Как си представяте живота в ЕС?

  • 3 346
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Sf
  • Мнения: 808
Единната валута

12 от 25-те Държави членки предприеха нова стъпка в интеграцията си като въведоха обща валута – еврото. 11 страни въведоха еврото на 1 януари 1999 г. като виртуална валута: това са Австрия, Белгия, Германия, Финландия, Франция, Ирландия, Италия, Люксембург, Нидерландия, Португалия и Испания. Гърция въведе еврото на 1 януари 2001 г. Всички тези държави въведоха в обръщение евробанкнотите и монетите от 1 януари 2002 г.

Всички Държави членки са задължени да въведат еврото – това важи и за 10-те страни, които се присъединиха към ЕС на 1 май 2004 г. За тях това ще стане след няколко години, когато покрият необходимите изисквания. Дания, Швеция и Великобритания засега предпочитат да останат извън зоната на еврото.

За въвеждане на еврото Държавите членки трябва да изпълнят определени икономически изисквания. Те включват две години стабилност на валутно-обменните курсове, определен размер на лихвените проценти, на бюджетния дефицит, на инфлацията и на вътрешния дълг по отношение на брутния вътрешен продукт (БВП).

източник: http://www.evropa.bg/bg/del/europe-a-to-z/eu-policies/additional … tary-affairs.html

# 31
  • Мнения: 2 768
Защо ли и аз не си представям едно розово европейско бъдеще  Rolling Eyes.....
Страх ме е, че битието ни ще се стане по-бедно, по независими от нас причини и без да можем да му повлияем (както по времето на краха на Жан, когато взимахме заплата и до следващият ден вече нямаше какво да купим с нея  Confused)

# 32
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Защо ли и аз не си представям едно розово европейско бъдеще  Rolling Eyes.....
Страх ме е, че битието ни ще се стане по-бедно, по независими от нас причини и без да можем да му повлияем (както по времето на краха на Жан, когато взимахме заплата и до следващият ден вече нямаше какво да купим с нея  Confused)
Мдам, Ета - взела си ми думите от устата  Confused.
В лично-частно-фирмено-работен вариант си го представям точно като в 'Умирай трудно' Tired.
Точно 2 месеца преди 'светлото европейско бъдеще' мои колеги работят квалифициран труд на ставка 1.20 лв. на интервю, след тях други ще обработим данните сигурно за по-малко от 0.10 лв., работодателят ще е щастлив и доволен, а ако някой се обади за повишение със сигурност ще си подритне трудовата книжка, защото 'знаеш ли колко хора отвън чакат за това място'...
Все по-трудно ми е да го видя 'светлото бъдеще'.
Но не се отказвам, ще дудна, докато им писне от мен... като в 'Изкуплението Шоушенк'... Rolling Eyes
Може пък и да успея, знам ли... Wink

# 33
  • Мнения: 4 978
Дали изобщо има някой, който да счита, че присъединяването ни към ЕС е път, обсипан с рози (без бодли)?!

И всъщност, като се замисля, не помня да съм чула от многоуважаваните ни политици точно защо това е пътят на страната ни и точно с какво и как живота ни ще стане песен...

Ако имаше референдум, май нямаше да се евроинтегрираме, каквото и да значи това.

# 34
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ако имаше референдум, май нямаше да се евроинтегрираме, каквото и да значи това.
Там е работата, че повечето хора са неинформирани Tired, а които са - много оскъдно.
Ние тук, около 30 х. човека съвсем не сме живата реалност Confused.
Дори и да беше проведен референдум, резултатите щяха да са като в представителните проучвания, поне 60:40 'за' - нали казват, че надеждата умирала последна...

# 35
  • Мнения: 4 978
Ако имаше референдум, май нямаше да се евроинтегрираме, каквото и да значи това.
Там е работата, че повечето хора са неинформирани Tired, а които са - много оскъдно.
Ние тук, около 30 х. човека съвсем не сме живата реалност Confused.
Дори и да беше проведен референдум, резултатите щяха да са като в представителните проучвания, поне 60:40 'за' - нали казват, че надеждата умирала последна...

Може би си права.
И все пак, ако беше толкова сигурно, щеше да има референдум.
Но ако се беше стигнало до такова решение, щеше да има и информация и в 2-те посоки, за и против.

Докога ли ще се надяваме, че някой отнякъде ще се появи, ще размаха вълшебната пръчица и всичко ще се оправи. Цялата ни история е свързана с това, и все са ни "оправяли".

# 36
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
от 13 века България - 9 сме били под нечие 'робство',
Що така ги смяташ? Мен са ме учили-200 години гръцко, 500 години турско и, да речем, още 45 години Съветско и пак не ги докарвам  newsm78

Иначе, ЕС си го представям както са си представяли американските коли в Грузия преди 30ина години  Mr. Green
Влизаш вътре, натискаш копче, излиза кутия шоколадови бонбони, натискаш друго копче колата сама тръгва, натискаш трето копче и почва Многая лета, защо му е на Форд да я продава такава хубава кола.  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 13 512
...излиза кутия шоколадови бонбони,
Абсурд да е било кутия  шоколадови бонбони. Или е било било бутилка коняк или вино.Грузинец и шакаладени бонбони,ДА ДА!
А какво хачапури има там, а?

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 09:10 от monda

# 38
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
о , едва ли и 2009 ще стане
нашите се набират за 2009 , но не отговаряме на условията
от първите 10 страни членки само една го е приела , другите отлагат ..
условията са тежки и ние не отговаряме на тях , то и те ( евространите )  не отговарят на тях ..
инфлация под 3 % , нисък бюджетен дефицит и какво още беше , не се сещам сега

може да сме членове на ЕС и с лева- Швеция , Дания и Великобритания са си запазили валутите и отказват да приемат еврото
мисля , си , че и други от приелите еврото страни ,  биха си запазили валутата ,ако можеха

Дааам имаме забрана за еврото до 2009-2010. Условията наистина са тежки, и ние едва ли и 2010 ще ги изпълним,ама... Sick
Спомням си преди 2-3 месеца от Евро Съюза бяха напипали гърците, че фалшифицирали данните в бюджета , заради инфлацията, за да се докопат до еврото #Cussing out и сега ги съдят в Европейския Съд  hahaha

# 39
  • Мнения: 3 211
Аз съм оптимист за живота си, но не и за този на бащите и майките ни.
Младите с квалификация и опит (дори и без опит) ще се оправят, но за тези над 45-50г. ще е адски трудно.

# 40
  • Мнения: 377

по темата: представям си България част от една по-стабилна среда. икономическа, социална.представям си повече бандити зад решетките, повече правила.
повече ' кой за кво е учил' и по-малко недоразумения с работната 'ръка'.
представям си повече пътуващи хора, които гледат и виждат с очи и разум и оценяват колко много потенциал има в родината ни.представям си още по-голям икономически растеж ( сега е 6% към 1, 8 за Италия)...


Абсолютно съм съгласна с Лени. И не знам защо винаги сме толкова черногледи. Чудно ми е дали някой наистина смята, че на 01.01.2007 ще се събуди в една коренно различна среда.  newsm78
Особени промени няма да усетим поне 3-4 години, прословутия ценови шок няма от къде да дойде.  Stop
И в момента 90% от цените ни са като тези в страните от ЕС, единствено цените на услугите ще се повишат и то постепенно /въпреки че и в момента има фризьори, които подстригват за 30-40 евро/ и може би месото и месните произведения.  Thinking И току виж започна да си купувам от време на време, защото поне ще знам какво купувам, а няма да се чудя до преди колко време е лаело пред магазина.  Sick
И в Португалия и Ирландия ентусиазмът покрай присъединяването не е бил голям, но днес не виждам някой да се оплаква, но все пак едните са член на ЕС от 20, а другите от повече от 30 години и все още стандарта им е по-нисък от колкото в другите страни членки.  Peace

# 41
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
не особено розов; дори, бих казала, доста страшно си го представям.
Още сега полека почнаха да се вдигат цените по магазините, ей тъй на, неусетно..
А от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд, левът е силно надценен спрямо еврото и определено ще има инфлация над очакваното.
Мда, заплатите ще се качат, но к'во от т'ва?

Не вярвам, че нещата с престъпността, корупцията и т.н. ще се оправят...
Като гледам, то стара Европа не цъфти и процъфтява, та какво остава в задния й двор...

И все си мисля, че докато станем истински европейци, то няма да има ЕС.
Като се погледне историята назад, съюз с участие на България винаги е завършвал фатално...

# 42
  • Мнения: 13 512
Дали еврото ще мине 2 лева,след като го освободят?

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това видяхте ли го :

http://dnes.dir.bg/2006/11/02/news881804.html

# 44
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Дали еврото ще мине 2 лева,след като го освободят?

май ще; поне повечето икономисти това казват;
Аз се консултирах тук-там и ми казаха, че е най-добре към 01.01.2007 г. да нямам спестявания в лева.
Има и някои доста песимистични прогнози, че курсът можел да стане 4 лв. за евро Confused
Не казвам, че е 100%; това са прогнози, а какво ще стане точно - Божа работа..

Общи условия

Активация на акаунт