50 Easy Party Cakes - за Tali Dan и Bambinkamalinka

  • 14 673
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Обещах преди време да пусна снимки на тези торти. Ето тук са подредени абсолютно всички.

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=72762


50 Easy Party Cakes
Debbie Brown

Последователността на файловете съответства на последователността на страниците.
Снимала съм всички страници, но тези с текстовата част стават само за четене от екрана, не стават да се разпечатват. Ето защо набрах следното:


на стр. 5

Equipment - има описани какви джиджавки са необходими при декорацията.

Basic recipes - Основна рецепта - написах я в оригинал, защото мога да я преведа само около 80% и може да объркам нещо. Но нали днес всички знаят английски Wink

Madeira sponge cake

The secret of successful cake decorating is to use a firm, moist cake that can be cut and shaped without crumbling. Madeira cake is a good choice and can be flavoured for variety. To make a Madeira cake follow the steps below. For the ingredients and bakeware required, see pages 8-9.

1. Preheat the oven to 160 C / 325 F / Gas 3, then grease and line the bakeware.
2. Sift the self-raising and the plain/all-purpose flour together in a bowl.
3. Put the soft margarine and caster/superfine sugar ina a large mixing bowl, and beat until the mixture is pale and fluffy.
4. Add the aggs to the mixture, one at a time with a spoonful of the flour, beating well after each addition. And any flavouring required (see panel on right).
5. Using a large spoon, fold the remaining flour inti the mixture.
6. Spoon the mixture into the bakeware, then make a dip in the top of the mixture with the back of the spoon.
7. Bake in the centre of the oven until a skewer inserted in the cenrtre comes out clean (see pages 8-9 for cooking times).
8. Leave to cool for 5 minutes, then turn out an to a wire rack and leave to cool completely. When cold, store in an airtight container until ready to use.

Madeira cake flavourings:Vanilla - add 1 teaspoon vanilla essence/evtrakt to every 6-egg mixture.
Lemon - add the grated rind and/or the juice of 1 lemon to every 6-egg mixture.
Chokolate - add 2-3 tablespoons unsweetened cococa powder mixed with 1 tabelspoon milk to every 6-egg mixtura.
Almond - add 1 teaspoon almond essence/extrakt and 2-3 tablesponns ground almonds to every 6-egg mixture.



на стр. 6

са рецептите за

Sugarpaste
Buttercream
Royal icing


стр. 8-9

Таблица с необходимите продукти за всеки отделен сладкиш, необходими съдове за печене, време за печене.

По-хубавото от книгата са самите идеи за декориране. Всеки може да използва продуктите, с които е свикнал. Все пак ще опитам да сканирам текстовите страници и да ги кача някъде, за да са по-разчитаеми Simple Smile



# 1
  • Мнения: 184
Много Много ти благодаря !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Да си жива и здрава!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Бях чела предишната тема и много се запалих.   bouquet
Дъщеричката ми вчера имаше рожден ден и тортата ми беше сопственно производтсво и украсена и направена благодарение на писано и прочетеното тук. Много ти благодаря на теб за публикуваната книжка и а на всички остали мами за дадените идей и рецепти!! Да сте живи и здрави!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Припадък! Разкош! Някои от тортичките ги има в каталога на сладкарнски цех`Вики`. Много красиво! Heart Eyes

Тане, не съм те виждал отдавна! Радвам се, че си тук! Wink

# 3
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Танче супер си! Голямо мерси!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 814
Благодаря ти!  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 216
а дали някой ще може да преведе Praynig

# 6
  • Мнения: 1 320
И аз ще се радвам на някой преведен лист Simple Smile

# 7
  • Мнения: 818
Тане,благодаря ти.Разглеждах с интерес а някои си ги копнах.
БЛАГОДАРЯ!

# 8
  • Мнения: 3 927
Понеже имах повод и време, се захванах да направя торта по г.п. рецепта, за да не ви давам само непроверена информация Wink

Ето преведена рецептата около 80%:

1. Загрейте фурната на 160 С.
2. Смесете двата вида брашна в купа (нали в Б-я няма такива, аз използвах само бяло брашно)
3. Сложете мекия маргарин или масло и пудрата захар в друга купа и бийте, докато сместта стане пухкава.
4. Добавете яйцата едно по едно, редувайки ги с по една пълна супена лъжица от брашнената смес, разбивайки добре след всяко добавяне. Добави оцветител, ако се изисква по рецепта.
5. Използвайки голяма лъжица добави останалото брашно и разбъркай.
6. Изсипи сместта в тавата и заглади с обратното на лъжицата (или нещо такова - ей тук не успявм да преведа)
7. Пече се в средата на фурната докато клечката, забита в средата на блата излезе суха.
8. Оставя се 5 мин да изстине, след което се изкарва от съда и се оставя върху решетка до пълното изстиване.


Материали за торта-калинка:

2-литрова кръгла, овална купа за печене
4 яйца
250 гр. брашно self-raising
125 гр. брашно plain/all-purpose
250 гр. масло
250 гр. пудра захар

Време за печене: 1 час и половина

Маслен крем: общо 185 грама

*****

Забърках сместта, както е описано.
Пекох точно час и половина и блатът беше готов!
Маслен крем направих от 65 грама масло, 1 с.л. мляко и 190-200 грама пудра захар по рецептата от книгата.
Рецептата е невероятно точна и лесна, а блата е ужасно вкусен и без украса.
Украсата ми е от готов оцветен icing, аз само разточих и положих върху тортата, защото нямах достатъчно количество материал за 3D-калинка  Wink

И ето какво се получи:





Ако имате познати в Английско, ви препоръчвам да си поръчате ей това нещо:

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632984976132968750.jpg

Опаковката е от 4 цвята - зелено, жълто, черно и червено, по 125 грама на цвят, готово за домашна употреба. И е евтино Mr. Green. Само се разточва и изрязва. Само споделям, защото аз никога не бих седнала да бъркам у дома фондани и други подобни микстури за украса на торти.


п.п. все още не съм сканирала страниците... Embarassed

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 12:18 от Taneto

# 9
  • Мнения: 5 713
self-raising- това е самонабухващо брашно. Има го и у нас, в една червена опаковка с кекс отпред.
 plain/all-purpose- това е обикновено брашно.
 Simple Smile

# 10
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Танче, мисля да я пробвам таз калинка в най скоро време, че повод ще имаме!
Таз чудна книжка от де е ?

# 11
  • Мнения: 1 320
Аз нещо не схванах ... печеш блат имаш крем , ама как стана като 1/2 топка ?

# 12
  • Мнения: 3 927
Благодарности, Вери, но с толкова английски, толкова и съм си превела термина self-raising Embarassed Embarassed.....



Мими, мога да ти я дам книжката за временно ползване, нямаш проблеми Simple Smile. Подари ми я сестричето ми, което вече близо две години живее в Англия. Хем се радвам за нея, защото там е добре, хем я използвам за доставки на неща, ненавлезли още на нашия пазар.....

vpam,
за печене използвах купа йенаглас във формата на сфера, т.е. полукълбо - така и съм писала в рецептата за калинка. Нямам снимки step by step, сори. Тестото се изсипва в купата, пече се, и като се обърне, се получава що-годе сферичната форма. Наложи се малко да изрежа от дъното на калинката, защото при печенето блата леко се наду. Отгоре с масления крем доизгладих и дооформих полукълбото. Това е. Даже е лесно.... Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 713
Taneto, щом имаш човек в Англия, препоръчвам ти една страхотна книга за торти, кексове кремове и разни десертчета. Казва се " What's cooking chocolate"- Jacqueline Bellefontaine. Струваше 5 паунда, бая дебеличка е- 250стр.

# 14
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Украсата ми е от готов оцветен icing, аз само разточих и положих върху тортата, защото нямах достатъчно количество материал за 3D-калинка  Wink

Кажи как трябва да изглежда 3D калинка?
Мисля да правя скоро репетиция. Направо ме сърбят ръчичките за таз калинка Mr. Green Mr. Green

# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Подари ми я сестричето ми, което вече близо две години живее в Англия. Хем се радвам за нея, защото там е добре, хем я използвам за доставки на неща, ненавлезли още на нашия пазар.....

Тане, винаги като съм се любувала на произведенията съм мислела, че при вас има много по-голямо разнообразие на сладкарски стоки и прибори в сравнение с Англия Rolling Eyes
 Поздравления за чудесната торта  bouquet

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 563
Това Cooking Icing има ли го по нашите земи?

# 17
  • Мнения: 357
Записвам се в темичката!СУПЕР Е!Мерси много   bouquet

# 18
  • Мнения: 5 877
Супер е!!! Ще направя дракона за рождения ден на детето, малко ще го префасонирам за динозавър!

...та как става печена полусфера?
ооопс, прочетох. Нямам такваз формичка, обаче. Ще трябва да правя блат с моркови и да скултирам, май.

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 00:34 от Анда

# 19
  • Мнения: 3 927
Мими, 3D-калинка за мен е като тази от книгата - с обемна главичка и антенки, а не като моята, ама и аз съм се изразила така ясно, че...... Embarassed Embarassed

Биляна, не можеш да ме убедиш, че у нас има повече неща. Такова нещо например няма:

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632987656441406250.jpg

а с него ще нарисувам толкова лесно коледните курабийки без да си играя с финуйки, бъркане на глазура и т.н. Миналата година, представи си, измислих да рисувам върху курабийките със спринцовка - поне българите сме изобретателни Mr. Green


Анда, динозавъра е на снимка номер 5273.
И аз ако го правя бих нарязала на парчета някакви и дооформила отвън с крем маслен......

# 20
  • Мнения: 300
Супер! Много ми харесаха всички идеи за торти.
Тане страхотна си.   bouquet
Искам да те попитам за тази sugarepaste, с нея ли се покриват тортите и се правят фигурките и как се приготвя? Ще се радвам ако ми обясниш ако те те затруднявам разбира се.
Предварително ти благодаря.   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 052
и аз да се запиша

# 22
  • Мнения: 1 403
Боже какви красоти  Crazy Аз нямам нерви за такова нещо  Sad

# 23
  • Мнения: 3 367
здр дами,
без да ви убивам ентусиазма само да кажа 1е таз торта е много неприятна за ядене;на вид са 1удесни,тук ги продават на прах и само ги бъркам с мляко,окрасяват се прекрасно защото да твърди и може да се забу1и какво ли не по тях, НО по1ти не стават за ядене (децата го харесват,защото е сладко и цветно,но това голям 1овек за мен не може да го яде)
**
затова аз мисля тази година  да наоправя един малък камион/трактор на стефан за рд по гореописания на1ин,и една друга торта за нас дето не е толкова красива.ма се яде:)

# 24
  • Мнения: 1 320
Тук се включвам пак ... ужасна е на вкус .... то бива сладко , ама това е вече прекалено !
Пробвах я . Направих КАЛИНКАТА , отне ми цял ден , месенето на "чаршафа " и после слагането , украсите ....
Единственото хубаво е че малкия пощуря по вида й ! Само заради грейналите му очички си заслужаваше!

# 25
  • Мнения: 491
Тане, страхотна е станала калинката! Преслава сигурно е била във възторг!
За щастливите искрици в очите наистина си заслужава! Браво!

# 26
  • Мнения: 3 927
Всичко е въпрос на вкус Simple Smile
А и тези торти не са за наяждане, а за забавление на децата. Ние нашата калинка я ядохме поне 4-5 дни на малко парченца. Да, наистина е сладка, но това е целта на всяка една торта, според мен. Simple Smile

........И аз мислех, че лунната торта не става за ядене, ама виж в едноименната тема колко фенове има тази рецепта Wink.......

anette1104,
нямам никаква представа какви торти на прах се продават при вас, но горепосочената рецепта определено става за ядене Wink

gertruda,
не съм замесвала никога в домашни условия sugarpaste или royal icing или каквато и да е друга смес за украса и не мога да ти дам компетентен съвет. По този въпрос могат да ти помогнат темите на natalyna за фондани, марципани и глазури. Както писах по-горе, използвала съм готови продукти за украса, внос от Англия - няма ги у нас. Така украсяването на калинката ми отне около 15-20 мин., защото готовата паста само се разточва (а аз мога да точа толкова поне Mr. Green) и се полага върху тортата.

# 27
  • Мнения: 3 211
Същта книга съм я виждала в цеха на Краси Бекярова, аз си мислех, че е американска, защото ходи постоянно на специализация в САЩ.
За 2 рожден ден на Габи поръчах една зелена колиба с банани и маймуни, защото тя тогава беше на вълна, че искаше всичко да е зелено, зелен подарък, зелена торта  Rolling Eyes, обаче не я видях в тази книга, значи може и да е била друга. Големи красоти, никога не мога да си представя да направя нещо подобно. Поздравления за можещите Grinning

# 28
  • Мнения: 3 211
И да допълня, че при Краси Бекярова можеше да си избереш най-различен пълнеж,т.е. ако са ви много сладки може да си направите друго тесто

# 29
  • Мнения: 172
По повод тортите, моят син на 02.12. става на 11 години и ми се иска да му направя торта аз.Изками се да е компютър но незнам още как точно да го направя, а тези в книгата ми се струват доста труднички.Моля ви дайте идея.Благодаря!

# 30
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Сканирах цялата книга на Тането, но не зная къде да я кача, така че всеки който иска да може да я чете и дори разпечата.
Дайте некой жокер, за да се ползва книгата не само от мен  Mr. Green Книгата е в *.pdf формат.

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 14:23 от Mimito

# 31
  • Мнения: 1 655
За калинката може и да се вземе правоъгални блатове но по тънки, и да се трупат като на комулка и пак става полукръг а и като се трупат се мажат с крем по желание и тортата щестане по вкусна!
А за компютърта наи лесно щему направиш лаптоп а и тои ще е очарован, ами два правоъгални блата като този за монитора триабва да го застопориш със клечки за шишчета и готово, рисувах му клавиатура и е готов!
много е готина темата
искам сканираните снимки, не можеш ли да ги качиш в някои саит та всички да ги разгледаме

# 32
  • Мнения: 172
Креми Благодаря ти.Не бях се сетила за лаптоп наистина ще стане по лесно от настолния компютър.Като я направя/то има още време до 02. 12./ще я снимам и ще кача снимките във форума. smile3525

# 33
  • Мнения: 184
Здравей
Сканирах цялата книга на Тането, но не зная къде да я кача, така че всеки който иска да може да я чете и дори разпечата.
Дайте некой жокер, за да се ползва книгата не само от мен  Mr. Green Книгата е в *.pdf формат.

Можеш ли да ми я пратиш на емаил : pavlovax@gmail.com
Предварително много много ти благодаря!

# 34
  • Мнения: 357
Сканирах цялата книга на Тането, но не зная къде да я кача, така че всеки който иска да може да я чете и дори разпечата.
Дайте некой жокер, за да се ползва книгата не само от мен  Mr. Green Книгата е в *.pdf формат.

Незнае ли някоя мама как може да качиш книжката?   bouquet

# 35
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ето каква торта спретнах днес.
Не е професионална, но това ми е първия опит!Надявам се на децата да се хареса.

А за книгата не мога да я пратя по поща - файла е голям 105 mB и ми се връща.
Пробвах да я кача на един сайт, но не ми хареса формата. Продължавм да чакам някой да ми каже къде да я метна.

# 36
  • Мнения: 1 320
Поздравления ... тортата е страхотна ... баткото мноооого я хареса Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 655
Наистина много сполочлива е станала тортата!  chef  bouquet

# 38
  • Мнения: 172
Цитат
А за книгата не мога да я пратя по поща - файла е голям 105 mB и ми се връща.
Пробвах да я кача на един сайт, но не ми хареса формата. Продължавм да чакам някой да ми каже къде да я метна
А ако я архивираш и така да я пратиш?

# 39
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Цитат
А за книгата не мога да я пратя по поща - файла е голям 105 mB и ми се връща.
Пробвах да я кача на един сайт, но не ми хареса формата. Продължавм да чакам някой да ми каже къде да я метна
А ако я архивираш и така да я пратиш?

Файйла е в pdf формат. Той достатъчно компресира снимките. Един архив няма да го намали кой знае колко.
Както и да е. Успях да кача книгата.
Ето тук е! От време на време затварят сайта за директно сваляне за България. Може да се наложи да си инсталирате техния браузър и пак става!
Ако има проблеми свиркайте да му мислим наново!

# 40
  • Русе
  • Мнения: 410
Мимито, много сладурска торта. Аплодисменти Hug Hug Peace

# 41
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Mimito, свалих си книката на компютъра, сега инсталирам адоб и тропам с пръсти от нетърпение да я разгледам, благодаря.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Mimito newsm74!
Страхотна си!!!!
Благодаря ти!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 43
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Aз още не мога да се вредя Sad Вие как успяхте? Сложихте ли тулбар-а или чакахте търпеливо  Tired

# 44
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
с тулбара

# 45
  • Мнения: 184
Много Много Много Благодаря!!! за книжката

# 46
  • Мнения: 818
Моля някой да ми обясни стьпка по стьпка как да сваля книгата Praynig Praynig Praynig

 Намерих още няколко книги с торти за сваляне,но нещо не мога да ги сваля и тях.Ще пусна линковете,ако някой успее да помага.
http://rapidshare.com/files/4444859/deco_tortas06_kuharka.ru.rar.html

http://rapidshare.com/files/4567518/Decorando_Tortas03_kuharka.ru.rar.html

http://rapidshare.com/files/4224018/deco_5_kuharka.ru.rar.html
http://rapidshare.com/files/3654356/Magic_Cakes_kuharka.ru.zip.html




Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 23:24 от Bambinkamalinka

# 47
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Banbinkamalinka - благодаря за книжките, те всъщност са списания. Има много интересни идеи!   bouquet

Ето как става свалянето: Натискате линка и ви излиза една сраница с табличка на долният дeсен край на която е написано FREE - щракате там и излиза още една табличка отгоре на която се въртят цифри -това е времето което трябва да изчакате, за да ви позволи да дърпате. Като стигне 0.0 ви указва: No premium-user. Please enter - тук е написана някаква комбинация от цифри и букви, която трябва да попълните в полето до нея. След това натискате Download и готово!

ПС. Оправи долните линкове и там една о книжките се повтаря.  Peace

ПСС. Може да се случи да ви изтече лимита на сесията, не се шашкайте, а опитайте отново след час. Успех!

# 48
  • Русе
  • Мнения: 1 155
natalyna, точно това правя от сутринта и не мога да ги изтегля Sad просто не става. Не тръгват да се смъкват. Много ме е яд  #Cussing out
А да питам, като сложихте тулбара, после имахте ли проблем с деинстала? Да не омажа нещо тука, че ще ме направят набързо на 50 лесни торти  Whistling

# 49
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Deb, в линка на Bambinkamalinka няма тулбар за инсталация, той е в линка на Mimito. Да инсталирах го(иначе и при мен не тръгваше). Има вероятност да ти прави проблеми, ако не си с Internet Explorer - явно за тази програмка е предпочитан. Не съм го махала, защото не съм сигурна дали ще се отваря с друга програма книжката!

Използвам да похваля Mimito, за качественото сканиране - всичко се разбира и текст и картинки! Благодаря!

# 50
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Да де аз знам, че не е там тулбара, просто попитах и за него Simple Smile Хич не ми се искаше да го слагам. Някой успял ли е да я дръпне без него? Все си мисля, че е невъзможно  Thinking

# 51
  • Мнения: 818
От линка на Мимито си свалих книгата и аз не знам как.Но линковете които аз сьм дала нещо не става-свалям ги,но после не ги отваря,а ми пише,че не е FREE.Защо така?

# 52
  • Мнения: 5 877
Я да ви питам аз - за именния ден на щерката мисля да правя тортата-динозавър, обаче нямам полусфера, в която да опека основата.
Мисля да си опека блата за морковената торта (моркови, ананас, кокос, олио, брашно, захар, яйца) и да скулптирам с ръце, като снаждам парченца и замазвам с крем от масло, крема сирене и пудра захар. Ще ли стане и ще му отива ли такова покритие?

Какви други опции имам? Правила съм полукръгли торти, ама все желирани, тоест без печене.

# 53
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Анде, ми направи си блата както искаш и после го раздроби на трохи + крема и го оформи в купичка - така няма да има нужда от желатин.

# 54
  • Мнения: 5 877
Въпросът е дали този крем ще се връзва с тази глазура. Иначе това тесто е податливо на скулптиране, веднъж бях направила твърде много от него и остатъка го майсторих на кула, няма грешка, а като го сложиш в хладилник, се втвърдява и не пуска трохи.

# 55
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Радвам се че сте свалили книжката!
Без помощтта на Хипатия намаше да стане!

# 56
  • Мнения: 140
Всички тортички изглеждат супер!Записвам се в темата, за да следя произведенията на изкуството,които ще сътворите Simple Smile

# 57
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Въпросът е дали този крем ще се връзва с тази глазура. Иначе това тесто е податливо на скулптиране, веднъж бях направила твърде много от него и остатъка го майсторих на кула, няма грешка, а като го сложиш в хладилник, се втвърдява и не пуска трохи.

Ами Анда, не виждам защо да не си подхожда със захарното покритие. Мисля, че ще стане супер. И чакаме снимки - да не се покриеш!   bouquet  Hug Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 357
Благодаря на Mimito за книжката   bouquet  Hug В момента се опитвам да я дръпна.Става бавно,но мисля,че ще успея да я сваля.А другите книжки с каква програма ги отваряте.Аз си ги свалих,но не мога да ги видя.   bouquet

# 59
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета аз ги отворих с WinRAR - програмка за архивиране. Може да си я дръпнете от тук: http://soft.softodrom.ru/ap/p168.shtml  но има и много други страници, защото тя е свободно достъпна.

# 60
  • Мнения: 1 655
Оле че съм отнесена, цял ден се мъча да смъкна тази книга и най после успях!Мерси!

# 61
  • Мнения: 3 927
Mimi, за мен остана само да кажа едно голямо благодаря за труда, който си положила.....заслужаваш да ти направя за подарък една торта Simple Smile  bouquet

# 62
  • Мнения: 4
Цитат
А за книгата не мога да я пратя по поща - файла е голям 105 mB и ми се връща.
Пробвах да я кача на един сайт, но не ми хареса формата. Продължавм да чакам някой да ми каже къде да я метна
А ако я архивираш и така да я пратиш?

Файйла е в pdf формат. Той достатъчно компресира снимките. Един архив няма да го намали кой знае колко.
Както и да е. Успях да кача книгата.
Ето тук е! От време на време затварят сайта за директно сваляне за България. Може да се наложи да си инсталирате техния браузър и пак става!
Ако има проблеми свиркайте да му мислим наново!




Mimi, за мен остана само да кажа едно голямо благодаря за труда, който си положила.....заслужаваш да ти направя за подарък една торта Simple Smile  bouquet
Mimi, за мен остана само да кажа едно голямо благодаря за труда, който си положила.....заслужаваш да ти направя за подарък една торта Simple Smile  bouquet

Не мога да я изтегля.Моля кажете стъпка по стъпка как става

# 63
  • София
  • Мнения: 89
Цъкаш на линка. Като ти се отвори изтегляш програмката Megaupload. След това инсталираш на компа. Затваряш explorera. Отиваш пак на линка и цъкаш. Излиза ти страница и отгоре има три буквички. Въвеждаш ги в празното поле и натискаш download. То ти казва да изчакаш една минута като отброява секундите. след това ти изскача прозорец даваш Save  и то си се тегли само. После отваряш и гледаш. Enjoy Simple Smile

# 64
  • Мнения: 4
      Искам да благодаря на Taneto и Munkyy, че ми помогнаха да се сдобия с тази прекрасна книга. Също и на Mimito, че си направи труда да я качи. Страхотни сте

# 65
  • Мнения: 2 099
Ох, нещо не успявам да я сваля тази книга, всичко друго си изтеглих и снимките си записах, но връзката непрекъснато ми се прекъсва, а ако почне да тегли тегли с 0,2-0,7Кб. и ми дава време за теглене-100часа. Нещо недоумявам как си ги изтеглихте вие, а при мен не върви а сме с бърз трансфер.

# 66
  • Мнения: 4
  Прочети през едно съобщение на горе.Munkyy е дала чудесни инструкции за свалянето на книгата. Другото което е може да е от интернета, ако е бавен в момента.Пробвай пак по-късно.

# 67
  • Мнения: 326
супер е книгата.   bouquet сега да започваме с правенето на тортите hahaha

# 68
  • Мнения: 2 142
А някой успя ли да свали списанията от руския сайт?

# 69
  • Мнения: 818
А някой успя ли да свали списанията от руския сайт?

Свалям понякога,но след това като ги отварям излизат безразборно подредени букви и цифри.Нещо не мога да се оправя с тая програма DjVu.Ако някой е успял да помага. Praynig

# 70
  • Мнения: 2 142
А някой успя ли да свали списанията от руския сайт?

Свалям понякога,но след това като ги отварям излизат безразборно подредени букви и цифри.Нещо не мога да се оправя с тая програма DjVu.Ако някой е успял да помага. Praynig

И при мен се получава нещо подобно или сваленият файл ми е 5-6МБ и съответно не мога да го отворя  newsm78

# 71
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
За да гледате файлове с разширение DjVu ви трябва програма Ето тук можете да си дръпнетеако имате още проблеми свиркайте!

# 72
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Гледах скоро една книга за торти и декорации и много се очудих, че тортите ги режат на много малки парченца и то правоъгълни /дори при кръгла торта/.
За да добиете предства - торта с размер 15 Х15 см се реже на 5 парчета, всяко 3Х5см.
Във вашите книжки пак така ли?
Тази събота направих една мадейра спондж - наистина беше доста сладичка, дори без супер сладкия маслен крем, който спестих заради многото захар в блата.
Някой може ли да даде рецепта за блат подходящ   за покриване с фондан или марципан.
Мадейрата е много сладка и доста маслена.

# 73
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Гледах скоро една книга за торти и декорации и много се очудих, че тортите ги режат на много малки парченца и то правоъгълни /дори при кръгла торта/.
За да добиете предства - торта с размер 15 Х15 см се реже на 5 парчета, всяко 3Х5см.
Във вашите книжки пак така ли?
Тази събота направих една мадейра спондж - наистина беше доста сладичка, дори без супер сладкия маслен крем, който спестих заради многото захар в блата.
Някой може ли да даде рецепта за блат подходящ   за покриване с фондан или марципан.
Мадейрата е много сладка и доста маслена.

И в тази книга има рязане на блатове, за да получи форма на нещо. Повечето сферични неща се пекат направо в сферични купи.

Блат можеш да ползваш какъвто искаш, какъво е по вкуса на семейството ви. Преди да положиш фондан/марципан е важно крема да е млечно - маслен или сметана+желатин, за да не се разводнява.

# 74
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Mерси! И ние така решихме - идеи за декорация ще ползвам, но не и рецептите - за тях си имаме наколко любими.
Все пак ми е интресно да науча и някои нови рецепти.
За крема преди фондан/марципан, в книжката пишеше, че став аи конфитюр.

ПС под парченца имах предвид порционни. За сервиране режат парчета 3Х5см дори от кръглите торти Simple Smile

# 75
  • Мнения: 3 927
арт мама, по-добре намажи с маслен крем, може да е и 1 мм - така покритието отгоре ще се захване добре. Конфитюра леко се хлъзга. Пробвала съм, вервай ми  Wink. Калинката по-горе я мазах именно с маслен крем - той залепва за покритието и няма опасност да ти се смъкне опаковката на тортата  Simple Smile

Мадейрата и аз няма да я ползвам скоро, макар че има голямо предимство - реже се почти без трохи и се поддава на оформяне с нож.

# 76
  • Мнения: 26
Tanche znae6 li dali tuk v BALGARiYA se prodava tova za tortite [ writing lcing ]  newsm10  newsm03[img][img]][ftp]][/ftp]][ftp][/ftp]

# 77
  • Мнения: 5 877
Mерси! И ние така решихме - идеи за декорация ще ползвам, но не и рецептите - за тях си имаме наколко любими.
Все пак ми е интресно да науча и някои нови рецепти.
За крема преди фондан/марципан, в книжката пишеше, че став аи конфитюр.

ПС под парченца имах предвид порционни. За сервиране режат парчета 3Х5см дори от кръглите торти Simple Smile
Виж с търсачката морковената торта. Аз използвам нейния блат и мажа с разбито с пудра захар сирене крема (плюс малко масло все пак)- по-леко е от масления крем, а добре държи.
На практика всеки блат, в който има олио, ще се поддава добре на моделиране според мен. За мен най-трудни за оформяне са пандишпаните - като гъби са, все си възвръщат първоначалната форма.

# 78
  • Мнения: 3 927
moni_boni,

не съм виждала в Б-я айсинг в тубички. В Европа има.....

# 79
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Айсинг няма по нашите земи. Не знам защо не го внасят  #Cussing out

ОФФ:: Танче, много ми харесаха последните модни тенденции. Ще ги следя, за да не изостава от модата и моето гардже   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт