Пак за пътуване на дете с единия родител

  • 2 414
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 464
Ще летим с малката до Б-я за 2 месеца. Аз имам пълномощно от бащата, издадено в консулството в Мюнхен. Въпросът ми е, дали на летище София ще искат да задържат ксерокопие на пълномощното? каква е процедурата??

# 1
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Да, задължително си направи копия. На мен и двата пъти ми поискаха копия на пълномощното и ги задържат за тях. Последния път дори още от чек-ина ме почнаха с проверките на пълномощни

Успех  bouquet

Целувки на БГ Hug

# 2
  • Мнения: 2 567
Взимат ми оригинала всеки път на паспортния контрол  Close

# 3
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Взимат ми оригинала всеки път на паспортния контрол  Close

Шоши, ами гледай бе душко какво даваш hahaha, аз така в една банка ги подлудих...изровиха тонове хартия, а оригинала си бил в нас Joy Joy

  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 567
Всъщност какъв срок на годност има това пълномощно?  newsm78 Може ли с едно и също да се пътува 2-3-4 пъти в рамките на 6месеца например?

# 5
  • Germany
  • Мнения: 1 262
на всеки 6м трябва да се презаверява, но аз не го направих това нещо  Embarassedи не ме питайте как треперах като лист на проверката ooooh!....но нищо не ми казаха този път!!! защото не всички от работещите там знаят за това подновяване на всеки 6м. - зависи на кой ще попаднеш Naughty

Успех  bouquet

# 6
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Да питам и аз: а ако детето е със снимка в паспорта на майката пак ли трябва пълномоЩно?
Тук за да ти впиШат детето в паспорта се иска и съгласието на другия родител,тоест това си е един вид пълномоЩно  newsm78

# 7
  • Мнения: 464
ХЪ?? Да се заверява?? Това не ми го казаха в консулството? как така ще ми вземат оригинала?? Къде трябва да го заверя и как става като бащата не с мен?? Странности и тъпотии само измислят и усложняват и изнервят престоя на хората...

# 8
  • Мнения: 6 390
_ШоШи_
защо не направите пълномощно с безкрайна валидност Thinking или за винаги, нещо от този сорт

Дирокова
пълномощно искат само при бг родители, на смесен брак дете - не му трябва пълномощно, още повече ако влиза с чуждия паспорт и няма бг такъв;-)

# 9
  • Мнения: 419
Взимат ми оригинала всеки път на паспортния контрол  Close
Направи си копие,и на мен ми взеха оригинала защото нямах такова.

# 10
  • Мнения: 533
И аз  давам на паспортния контрол в Бг копие на пълномощното,но винаги нося със себе си и оригинала. Понеже от пролетта насам няколко пъти си ходим с малката до Бг на 6 месеца вадим в посолството ново пълномощно. Останала съм с впечатление,че на паспортен контрол са много стриктnи с тия пълномощни - винаги го искат и като зачетаааааат!
А, и пълномощно се вади само ако детето е с Бг паспорт.

# 11
  • Мнения: 464
Детето е с американски и български паспорт. Пълномощно си имам. Интересува ме за това подновяване как става след като бащата не е тук и няма да е тук идната година?!? Копия ще си направя са тези на летище С-я. Благодаря за нформацията...Иначе щях да беснея на летището, че ми вземат оригинала..хехех

# 12
  • Мнения: 2 567
Ели, не съм чувала да има такива пълномощни с безкрайна валидност. Нали върпсоът е всеки път нотариусите да лапат кинти!
Trouble Maker, а ако детето си влезе с американския паспорт мисля, че няма да ви искат пълномощно.

# 13
  • Мнения: 6 390
Ели, не съм чувала да има такива пълномощни с безкрайна валидност. Нали върпсоът е всеки път нотариусите да лапат кинти!

_ШоШи_
майка ми има от мен безсрочно пълномощно  Wink обаче за други цели служи, та затова ми дойде идеята и за дете дали не става

Общи условия

Активация на акаунт