Биберон - залъгалка. Кога започнахте да я давате?

  • 3 907
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 596
Момичета, кога започнахте да давате биберон-залъгалката. И изобщо давате ли на вашите деца и ако може майките на по-големите бебета да кажат кога са се отказали от нея и как, било ли е трудно или не.
Аз започнах да му давам биба след 40-тия ден, но нашия юнак е много гласовит, та се кротва с нея. Сега само спи с нея, но се чудех как и кога да се откажем от бибита. Малко ме тревожи въпроса как ще се откажем като станем поне на 1 година де.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 302
Мойта сладурка я отказва, като и я сложа в устата, вади я с ръка и почва да си играе с нея.

# 2
  • Мнения: 2 596
Над Таб с какво го храниш това бебе, много е сладко и надиплено  Grinning  Ще ми се да го намачкам  Tada

# 3
  • Мнения: 2 258
Цитат на: nad_tab
Мойта сладурка я отказва, като и я сложа в устата, вади я с ръка и почва да си играе с нея.


абсолютно същите сме-откакто се е родила изобщо не иска залъгалка....

# 4
  • Мнения: 1 194
Давам и я от 1 месечна възраст. добре че беше залъгалката-родихме се с нея-и аз и бебе. Използваше я усилено до към 5 мес. възраст-имахме няколко из цялата къща. Сега много, много не и обръща внимание, даже понякога я забравяме. Ако някой ми беше казал това преди 3 месеца, нямаше да му повярвам. Дано така постепенно сама се оттучи. Искам да подчертая, че залъгалката по НИКАКЪВ начин не е повлияла на кърменето и сукането на беба. >Все още се кърмим по 7 пъти на ден #Crazy въпреки преклонната и възраст.

# 5
  • Мнения: 4 358
Дадох залъгалка на втория ден. Нашият тати нелегално я внесе в родилното, защото Оги много плачеше през нощта.
Отказахме бибата много лесно на годинка и един-два месеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 302
Цитат на: Bisi
Над Таб с какво го храниш това бебе, много е сладко и надиплено  Grinning  Ще ми се да го намачкам  Tada

До преди месец само с кърма, добре че почна да се движи повече та поотслабна.А 4 на месеца какво сумистче беше  Embarassed

# 7
  • Мнения: 7 106
Предлагала съм я, но още на първия опит беше изплюта на далеч.И до ден днешен не я признава.Само понякого я използва за дъвкане и чешане на венци.

# 8
  • Мнения: 928
Голямо БРАВО на Над Таб за бебока!А по въпроса-аз дадох още от първата седмица залъгалката,но след третия месец  безвъзвратно я отказа.Сега ,от време на време,си смуче палеца,което е по- голямото зло.Така че давай смело бибероната-по-лесно се отучват от нея като пораснат.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Големия ми син твърдо отказа залъгалката, как ли не го мъчихме със какви ли не залъгалки с надеждата че ща засмуче и ще спре да реве. Малкия сега още от първите дни го видях как иска шише когато му се доспи и като лапне бибероната само дъвче а течността му изтича отстрани, та отидохме и купихме залъгалки.
Личеше си че човека иска залъгалка. Най-интересното е обаче, че предпочита една залъгалка от 60 стотинки дето баба му му купи от местната аптека а залъгалката от 5 лева на chicco не я иска.

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат на: nad_tab
Мойта сладурка я отказва, като и я сложа в устата, вади я с ръка и почва да си играе с нея.

Абсолютно същото Wink

# 11
  • Мнения: 6 155
Бибата я употребихме за първи път на 1месечна възраст. По едно време /докато бяха коликите/ беше нонстоп в устата.  ooooh! Сега я ползваме само за приспиване Simple Smile

# 12
  • Мнения: 46 492
Цитат на: nad_tab
Мойта сладурка я отказва, като и я сложа в устата, вади я с ръка и почва да си играе с нея.



Да, така прави и мойта, но като стане време за сън й давам някаква играчка в ръцете, за да са заети и да не я вади - заспива за секунда. Давам я някъде след 1-ия месец. Естествено не можеше да я държи в уста без да пада Grinning леко я подпирах с пеленка. Нормално  е новороденото да я изпуска, не че я плюе, не може да я задържи, защото езичето му се движи навън.
Преди нея беше нервна, ядеше си ръцете, нещо, което аз не мога да приема Imp и заспиваше трудно. Бибата реши проблема Grinning

# 13
  • Мнения: 1 517
Не съм й давала. Всъщност пробвах, но не я хареса особено, предпочита да се успокоява с пръст в устата. Но и него вече много не го смуче. A биберонът сега е по-скоро играчка за дъвкане.  Grinning

# 14
  • Мнения: 5 255
Лора не я приема.
В началото до към втория месец се залъгваше с биберон.
Сега въобще не се занимава.
Може би защото е на кърма - незнам.

# 15
  • Мнения: 6 315
От шестия му ден. Прибрахме се на петия вкъщи и цяла нощ ми сука пръста на ръката. Иначе плачеше. Сутринта започна да си лапа ръцете и успя да си засмуче палеца и реших, че бибата е по-малкия дявол.

# 16
  • Мнения: 370
Въобще не съм използвала биберон - залъгалка. Веднъж и я дадох само да си играе с нея, ама ... май зоологическата градина в леглото и е по- интересна.

# 17
  • Мнения: 60
На Ники бибата му я давам само като му се спи:)Иначе не я иска!Предполагам,че мн.бързо ще се отучим от нея-все още има малко колики вечер и бибата ни служи доста успокояващо:)

# 18
  • Мнения: 1 072
Kaто малко бебе много ревливо беШе отро4ето и насила му я слагах в устата , та белким спре да пла4е Confused Не я искаШе оба4е имахме и по_меки4ка и по_ твьрда , не и не. не сьм го насилвала после. Сега мен ме ползва за зальгалка преди заспиване Flutter

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На 8 месеца беше синчето като я заобича!  Two Hearts  pacifier  До ден днешен сме с нея - току-що отхапа едната,  Flutter нооооо...имам резервна Wink ! Пролетта - лятото ще се отучваме...  Praynig

# 20
  • Мнения: 288
Синът ми сам се отказа от нея в 6 месец. Един ден просто я хвърли и повече не позволи да му я сложа в устата.
А  дъщеря ми въобще не я искаше. В началото я мъчих няколко седмици, но тя не проявяваше никакъв интерес. Та спрях да й я предлагам и сега сме без биба.

# 21
  • Мнения: 516
Синът ми отказва да пие от шише с биберон,а какаво остава  за биберон-залъгалка.Признава,само су4енето от гърда и да си яде юмру4етата,ако може и двете едновременно..в момента пак се опитва да си  засму4е ръ4и4ките Stuck Out Tongue

# 22
Александра е на 12 дни и вече и я давам,заспива с бибата.
После ще мислим за отказването  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 927
Предлагах биберона във втория месец, когато бебка се успокояваше от него - тогава ни гонеха ужасни колики.....Свършиха коликите и тя отказа бибата, да ама на 3 месеца си намери палеца и започна да смуче него. Така до съвсем скоро, когато пак й хареса да смуче биберон.
На, убийте ме, аз съм доволна че не палеца е в устата й.....на моменти мисля за отказването, което ще е жестоко и най-вероятно с някакви драстични методи, но.....като му дойде времето....

# 24
  • Мнения: 3 663
Ми не я ще Simple Smile нещо не и се кефи, че даже два пъти се разрева като я посмука Simple Smile явно защото не пуска мляко и се нерви Simple Smile а не съм и я давала на гладно Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 000
Митко от самото начало отказа биберона. Явно е любител на моите 2 биберона  Laughing

# 26
  • Мнения: 6 206
Не съм дававала.
Не смятам и да давам.
Дори не съм купила такова нещо, в представите ми то просто не съществува.

# 27
  • София
  • Мнения: 717
Детето ми никога не пожела да научи що е то биберон-залъгалка.

# 28
И нашата Зайка не хареса бибата, само си чеше венците понякога.

# 29
Още бяхме в родилния дом когато я ползваме, защото си пъхаше ръчичките в устата, но вече я исползва само  Sleeping  когато заспива

# 30
  • Мнения: 277
Започнах да предлагм от 1 сед. в началото не я искаше, но сега заспива само с нея, което на мен не ми се нрави, но аз съм си виновна.Дано се откажем скоро от нея, че да си призная хич не ми допадат залъгалките, но това е начин и ние да поспиваме от време на време. Grinning

# 31
  • Мнения: 1 793
Цитат на: GoldenEyeful
Детето ми никога не пожела да научи що е то биберон-залъгалка.


абсолютно същото важи и за нашия дечко. не хареса бибата и това си е.

# 32
  • sofia
  • Мнения: 1 426
5тия месец засмука бибата, набутах му я в устата за да не си цока палците. Сега само заспива с нея. Брат му (8г.) на 1г. и 9м. вече беше без зальгалка. newsm46

# 33
  • Мнения: 3 379
Аз гласувах с детето я отхвърли... Всъщност кат оновороден му давах биба известно време, но той много много не я щеше. Да не кажа хич. После като се върнах на работа (той беше на 4 и малко месеца) пак почнахме да му я даваме за следобедния сън, но той я смука много малко и после започна да си играе с нея. Сега като му даде майка ми бибата и го сложи да легне, той знае, че е време за сън и я върти в пръстите около 10 мин, след което я хвърля някъде.


Можеш да видиш тук как "заспива" с бибата Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 200
Не ползвам

# 35
  • Мнения: 8 163
Ние с мъжа ми не ползваме залъгалка от бебешките си години  Wink
Давахме биба на щерката откакто се прибрахме от родилното.
Скрих всички залъгалки когато Аля стана на 6 месеца.
Сиреч, не можах да намеря отговор, подходящ за нашия случай: "вече не ползва".

# 36
  • Мнения: 394
Моят "дзверчо" я опита веднъж-два пъти и като не пусна нищо я изплю раздразнен. Предпочита да си смуче ръцете, особено откакто го сърбят венците. Последният номер е да си пъхне палечко и показалечко в устата и да си разпъва бузите отвътре с тях. Ужасно смешен е, но ми настръхва косата как ще се отучваме после.
Купих му силиконови чесалки за зъбки и е доста по-заинтригуван.

# 37
  • Мнения: 1 263
Цитат на: nikol78
Нормално  е новороденото да я изпуска, не че я плюе, не може да я задържи, защото езичето му се движи навън.

ами нормално! Grinning Дадох и залъгалка още в родилното (на 3-4 ден) ....така я засмука, че и се отпечатваше на бузките Laughing
Предпочитах да и давам бибата, вместо да си смуче палеца... но сега вече като и дам, изважда я, започва да я върти в ръце и си "пее", вкарва я и изкарва от устата. Играе си с нея...сигурно сама ще се откаже  Thinking

# 38
  • Мнения: 3 569
Още от десетия ден й даваме бибата. Иска да я изплюе, но като й я подържа малко, така че да не я изплюе, после забравя и си я "цоца" ...Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 334
Цитат на: mecho_puh
Цитат на: nad_tab
Мойта сладурка я отказва, като и я сложа в устата, вади я с ръка и почва да си играе с нея.

Абсолютно същото Wink


 и при нас е така,само че понякога се приспиваме с нея!!

# 40
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Дадох на Бобо залъгалка още през първите няколко дни. Сега вече не я ползва. Отказа я сам преди 2-3 месеца. Сега ако мъ я дам си играе с нея, джвака я и си шеше венците.

# 41
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
От самото на4ало я отхвърляше.Пробвах с какви ли не-силиконови,кау4укови,анатоми4ни,но бебо се държеше така сякаш се опитвам да му набутам най-гадното нещо на света в устата.4ак се бях притеснила по едно време.Кърмя и мойе би е затова,но пък колко кърмени бебета обожават любимата биба,незнам..... Thinking

# 42
  • Мнения: 8 163
Цитат на: SZA
Можеш да видиш тук как "заспива" с бибата Simple Smile

Хи-хи!

# 43
  • Мнения: 7 430
Още в самото начало - в родилното са му дали и после вече нямаше отърване....понякога си мисля, че ако няма биба и съвсем ще съм загубена с тези колики Neutral Face .

Общи условия

Активация на акаунт