Има ли фенове на йога или друг вид релакс?

  • 4 109
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Една приятелка скоро ми каза, че имам нужда от вид релакс- йога или нещо подобно и аз като се замислих, не съм виждала някой да споделя нещо на тази тема.
Та, с две думи - някой знаимава ли се с йога, къде и как му се отразява? Или въобще как релаксирате?  Laughing

# 1
  • Мнения: 780
харесвам йогата и пилатеса но да ги прави някой друг. след раждането на второто ми дете доста напълнях - от 47 на 70 кг и бях решила да почна да правя упражнения пилатес .свалих си 5-6 филмчета  и ...... до там още нищо не съм правила.след това викам - йога малко за релаксация и от йогата си свалих няколко филмчета но и от нея нищо не съм правила .че така аз съм много несериозна за тези неща - а много ми харесват  ама ...... doh

# 2
  • Мнения: 9 865
Занимавам се с йога от 3-4 години, не съм особено напреднала, но това е перфектният начин на живот..., според книгите за йога, много погрешно е към нея да се подхожда само като към физическо упражнение или само като релакс, трябва да участва цялото същество - тяло , разум и душа...
И Пилатес практикувах в клуб, много приятно ми беше, но сега е в неудобни часове и не ходя.
Има още една дисциплина Barre au Soul, май така се пишеше, много приятно за релакс, но и него вече не го практикуват в този клуб, за съжаление...

# 3
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Аз съм фенка на йогата newsm10
От много отдавна исках да се занимавам,но активно и сериозно започнах на 8.Март ,тази година Laughing/подарих си йога за 8ми Март Mr. Green Mr. Green/
Междувременно забременях, и сега продължавам,но на йога за бременни Laughing Laughing Laughing
Ходя в център Ананда,зад хотел Хемус,на Йоан Екзарх май беше улицата.
Там има и рейки,и много инфо за йогата.Самата ни учителка по йога ходи всяка година в Индия,в ашрам,и съм напълно съгласна,че йога не е само физическо натоварване,а йога е начин на живот,и то много приятен Laughing Laughing Laughing
Успех в начинанието  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 599
mebbeth, а какво представялва това Barre au Soul. Не съм го чувала никога и ме заинтригува  newsm78 И аз съм съгласна,че йогата си е цяла култура
magi_77, а ти какво си си сваляла за йога и от къде?

# 5
  • Мнения: 686
Преди 3 години се занимавах с йога и се чувствах много добре. Сега за съжаление не ми остава достатъчно време, но се надявам скоро да успея да подновя заниманията си.

# 6
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Аз също съм фен на йога.В превод "йога" означава хармония.Ходих на курс и смятам да продължа,защото се чуствам наистина добре и започнах да обръщам внимание на неща,които преди вършех автоматично.В действителност йога не е само упражнения,дишане и хранене.Това е един мигоглед,начин да опознаеш себе си,да приемеш околните,да си в хармония.

# 7
  • Мнения: 1 404
Аз ходя на йога от около два месеца.Знам че не трябва да се подхожда частично и че йога е начин на живот,но започнах заниманията си в много труден за мен момент и засега йога е единствения начин да се справя,да продължа и да не травмирам близките си,така че да,това ми е начина за релакс.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 911
Моят релакс е горещ душ и веднага след това - студена бира  Wink

# 9
  • Мнения: 153
Цитат
mebbeth, а какво представлява това Barre au Soul. Не съм го чувала никога и ме заинтригува

Според сайта на клуба, в който го има:
Цитат
BARRE AU SOUL
Упражнения на земя, които повишават мобилността на ставите , тонизират, разтягат и удължават мускулите. Комплекс от упражнения в изправено седнало и легнало положение. Всички мускулни групи ефикасно се упражняват и укрепват.

Можеш да видиш сайта ето тукhttp://www.bodyartkally.com/styles.html

В момента Тони го води само веднъж седмично в събота от 9:00 сутринта. Аз също ти го препоръчвам - упражненията са много отпускащи и създават усещане за хармония.

# 10
  • Мнения: 1 599
Ей супер сте, аз не очавах така активност и съм впечатлена. А някой ходи ли на йога някъде в Младост?  Hug
poctor , мерси за инфото, ще разгледам сайта задължително

# 11
  • Мнения: 9 095
аз се занимавах с балет извесно време, и класичката ни след физическите натоварвания ни преподаваше това онова от йога, това ми бяха любимите упражнения, като цяло- първо да се настроиш да мислиш за упражнението и начина по който се чувстваш след това, никога не съм си чувствала прешленчетата така наредени и спокойни, а това е много важно в спорта

# 12
  • Мнения: 208
От години се  каня да се пробвам с  йога, ала незнам къде във Варна.

Има ли варненки, които се занимават с йога и къде? (ако мога да се намеся по този начин в темата)

# 13
  • Мнения: 8 505
Най-ефикасната релаксация за мен е да се опъна на някоя поляна,да затворя очи и да слушам...не ми се е случвало много отдавна Confused

# 14
  • Мнения: 15 619
Фен съм на излежаването, само някой да не ме раздигне, че ми отиде вътрешния мир....
 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт