С какво чистите сокчето от морков върху дрехите на бебчето ?

  • 1 515
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 139
Здравейте, мами !
Кажете ми с какво да чистя сокчето от морков върху дрехите на бебчето? Пробвах с Вениш - не става! Съсипахме вече доста дрешки.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Сок от ябълка или морков (ама да е прясно петното, да не е третирано с нещо друго) - първо натривам със сапун Тео БЕБЕ, изпирам петното на ръка и после мятам в пералнята.

Лелеее - страшен е този сапун Peace Peace Peace - нямаме нито едно петно или леке  Hug

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 21:18 от Jujka

# 2
  • Мнения: 295
Преди с каквото и да го натриех все оставаше дори и бледо оранжево петно. После си купих един немски препарат за петна от Метро (на биологична основа). Наприскаваш, изчакваш и после с влажна кърпа изтъркваш - безотказно! После естествено пера.

# 3
  • Мнения: 1 233
Търкам, мажа, чакам - все си остават петната. Sad

# 4
  • Мнения: 139

Благодаря ти, Jujka! Този сапун наистина е страшен! Вече пробвах! Блузката е като нова! Трябваше по-рано да задам този въпрос, че доста дрехи вече са петносани.

# 5
  • Мнения: 1 671
Пресни петна от плодове и зеленчуци заливаш с кисело мляко, оставяш да изсъхне, после переш в "Мария" /пералнята демек/

Отстранява всичко

# 6
  • Мнения: 2 897
Сок от ябълка или морков (ама да е прясно петното, да не е третирано с нещо друго) - първо натривам със сапун Тео БЕБЕ, изпирам петното на ръка и после мятам в пералнята.

Лелеее - страшен е този сапун Peace Peace Peace - нямаме нито едно петно или леке  Hug

И аз го ползвам,праха също.Много съм доволна и от двете Peace

# 7
  • Мнения: 46 488
Ето още една причина ПРОТИВ даването на скочета  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 455
Слагам върху петното Вениш веднага и после в пералнята. Нямаме дрешки с лекета.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Сок от ябълка или морков (ама да е прясно петното, да не е третирано с нещо друго) - първо натривам със сапун Тео БЕБЕ, изпирам петното на ръка и после мятам в пералнята.

Лелеее - страшен е този сапун Peace Peace Peace - нямаме нито едно петно или леке  Hug
Супер. Не го знаех това.  smile3521

# 10
  • София
  • Мнения: 11 692
Ето още една причина ПРОТИВ даването на скочета  Mr. Green
Peace
На страна майтапа.Моята дъщеря обича да хапва моркови така и вече няколко пъти си цапа блузите с морков /не сок/.Натривам с Вениш и после в пералнята.Излязоха петната и не останаха лекета.

# 11
  • Мнения: 6 461
Здравейте, мами !
Кажете ми с какво да чистя сокчето от морков върху дрехите на бебчето? Пробвах с Вениш - не става! Съсипахме вече доста дрешки.
Още като се изцапа дрешката гледам да я запера и не се налага да използвам друго освен прах за пране.
Ако петното престои използвам"КЛИРИ"-за петна.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 672
Аз ги натърквах със сапун Дуру за пране- и с Тео бебе става,но Дуро-то ми маха всички петна Peace

# 13
  • Мнения: 510
Ако случайно петното от моркови не се е изчистило от сапуна/праха оставям дрешката да съхне на слънце и после няма и следа.

# 14
  • Мнения: 5 026
 Ползвала съм Вениш, Апта и сега купих от Била някакъв евтин,около 1лев препарат-Анита. Маха безотказно петна и върху цветни дрехи.

# 15
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Слагаш върху петното(дрешката да е суха) Вениш ,оставяш я така  2 дни и я пускаш в пералнята!Изчиства се идеално ,дори много стари петна изчезват Peace!

# 16
И при мен "Венишът" няма голям ефект Sad
Когато петното е върху бяла част от дрешката го намазвам с белина и след няколко минути изпирам, а когато е върху цветно го напръсквам с някакъв препарат срещу петна Био шаут спрей и след 2,3 мин го изпирам. Нямаме никакви петна по дрешките. Все пак ще пробвам и със сапуните Simple Smile

# 17
  • Мнения: 702
Пръскам с "Меглио" и разтърквам докато се махне петното.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не третирам нищо предварително или докато е прясно петното. "Персил" пере без проблеми тези петна. Ако има някакви останали следи след прането- сушенето на слънце довършва работата. Нямам нито една похабена дрешка, нито дори лигавник  bowuu

# 19
  • Мнения: 3 835
Много препарати за петна използвам, някой, от който другите мами вече споменаха, но искам друга идея да ти дам. Абсолютно всички петна, независимо от какво, стига да са пресни, изчезват напълно като ги изтъркаш с тези мокрите кърпички (може и да са антибактериални, може и да не са). Аз имам винаги в чантата си от тези малките пакетчета кърпички за ръце, и в момента , в който дъщеря ми се покапе с нещо, веднага го изчиствам и изчезва без остатък. Абсолютно гарантирано, от опит, за всякакви петна.

# 20
  • Мнения: 178
И аз като ШОШИ използвам "Меглио" не само за такива петна ,ами и за мазни петна и за чистене на фурната...Перфектно е..

# 21
  • Мнения: 1 059
Аз чистех петната от морков и ябълка с Вениш окси екшън и се чистеха идеално. И с течния съм пробвала, но с него не става

Общи условия

Активация на акаунт