Играчки-оръжия - за или против?

  • 3 327
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
не му купувам такива играчки и няма и да му купувам,против съм много!

# 16
  • Мнения: 603
Колкото повече растат толкова по-труден, а и нездравословен става стремежът ни да ги ограничаваме: По-малко или никаква телевизия, никакви играчки оръжия, по-малко захар, никакъв шоколад. Трябва ли да го карам да се чувства различен и да не прави нещата, които другите деца правят. Или да му натрапвам моя избор за него. При положение, че аз самата обожавам шоколад и си позволявам телевизия вечер.

Не исках да има играчки оръжия. Но като видя като гледах как му светят очите като гледа пистолетите на другите деца и как не спира да повтаря па - па, изрових един стар пистолет на брат ми. После баба му /нищо неподозираща/ му подари един друг.
Е, бяха на мода няколко седмици. Сега рядко им обръща внимание. Дори ги прибрах като неактуални играчки и не ги търси.

Виж, филмите с насилие, мисля, са наистина страшни. Не детските филмчета, а тия "безобидните" за възрастни, дето сме ги пуснали да шумят по телевизора, докато си вечеряме и приказваме, а не забелязваме как отрочето  е втренчило поглед в телевизора и после....

Трудно е, но : "Всяко нещо с мярка" и "Забрания плод е най-сладък" са си стари истини...

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Купувам му, да!
Няма какво да крия... Не ме е срам, че дечкото ми ще си играе с пистолети и пушки (които все иоще нямаме в арсенала от играчки  ooooh!). Забранения плод е най-вкусен, затова не желая да ограничавам видовете играчки на децата си.
Аз като малка само с коли и пушки и пистолети играех. Синчето пък сега само с кукли играе...

Не намирам никаква връзка му играчките и х-ра на индивида в зрялата му възраст  Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 797
 Не ограничавам синът си с какво да играе. Играе си както с пистолети и
пушки, така и с кукли(останали от мен), прахосмукачки и т.н. Не виждам нищо лошо в това.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За сега съм твърдо против, не мисля, че дете на 2 години е нормално да знае за какво служат пистолетите........ако много поиска ще му купя, но аз не бих купила да го насърчавам........освен всичко са много  грозни и от гадна пластмаса............бих му купила дървен меч и щит

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А понеже сега се сетих:
Как в тийн възраст бихте му забранили да играе на военизирани ПС игри? И как бихте контролирали таз възбрана  newsm78

# 21
  • Мнения: 967
За сега съм твърдо против, не мисля, че дете на 2 години е нормално да знае за какво служат пистолетите........ако много поиска ще му купя, но аз не бих купила да го насърчавам........освен всичко са много  грозни и от гадна пластмаса............бих му купила дървен меч и щит

с дървен може да разцепи главата на друго дете. има пласмасови, които се огъват и са кухи по средата. Грозно но безопасно Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 616
не мисля че е нормално да ограничавам децата си от към играчки. Като малка си играех основно с момчешки играчки - коли, пушки, пистолети......Баща ми ми беше направил меча на Конан варварина от дърво - бях много горда защото никой нямаше такъв. Сега направи мечове и на сина ми, а той с гордост си играе с тях и никога не пропуска да се похвали, че деди ги е правил Wink Малката също започна да се заиграва с пистолитите и мечовете на бати. Но пък играят и с кукли, обичат да готвят и рисуват.
 Колкото и да ги ограничаваме в къщи - в градината, яслата или някъде на тости пак ще намерят начин да поиграят с това което искат  Laughing

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За сега съм твърдо против, не мисля, че дете на 2 години е нормално да знае за какво служат пистолетите........ако много поиска ще му купя, но аз не бих купила да го насърчавам........освен всичко са много  грозни и от гадна пластмаса............бих му купила дървен меч и щит

с дървен може да разцепи главата на друго дете. има пласмасови, които се огъват и са кухи по средата. Грозно но безопасно Wink

такива игри са за под наблюдение.......

# 24
  • софия
  • Мнения: 181
Как момче без пушка или пистолет-вие кукли ли ще им купувате?Като види ,че другите навън са с пушки ,много ясно ,че и той ще иска-до полата ли да ми стои?На приказки всички сме перфектни,но в ежедневието нещата са съвсем различни.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Също и не вярвам, че екшън-игрите възпитават агресивност у децата - даже мисля, че са много добър начин те да се освободят от агресивността си безпроблемно за околните.
Peace Скоро четох една публикация по въпроса, как трябва да научим децата да разтоварват насъбраната ярост, без да нараняват някого или себе си. Един от методите беше точно с помоща на подобни игри  Twisted Evil

# 26
  • София
  • Мнения: 10 825
Определено не съм против играчките оръжия.  Не съм купувала такива на Дани, има си един пищов от зрънчо и пак от там един воден пистолет. Много ги харесва. Не смятам, че това, че играе с пистолети и пушки ще го направи по-агресивен.
Това, че играе със самолети дали ще го направи по-аеродинамичен Mr. Green newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 797
Определено не съм против играчките оръжия.  Не съм купувала такива на Дани, има си един пищов от зрънчо и пак от там един воден пистолет. Много ги харесва. Не смятам, че това, че играе с пистолети и пушки ще го направи по-агресивен.
Това, че играе със самолети дали ще го направи по-аеродинамичен Mr. Green newsm78

 Това последното за самолетите много ми хареса!

# 28
  • Мнения: 369
............бих му купила дървен меч и щит

Дъщеря ми точно за такова нещо си мечтае  Shocked . Купила съм и пистолет  от тези дето много святкат  , не защото много исках а защото тя пожела . Малко съм против това но пък тя никога не си е играла с типично момичешки играчки . Коли , камиони и пистолети  това е   Crazy И аз не смятам че това я прави по агресивна отколкото е  Flutter

# 29
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Още помня на една почивка като ми купиха бял револвер. Като хипнотизирана го разглеждах часове наред. Бял, с червена дръжка с инкрустиран елен на нея. Плякаше много готино. Била съм на около 4 години. Не съм станала агресивна. Бях кротко и послушно дете.

Общи условия

Активация на акаунт