50 Easy Party Cakes - за Tali Dan и Bambinkamalinka

  • 14 684
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 927
арт мама, по-добре намажи с маслен крем, може да е и 1 мм - така покритието отгоре ще се захване добре. Конфитюра леко се хлъзга. Пробвала съм, вервай ми  Wink. Калинката по-горе я мазах именно с маслен крем - той залепва за покритието и няма опасност да ти се смъкне опаковката на тортата  Simple Smile

Мадейрата и аз няма да я ползвам скоро, макар че има голямо предимство - реже се почти без трохи и се поддава на оформяне с нож.

# 76
  • Мнения: 26
Tanche znae6 li dali tuk v BALGARiYA se prodava tova za tortite [ writing lcing ]  newsm10  newsm03[img][img]][ftp]][/ftp]][ftp][/ftp]

# 77
  • Мнения: 5 877
Mерси! И ние така решихме - идеи за декорация ще ползвам, но не и рецептите - за тях си имаме наколко любими.
Все пак ми е интресно да науча и някои нови рецепти.
За крема преди фондан/марципан, в книжката пишеше, че став аи конфитюр.

ПС под парченца имах предвид порционни. За сервиране режат парчета 3Х5см дори от кръглите торти Simple Smile
Виж с търсачката морковената торта. Аз използвам нейния блат и мажа с разбито с пудра захар сирене крема (плюс малко масло все пак)- по-леко е от масления крем, а добре държи.
На практика всеки блат, в който има олио, ще се поддава добре на моделиране според мен. За мен най-трудни за оформяне са пандишпаните - като гъби са, все си възвръщат първоначалната форма.

# 78
  • Мнения: 3 927
moni_boni,

не съм виждала в Б-я айсинг в тубички. В Европа има.....

# 79
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Айсинг няма по нашите земи. Не знам защо не го внасят  #Cussing out

ОФФ:: Танче, много ми харесаха последните модни тенденции. Ще ги следя, за да не изостава от модата и моето гардже   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт