Играчки-оръжия - за или против?

  • 3 330
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Купувате ли подобни играчки на децата си? /И ако да - от каква възраст?/
Нещо не съм привърженичка на този вид играчки и ако зависи само от мен, Марти никога няма да си играе с пистолети и други имитации на огнестрелни оръжия.   Crossing Arms

# 1
  • Мнения: 11 607
Не съм купувала такива играчки на децата си. Въобще избягвам всякакви форми на насилие - не само в играчките,но и при книжките, филмчетата и пр. И да поискат - казвам,че това не са хубави играчки и това си е!

# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ми не купувам и съм против такива играчки , но в яслата и в градината има.....
Намери пистолет от баща си останал и вече имаме и у дома. Успокоителното е че не се сеща за него и не играе често с писолети Confused

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не обръщам такова голямо внимание. Освен коли и пушки и пистолети, като се замисля други играчки май няма синът ми. Той щял да става детектив ooooh!

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не. Не обичам насилието.

# 5
  • Мнения: 1 114
Не обръщам такова голямо внимание. Освен коли и пушки и пистолети, като се замисля други играчки май няма синът ми.

 Shocked
С тази титла, не се учудвам...
Впрочем ти си първият човек, който си признава публично във форума, че не го интересува, с какво си играе детето му.
Между другото, не му ли купувате книжки?  /Не говоря за детска Библия, де.../

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Не харесвам такива играчки и ако зависи от мен, не бих купила на детето си.
Не знам защо, но когато друго дете насочи пистолет към моето, всичко ми се обръща. Rolling Eyes

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не обръщам такова голямо внимание. Освен коли и пушки и пистолети, като се замисля други играчки май няма синът ми.

 Shocked
С тази титла, не се учудвам...
Впрочем ти си първият човек, който си признава публично във форума, че не го интересува, с какво си играе детето му.
Между другото, не му ли купувате книжки?  /Не говоря за детска Библия, де.../

Какво лошо има да си признавам. Ох да забравих, че тук всички трябва да сме перфектни. Wink Това в кръга на шегата. Но не казвам, че не ме интересува с какво си играе детето ми. И книжки има(все пак е втори клас), но исках да кажа, че за мен е нормално дете - момче да си играе с такива играчки. За сега не намирам връзка от играта до реалността. Що се отнася до безверието ми мисля, че заблудата би навредила много повече, но това е друга тема.

# 8
  • Мнения: 25 600
Синът ми имаше такива играчки като малък. Не е агресивен обаче, даже напротив.
Аз също съм си играла с оръжия - имам брат и си играех с неговите играчки, както и той с моите кукли. Не мисля, че съм агресивна, нито пък брат ми стана хомосексуалист.  Thinking
Също и не вярвам, че екшън-игрите възпитават агресивност у децата - даже мисля, че са много добър начин те да се освободят от агресивността си безпроблемно за околните.
Яростното отричане на този род играчки към профила на перфектната майка ли спада или към съвременните градски легенди?  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 114
Яростното отричане на този род играчки към профила на перфектната майка ли спада или към съвременните градски легенди?  newsm78
По-скоро към профила на перфектната майка.  Laughing
И сериозно ... Никой не ги отрича яростно, Сийке. "Не сме от тях."     Mr. Green
Просто искам да разбера мнението на другите  "мъжки майки". Аз ли  съм нещо сбъркана, че не ги харесвам или има и други,които мислят като мен.

# 10
  • Мнения: 2 013
Моят син май няма много военни играчки, въпреки че е виждал на живо повече истински оръжия, отколкото всяко дете в България, може би - живяхме 3 години в Афганистан, където е обиколи нееднократно всички военни лагери на НАТО и прочие, летял е и с военни самолети - руски и американски модели. Аз се притеснявах как ще му се отрази цялата тази военщина, но май няма някакво отражение. Ако има агресия у него, тя май се дължи на Картун нетуърк и подобните детски анимационни канали, които силно сме ограничили, но все пак намира пробойни и гледа в захлас. Все още обича плюшени играчки и спи с 5-6 от любимите си - нарежда ги до себе си и си ги гушка.   

# 11
  • Мнения: 967
Ама човек не трябва да се вманиачава. Аз като малка много обичах да играя с бластери и пистолети с братовчед ми!

На запад са се побъркали на тема насилие, даже в някой книжки променят Червената шапчица в смисъл, че ловеца не е разпорил корема на вълка, а само я е извадил от корема. А и как става това? Та детска играчка оръжие не можеш да купиш, просто няма!

Дъщеря ми имаше голямо желание за пистолет. Играеха на полицаи с едно приатялче! И то с автомат донесен от България, а тя милата търчеше с един  микрофон!!!! и стреляше. С голям зор намерихме в Австрия комплект за полицай с белезници и марка и така! На следващото идване в България купихме пистолет с капси! А моето дете е най-неагресивното същество на земята, кротко, добродушно и много милозливо.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
По-скоро против. Но за съжаление, малките момченца много се впечатляват от такива играчки. Синът ми е имал само една - пистолет - подарък от зрънчо. Еми, нямаше как да го скатая...А той толкова се привърза към него, че поне два месеца го мъкнеше навсякъде със себе си ConfusedСега е в забвение, но...кога ли ще изскочи някой друг "пангичу" Twisted Evil/това ни е думичката за пищов hahaha/

# 13
  • Мнения: 7 821
Купувате ли подобни играчки на децата си? /И ако да - от каква възраст?/
Нещо не съм привърженичка на този вид играчки и ако зависи само от мен, Марти никога няма да си играе с пистолети и други имитации на огнестрелни оръжия.   Crossing Arms

Здравей,
Разбирам как се чувстваш. Аз също мислех като теб, но децата растат и не можеш да контролираш напълно средата им, а и не е нужно.
Аз не съм купувала огнестрелни оръжия на децата и доскоро нямаха такива, но ... с Легото Виктор може да направи такъв автомат Калашников, че като го видиш няма да повярваш, че е направен от малко момче. И съответно си стреля с него и пак си играе на добри и лоши, гонят се с брат му из къщата и т.н. На двора всяка пръчка е или пушка или меч.
От друга страна как детето ще си играе на пирати, ако му е забранено да си има меч  Rolling Eyes . И моите приятели и съученици си играеха основно на военни игри пък сега никой от тях не е сериен убиец  Wink. не бива да се вманиачаваме излишно. Не можеш да го опазиш нито от играчките оръжия, нито от анимациите, нито от компютърните игри. Детето все ще тръгне на градина и училище, ще си играе с други момчета по площадките, а те на това си играят. Нали не искаш докато другите се гонят твоето да бере цветя или да прави торти  Wink. Като четеш книжки или разказваш приказки все има добри които хващат лошите, дори и най-безобидния Франклин играе на рицари  Wink, е и твоето момче на това ще си играе.

# 14
  • Мнения: 1 520
Имаме няколко пистолета от зрънчо и един меч от рождения ден. Играе си с тях както с другите играчки. Не го спирам, защото той може да объртне всяка една играчка на оръжие, ако има желание. Пръчка ли ще е, или нещо друго.
А това не може а се скрие и по телевизията има оръжия (много в самите детски филми), и в парка, и в градината.
По-добре да знае всичко, отколкото да го лъжа че това или онова не съществува, а той вижда че не е така. Че е лошо, все пак вече сме се научили.

# 15
  • Мнения: 3 537
не му купувам такива играчки и няма и да му купувам,против съм много!

# 16
  • Мнения: 603
Колкото повече растат толкова по-труден, а и нездравословен става стремежът ни да ги ограничаваме: По-малко или никаква телевизия, никакви играчки оръжия, по-малко захар, никакъв шоколад. Трябва ли да го карам да се чувства различен и да не прави нещата, които другите деца правят. Или да му натрапвам моя избор за него. При положение, че аз самата обожавам шоколад и си позволявам телевизия вечер.

Не исках да има играчки оръжия. Но като видя като гледах как му светят очите като гледа пистолетите на другите деца и как не спира да повтаря па - па, изрових един стар пистолет на брат ми. После баба му /нищо неподозираща/ му подари един друг.
Е, бяха на мода няколко седмици. Сега рядко им обръща внимание. Дори ги прибрах като неактуални играчки и не ги търси.

Виж, филмите с насилие, мисля, са наистина страшни. Не детските филмчета, а тия "безобидните" за възрастни, дето сме ги пуснали да шумят по телевизора, докато си вечеряме и приказваме, а не забелязваме как отрочето  е втренчило поглед в телевизора и после....

Трудно е, но : "Всяко нещо с мярка" и "Забрания плод е най-сладък" са си стари истини...

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Купувам му, да!
Няма какво да крия... Не ме е срам, че дечкото ми ще си играе с пистолети и пушки (които все иоще нямаме в арсенала от играчки  ooooh!). Забранения плод е най-вкусен, затова не желая да ограничавам видовете играчки на децата си.
Аз като малка само с коли и пушки и пистолети играех. Синчето пък сега само с кукли играе...

Не намирам никаква връзка му играчките и х-ра на индивида в зрялата му възраст  Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 797
 Не ограничавам синът си с какво да играе. Играе си както с пистолети и
пушки, така и с кукли(останали от мен), прахосмукачки и т.н. Не виждам нищо лошо в това.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За сега съм твърдо против, не мисля, че дете на 2 години е нормално да знае за какво служат пистолетите........ако много поиска ще му купя, но аз не бих купила да го насърчавам........освен всичко са много  грозни и от гадна пластмаса............бих му купила дървен меч и щит

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А понеже сега се сетих:
Как в тийн възраст бихте му забранили да играе на военизирани ПС игри? И как бихте контролирали таз възбрана  newsm78

# 21
  • Мнения: 967
За сега съм твърдо против, не мисля, че дете на 2 години е нормално да знае за какво служат пистолетите........ако много поиска ще му купя, но аз не бих купила да го насърчавам........освен всичко са много  грозни и от гадна пластмаса............бих му купила дървен меч и щит

с дървен може да разцепи главата на друго дете. има пласмасови, които се огъват и са кухи по средата. Грозно но безопасно Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 616
не мисля че е нормално да ограничавам децата си от към играчки. Като малка си играех основно с момчешки играчки - коли, пушки, пистолети......Баща ми ми беше направил меча на Конан варварина от дърво - бях много горда защото никой нямаше такъв. Сега направи мечове и на сина ми, а той с гордост си играе с тях и никога не пропуска да се похвали, че деди ги е правил Wink Малката също започна да се заиграва с пистолитите и мечовете на бати. Но пък играят и с кукли, обичат да готвят и рисуват.
 Колкото и да ги ограничаваме в къщи - в градината, яслата или някъде на тости пак ще намерят начин да поиграят с това което искат  Laughing

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За сега съм твърдо против, не мисля, че дете на 2 години е нормално да знае за какво служат пистолетите........ако много поиска ще му купя, но аз не бих купила да го насърчавам........освен всичко са много  грозни и от гадна пластмаса............бих му купила дървен меч и щит

с дървен може да разцепи главата на друго дете. има пласмасови, които се огъват и са кухи по средата. Грозно но безопасно Wink

такива игри са за под наблюдение.......

# 24
  • софия
  • Мнения: 181
Как момче без пушка или пистолет-вие кукли ли ще им купувате?Като види ,че другите навън са с пушки ,много ясно ,че и той ще иска-до полата ли да ми стои?На приказки всички сме перфектни,но в ежедневието нещата са съвсем различни.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Също и не вярвам, че екшън-игрите възпитават агресивност у децата - даже мисля, че са много добър начин те да се освободят от агресивността си безпроблемно за околните.
Peace Скоро четох една публикация по въпроса, как трябва да научим децата да разтоварват насъбраната ярост, без да нараняват някого или себе си. Един от методите беше точно с помоща на подобни игри  Twisted Evil

# 26
  • София
  • Мнения: 10 825
Определено не съм против играчките оръжия.  Не съм купувала такива на Дани, има си един пищов от зрънчо и пак от там един воден пистолет. Много ги харесва. Не смятам, че това, че играе с пистолети и пушки ще го направи по-агресивен.
Това, че играе със самолети дали ще го направи по-аеродинамичен Mr. Green newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 797
Определено не съм против играчките оръжия.  Не съм купувала такива на Дани, има си един пищов от зрънчо и пак от там един воден пистолет. Много ги харесва. Не смятам, че това, че играе с пистолети и пушки ще го направи по-агресивен.
Това, че играе със самолети дали ще го направи по-аеродинамичен Mr. Green newsm78

 Това последното за самолетите много ми хареса!

# 28
  • Мнения: 369
............бих му купила дървен меч и щит

Дъщеря ми точно за такова нещо си мечтае  Shocked . Купила съм и пистолет  от тези дето много святкат  , не защото много исках а защото тя пожела . Малко съм против това но пък тя никога не си е играла с типично момичешки играчки . Коли , камиони и пистолети  това е   Crazy И аз не смятам че това я прави по агресивна отколкото е  Flutter

# 29
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Още помня на една почивка като ми купиха бял револвер. Като хипнотизирана го разглеждах часове наред. Бял, с червена дръжка с инкрустиран елен на нея. Плякаше много готино. Била съм на около 4 години. Не съм станала агресивна. Бях кротко и послушно дете.

# 30
  • Мнения: 3 042
Определено не съм против играчките оръжия............... Не смятам, че това, че играе с пистолети и пушки ще го направи по-агресивен.

 Peace

Купувам на Злати.

# 31
  • Мнения: X
Според мен с НЕ купуването на такива играчи се насочва повече вниманието на детето към тях, отколкото с купуването. Rolling Eyes
Против съм всички модерни, тъпи детски, в които се изтребват по най-жесток начин, филмите с насилие и прочие, но не и против играчките.
Аз имам дъщеря, но тя изнамери при баба си пистолетите на баща си и чичо си и сега каква пуцалка прави  Crazy и с колите и мечовете им си играе......

# 32
  • Мнения: 603
ами синът ми има такива играчки и си играе с тях.Мисля,че интересът му към тях е нормален и се дължи на професията  "полицай", към която всички малки деца имат интерес Peace

# 33
  • Мнения: 14 654
аз съм против всички играчки, които са с военна тематика- разни светещи и пищящи пушки, пистолети, мечове- никак не стимулират детето да измисля интересни игри- затъпяващи са, с тях може да се играе само на едно- на убийства, на преследване на лошите, без на децата да им е ясно това понятие.
и некупуването на такива играчки не насочва интереса на децата към тях- просто си играят с други неща- далеч по-смислени и полезни според моите представи за детска игра

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
играчки с военна тематика - никак не стимулират детето да измисля интересни игри- затъпяващи са....
други неща- далеч по-смислени и полезни според моите представи за детска игра

Тук не съм съгласна. И кое е по-смисленото за ДЕТЕ? newsm78

# 35
  • Мнения: 14 654
по-смислено е, когато играта го учи на нещо, например игра с кубчета или строител, игра с изрязване на геометрични фигурки, оцветяването им в различни цветове и тяхното разпознаване, същото може и с буквите да се прави, игра на готвене, когато детето пее на въобръжаем микрофон или свири на въобръжама китара
строене на къщички за гумените животни, разглеждане и четене на книжки, игра на влак, който детето си строи от няколко стола, и най-глупавата, но неагресивна игра е по-смислена от това да гониш някого, за да го убиеш- играчките оръжия стават само за такива игри

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре. Всичко това обаче е само за вкъщи, а навън при положение, че нямаме детска площадка. Сега е на тема карти Ю-ги-о, което ми се вижда още по-глупаво и затъпяващо, но щом му е интересно - не го спирам.

# 37
  • Мнения: 14 654
lilqna, твоят син е по-голям от моя Simple Smile
тези неща , които написах са по-скоро за възрастта около 3 години
все още не знам на 8-годишните какво им е интересно, а тези карти, за които спомена- виждам момчетата около блока, че играят с такива, но не знам правилата, май пак за битки става въпрос. трудно е да избегне тази тема, колкото и да ми се иска...

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Добре. Всичко това обаче е само за вкъщи, а навън при положение, че нямаме детска площадка. Сега е на тема карти Ю-ги-о, което ми се вижда още по-глупаво и затъпяващо, но щом му е интересно - не го спирам.
Тази карти бих ги защитила също! Въпреки, че за това си трябва отделна тема!
Първо, те са колекционерски, учат децата как да събират, подреждат, разменят.
Второ, играта има определени правила и никак не е лесна, предполагам не си запозната с тях. Детето изгражда стратегия, в зависимост от картите, с които разполага и картите на противника, развива логическото мислене  Peace
Все едно да се каже, че шаха не е хубава игра, защото има две воиски, черна и бяла, водещи битки  Crazy

# 39
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Както обикновено, мнението ми се покрива с това на как'Сийка. (Дали не сме един и същ чoвек, дали?  Laughing).
Аз пък съм категорично "за" играчките-оръжия, обичам ги от дете и още се захласвам по тях. Досега синът ми никого не е удрял, а най-много играе с мечове, саби и пр.
Ние сме по средновековните оръжия.  Grinning

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 17:16 от Василиса Умница

# 40
  • Мнения: 25 600
radeto, помисли върху следния казус: детето ти, което толкова грижливо си опазила от всякакъв намек за насилие и агресия, един ден пораства. И става рейнджър, именно поради синдрома "неизживяно детство" - защото като дете е искал да стреля с онези интересни играчки, но мама не му е давала. И, наваксвайки с игрите на стари години, използва истински оръжия в чужди държави, където да налага вижданията си за мирно съвместно съществуване, използвайки ги...
В САЩ ли оръжията-играчки са презрени и отхвърлени? Мдааааааа...  Wink Mr. Green
Или по-безобидното - става ловец, за да се настреля на воля...  Sick
Помисли върху това!  Peace

ПП Василиске, мое скъпо шизофренно АЗ, защо НИ издаваш?  Naughty

# 41
  • Мнения: 14 654
казах, че съм против играчките-оръжия. не купувам такива играчки. смятам, че точно те се произвеждат с цел децата да приемат войните за нещо нормално още от малки. рицарските мечове са малко по-различна играчка...въпреки това, в детската градина и с приятелите си се случва да играе и такива игри- няма как, всъщност, къде прочете, че не давам на детето да пипне такава играчка и "грижливо" го пазя ?
а предположението да стане рейнджър, защото няма пистолет- все едно да предположиш, че ще стане наркоман , понеже вкъщи не пушим трева... отношението към света, към войната , способността да оцениш един живот, да го отнемеш някой ден - тези неща се възпитават, наследяват се ако щете, зависят от харакрера на човек, от ценностите му, те не се възпитават само от играчките в ранна детска възраст,но от там се започва, от интелекта му, от 100 неща...

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 22:13 от radeto

# 42
  • Мнения: 1 370
Аз също съм против, но от миналата седмица забелязвам, че синът миси играе със запалката за барбекю като с пушка. Попитах в детската градина дали имат такъв вид играчки и естесвено, че те ми отговориха положително. И в този случай, освен да обеснявам, че така не се прави друго не ми остава, ама кел файда като на другия ден той само с това играе

# 43
  • Мнения: 14 654
ами в детската градина могат да играят с пушки, но защо не вкъщи да играят на други игри?
винаги може детето да се заплесне с нещо- моят син в момента е взел една тенджера и си въобразява, че кара кола... предпочитам, отколкото да иска да ме посече, както ме заплаши малкият ми братовчед, чиито играчки са предимно танкове и войници

# 44
  • Мнения: 397
Ами не съм привърженик на тези играчки, но не мога да огранича детето си да играе с такива при положение, че той ги вижда при другите деца, в детската градина и т.н. и естествено и той иска да играе с такива играчки! Каквото и да му обяснявам - той е още дете, иска си своето и надали ще ме разбере какво точно искам да му кажа за насилието и за този род играчки?!
Засега ми остава само да го възпитам да не проявява агресия спрямо другите, както на него не би му било приятно, ако някое дете го удари или блъсне....
Така, че всичко с времето си!!!

# 45
  • Мнения: 4 629
Не купувам, защото не желая да окуражавам детето ми да играе с оръжия. Ако той изяви желание бих му купила

# 46
  • Мнения: 3 491
Със смесени чувства съм. Нямат такива играчки, но не са и искали. Баща им им купи по един пластмасов меч.
В петък вечер бях обаче на един детски рожден ден, от който нещо не се очаровах. Изцяло момчешки, 6-7 годишни деца се гърмят с червени лазери в една тъмна стая. Не бях виждала досега такова чудо. Когато настъпи свещеният момент да си каже рожденикът желанието преди да духне свещичките на тортата, думите бяха "бих искал да имам пушка". Ако имаше в тоя момент пушка, майка му най-вероятно би се гръмнала, така изглеждаше жената.
Не знам дали ако се настрелят наужким като деца, ще си изживеят детството, или такива ще си останат. На някои хора наистина им се стреля. Други са подведени от разни каузи.  За трети участието в армията е шанс да получат нормално колежанско образование и да се измъкнат от средата си (това е един от бенефитите, който се предава под някаква форма и на потомците). Може би има и куп други причини. Все пак и Димчо Дебелянов е бил доброволец на фронта, съмнявам се да е било от свръхпатриотизъм.
От друга страна, децата които изкукват и стрелят в училище, май са наистина разни аутсайдери.
Накратко: Продължавам да мисля, пък дано го измисля. Какво ли мислят мъжете по въпроса?

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не купувам, защото не желая да окуражавам детето ми да играе с оръжия. Ако той изяви желание бих му купила
Е, да...ако поиска и аз ще му купя, но да му купувам и да му обяснявам как се стреля  Stop...не

# 48
  • Мнения: 1 608
Купувате ли подобни играчки на децата си? /И ако да - от каква възраст?/
Нещо не съм привърженичка на този вид играчки и ако зависи само от мен, Марти никога няма да си играе с пистолети и други имитации на огнестрелни оръжия.   Crossing Arms

Аз доста време удържах фронта/5г./, но сега са му истинска страст.

# 49
  • Мнения: 3 663
нищо им няма да играчките оръжия
играчки като всички останали
ако при някои деца пораждат насилие, то е в комбинация с други по-решаващи фактори
единственото им лошо е, ако стрелят топчета или стрелички да не влязат в нечие око например  Confused

# 50
  • Мнения: 2 818
Определено съм противник. Може би само водните пистолети в горещите летни дни одобрявам.... И  в определени случаи саби, шпаги и тн. (като един фен на фехтовката)

# 51
  • Сливен
  • Мнения: 382
Аз не виждам кой знае какъв проблем. И за мен са играчки като другите, макар да не ми допадат особено. Ама те и розовите, лигави Барбита също не ми допадат, но сигурно и през тях ще минем.
Забелязвам, че от известно време Дени току вземе нещо (банан, пръчка...) насочва го към някой от нас и казва "Бум-бум-бум! Мамо айде панеш!" (да съм паднела) Аз килвам главата настрана, тя идва до мен докосва ме и казва "Дени мама дигне." И после от начало.
С други думи - нямаме пистолети, но на нея не й пречи да ни застрелва от време на време. Предполагам, че в градината го е научила.

Спомням си, че като дете аз също нямах пистолети, а си мечтаех да имам. И пак така като нея си стрелях с подръчни материали. А сега като характер съм доста не-агресивна.

Мисълта ми е, че 1-2 пластмасови пистолета няма да направят зверове от децата ни.

# 52
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Блажка, и аз правих такъв РД на моят  Embarassed Лазеркуест се казва. Стрелят се с пушки в тъмна, задимена стая, а вътре наподобява разрушен град. Момчетата се изкефиха много, имахме и 2 момичета поканени, които в началото се страхуваха, но после им допадна. Както и преди споменах, за мен това е един вид разтоварване за децата. Например моят играе често военни игри в действителност и на компютъра, но войник не иска да става! Обаче много иска да стане филмова звезда и да играе подобни роли  ooooh!

# 53
  • Мнения: 3 405
нищо им няма да играчките оръжия
играчки като всички останали
ако при някои деца пораждат насилие, то е в комбинация с други по-решаващи фактори
единственото им лошо е, ако стрелят топчета или стрелички да не влязат в нечие око например  Confused

Taka e. Освен това чрез тях агресията избива навън, към въображаем "противник", което е по-добре от автоагресията (често тя се изразява в гризането на нокти) или агресията спрямо другите - удряне, хапане и т.н.

# 54
  • Мнения: 4 406
винаги може детето да се заплесне с нещо- моят син в момента е взел една тенджера и си въобразява, че кара кола... предпочитам, отколкото да иска да ме посече, както ме заплаши малкият ми братовчед, чиито играчки са предимно танкове и войници
съгласна съм.
единственият пистолет в къщи е воден, не че има интерес детето...ползвахме го лятото за разхлаждане
при игра с приятелчета докопва дребния един пистолет и вика -Пръс ! Пръс!!
има толкова други игри- защо пък точно на насилие да си играем?

# 55
  • Мнения: 5 681
 FlutterИма и пистолети и саби. Игра си известно време и ги остави. Сега си ги взема от време на време, но само като му доскучее от поредната играчка, ей тъй за разнообразие. Това са все пак играчки. Така че всяко нещо с времето си. Party

# 56
  • Мнения: 14 654
единственият пистолет в къщи е воден

и вкъщи единственият пистолет е воден, но не го броя за играчка-оръжие

# 57
  • Мнения: 25 600
и вкъщи единственият пистолет е воден, но не го броя за играчка-оръжие

Извинявай, но кое броиш тогава за играчка-оръжие?  newsm78
Аз точно това имам предвид - воден пистолет, пистолет с капси, светеща пушка... такива неща.
Играчки, които изстрелват разни неща винаги са били табу вкъщи от гледна точка на безопасността. Също и пиратките са абсолютно забранени, въпреки, че вече е голям. Такова чудо само през трупа ми!  Naughty
(Виждала съм откъснати пръсти на детска ръка, затова...)

# 58
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Стрелящи играчки са забранени - дори у нас. Не говоря за разни меки стрелички, а за сачми или там, както се казват, едни топченца. Не виждам кой би купил такова нещо...
За компютърните игри (е, ние играем видео игри, но предполагам, че въпросът касае всички платформи), съм на мнение, че са абсолютно безопасни, стига да има контрол - каква играе играе детето и колко време ще я играе.
Има игри с всякакви гадости и извращения. Те са забранени в много страни (и правилно).
Има игри, които са образователни и даже са полезни. Има много забавни игри (ние много харесваме "Ледената епоха" и първата, и втората игра, примерно).
Има и игри с битки, но не виждам с какво се различават от нашите "живи" игри някога.
Легалните игри си имат обозначение за каква възраст са подходящи.
Смешно е да се твърди, че игрите правят децата насилници. Едно време това го приказваха за рок музиката, после за хеви метъла, след това за екшъните. Laughing
Боже, аз трябва да съм чудовище!  Mr. Green

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Купувам му, да!
Няма какво да крия... Не ме е срам, че дечкото ми ще си играе с пистолети и пушки (които все иоще нямаме в арсенала от играчки  ooooh!). Забранения плод е най-вкусен, затова не желая да ограничавам видовете играчки на децата си.
Аз като малка само с коли и пушки и пистолети играех. Синчето пък сега само с кукли играе...

Не намирам никаква връзка му играчките и х-ра на индивида в зрялата му възраст  Thinking
Peace

# 60
  • Мнения: 934
Почнах да купувам, когато почна да ги иска - не преди това. Не съм във възторг от такива играчки, но не мисля, че са вредни. Нормално е за децата, особено момчетата, да си играят на военни игри отвреме-навреме. Етап от развитието.
Мисля, че постановката да не се купуват играчки-оръжия идва от Щатите, където нерядко се оказва, че децата вкъщи имат достъп до истински оръжия... което е всъщност истинския проблем, а не играчките. Прекалено много хора разнасят оръжие насам-натам, просто защото могат. Значи, ако им се забранят играчки-оръжия, като пораснат би трябвало да не искат истински оръжия? newsm78 Логиката ми убягва! 

# 61
  • Мнения: 14 654
и вкъщи единственият пистолет е воден, но не го броя за играчка-оръжие

Извинявай, но кое броиш тогава за играчка-оръжие?  newsm78

какво си ме погнала пък ти?

# 62
  • Мнения: 25 600
и вкъщи единственият пистолет е воден, но не го броя за играчка-оръжие

Извинявай, но кое броиш тогава за играчка-оръжие?  newsm78

какво си ме погнала пък ти?


Погнала???  newsm78
Ето едно доказателство, че агресията не е следствие на играчките-оръжия, т.е. проблемът не е в хардуера, а в софтуера!  Mr. Green  Joy

# 63
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не ги тача; не купувам, но имам "услужливи" познати, които предимно такива купуват;
особено ненавиждам онези танкове/шмайзери/роботи и прочие, които трещат, стрелят и оглушително крещят: "Файър, донт мув..."

# 64
  • Мнения: 3 479
И аз бях против играчки оръжия и не купувах такива на най-големия си син някъде до ок. 4 година. Обаче взеха, че му подариха няколко пък и той гледаше другите деца как играят и като настана една мания по пушки, беше страшно. Държа го някъде 3-4 год. Като разбереше, че някой е ловец и има пушка постоянно му се лепваше и го разпитваше, искаше да ходим по оръжейни магазини, да купуваме такива списания (това някъде в 1-2 клас). Обяснявах, говорих, убеждавах, но добре че отмина от самосебе си. Сега вече не съм толкова категорична, че тези играчки трябва абсолютно да се забраняват. Може би е добре да има една, най-много две в къщи, за да не се разгаря прекалено много любопитството. Знаем, че на децата някои неща много бързо им омръзват, особено когато не са забранени и имат постоянен досег то тях.
Според мен по-страшни са филмите и компютърните игри със стрелба и насилие, но това е друга тема.

# 65
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Големите синове/когато си играеха като малки/имаха цял арсенал!Сега малкият има няколко пистолета и автомат noear - от време на време играе и с тях!След като съществуват такива играчки в търговската мрежа  Hug как да не ги поискат и нашите деца!Конкретно по темата-по принцип съм против играчките оръжия...убих те,убит си.... но  Thinking играта с тях  е елемент от детската игра и  развитието на децата ни,ако не си играят с тях у дома,ще си играят в другарчетата си или вън на площадката.Аз все му обяснявам,че играта му е на ужким ,а иначе не е хубаво и не трябва да се убиват хората.....

# 66
  • Мнения: 619
нямам нищо против . Peace

# 67
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
И аз да си призная без бой - оръжията са любимите играчки на моя син. Имаме всякакви видове мечове и пръчки, които служат за мечове, пистолети, пушки, войници, индианци, полицейски комплекти, костенурки-нинджа с оръжия, роботи с лазерни оръжия... Нормално за едно момче...
Докато беше малък, аз бях силно против тези играчки - нито му купувах, нито разрешавах на другите да му купуват! Но, както каза някой, забраненият плод е най-сладък - даде отражение в другата крайност.
ОБАЧЕ непрекъснато му говорим, че всичко това е на игра, повтаряме до втръсване, вървям, че все нещо му се набива в малката главичка!
И да допълня: не е по-агресивен от връстниците си, които играят само с колички или от момиченцата, играещи с кукли! Дори е много обичлив и гальовен!

# 68
  • Мнения: 4 406
особено ненавиждам онези танкове/шмайзери/роботи и прочие, които трещат, стрелят и оглушително крещят: "Файър, донт мув..."

подариха ни такъв робот, отначало ревеше от него детето... махнах му батериите. след време малкия се сети за него- кръсти го Алф. след няколко неуспешни опита да лети от секцията, Алф на части полетя съм контейнера...
оттогава нямаме военизирани играчки

# 69
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ние имаме едно такова . Не е военна играчка, но според мен е голяма глупост  Crossing Arms Малката го заобикаля на почтено разстояние. Баткото обаче си го харесва въпреки, че много рядко го включва  Tired

# 70
  • Мнения: 295
Против съм. Някак символиката на това за какво се използват в реалния живот не се връзва с малката му добра душичка. А и какво би могъл да прави с тях, освен да убива на ужким и за какво му е необходимо. Далеч съм от мисълта че ще го направят агресивен, просто не ми допада като тип играчка. Но тъй като все пак си е момченце, имаме един голям пластмасов меч, с който се правим на полицаи.

# 71
  • Мнения: 25 600
Четейки последните постове ми хрумна нещо друго. Чувала съм, че в Швейцария във всяко семейство има огнестрелно оръжие и децата от малки растат с уважение и респект към него. Това обикновено се дава като довод, че нещастните случаи, вследствие игра с оръжие там са изключително редки, да не кажа никакви. Та по този повод - швейцарците изобщо не са агресивна нация, даже напротив. А от деца растат сред оръжие и то истинско...  newsm78
Все си мисля, че децата от малки трябва да се научат да канализират и извеждат агресивността си по безопасни и безобидни начини. Дали играта с играчки-оръжия не е един от тях? Като се замисля още, всички колективни игри са агресивни - и шахът, и картите, за спорта да не говорим. Щом има състезание, има победители и победени. Това също е начин да се пренасочи агресивността в безопасна насока...
А аз лично знам за случай на пукната детска глава след удар с кукла от друго дете. И за извадено око с дървено кубче... Не играчките са опасни, опасни са действията с тях.  Peace

# 72
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Много точно казано  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт