Спешно!Счупихме живачен термометър!

  • 2 476
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 166
Ако има някой да чете тази тема дайте ми съвет
моето дете счупи термометъра докато съм била в банята и сега незнам къде е живака има ли някаква опасност,че два дни не сме го открили

# 16
  • София
  • Мнения: 937
Опитай се да го събереш от мястото, където е счупен. Живак се събира с медна жица, натопена в азотна киселина, а после мястото се ръси със сяра.  Не е добре да има разсипан живак, защото той се изпарява и живачните пари са опасни за мозъка.
Азотна киселина се купува от магазини за химикали, сяра от аптеката. Успех!

# 17
  • Мнения: 8 999
Прави ми впечатление, че всяка седмица се появява такава тема. Разрови назад и със сигурност ще намериш стотици страници, изписани по този повод.
Абе, хора, купете си дигитални термометри най-накрая!

# 18
  • Мнения: 166
Благодаря за отговорите Simple Smile
Аз и електронен имам с който само детето меря,ама живачния го имах от преди да родя

# 19
  • Мнения: 638
Опитай се да го събереш от мястото, където е счупен. Живак се събира с медна жица, натопена в азотна киселина, а после мястото се ръси със сяра.  Не е добре да има разсипан живак, защото той се изпарява и живачните пари са опасни за мозъка.
Азотна киселина се купува от магазини за химикали, сяра от аптеката. Успех!
Thinking
Жива4ните пари да,опасни са,но ми е интересно как повлиява то4но ,какви са симптомите....
Сьс сестра ми като деца 4упихме термометьр в кь6ти,зна4и били сме някьде 3,4-ти клас и не сьм сигурна 4е сьбрахме живака,какво ни разбира6е главата тогава  Thinking
Сега видях темата и се замислих!

# 20
# 21

Общи условия

Активация на акаунт