничко Simple Smile
Абе - именно - то само с искане не става - как да изляза - кой ще ми гледа детето? Да наема детегледачка? Ми добре - отървавам се от детето и го хвърлям на жена да ми го гледа - така е ОК - имам някаква вероятност за мъж в живота си - ама така много се доближавам по морал до оня п.... дето си изхвърли детето дет се вика в кофите - то тва и баба знае ма нали идеята е детето да си го гледа майка му - а детето стои вкъщи не ходи по кръчми - и затова майка му вкъщи и баща му там за да й прави компания иначе мамата е на път да изкукурига сам сама вкъщи с бебе.... значи варианти - или изкукуригала мама сама говореща си или детегледачка - и мама ходи насам натам да отмаря - е да де ам закво го правихме това бебе беееееееееееееееееееееееееееее

# 34
  • София
  • Мнения: 6 477
Каси, тук не съм съвсем съгласна с теб! Не бива да се превръщаме нито в мъченици на децата си, нито в полудели майки-каторжнички, живееще на строг тъмничен режим само в къщи! Едно-две излизания вечер в седмицата не значи захвърляне на дете. Може да се вземе за няколко часа детегледачка, даже е необходимо за психическото равновесие на майката! Недей да мислиш, че в семействата с двама родители те никога и никъде не излизат без децата...иначе ще полудеят всички...или поне голяма част от семействата! Crazy Crazy
Въпросът опира в това - като излезнеш с кого го правиш и къде ходиш. Ако е с няколко приятелки някъде за малко - е, шансовете не са големи за запознанство. Макар, че като чета горните постинги - ето, има и случай, в който мъжа точно в къщи я намерил! Значи опира до късмет и както казва Jaly да не се тръшкаме за нещо, което не знаем дали ни е писано или не Wink  bouquet
Каси, цункай малкия голям юнак от нас кака Лора.

# 35
Tamara mi se struva nai-tochna v sluchaq, kakvoto i da si govorim;)

# 36
  • Мнения: 934
Май вече вярвам, ама само май. 10 години не вярвах, провалих 2 хубави връзки защотото вярата ми куцаше, а като повярвах се натресох в още по-големи кълчища. Сега стоически си повтарям всеки ден - Има начин и за мен да повярвам на мъж, има начин да остана заедно с този мъж, няма да се плаша, ще остана и т.н.
Засега резултат има макар на няколко пъти да бях здала багажа отново.
С две думи имам малко съмнение, че мога отново да съм щаслива.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Няма да се хваля нито да плюя, но ако ти не си промениш мирогледа никой няма да дойде и да ти каже "ела сега момиче и да ти покажа най прекрасния човек" Не забравяй че всички си имаме недостатъци, но си имаме и хубавите страни. Гледай смело напред и не забравяй, че няма вечно да вечеряш на крак, защото децата имат свойството да порастват и да отлитат от майките си  ooooh! И няма да ти кажат "ама ти защо не остана с онзи чичко" защото те са си егоисти по своему и не обичат да бъдат измествани, а ако ти го позволяваш добре, ама ми се струва, че подсъзнанието ти не иска това.  Hug
Успех и дано срещнеш най-прекрасния човек  Hug  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 6 999
Ми добре - отървавам се от детето и го хвърлям на жена да ми го гледа - така е ОК - имам някаква вероятност за мъж в живота си - ама така много се доближавам по морал до оня п.... дето си изхвърли детето дет се вика в кофите - то тва и баба знае ма нали идеята е детето да си го гледа майка му - а детето стои вкъщи не ходи по кръчми - и затова майка му вкъщи и баща му там за да й прави компания иначе мамата е на път да изкукурига сам сама вкъщи с бебе.... значи варианти - или изкукуригала мама сама говореща си или детегледачка - и мама ходи насам натам да отмаря - е да де ам закво го правихме това бебе беееееееееееееееееееееееееееее

С този си постинг просто ме уби  Shocked Shocked Shocked

Наистина ли за теб всичко е черно или бяло? И например аз дето си оставям детето и на бавачка и на бившия и на майка ми и се шматкам по кръчмите /и не само/ имам морал като на п... дето си го хвърля детето в кофата? Лелелелеле....

Не знам за какво ти си правила  бебето си, но аз знам за какво не съм правила моето - не и за да забравя себе си, не и за да прекратя социалния си живот, не и за да се превърна в изнурена и отдадена на детето си робиня...което не смятам, че ме прави проститутка.

По темата - Смятам, че такова семейство, за каквото съм мечтала, когато заживяхме с бившия няма да имам никога. Но мъж до себе си смятам да имам и търся. Само че той няма никога да е баща на дъщеря ми, което прави семейството ни малко по-различно, но не и лошо, но дори и да не намеря мъж, който да 'стои' до мен дъщеря ми и аз сме семейство. А докато го 'търся' въпросния мъж не ям на крак, а си паля и свещи... наслаждавам се на това да не съобразявам живота си с никой освен с дъщеря ми. Виждам щастливи семейства, но виждам много повече останали заедно 'заради децата', мразещи се такива и съм удовлетворена, че не съм една от тях. Че не съм се примирила и че сега отново няма да се примиря с просто съществуване в името на някой или нещо.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 493
Не знам за какво ти си правила  бебето си, но аз знам за какво не съм правила моето - не и за да забравя себе си, не и за да прекратя социалния си живот, не и за да се превърна в изнурена и отдадена на детето си робиня...което не смятам, че ме прави проститутка.
По темата - Смятам, че такова семейство, за каквото съм мечтала, когато заживяхме с бившия няма да имам никога. Но мъж до себе си смятам да имам и търся. Само че той няма никога да е баща на дъщеря ми, което прави семейството ни малко по-различно, но не и лошо, но дори и да не намеря мъж, който да 'стои' до мен дъщеря ми и аз сме семейство. А докато го 'търся' въпросния мъж не ям на крак, а си паля и свещи... наслаждавам се на това да не съобразявам живота си с никой освен с дъщеря ми. Виждам щастливи семейства, но виждам много повече останали заедно 'заради децата', мразещи се такива и съм удовлетворена, че не съм една от тях. Че не съм се примирила и че сега отново няма да се примиря с просто съществуване в името на някой или нещо.

Peace
Ето така трябва да МИСЛИМ и ДЕЙСТВАМЕ всички, това е вярната посока, а не затварянето, самосъжалението и вживяването ни в ролята на МЪЧЕНИЦИ /с мисълта, че се жертваме в името на децата/. Защото така нито ние нито децата ни се чувстват добре - Детето е добре, когато Мама е добре и обратното - Не е ли така?

# 40
  • Мнения: X
Извинявам се за офф-а.
Да, Диони, той е добре когато и ти си добре, ама ти като излезеш да пиеш ракия и си зле защото не си с детето какво правим. Това няма нищо общо с мъченичество. Искам си семейството и детето - ама на едно място - на две различни места не ме кефи. Ако ще са две местата - ми аз си оставам вкъщи при моето семейство пък третия да се оправя. Някак си не можем да се клонираме и да сме на две места едновременно - просто не става. Въпрос на приоритети.
Нито пък искам да подхвърлям детето по баби и бавачки. Не мисля, че това би му се отразило добре. Включително наблюдения върху най-добрата ми приятелка, отгледана от баби и лели - майка й самотна майка и бач до откат - верно - имат пари - осигурила й е всичко - но не и любов. Сменила е време с детето и любов за пари.
Е - аз не вярвам да си заслужава.
Но понеже може да не ми вярвате - ще я питам. И пак ще се включа.

# 41
  • Мнения: 2 863
Извинявам се за офф-а.
Да, Диони, той е добре когато и ти си добре, ама ти като излезеш да пиеш ракия и си зле защото не си с детето какво правим. Това няма нищо общо с мъченичество. Искам си семейството и детето - ама на едно място - на две различни места не ме кефи. Ако ще са две местата - ми аз си оставам вкъщи при моето семейство пък третия да се оправя. Някак си не можем да се клонираме и да сме на две места едновременно - просто не става. Въпрос на приоритети.
Нито пък искам да подхвърлям детето по баби и бавачки. Не мисля, че това би му се отразило добре. Включително наблюдения върху най-добрата ми приятелка, отгледана от баби и лели - майка й самотна майка и бач до откат - верно - имат пари - осигурила й е всичко - но не и любов. Сменила е време с детето и любов за пари.
Е - аз не вярвам да си заслужава.
Но понеже може да не ми вярвате - ще я питам. И пак ще се включа.

Още си гневна на бащата на детето
още не си си простила
още се чувстваш прецакана, че мъжът ти "ти е направил дете, но е размислил"..... защото до последно изборите са били негови, но ти си ги следвала, а сега се опитваш да убедиш себе си, че не е така  и това отново тв прави гневна.
Ако не ти е  хубаво, да оставиш детето за 1-2ч да излезеш, дори само да се разходиш, това не те прави по-добра майка,а  с времето това ще те направи по лоша майак за датето ти, защото то има нужда да има майка завършена и комплектована като личност, а докато си се сраснала с него, това няма как да  е така.
Май няма какво повече да се каже от това:
Ми добре - отървавам се от детето и го хвърлям на жена да ми го гледа ..........................

С този си постинг просто ме уби  Shocked Shocked Shocked

Наистина ли за теб всичко е черно или бяло? И например аз дето си оставям детето и на бавачка и на бившия и на майка ми и се шматкам по кръчмите /и не само/ имам морал като на п... дето си го хвърля детето в кофата? Лелелелеле....

Не знам за какво ти си правила  бебето си, но аз знам за какво не съм правила моето - не и за да забравя себе си, не и за да прекратя социалния си живот, не и за да се превърна в изнурена и отдадена на детето си робиня...което не смятам, че ме прави проститутка.

Ако се откажеш да имаш личен живот и интереси, различни от отглеждането на детето, какво ще му дадеш, на какво ще го научиш, като ти самата ще бъдеш изтъкана от липси????Помисли си за това, то е просто само друга гледна точка, нищо лично няма в написаното  bouquet

# 42
  • Мнения: 266
[Ако се откажеш да имаш личен живот и интереси, различни от отглеждането на детето, какво ще му дадеш, на какво ще го научиш, като ти самата ще бъдеш изтъкана от липси????
 Peace

# 43
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз си имам семейство - Георги, а един ден може би ще имам и мъж до себе си който да обичам, но не мисля, че е задължително. Важното е аз и детето ми да сме щастливи, а не да покривам нечии разбирания за семейство, щастие и тн. Не съм се отказала разбира се от личен живот - излизам, срещам се с хора, имам приятел, живея. Това, че не ми е провървяло веднъж и имам дете не ме прави по-малко жена.

# 44
Ами засега не мисля че един ден ще имам семейство.Ако това се случи може би ще бъда останала напълно сама без детето и то може би ще си търся някой от отчаяние.Но нищо не се знае,какво ще ми поднесе утрешния ден. Wink

# 45
Искам да ви напиша две думи за майка си. Тя е прекрасна жена, да е жива и здрава!  Praynig Омъжила се е за баща ми, без да е била особено влюбена. Мисля, че по-късно е дошла любовта. И многото страдания, големият дискомфорт. Той е добър човек, но е трудничко да си му съпруга...по 100 милиона причини. Не е била най-щастливата съпруга. Няма неща, за които винаги е мечтала. Не живее живота, който вероятно си и представяла като млада. Много ми е тежко от това. Още по-тежко ми е обаче от друго. Че е най-отдадената на семейството си жена! Тя като личност, като жена, като душа се е размила в идеята за нуждите на мен и баща ми, а днес и на сина ми. Тя няма никакви мечти, свързани с нея си. Тя няма живот извън нас. Тя във всеки смисъл на думата живее за и чрез нас. Това е ТЪЖНО! Това ме побърква. Не искам да мисли толкова за мен и детето ми. Искам да има свои желания и свои цели. Искам да има и свой свят. Тежи ми всячески от това, че тя е такава. Не искам да се превръщам в такава майка за детето си.
И това е една от причините да искам да имам мъж отново. Да имам човек до себе си и вероятно това няма да е бащата на детенцето ми. Всъщност още не съм решила. Ако бях като майка ми, щях да остана с него, па макар и нещастна, само заради детето. Но аз не искам да съм като нея и не смятам, че това е полезно за някого - за мен или детето ми. Затова не се притеснявам, че мисля за себе си.
Това е. Мисля, че има нещо общо с темата. Благодаря ви, че отговорихте на въпроса ми.  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 4 458
Сега виждам темата и .... ами и аз да си кажа  Mr. Green

До скоро вярвах че е много възможно и вероятно да имам друго семейство и да сме щастливи и т.н. но някак си реалността се оказва по-различна - поне за мен и за сега, не мога да съм сигурна за бъдещето. Вчера по телевизията един мъж каза на жена си с която са заедно сумати години, че все още е влюбен в нея както първия ден, че и благодари за прекрасните им деца които е родила и отгледала.... Моя коментар беше " да бе да, как пък не - чиста реклама" (мъжа е вокалист на Скид роу) Мой приятел който чу мислите ми изразени на глас ме попита: "какво? да не искаш да кажеш че това не може да е реалност? да не искаш да кажеш че не вярваш на щастливия завършек...?"  Тогава се замислих сериозно и за съжеление отговорих : " не, вече не вярвам на такива неща, те се случват само в приказките"
Мисля позитивно, вече не търся на всяка цена Човека, подредила съм си живота така че да ми е удобно на мен, тоест всичко което преди мен е описано като формулата на успеха но няма ефект. Прави са и тези които казват че е невероятно трудно сама жена с дете или деца да отделя време за себе си камо ли за срещи ..... Аз не излизам на срещи, не че не искам но няма как, няма кой да глед адецата. Винаги когато ми се обадят казвам че ще се радвам да се видим, НО трябва да отидем на място удобно И за деца което не на всеки му допада. Някак си не става номера със срещите когато си съвсем сам и няма на кой да оставиш детето а и винаги идва момент в който се питаш "заслужава ли си да си зарежа детето заради някой който може и да не го заслужава?"

# 47
  • София
  • Мнения: 4 493
Извинявам се за офф-а.
Да, Диони, той е добре когато и ти си добре, ама ти като излезеш да пиеш ракия и си зле защото не си с детето какво правим. Това няма нищо общо с мъченичество. Искам си семейството и детето - ама на едно място - на две различни места не ме кефи. Ако ще са две местата - ми аз си оставам вкъщи при моето семейство пък третия да се оправя. Някак си не можем да се клонираме и да сме на две места едновременно - просто не става. Въпрос на приоритети.
Нито пък искам да подхвърлям детето по баби и бавачки. Не мисля, че това би му се отразило добре. Включително наблюдения върху най-добрата ми приятелка, отгледана от баби и лели - майка й самотна майка и бач до откат - верно - имат пари - осигурила й е всичко - но не и любов. Сменила е време с детето и любов за пари.
Е - аз не вярвам да си заслужава.
Но понеже може да не ми вярвате - ще я питам. И пак ще се включа.

Още си гневна на бащата на детето
още не си си простила
още се чувстваш прецакана, че мъжът ти "ти е направил дете, но е размислил"..... защото до последно изборите са били негови, но ти си ги следвала, а сега се опитваш да убедиш себе си, че не е така  и това отново тв прави гневна.
Ако не ти е  хубаво, да оставиш детето за 1-2ч да излезеш, дори само да се разходиш, това не те прави по-добра майка,а  с времето това ще те направи по лоша майак за датето ти, защото то има нужда да има майка завършена и комплектована като личност, а докато си се сраснала с него, това няма как да  е така.
Май няма какво повече да се каже от това:
Ми добре - отървавам се от детето и го хвърлям на жена да ми го гледа ..........................

С този си постинг просто ме уби  Shocked Shocked Shocked

Наистина ли за теб всичко е черно или бяло? И например аз дето си оставям детето и на бавачка и на бившия и на майка ми и се шматкам по кръчмите /и не само/ имам морал като на п... дето си го хвърля детето в кофата? Лелелелеле....

Не знам за какво ти си правила  бебето си, но аз знам за какво не съм правила моето - не и за да забравя себе си, не и за да прекратя социалния си живот, не и за да се превърна в изнурена и отдадена на детето си робиня...което не смятам, че ме прави проститутка.

Ако се откажеш да имаш личен живот и интереси, различни от отглеждането на детето, какво ще му дадеш, на какво ще го научиш, като ти самата ще бъдеш изтъкана от липси????Помисли си за това, то е просто само друга гледна точка, нищо лично няма в написаното  bouquet
Peace
За първи път от много време насам съм АБСОЛЮТНО съгласна с Jaly.
И на мен не ми се вярва да нямаш никакви други интереси освен отглеждането на детето, не ми се вярва да нямаш никаква друга нужда от общуване - освен с детето, дори необходимостта да си малко съвсем сама, не ми се вярва да нямаш никаква нужда от приятели и т.н. Вярно е че децата дават МНОГО, но също така е вярно и че не могат да ти дадат абсолютно всичко.
А това - за ракията  #Crazy и това за семейството на две места  #Crazy - НЯМА да го коментирам изобщо, защото тук не става въпрос да имаш семейство - което да не включва детето ти (а и къде - по заведенията ли е семейството  newsm78 - неразбрах  Rolling Eyes) -явно като за понеделник сутрин са ми малко кафетата

# 48
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз не излизам на срещи, не че не искам но няма как, няма кой да глед адецата. Винаги когато ми се обадят казвам че ще се радвам да се видим, НО трябва да отидем на място удобно И за деца което не на всеки му допада. Някак си не става номера със срещите когато си съвсем сам и няма на кой да оставиш детето а и винаги идва момент в който се питаш "заслужава ли си да си зарежа детето заради някой който може и да не го заслужава?"
Излизането на среща или кафе с приятелки  ли е "да си зарежа детето"?  newsm78  #Crazy Sick
Аз мисля, че "да си зарежа детето" е нещо малко по-различно от това  newsm78 нещо като да не се грижиш (със всички нюанси и аспекти на това) за детенцето, а излизането за няколко часа, може и да не ти пречи да се грижиш за дечко

# 49
  • Мнения: 51
Винаги вярвай в щастливи неща:)

# 50
  • Мнения: X
Не съм се изразила правилно. Искам само да кажа, че съчетаването на родителската роля с другите роли - особено в нашето положение - се оказва доста трудно. Откъм време най-вече - не откъм желание.  Wink Аз самата мога да кажа, че излизам доста често - а пък и в сравнение с други мами - семейни - но също така често се оказва, че прекарването ми вкъщи е доста по-хубаво. Оказва се, че детето може да ме научи на повече, отколкото другите хора - в случая приятелки - с мъже още не съм почнала да хайманосвам - от тях на този етап мисля, че мога да получа даже още по-малко.  Wink
Но искам да отбележа един важен фактор - моето детенце е още малко - още си е бебе - и ентусиазмът ми е огромен. С времето явно намалява.... писва ти и започваш да имаш по-големи нужди от други неща. Не че аз ги нямам де.. Надявам се да ме разбрахте този път.  Laughing

# 51
  • Мнения: 4 458
Аз не излизам на срещи, не че не искам но няма как, няма кой да глед адецата. Винаги когато ми се обадят казвам че ще се радвам да се видим, НО трябва да отидем на място удобно И за деца което не на всеки му допада. Някак си не става номера със срещите когато си съвсем сам и няма на кой да оставиш детето а и винаги идва момент в който се питаш "заслужава ли си да си зарежа детето заради някой който може и да не го заслужава?"
Излизането на среща или кафе с приятелки  ли е "да си зарежа детето"?  newsm78  #Crazy Sick
Аз мисля, че "да си зарежа детето" е нещо малко по-различно от това  newsm78 нещо като да не се грижиш (със всички нюанси и аспекти на това) за детенцето, а излизането за няколко часа, може и да не ти пречи да се грижиш за дечко

Не,мила, става въпрос за срещи с потенцални ..... сериози връзки не приятелки (ако ги има де)
Аз лично съм в много ужасващо положение, така че няма нужда да слагам всички самотни майки в един кюп.
Изказах лично мнение изцяло от моя гледна точка....

# 52
  • Мнения: 515
milo momi4e,ne se otdavai na strahovete si.to4no kogato si kaje6 ,4e nqma nadejda v jivota ti 6te se poqvi ne6to novo i mnogo krasivo
taka se slu4i s men 2 godini sled razvoda mi  sre6nah prekrasen 4ovek.sarceto mi be6e izpepeleno ot bolka i neiskah da se obvarzvam,no go obiknah -postepenno,bavno,toi be6e tarpeliv s men i decata mi,obi4a6e ni bezkraino mnogo,az bqgah v mislite si vse pri sapruga si,no postepenno bolkata utihna,ranata vzeda zazdravqva v du6ata mi i az si kazah -stiga i prodaljih napred.sega sam mnogo mnogo obi4ana i 6tastliva.decata mi sa6to-obi4ame go moje bi pove4e dori ot maja mi za6toto sega go ocenqvame,varvi smelo napred tam te 4aka i tvoeto 6tastie.
miglena

Общи условия

Активация на акаунт