Режим на Пиер Дюкан - 5 част

  • 25 809
  • 407
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 241
Момичета, аз пак съм тук
Нямах нет, защото се местихме и напуснах работа. Много ми липсвахте.
За режима няма да повдигам въпроса въобще-все от утре, но сега е от ДНЕС Laughingднес на водичка,от утре на протеини.
Сега ще ви чета колко много сте постигнали и ще се мотивирам
Успешен ден

# 31
  • Мнения: 88
Здравейте, дюканки! Ям си аз и си слабея, но имам пак едно питане. Много ми се вие свят откакто съм на диетата. По начало съм с ниско кръвно, пия си доста водичка, както пише по книгите, пия и кафе, но не много, а резултата е  SickДайте акъл! Успешен ден на всички!

# 32
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
 И аз днес да се "разпиша "- здравейте момичета и браво на заслабналите !   bouquet На задържащите - също , че и това си е подвиг Simple Smile. Иначе наистина ми действате като наркотик  Embarassed сложила съм си темичката ( и тази за Рицарките ) във Favorites  и мине се не мине - хоп-  да ви видя как  сте Wink . Иначе цял ден на работа.... и с тия цифри...  #2gunfire
 Аз днес съм на протеини и зеленчуци - но май само на зеленчуци, че както ми се е прияло задушен зелен боб с чесън  Embarassed...не е истина просто
 Хайде ... лек и успешен ден ( вече полу-ден ) Simple Smile

# 33
  • Мнения: 4 806
Rosi - задушен боб с чесън НИКАК не е разрешено.
Първо - бобът не е зеленчук, който е разрешен.
Второ - задължително на всяко ядене трябва да имаш протеини.... а дано да минеш, че да видиш, какво съм ти писала... НЕ, НЕ и НЕ...
Браво на смъкващите, особено на авентура, че дълго бе задържала Simple Smile

# 34
  • Мнения: 4 806
Ч И С Т И   П Р О Т Е И Н И :
От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и  колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

I. Постни меса
Това са : трлешкото,говеждо и конско
  - Говеждото-всички части,които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът,филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите,които са прекалено тлъсти.
-Телешко: позволени са шницелът и частите за печене:котлетите също могат  да се консумират,след като се  отстрани тлъстата им част.
-Свинското  и агнешкото са забранени през ударният период,,през който трябва да се приемат възможно наи-чисти протеинови храни
Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло,олио,сметана нито дори олекотена.Наи-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 %

II. Дреболии:
От тази категория е разрешен черният дроб-телешки,говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици,които не са тлъсти.Колкото до говеждият език-консумирайте му само върха,който е най-постната част.Черният дроб е  ценен с високото си съдържание на витамини,които са изключително полезни през период на отслабване ,но за съжаление е богат и на холестерол,поради което се изключва от менюто на  предразположените към сърдечно-съдови заболявания.

III. Риби:
За тази категория храни няма никакви ограничения.Всички риби са позволени,все едно дали постни или тлъсти,пушени или сушени,може и консервирани  в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!

IV.Морски дарове:
всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари,рази,лангисти,лангустини,стриди,миди,рапани,охлюви.

V. Птиче месо
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн-патицата и гъската ,но при изричното условие да се консумират без кожата.

VI. Постни шунки:
Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът    не са разрешени, както и беконът,който е още по-тлъст.

VII.Яйца
Яйцата се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.

VIII.Обезмаслени млечни продукти/ кисело мляко,извара и сирене/


IX. Литър и половина вода дневно.

ДОБАВКИТЕ:

Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в  приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.

Захарта е забранена.

Оцетът,мащерката,копърът,лукът,магданозът и всички  подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимонът може да  се използва изтискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.

Солта и горчицата  са разрешени,но в умерени количества.Могат да се заместят с безсолна горчица и диетична сол.

Обикновенияр кетчуп не е разрешен,но има диетичен- без сол и захар,който можете да употребявате в ограничени количества.

Олиото и зехтина не са позволени!


НЯКОЛКО ОБЩИ СЪВЕТА:

1.Яжте толкова често,колкото ви се иска
2.Пийте вода,докато се храните
3.Осигурете си всичките необходими за диетата храни
4.Никога не прескачайте хранене
5. Преди да хапнете от някоя храна,уверете се,че  фигурира в списъка.
6.Закусвайте!

# 35
  • Мнения: 4 806
СМЕСЕН  ПЕРИОД- РЕЖИМ НА ЧИСТИ БЕЛТЪЧИНИ,РЕДУВАЩИ СЕ С  БЕЛТЪЧИНИ+ЗЕЛЕНЧУЦИ

ЗАБРАНЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:

Забранени са нишестените  зеленчуци:картофи,ориз,царевица,грах,бакла,леща,нахут. Без да забравяме авокадото,което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен.Артишокът също трябва да се избягва.

Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя нкакво олио/зехтин/ в салатите.

# 36
  • Мнения: 4 806
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115618.20
това е първата тема, следващите не можах да намеря >>>> А и търсачката не работи. Там има и менюта и рецепти ...

# 37
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
 Асса, ами аз  за зеления боб (фасул) прочетох от темата за рецептите на Дюкан  Embarassed
 "ВТОРА ФАЗА:

Всичко от ударния период е позволено. Тук добавяте зеленчуци - зелени листни, домати, краставици, тиквички, патладжани, чушки, карфиол, броколи, зеле, зелен фасул, бамя и още каквото се сетите. ЗАБРАНЕНИ СА: картофи, ориз, боб, леща, грах и всички подобни нишестени зеленчуци!!!"

Иначе за месцето - щом трябва заедно ... Не може ли в такъв случай зелен фасул с пиле  newsm78

# 38
  • Мнения: 4 806
Rosi, ами ... не бих ти го препоръчала зеления фасул (ей, Бога ми, не са едно и също нещо с боба Simple Smile ) ... Провери, ако можеш количеството въглехидрат в него. За всеки случай...

# 39
Здравейте готини мацки .Много Ви се кефя на ентусиазма.Накратко за мен-7 ден на режима дюкановски.Днес минавам на смесената фаза.До тук кантарчето отсъди -3 кил.Остават 7кил.за смъкване.При положение ,4е днес ми е втория ден от МЦ дори съм предоволна javascript:void(0);.Към RozyK-спокойно хапвай зелен фасул с чесън +някакъв протеин/самия Дюкан го разрешава,нали зеления фасул е безнишестен зеленчук!/.Пожелавам на всички усмихнат следобед на фона на мрачното  време.Леко слабеене.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 249
Здравейте, дюканки! Ям си аз и си слабея, но имам пак едно питане. Много ми се вие свят откакто съм на диетата. По начало съм с ниско кръвно, пия си доста водичка, както пише по книгите, пия и кафе, но не много, а резултата е  SickДайте акъл! Успешен ден на всички!
И аз съм така - ниско кръвно и като не ям нищо сладко и както сега и почти безсолно хапвам и ми причернява (днес на няколко пъти от рязко изправяне). Май само вода и кафе можем да ползваме в такива случаи, другите неща Дюканчо не ги позволява.

# 41
  • Мнения: 4 806
м-да, не са много възможностите с Дюкан за ниското кръвно. Освен вода и кафе, нищо не се сещам.

# 42
Имам кулинарен калкулaтор.Според него-зелен фасул-100гр-7,14В,8,21Б,0,12М.Разликата м/у него и броколите е само 2гр.въглехидрати/в броколите-100гр-5,24В/.

# 43
  • София
  • Мнения: 185
здравейте мили мами и аз като вас вече съм в отбора на дюканките.След 5 дни ударна вече 3 кг. ги няма и съм супердоволна ще направя още 2 и минав на смесен
Много ми се вие свят откакто съм на диетата. По начало съм с ниско кръвно, пия си доста водичка, както пише по книгите, пия и кафе, но не много, а резултата е  SickДайте акъл!
И аз съм така - ниско кръвно и като не ям нищо сладко и както сега и почти безсолно хапвам и ми причернява (днес на няколко пъти от рязко изправяне). Май само вода и кафе можем да ползваме в такива случаи, другите неща Дюканчо не ги позволява.
И  аз като вас съм с ниско кръвно и си пийвам кола лайт като ми причернее  newsm78 незнам дали е добре,но дюкан я препоръчва.

# 44
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
 Имам си една табличка за калориите( копирана от нета ) и там има и за мазнини, белтъчини и въглехидрати на 100 г. - та за зеления фасул ( аз си му казвам зелен боб  Grinning ) има 7г. въглехидрати ( за справка - зрелия боб- 20г, моркови 8г., праз - 8г., патладжан -6г.) - може да я копна в темата с рецептите


Luzoru , докато го публикувам.... и ти си написала Simple Smile . по моятата табличка обаче броколите са 1.8 въгл.  newsm78. откъде да го копна калулатора ?

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 14:25 от RosiK

Общи условия

Активация на акаунт