Слън4еви мами в арабските страни-12

  • 20 711
  • 295
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 23
момичета, така като чета явно доста от дечицата са с лоша кашлица.Мънинката на моята приятелка преди 3 дни изневиделица започна да кашля много лошо, чак се е давела и направила отток на ларинкса. Та от рецептите на Димов мисля че беше направиха отвара която направо пресече кашлицата и бебка отново си е добре. Та отварата е следната- 5бр. локум, 5бр. лукчета/ония бонбонки/р 5бр. орехи измити и смачкани с все черупката и люспата на една голяма глава лук. Това всичката се слага в 0,500 литра вода и се вари докато остане на полвина. След това го е прецедила през двойна марля на няколко пъти защото от ореховите черупки отстават боклучета и цялата тази течност и я разпредели за целия ден. Много е приятно на вкус а цвета е като на ябълков сок. Няма нещо което да навреди на дечицата така че ако искате пробвайте. Нашата бебка се оправи, дано да помогне и на другите ангелчета Praynig

# 136
  • Мнения: 3 461
 Момичета,страхотни сте  bouquet Hug Heart Eyes

Благодаря ви много за телефонните обаждания,смс-и и виртуалната подкрепа. Hug HugАз съм като нов човек днес,след системите,макар че много ми се спи и съм уморена.Важното е,че лошото мина. EmbarassedЦелувки на всички. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Креми,оправяйте се бързо  bouquetСнощи в спешното имаше 3 бебета и как само плачеха. EmbarassedСами е силно и борбено човече и ще се възстанови бързо,много да го нацелуваш.

Миленче,лек път и разказвай подробно за етапите от връщане,особено за този на летището.Дано да няма много ограничения и да си вземеш с теб необходимите неща,искай им подробни обяснения преди това.Поне знаеш,че крайната дестинация е Дубай и няма повече пътуване. Heart Eyes

Миме и Люба,ходите ли още на плаж?Аз сега като извая едно тяло на ,морска русалка и ще се присъединя към вас. Laughing

Water Lily,голямо удоволствие е да пазаруваш за малки госпожици,само като видиш какви сладурски неща има и веднага ти се приисква още едно бебе. Wink

Ели,доволна ли е снахата от тържествата в нейна чест? Simple SmileКак се справи с толкова много гости?

Дани,кога ще изникнат тези зъбчета,да си починеш малко  bouquet

# 137
  • Мнения: 815

Ноичка, радвам се, че си по-добре!!
Дано вече болест да не видиш!!
Много здраве и да се пазиш!!


А на плаж ходим с Мимата,
вчера бяхме и аз съм червено-черна, дано обаче не се обеля  Laughing
Чакаме те да се присъединиш!
Ще заформим групичката и Миленка като си дойде  Hug  bouquet

Много слънце, усмивки и да се обичате повече!!!
Приятен ден!!

# 138
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ноя , да оздравяваш бързо и умната с тези смени на континенти и климати, не е добре  рязката промяна, ако имаш асма! за гастрита, ти си знаеш какво да ядеш и 4есто по малко, без дразнители и подправки! боже, като свеки говоря! ама тука вси4ки са с болни стомаси и линда по4на заради лютото! аз не ям и все се нервя! ooooh!
миленка  лек път и да се обаждаш от дубайско с добри новини!  Hug
миме, пусни таз диетка, моля те на ли4ни!  Praynig
ели, дай за малко рая да си играе с линда, ве4е сме  на тема кукли и сервизи и си говорим, прави театър сами4ка и е интересна! да си по4инеш!
лили пусни снимки на бебка!  Peace
дани, къде се губиш?
креми, дано се оправите, този 4ай  е добър на силвито! има и едно мед и аспирин за гърдите мажеш без сърде4ната област ,слагаш на кра4етата и 4орапки!  Tired
здрави да сте като вляза пак! ина4е ми 4езне  кредора и не знам от какво е! сега съм с един нов броузер, макстон, може да е от него!
лек ден и слънце в косите за вси4ки! Peace

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 12:00 от marsy

# 139
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте!

Ей, Ноичка много се притесних за теб Hug Добре дошла! Радвам се, че се оправи ! Няма ли начен чрез диета или някакви хранителни добавки да избегнеш подобни кризи в бъдеще ?

Креми, стискам ти палци да се оправи Самито и да не влизате в болница  Praynig

Ели, аз, да ти кажа , че за да придобиеш такова нещо, като карта за постоянно пребиваване в БГ с ЕГН, а не ЕНЧ , е нещо трудно и нервообразуващо  #Cussing out #Cussing out
Аз, за съжаление точните закони не знам, защото мъжа ми сам се занимаваше да си попълва и подава разните бумащини. Той си има талант в това отношение, признавам му  Hug Но знам, че след като се бракувахме имаше период, може би от 3 месеца , в който кварталния идваше в къщи или разпитваше съседи, дали живеем заедно Twisted Evil  Shocked Ние се шегувахме, че ще ни проверяват, дали консумираме брака Wink . След това му издадоха някаква временна карта с ЕНЧ, която важеше за определен период от време - май беше за 1 година, след това още една такава и може би чак след примерно 2-3 години достигна до етапа да кандидатства за карта за постоянно пребиваване. Сега  след 5г. може да кандидатства и за БГ гражданство. Пак се изискват купища документи. Искат и акт за раждане и свидетелство за съдимост от неговата страна т.е Йемен. Сега ангажира близки и познати с връзки да му ги вадят.  Crazy #2gunfireНе знам, дали ще стане до Нова година, а подозирам, че след влизането ни в ЕС ще има нови разпоредби и правила и ще стане още по- трудно. Ако те интересуват точни срокове ще питам довечера съпружието и ще ти кажа. И последно, че стана много дълго, виждам, че разни виетнамци и т.н ходят да си уреждат документите с адвокат, та може и вие да се допитате и да има вратички да се ускори процеса по този начин. Peace

Манел, хубаво е, че си кърмиш детенце. Какво като е голямо ? Тук всеки се надпреварва да ти дава съвети  newsm78. Мен пък само ме задяват, че возя малкия в количка. Ами, така ми е по-лесно да го водя на по-далечни разстояния, да го влача, където искам, а не да правим драми , да му влача топки, багери и т.н принадлежности. Но ...какво да обяснявам  Naughty Не ми се занимава и неМам нерви. 

# 140
  • Мнения: 1 184
Ноичка, много се радвам, че вече си по-добре  Hug. Дръж се момиче, не се давай!!! Партитата бяха супер, но нали знаеш как е - деца, всички скачат, веселят се. Беше много сладко.

Миме, и аз имам нужда от диета  Confused. С какво да те подкупя, че да я споделиш и с мен  Joy. Много ще съм ти благодарна.

snowflake, мерси много мила за инфото. Лорекса ми даде и тя подробности, но май ние за сега не можем да започнем процедурата. Нищо, ще видим какво ще ни донесе бъдещето.

Марси, мерси много за подкрепата. Няма да ти пращам Рая, че да не научи Линдичка на лошо държане  Twisted Evil. Сега съм я наказала 1 седмица да не ходи до мини-маркета и за сега - вече 2 часа е толкова тихичка и послушна  Twisted Evil. Да видим до кога ли.

# 141
  • Мнения: 688
Здравейте мили мами   bouquet,
Отдавна чета мнооого дългите и интересни за мен теми и имам и повод за това. Преди около 4-5 месеца на мъжа ми предложиха работа в Дубай и той прие, всички се надявахме след не повече от година да отидем и ние там и да заживеем по-добре, но заплатата която му предложиха не е толкова добра, че да заминем заедно. Сега положението е такова, аз и детенцето ни сме тук в София а той е там в Дубай.
В началото не му харесваше много и даже говореше за връщане тук и да си продължим по старому... сега наскоро обаче ми казва че там преоткрил себе си и живота там бил много по-спокоен отколкото е тук. Напоследък все има много работа и с тази часова разлика - почти не се чуваме. Имам чувството че се отдалечаваме - а аз не искам това. Чудя се как да му покажа, че ние все още го обичаме и държим на семейството ни.
Има ли някакъв начин да му изпратя цветя или нещо подобно и послание. Може ли някой да ми съдейства за това? Моля за помощ Praynig

# 142
  • Мнения: 689
    Пак имаме период на неприятни слу4ки с болни мами и де4ица!Много неприятно CryБързо възтановяване на вси4ки!

     Още не сме снимали Сара,4е беше с Рубеола и нямаше да е приятен спомен,но ве4е се поиз4исти и скоро ще ка4а снимки-ако успея да се оправа де-нямам опит,но май не е трудно,ще видим.

      Моля ви искам и аз диетата ,4е се плаша от образа си в огледалото.Решила съм само абая да носа,докато не сваля поне 15кг!Ровя из нета за диети подходящи за кърмещи,но нищо.

     Елип-кърменето над 6 мес. разгражда целулита,така,4е стискай зъби!!!

# 143
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Чета тук от 2-3 страници и аз за някаква диетааааа.....Моля пуснете я който я знае!!!  Praynig Praynig Praynig
Явно има доста желаещи!!!

# 144
  • Мнения: 341
Привет и от мен момичета!  bouquet
Ей ама от тия болежки отърване няма  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ноичка радвам се че след системите положението се е оправило при теб Hug.Дано повече да не ти идват до главата такива преживявания.
Креми дано малкия Сами да се оправи без да влизате в болницата.Може пък след смяната на антибиотика да има ефект. Peace
tsveta_pile добре дошла при нас  bouquetТук има доста мами от Дубаи тъй че ще ти ударят едно рамо да зарадваш мъжа си. Wink.За съжаление аз не мога да взема никакво отношение по въпроса.
Катенце хареса ли ти вчерашната почерпка HugАко кажеш и нещо по засукано да спретнем за софрата Hug само по често идваи да ни навестяваш
Миленка пожелавам ти лек път и полета да мине леко за децатаHug
Лек ден на всички и скорошно оздравяване на болните  bouquet

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 16:03 от gorjiana

# 145
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
tsveta_pile , опитай тоя сайт. цветята са малко скъпи тук Sad
идва Коледа. може да го изненадаш с колет. имаш време.
http://www.flowersdubai.com/
http://www.buyflowersgiftsonline.com/dubai-2.htm 

ех, тия диети #Crazy
опитах много, но стази свалих най-бързо и най-трайно. не знам защо не стана полулярна . сиггурно заради зелената салата през зимата newsm78
но тук я има целогодишно. всякаква "трева " ще свърши работа.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=59946.0

отивам да готвя. лека вечер!

# 146
  • Мнения: 3 461
Тези от индийското посолство ми идва да ги #2gunfire #Cussing out.Джон подаде паспортите в неделя в Рияд и ще са готови събота вечерта.Като резултат той няма как да се върне без паспорт в Бахрейн,а аз няма как да отида при него в Саудито и целият уикенд,който почва утре отива по дяволите. EmbarassedБившата индийска колония си го връща на британците и на целия свят,такова чудо да държат паспортите по една седмица никъде го няма Twisted Evil

# 147
  • Мнения: 3 461
Цвети,аз съм пращала на Джон цветя в Саудитска Арабия от София,една фирма,май Интерфлора се казваше,имаше офис в Дианабад преди.Бях много доволна,а подаръци съм му изпращала чрез ups,от тях не съм доволна,бяха потрошили стъклото на една картина.При всички случаи,гледай да се срещнете,най-добрия начин да го изненадате е да отидете в Дубай. Peace

# 148
  • Мнения: 1 269
моми4ета я ми кажете,винаги ли като пътувате от българия потвърждавате резервацията си в съответната авиокомпания?

цял ден вися на телефона,да си потвърдя резервацията,но коконите оттурските авиолинии не вдигат проклетия телефон.това не са 2 4аса звънене,а цял ден Close #Cussing out
след главоболието което полу4их оставам нещата така.вие винаги ли потвърждавате?

после ще пиша,4е нямам никакво време.приятелки,багаж,баща ни ни 4ака на ве4еря,а малкия е толкова крив,4е ми иде да си остана в Бг Mr. Green

# 149
  • Мнения: 688
mariabutti много ти благодаря за предложенията.
Наистина цветята са доста скъпички, а за колет да това е идея. Ако някой има опит вече в изпращането на колети би ли ми казал към коя куриерска услуга да се обърна - аз знам тук в BG само DHL.

Общи условия

Активация на акаунт