Споделете най-странните съвети за отглеждане на децата ви?

  • 2 774
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Не се сещам за нищо такова, което не значи, че не са казвали, а че аз не съм си направила труда да слушам Mr. Green

# 16
  • Мнения: 4 053
дъщерями е на година и 9 месеца а косата й е тип-мъх,
а свекървами иска да й прави маска с гас,мас и оцет Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 10 982
дъщерями е на година и 9 месеца а косата й е тип-мъх,
а свекървами иска да й прави маска с гас,мас и оцет Twisted Evil

Това е прочутата маска за дълга и гъста коса от подфорум "Красива мама"  hahaha hahaha

# 18
  • на село
  • Мнения: 1 028
дъщерями е на година и 9 месеца а косата й е тип-мъх,
а свекървами иска да й прави маска с гас,мас и оцет Twisted Evil

Това е прочутата маска за дълга и гъста коса от подфорум "Красива мама"  hahaha hahaha
А пък аз знам че това е рецепта против въшки  Laughing hahaha Joy

# 19
  • Мнения: 6 461
Съветите към мен :
 hahaha 1 Бебето да се маже с мас Mr. Green.
 hahaha 2 Бебешките дрешки да се прибират преди да стане тъмно Mr. Green.
 hahaha 3 Родилката да не излиза 40 дена на вън Crazy.
 hahaha 4 40 дена да се перат бебешките дрехи на ръка Crazy.
 hahaha 5 Още през 2 рия месец да запиша детето на кухня Shocked.
 hahaha 6  Много е важно да се повива и то с повой за да са му прави краката Shocked.
 hahaha 7 Косата когато бях бременна да не я подстригвам(имам две момчета) Wink.
 CrazyКато се сетя и направо полудявам................. #Crazy

# 20
  • Мнения: 131
Рядко обръщам внимание, но бисера при мен беше изръсен от свекърва ми ... :
- Аууу, много се притеснявам. Тая (демек аз майката на бебето) как може да го мъчи така детето - то на 5 месеца, тя го кърми! На толкоз месеци вече на ОБЩА ХРАНА трябва да е!"
За сведение въпросната жена го е виждала само след като се роди ... за няколко дни. След това не пожела нито веднъж. Така че аз не се връзвам на подобни смехории и тъжни работи

# 21
  • Мнения: 300
Всичко от гореспоменатото съм го чувала, но ето още някои "съвети":
  tooth  Ако му е права косата на детето по време на храненето майката си плюнчи пръста и прави завъртулки по косата на бебето до 40-тия ден. (освен улигавено бебе друго не може да се получи , е освен ако бебето генетично не е с къдрева коса).
   tooth  Ако детето има белег пак майкатая докато го храни си слага пръста върху белега и брои от 40 до 0, пак до 40 ден.
И за двата съвета не ми става ясно майката с колко ръце трябва да бъде, - може би шесторъката Шива.

# 22
  • Мнения: 1 671
При мен майка ми каза една смехория - бях претоплила детето и му избиха пъпчици. Тя обаче смело заяви, че е от окситоцина (капвам си по една капка в носа преди кърмене, заради запушени каналчета) и попита как така мога да си слагам антибиотик  hahaha
А за снимането на бебето докато спи - свеки прави тоя номер и ужасно ме дразни, защото малкият се стряска и разбужда от светкавицата  Sad. Все едно си няма достатъчно снимки, че трябва да му смути съня  #Cussing out .

# 23
Всичко горе изброено е много забавно Joyно ето нещо и от мен.Чакам бебчо през декември,а свекър ми се изказал/не пред мен де/че е против памперсите защото щели да му се изкривят крачетата.Голям смях падна като го чухме това rotfImao

# 24
  • Мнения: 4 629
Сетих се едно-
да не казвам "чао", че ще ми спре кърмата  Rolling Eyes
Казвах си чао и кърмих една година  Laughing

# 25
  • Мнения: 8 505
Уф,ужасно много са.Но "любимо" ми е третирането на детето като...пържола-осоляване,мариноване с разни мастики и ракии...  Tired

# 26
1. Да не се подстригва бебето до 1 година;
2. Да не се здрависва кърмачката, за да не й спре кърмата;
3. В първата баня на бебето да се сложи едно сурово яйце с черупката (несчупено), за де е здраво бебето;

# 27
  • Мнения: 506
Смешни съвети на мен ми е давала една 27 годишна жена, нея и възрастта не може да я оправдае.
1.Когато бях още бременна, това беше лятото:
"Внимавай да не изгориш на плажа(до тук добре), защотото и бебето ще изгори в корема ти Shocked
Ох,това ми напомни и на мен един съвет от млада майка.Докато си бременна да не пиеш газирано,защото от мехурчетата в питието които гълташ и ти бълбукат в корема,бебето може да оглушее!!! Shocked

# 28
  • София
  • Мнения: 3 688
някаква съседка ме хвана за слушател и каза да си кисна детето в орехова шума,после щяло да се боядиса малко,но се отмивало с времето!!!!!!
как ли пък не!

# 29
  • Мнения: 85
Наслушах се на много подобни неща откакто бях бременна, че и до ден днешен и то не от кого да е, а от една позната, която живее наблизо. Тя е баба пенсионер и по някакво стечение на обстоятелствата няма деца, но е невероятно компетентна в отглеждането им. Ще споделя само най-странното, което ми каза.
Мирослав не е имал биберон залъгалка. Като научи това тя възкликна "Ауууууу, не може така, детето ще загуби смукателния си рефлекс! Веднага отиди купи локум и марля! Ще завиеш едно парче локум в марлята и ще му дадеш да го смуче, иначе ще спре да суче!" Не се вслушах в този абсурден за мен съвет, но кърмих 11 месеца, т.е. той сам отказа да суче на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт