Как си представяте живота в ЕС?

  • 3 331
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Или по-точно:Колко време ще продължи преходния период,колко време левовете ще са в обръщение?

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 22:23 от monda

# 1
  • Мнения: 1 671
Доколкото съм запомнила, след 2009 година ще се изтеглят плавно левовете, ще се въвежда еврото. Може и да греша, но със сигурност няма да е следващата година.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Монда, как да стане от раз национална валута? По-рано една година не стигаше за смяна на парите, а ти  - за 2 месеца Grinning

# 3
  • Мнения: 52
Доколкото съм запомнила, след 2009 година ще се изтеглят плавно левовете, ще се въвежда еврото. Може и да греша, но със сигурност няма да е следващата година.
И аз така разбрах Peace

# 4
  • Мнения: 5 622
Няма да стане от януари, определено Wink

# 5
  • Мнения: 13 512
Монда, как да стане от раз национална валута? По-рано една година не стигаше за смяна на парите, а ти  - за 2 месеца Grinning
Искам да знам дали ще можем да се разплащаме в евро от 1.1.

# 6
  • Мнения: 1 671
Монда, как да стане от раз национална валута? По-рано една година не стигаше за смяна на парите, а ти  - за 2 месеца Grinning
Искам да знам дали ще можем да се разплащаме в евро от 1.1.

В България - не, докато не се въведе.

# 7
  • Мнения: 1 002
о , едва ли и 2009 ще стане
нашите се набират за 2009 , но не отговаряме на условията
от първите 10 страни членки само една го е приела , другите отлагат ..
условията са тежки и ние не отговаряме на тях , то и те ( евространите )  не отговарят на тях ..
инфлация под 3 % , нисък бюджетен дефицит и какво още беше , не се сещам сега

може да сме членове на ЕС и с лева- Швеция , Дания и Великобритания са си запазили валутите и отказват да приемат еврото
мисля , си , че и други от приелите еврото страни ,  биха си запазили валутата ,ако можеха

# 8
  • Мнения: 13 512
Спомням си във Франция,че цените по магазините бяха написани в евро и франкове продължително време...май 2 години? newsm78

# 9
  • Мнения: 5 622
Спомням си във Франция,че цените по магазините бяха написани в евро и франкове продължително време...май 2 години? newsm78

Да, вярно е. Но пък на мен ми беше много по-лесно да смятам сумата в бг лева, като я видя написана в евро, не във франкове. Така, че след като смениха валутата, съм гледала само цената в евро  Peace

# 10
  • Мнения: 6 167
Въвеждането на еврото ще почака поне до 2009та.
Аз мисля, че и повече години.
10тте присъединили се преди нас още не са го въвели. Май.

# 11
  • Мнения: 13 512
Благодаря ви много  bouquet

# 12
  • Мнения: 5 622
Аз и не приритвам да ви кажа  Naughty Тогава заплатКА от 450 лв, ще стане 225-230 Е  hahaha

На мен и друго ми е интересно- дали приемането ни ще се превърне в небивал празник? hahaha

# 13
  • Мнения: 13 512
Аз и не приритвам да ви кажа  Naughty Тогава заплатКА от 450 лв, ще стане 225-230 Е  hahaha

Е, дотогава нали ще вдигнат заплатите ,де... говорят за 10% от 01.01. Laughing

# 14
  • Мнения: 5 622
Аз и не приритвам да ви кажа  Naughty Тогава заплатКА от 450 лв, ще стане 225-230 Е  hahaha

Е, дотогава нали ще вдигнат заплатите ,де... говорят за 10% от 01.01. Laughing

Я бе! Верно ли? То не, че 10% е голяма работа, но все пак е повече от 5%  Wink А знаем, че колкото повече, толкова...повече  Peace

А какво стана с увеличението, което правиха юли месец с по 5% всяка година? Има ли го още?  newsm78

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Има го. Даже е 6% за всички бюджетни Peace

# 16
  • Мнения: 1 671

На мен и друго ми е интересно- дали приемането ни ще се превърне в небивал празник? hahaha

Небивал ... едва ли. Най-малкото, защото нацията ни още няма ясна представа за това, какво предстои. Все още думите ЕС звучат прекалено официално, отвлечено и се изричат само от устите на политиците - гаранция, че народът не ги разбира.
Пък и ще има ли изобщо повод да се празнува? Аз съм много скептична по отношение на влизането ни - не за самото влизане, а за промяната на живота ни след 01.01.07.

# 17
  • Мнения: 5 622


Небивал ... едва ли. Най-малкото, защото нацията ни още няма ясна представа за това, какво предстои. Все още думите ЕС звучат прекалено официално, отвлечено и се изричат само от устите на политиците - гаранция, че народът не ги разбира.
Пък и ще има ли изобщо повод да се празнува? Аз съм много скептична по отношение на влизането ни - не за самото влизане, а за промяната на живота ни след 01.01.07.

Именно  Wink

# 18
  • Мнения: 1 671
Монда, що не си разшириш заглавието на темата - как си представяте живота ни в ЕС, например Laughing
Би станала интересна дискусия Peace

# 19
  • Мнения: 13 512
Монда, що не си разшириш заглавието на темата - как си представяте живота ни в ЕС, например Laughing
Би станала интересна дискусия Peace
Готово,Коала-заповядай.... кажи сега как си го представяш Laughing

# 20
  • Мнения: 3 818
Аз и не приритвам да ви кажа  Naughty Тогава заплатКА от 450 лв, ще стане 225-230 Е  hahaha

На мен и друго ми е интересно- дали приемането ни ще се превърне в небивал празник? hahaha

Не, не, "небивал празник" е сега, докато още си представяме как ще ни приемат. Като стане факт, ще небивалият празник ще секне моментално. Мое мнение.  Peace  Мисля, че ни чакат много трудни времена, европейците също  hahaha

# 21
  • София
  • Мнения: 2 164
На мен и друго ми е интересно- дали приемането ни ще се превърне в небивал празник? hahaha
И още как. Но като изтрезнее народът не знам дали ще му се вижда толкова празнично.

# 22
  • Мнения: 1 671
Ами, честно да си кажа, мен ме стресира тази дата. Не в личен план, защото в личен план едва ли ще се промени нещо за мен и семейството ми.

Стресира ме това, че България няма да е суверенна в пълния смисъл на думата: важните решения за страната ще се взимат в Брюксел, а не в София; общественият сектор и политическият ни живот ще се като ветропоказатели.

Скептична съм, защото ще започне масово вдигане на цените, а заплатите - за съжаление - едва ли ще могат да ги догонват.

Мъчно ми е, защото умните, кадърните и трудолюбивите хора на България ще поемат по широките друмища... Наскоро четох, че към 2008 година се очаква да имаме дефицит на лекари-специалисти в цялата страна.

Страх ме е, защото родителите ми и повечето възрастни хора, които познавам, ще бъдат пак в най-трудна ситуация.

Това са моите черни мисли. Имам и бели, разбира се...

# 23
  • Мнения: 13 512
Стресира ме това, че България няма да е суверенна в пълния смисъл на думата: важните решения за страната ще се взимат в Брюксел, а не в София;
Че кога пък България е взимала сама решения за каквото и да  било? До 10 ноември СССР  решаваше вместо нас, а след това- САЩ.Не е голяма болка това. Виж,останалите неща може да се окажат проблем.

# 24
  • Мнения: 4 651
От 1.01.2007 и няколко месеца след това, ще се откриват градинки и паметници с табелки с гръмни мемориални текстове /мемориални, леле какви думи съм взела да употребявам/....
.....до края на годината няколко стотин връзкари ще се уредят по министерствата без грам английски да знаят на евро-чиновнически постове с 800 лв. заплата
......2008 ще е лудо чудене как да наместим евро - парите, които ще ни дадат та да се европеизираме малко
.....след 2010 ще ни излезе през носа, защото хем няма да сме се европеизирали кой знае колко, хем трябва да връщаме тия пари, че и други ще чакат на евро-опашката
Може би не съвсем точно като факти,  но долу горе така си го представям  newsm78

# 25
  • Мнения: 6 167
Стресира ме това, че България няма да е суверенна в пълния смисъл на думата: важните решения за страната ще се взимат в Брюксел, а не в София;
Че кога пък България е взимала сама решения за каквото и да  било? До 10 ноември СССР  решаваше вместо нас, а след това- САЩ.Не е голяма болка това. Виж,останалите неща може да се окажат проблем.

ейй, тая дума суверенна не я бях чувала отдавна.
нещо , като 'поданник на република българия'  Joy

присламчвам се към монда и допълвам:
ние важни решения не сме взимали от времето на Симеон Велики.
от 13 века България - 9 сме били под нечие 'робство', останалите 4 можем да си спомним как сме ги изживяли. Независима Република сме от 1909г.

тоест, слуховете за суверенитет са силно преувеличени Wink

по темата: представям си България част от една по-стабилна среда. икономическа, социална.преставям си повече бандити зад решетките, повече правила.
повече ' кой за кво е учил' и по-малко недоразумения с работната 'ръка'.
представям си повече пътуващи хора, които гледат и виждат с очи и разум и оценяват колко много потенциал има в родината ни.представям си още по-голям икономически растеж ( сега е 6% към 1, 8 за Италия)...

и така до пълния крах на идеята ЕС , който вече е прогнозиран ( от американски, разбира се, аналитици  Wink)

# 26
  • Мнения: 13 512
...........
Може би не съвсем точно като факти,  но долу горе така си го представям  newsm78
Много мило, мисля че вече никой не храни илюзии за DOLCE VITA Sad

# 27
  • Мнения: 3 423
Няма да стане от януари, определено Wink

Не е необходимо да се приема еврото.
Не всички ЕС-държави имат евро.
Една Дания например. Или Великобритания
нямат евро. Що България да има.

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Влизането в ЕС е едно, е в еврозонта друго. Като цяло ще е трудно, скъпо и не особено добре си го представям.

# 29
  • Мнения: 4 651
Няма да стане от януари, определено Wink

Не е необходимо да се приема еврото.
Не всички ЕС-държави имат евро.
Една Дания например. Или Великобритания
нямат евро. Що България да има.


Ще имаме.
Защото сме личностти, но не и група, която умее да защитава заедно интересите си.
Защото си даваме д. - тата още преди да ни ги поискат.
Защото хем не обичаме някой да ни дава акъл, хем с вилата на врата, много по-добре се справяме.
И защото не си вярваме може би, а и от край време чакаме някой да дойде и да ни "оправи".

# 30
  • Sf
  • Мнения: 808
Единната валута

12 от 25-те Държави членки предприеха нова стъпка в интеграцията си като въведоха обща валута – еврото. 11 страни въведоха еврото на 1 януари 1999 г. като виртуална валута: това са Австрия, Белгия, Германия, Финландия, Франция, Ирландия, Италия, Люксембург, Нидерландия, Португалия и Испания. Гърция въведе еврото на 1 януари 2001 г. Всички тези държави въведоха в обръщение евробанкнотите и монетите от 1 януари 2002 г.

Всички Държави членки са задължени да въведат еврото – това важи и за 10-те страни, които се присъединиха към ЕС на 1 май 2004 г. За тях това ще стане след няколко години, когато покрият необходимите изисквания. Дания, Швеция и Великобритания засега предпочитат да останат извън зоната на еврото.

За въвеждане на еврото Държавите членки трябва да изпълнят определени икономически изисквания. Те включват две години стабилност на валутно-обменните курсове, определен размер на лихвените проценти, на бюджетния дефицит, на инфлацията и на вътрешния дълг по отношение на брутния вътрешен продукт (БВП).

източник: http://www.evropa.bg/bg/del/europe-a-to-z/eu-policies/additional … tary-affairs.html

# 31
  • Мнения: 2 768
Защо ли и аз не си представям едно розово европейско бъдеще  Rolling Eyes.....
Страх ме е, че битието ни ще се стане по-бедно, по независими от нас причини и без да можем да му повлияем (както по времето на краха на Жан, когато взимахме заплата и до следващият ден вече нямаше какво да купим с нея  Confused)

# 32
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Защо ли и аз не си представям едно розово европейско бъдеще  Rolling Eyes.....
Страх ме е, че битието ни ще се стане по-бедно, по независими от нас причини и без да можем да му повлияем (както по времето на краха на Жан, когато взимахме заплата и до следващият ден вече нямаше какво да купим с нея  Confused)
Мдам, Ета - взела си ми думите от устата  Confused.
В лично-частно-фирмено-работен вариант си го представям точно като в 'Умирай трудно' Tired.
Точно 2 месеца преди 'светлото европейско бъдеще' мои колеги работят квалифициран труд на ставка 1.20 лв. на интервю, след тях други ще обработим данните сигурно за по-малко от 0.10 лв., работодателят ще е щастлив и доволен, а ако някой се обади за повишение със сигурност ще си подритне трудовата книжка, защото 'знаеш ли колко хора отвън чакат за това място'...
Все по-трудно ми е да го видя 'светлото бъдеще'.
Но не се отказвам, ще дудна, докато им писне от мен... като в 'Изкуплението Шоушенк'... Rolling Eyes
Може пък и да успея, знам ли... Wink

# 33
  • Мнения: 4 978
Дали изобщо има някой, който да счита, че присъединяването ни към ЕС е път, обсипан с рози (без бодли)?!

И всъщност, като се замисля, не помня да съм чула от многоуважаваните ни политици точно защо това е пътят на страната ни и точно с какво и как живота ни ще стане песен...

Ако имаше референдум, май нямаше да се евроинтегрираме, каквото и да значи това.

# 34
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ако имаше референдум, май нямаше да се евроинтегрираме, каквото и да значи това.
Там е работата, че повечето хора са неинформирани Tired, а които са - много оскъдно.
Ние тук, около 30 х. човека съвсем не сме живата реалност Confused.
Дори и да беше проведен референдум, резултатите щяха да са като в представителните проучвания, поне 60:40 'за' - нали казват, че надеждата умирала последна...

# 35
  • Мнения: 4 978
Ако имаше референдум, май нямаше да се евроинтегрираме, каквото и да значи това.
Там е работата, че повечето хора са неинформирани Tired, а които са - много оскъдно.
Ние тук, около 30 х. човека съвсем не сме живата реалност Confused.
Дори и да беше проведен референдум, резултатите щяха да са като в представителните проучвания, поне 60:40 'за' - нали казват, че надеждата умирала последна...

Може би си права.
И все пак, ако беше толкова сигурно, щеше да има референдум.
Но ако се беше стигнало до такова решение, щеше да има и информация и в 2-те посоки, за и против.

Докога ли ще се надяваме, че някой отнякъде ще се появи, ще размаха вълшебната пръчица и всичко ще се оправи. Цялата ни история е свързана с това, и все са ни "оправяли".

# 36
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
от 13 века България - 9 сме били под нечие 'робство',
Що така ги смяташ? Мен са ме учили-200 години гръцко, 500 години турско и, да речем, още 45 години Съветско и пак не ги докарвам  newsm78

Иначе, ЕС си го представям както са си представяли американските коли в Грузия преди 30ина години  Mr. Green
Влизаш вътре, натискаш копче, излиза кутия шоколадови бонбони, натискаш друго копче колата сама тръгва, натискаш трето копче и почва Многая лета, защо му е на Форд да я продава такава хубава кола.  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 13 512
...излиза кутия шоколадови бонбони,
Абсурд да е било кутия  шоколадови бонбони. Или е било било бутилка коняк или вино.Грузинец и шакаладени бонбони,ДА ДА!
А какво хачапури има там, а?

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 09:10 от monda

# 38
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
о , едва ли и 2009 ще стане
нашите се набират за 2009 , но не отговаряме на условията
от първите 10 страни членки само една го е приела , другите отлагат ..
условията са тежки и ние не отговаряме на тях , то и те ( евространите )  не отговарят на тях ..
инфлация под 3 % , нисък бюджетен дефицит и какво още беше , не се сещам сега

може да сме членове на ЕС и с лева- Швеция , Дания и Великобритания са си запазили валутите и отказват да приемат еврото
мисля , си , че и други от приелите еврото страни ,  биха си запазили валутата ,ако можеха

Дааам имаме забрана за еврото до 2009-2010. Условията наистина са тежки, и ние едва ли и 2010 ще ги изпълним,ама... Sick
Спомням си преди 2-3 месеца от Евро Съюза бяха напипали гърците, че фалшифицирали данните в бюджета , заради инфлацията, за да се докопат до еврото #Cussing out и сега ги съдят в Европейския Съд  hahaha

# 39
  • Мнения: 3 211
Аз съм оптимист за живота си, но не и за този на бащите и майките ни.
Младите с квалификация и опит (дори и без опит) ще се оправят, но за тези над 45-50г. ще е адски трудно.

# 40
  • Мнения: 377

по темата: представям си България част от една по-стабилна среда. икономическа, социална.представям си повече бандити зад решетките, повече правила.
повече ' кой за кво е учил' и по-малко недоразумения с работната 'ръка'.
представям си повече пътуващи хора, които гледат и виждат с очи и разум и оценяват колко много потенциал има в родината ни.представям си още по-голям икономически растеж ( сега е 6% към 1, 8 за Италия)...


Абсолютно съм съгласна с Лени. И не знам защо винаги сме толкова черногледи. Чудно ми е дали някой наистина смята, че на 01.01.2007 ще се събуди в една коренно различна среда.  newsm78
Особени промени няма да усетим поне 3-4 години, прословутия ценови шок няма от къде да дойде.  Stop
И в момента 90% от цените ни са като тези в страните от ЕС, единствено цените на услугите ще се повишат и то постепенно /въпреки че и в момента има фризьори, които подстригват за 30-40 евро/ и може би месото и месните произведения.  Thinking И току виж започна да си купувам от време на време, защото поне ще знам какво купувам, а няма да се чудя до преди колко време е лаело пред магазина.  Sick
И в Португалия и Ирландия ентусиазмът покрай присъединяването не е бил голям, но днес не виждам някой да се оплаква, но все пак едните са член на ЕС от 20, а другите от повече от 30 години и все още стандарта им е по-нисък от колкото в другите страни членки.  Peace

# 41
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
не особено розов; дори, бих казала, доста страшно си го представям.
Още сега полека почнаха да се вдигат цените по магазините, ей тъй на, неусетно..
А от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд, левът е силно надценен спрямо еврото и определено ще има инфлация над очакваното.
Мда, заплатите ще се качат, но к'во от т'ва?

Не вярвам, че нещата с престъпността, корупцията и т.н. ще се оправят...
Като гледам, то стара Европа не цъфти и процъфтява, та какво остава в задния й двор...

И все си мисля, че докато станем истински европейци, то няма да има ЕС.
Като се погледне историята назад, съюз с участие на България винаги е завършвал фатално...

# 42
  • Мнения: 13 512
Дали еврото ще мине 2 лева,след като го освободят?

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това видяхте ли го :

http://dnes.dir.bg/2006/11/02/news881804.html

# 44
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Дали еврото ще мине 2 лева,след като го освободят?

май ще; поне повечето икономисти това казват;
Аз се консултирах тук-там и ми казаха, че е най-добре към 01.01.2007 г. да нямам спестявания в лева.
Има и някои доста песимистични прогнози, че курсът можел да стане 4 лв. за евро Confused
Не казвам, че е 100%; това са прогнози, а какво ще стане точно - Божа работа..

# 45
  • Мнения: 3 537
И аз не очаквам розово бъдеще! NaughtyПоне за нас,за децата ни може да е по-лесно! Tired

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И още:

http://dnes.dir.bg/2006/10/31/news871427.html

# 47
  • София
  • Мнения: 3 421
 
Защо ли и аз не си представям едно розово европейско бъдеще  Rolling Eyes.....
Страх ме е, че битието ни ще се стане по-бедно, по независими от нас причини и без да можем да му повлияем (както по времето на краха на Жан, когато взимахме заплата и до следващият ден вече нямаше какво да купим с нея  Confused)

И аз мисля така!
Може и да съм скептично настроена и с радост ще кажа сбърках, ако не е така, но едва ли ще се наложи да се извинявам.

# 48
  • Мнения: 1 520
Всъщност нямам никакво усещане. Странно, като се замисля.
Дано леко мине.

# 49
  • Мнения: 2 768

И не знам защо винаги сме толкова черногледи. ..........Особени промени няма да усетим поне 3-4 години, прословутия ценови шок няма от къде да дойде.  Stop



Имаме роднини в Гърция, основно по техните разкази си правя изводите! Казват, че преди с 5 дрх. е можело в магазина да си купиш хляб, мляко и цигари. Сега само цигарите струват повече от еквивалента им в евро. И други неща са разказвали, но никак не са успокояващи.  Confused  Дано при нас е по-леко, силно се надявам!

# 50
  • Мнения: X
За съжаление не си го представям никак, ама никак розов  Sad Даже напротив.
Ще вдигат заплатите - ми да, ама какво от това, като цените ще скачат два-три пъти повече от тях. Нека свалят цените, да не пипат заплатите  Rolling Eyes

Мисля, че ще ни е много трудно и сегашното ни положение, ще ни се струва по-добро. Това поне за нашето поколение, за децата ни.....не знам...дано е по-добро Thinking

# 51
  • Мнения: 1 835
Представям си живота в ЕС ето така:

- малкият бизнес ще си замине, защото няма да може да отговори на европейските изисквания;
- със спирането на 3 и 4 блок на АЕЦ ще се повиши цената на тока, независимо от това, че АЕЦ-а е доказано безопасен, но понеже така искат от ЕС, няма накъде да ритаме;
- ще живеем на "кредит, защото "така е в Европа" (това е един перфектен начин за заробване - няма мърдане), макар че аз предпочитам да живея на "дебит" (ама никой не ме пита);
- ще намерят начин да ни вземат жилищата (може да не стане много бързо, но полека-лека вървим натам), защото "така е в Европа" - всички живеят под наем, а пък ние, видите ли, живеем в собствени - къде дават така? - това ще стане чрез ипотеки, заради неплатени данъци, сметки и други начини;
- възрастните хора на село няма да имат право да гледат животни, защото няма да могат да настанят кравата си в тризведнен хотел с басейн и сауна и съответно няма да отговори на европейските нормативи.

Та това се сещам на първо четене. И между другото - общувам с много хора от всякакви социални групи, но повечето не се надяват, че ще дочакат хубаво от ЕС, само малка част от младежите, които познавам (но това е нормално - когато аз бях млада и аз вярвах, че нещо ще се оправи). Затова не допуснаха референдум.

# 52
  • Мнения: 377

Имаме роднини в Гърция, основно по техните разкази си правя изводите! Казват, че преди с 5 дрх. е можело в магазина да си купиш хляб, мляко и цигари. Сега само цигарите струват повече от еквивалента им в евро. И други неща са разказвали, но никак не са успокояващи.  Confused  Дано при нас е по-леко, силно се надявам!

Цигарите и алкохола са съвсем отделна категория стоки и цените им със сигурност ще растат и то не само в БГ. За Гърция съм чувала, че цените по принцип са доста по-високи спрямо почти всички страни от ЕС, но нямам преки наблюдения. Доколкото разбрах обаче оплакванията не са следствие от влизането в ЕС, а от въвеждането на еврото, при нас в близките 5-6 години няма опасност да стане.  Crazy

И ми е много любопитно как противниците на ЕС виждат бъдещето на България извън съюза. Моля да не се приема като заяждане наистина ми е интересно, защото труден или не според мен това е единствения път.

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 13:11 от Tangerine

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Представям си живота в ЕС ето така:
- ще живеем на "кредит, защото "така е в Европа" (това е един перфектен начин за

заробване - няма мърдане), макар че аз предпочитам да живея на "дебит" (ама никой не ме пита);

...вече много хора живеят така

Цитат
- ще намерят начин да ни вземат жилищата (може да не стане много бързо, но полека-лека вървим натам), защото "така е в Европа" - всички живеят под наем, а пък ние, видите ли, живеем в собствени - къде дават така? - това ще стане чрез ипотеки, заради неплатени данъци, сметки и други начини;


Това няма как да стане



-
Цитат
възрастните хора на село няма да имат право да гледат животни, защото няма да могат да настанят кравата си в тризведнен хотел с басейн и сауна и съответно няма да отговори на европейските нормативи.

И в Германия има фермери...гледат си крави, прасета, патици......

Дано като ни спрат АЕЦ, правителството да потърси начини и да внедри екологични енерго източници



# 54
  • Мнения: 6 991
(но това е нормално - когато аз бях млада и аз вярвах, че нещо ще се оправи)
Аз съм млада, ама не вярвам, че ЕС ще ни оправи...Не знам кой даде сравнението с Жановската криза, ама и на мен си се струва, че ни чака нещо такова.

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Представям си яки глоби:

- за собственици на кучета без намордник , каишка , акащи , където им падне
- за хвърляне на боклук
- за пушене на обществени места
- неправилно паркирали
- нарушители на движението
- шумящи съседи
- замърсители всякакви......

Затвор за:

 - иманяри
-  крадци
-  незаконно забогатели

Представям си, че ще се внедри наистина контрол за качество на :
храните, козметиките, лекарствата, ......

Европейски изисквания за строителните фирми на сгради, пътища.......освен като материзли и като  срокове

Иначе- голяма скъпотия.........

Това си представям, но дали ще стане.......ех

# 56
  • Мнения: 1 835
И още нещо много важно - това, дето позволиха на чужденците да купуват недвижима собственост в Б-я, въобще не ми харесва - ще бъдем чужденци в собствената си държава. Заради това явление, цените на имотите доста се вдигнаха и за обикновените хора стана невъзможно да си купят къща или апартамент, а масово продават и се радват на "добрата сделка", парите от която ще свършат до 2-3 години (като си купят по някоя кола, хладилник и ТВ) - и какво - нито пари, нито имот, а този имот не е в българи. Някога дедите ни са умирали за тази земя, която сега продаваме за жълти стотинки.

Всъщност тази система е пробвана и отработена - прочетете "Гневът на мравките" на Стайнбек и много неща ще ви се изяснят. Това, което става сега в България, е било в САЩ преди стотина години, но сега е по-рафиниран методът, за да бъде по-безболезнено. Системата е създадена така, че ние сами да си поискаме заробването.

Сикретгарден, завиждам ти за оптимизма, иска ми се и аз да съм като теб - така много по-лесно се живее. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 463
Представям си живота в ЕС ето така:

- малкият бизнес ще си замине, защото няма да може да отговори на европейските изисквания;
- със спирането на 3 и 4 блок на АЕЦ ще се повиши цената на тока, независимо от това, че АЕЦ-а е доказано безопасен, но понеже така искат от ЕС, няма накъде да ритаме;
- ще живеем на "кредит, защото "така е в Европа" (това е един перфектен начин за заробване - няма мърдане), макар че аз предпочитам да живея на "дебит" (ама никой не ме пита);
- ще намерят начин да ни вземат жилищата (може да не стане много бързо, но полека-лека вървим натам), защото "така е в Европа" - всички живеят под наем, а пък ние, видите ли, живеем в собствени - къде дават така? - това ще стане чрез ипотеки, заради неплатени данъци, сметки и други начини;
- възрастните хора на село няма да имат право да гледат животни, защото няма да могат да настанят кравата си в тризведнен хотел с басейн и сауна и съответно няма да отговори на европейските нормативи.

Та това се сещам на първо четене. И между другото - общувам с много хора от всякакви социални групи, но повечето не се надяват, че ще дочакат хубаво от ЕС, само малка част от младежите, които познавам (но това е нормално - когато аз бях млада и аз вярвах, че нещо ще се оправи). Затова не допуснаха референдум.

Бинго!

аз си го представям малко като приемането ни в НАТО. Големи вълнения, големи радости, а после - нищо. И с ЕС ще е така, ще влезем и ще забравим. А иначе по отношение на цените - унгарци са ми разказвали, че у тях даже са паднали малко след приемането им, защото са нахлули евтини стоки без мита (което аз го разбирам като нахлуване на генномодифицирани хранителни стоки и смърт на местния бизнес).

# 58
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Цигарите и алкохола са съвсем отделна категория стоки и цените им със сигурност ще растат и то не само в БГ. За Гърция съм чувала, че цените по принцип са доста по-високи спрямо почти всички страни от ЕС, но нямам преки наблюдения. Доколкото разбрах обаче оплакванията не са следствие от влизането в ЕС, а от въвеждането на еврото, при нас в близките 5-6 години няма опасност да стане.  Crazy

И ми е много любопитно как противниците на ЕС виждат бъдещето на България извън съюза. Моля да не се приема като заяждане наистина ми е интересно, защото труден или не според мен това е единствения път.

кое няма да стане - да се въведе еврото ли???
ако питаш политиците ни, то още утре са го въвели.
а и нали 2009 г. е определена за въвеждане на еврото?
като знам с какъв манталитет сме, може и цените да задминат гръцките Confused
А и както са казали германиците - ойро/тойро (Euro/Teuro)

# 59
  • Мнения: 2 768

Звучи прекрасно! НО въпросът е КОЙ ще следи за спазването на правилата и КОЙ ще налага глобите...

# 60
  • Мнения: 1 835
А иначе по отношение на цените - унгарци са ми разказвали, че у тях даже са паднали малко след приемането им, защото са нахлули евтини стоки без мита (което аз го разбирам като нахлуване на генномодифицирани хранителни стоки и смърт на местния бизнес).

И аз така го разбирам - по този начин вече съсипаха селското стопанство. Всъщност малкия бизнес е подложен на геноцид още от 1997 г. - който се е опитвал да прави "малък бизнес", ще ме разбере какво имам предвид.

# 61
  • Мнения: 377

кое няма да стане - да се въведе еврото ли???
ако питаш политиците ни, то още утре са го въвели.
а и нали 2009 г. е определена за въвеждане на еврото?
като знам с какъв манталитет сме, може и цените да задминат гръцките Confused
А и както са казали германиците - ойро/тойро (Euro/Teuro)



Няма да стане в близките 5-6 години, ние се напъваме за 2009, но според мен е абсурд да сме покрили критериите до тогава.  Peace
А за тойрото съм съгласна  Wink, това което се опитвам да кажа е, че от 01.01.2007 нищо няма да се промени, нещата ще станат постепенно и в много малка степен ще влияят пряко на живота ни.

# 62
  • Мнения: 1 835

...
А за тойрото съм съгласна  Wink, това което се опитвам да кажа е, че от 01.01.2007 нищо няма да се промени, нещата ще станат постепенно и в много малка степен ще влияят пряко на живота ни.


И аз се надявам нещата да стават постепенно, но много-много не вярвам. Абе ще поживеем, ще видим. И без това нищо не можем да направим. Имам чувството, че сме само зрители.

# 63
  • Мнения: 6 315
Зле си го представям и то много зле. И изобщо не го искам това влизане в ЕС, ама кой ли ме пита.

# 64
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

дано да си права Peace
добре е, че има и оптимисти, де Simple Smile

# 65
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Представям си живота в ЕС ето така:
....
- ще намерят начин да ни вземат жилищата (може да не стане много бързо, но полека-лека вървим натам), защото "така е в Европа" - всички живеят под наем, а пък ние, видите ли, живеем в собствени - къде дават така? - това ще стане чрез ипотеки, заради неплатени данъци, сметки и други начини;
Като нищо - По-високи данъците за коли и имоти (с 20%) Twisted Evil

# 66



  Ще ни разкажат играта и това е. Цените европейски, данъците европейски, всичко европейско, обаче без заплатите. Много се натискахме да влезем, но май два пъти повече ще се натискаме да излезем. Ама няма.

# 67
  • Мнения: 463
вие почакайте да влязат и Турция и Албания, и съвсем ще ни се разкаже играта Grinning

# 68
  • Мнения: 1 835



  Ще ни разкажат играта и това е. Цените европейски, данъците европейски, всичко европейско, обаче без заплатите. Много се натискахме да влезем, но май два пъти повече ще се натискаме да излезем. Ама няма.

Изобщо не се натискаме - натискат ни! Даже ми става смешно, когато понякога кажат по ТВ, че има опасност да не ни приемат в ЕС заради еди-какво си - като че много ни е страх нас обикновените хора. Манипулации. Понякога ми се струва, че все още сме в комунистическо - само дето хубавите неща отпаднаха. (Не съм комунистка, даже някога бях тъмносиня седесарка)

# 69
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Нищо не разбирате вие!  Naughty
Ето как ще се променят нещата за мен.
Хайде, не на 1 януари, ами да речем, на 5 ще дойде една европейска комисия в моя дом и ще каже (всички в един глас):
- Миличка ни Василиске, ти, безценно европейско съкровище! Стига си се гърчила като червей, душко. От днес - край, няма да работиш. Ще ти отпуснем една заплатка като на еврокомисар, ама няма да те мъчим, пиленце, да идваш в Брюксел и да миткаш по цял ден нагоре-надолу. Не. Ти, такова умно, прекрасно същество, ще имаш една единствена задача - да красиш света и когато ти се прииска, да даваш акъл. За каквото ти дойде, душко, не бери грижа.
- По цял ден ще сменяш фитнес с кафе, кафето със спа, маникюр, педикюр и прическа, после вулканични камъни (ма по-лекички, да не те премачкат, щастие наше), после ще те мажат с мед и ще те масажират, после ще те  водим по магазините да ти купуваме суджук, пармезан, рокли на Шанел, бижута на Картие и обувки от крокодил, както и чанти.
И да не си посмяла да се возиш в някоя трошка, ще ти пратим лимузина, ССС класа. С джанти. От злато, пиле наше шарено!
Ето така си представям как влизам аз, Василиса, в ЕО.
Пък за вас не знам.  Mr. Green

# 70
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
това, което сега е 1 лв., ще стане 1 евро. айде честито.

# 71
  • Мнения: 1 113
Ще се променят много неща щом влезем в ЕС. В бранша, в който аз работя, мисля, че ще стане по-трудно да се работи. ЕС предвижда субсидии, които ще се увеличават постепенно за няколко години, докато стигнат пълният си размер, съответстващ на този, който вече получават останалите страни-членки. Това пък, от своя страна, означава, че до тогава ние ще "борим" конкуренцията с по-малко средства и с повече вложения за достигане на европейските изисквания - себестойността на стоката ни ще е по-висока от същата тази стока, произведена в останалите страни от ЕС.
Вярвам, че ще има и положителни страни влизането ни в ЕС, но съм сигурна, че ще ни е много трудно в началото.
Маги, възрастните хора на село, ще могат да си гледат животни, но няма да могат да ги продават, ако не отговарят на изискванията.

# 72
  • Мнения: 14 472
Нищо не разбирате вие!  Naughty
Ето как ще се променят нещата за мен.
Хайде, не на 1 януари, ами да речем, на 5 ще дойде една европейска комисия в моя дом и ще каже (всички в един глас):
- Миличка ни Василиске, ти, безценно европейско съкровище! Стига си се гърчила като червей, душко. От днес - край, няма да работиш. Ще ти отпуснем една заплатка като на еврокомисар, ама няма да те мъчим, пиленце, да идваш в Брюксел и да миткаш по цял ден нагоре-надолу. Не. Ти, такова умно, прекрасно същество, ще имаш една единствена задача - да красиш света и когато ти се прииска, да даваш акъл. За каквото ти дойде, душко, не бери грижа.
- По цял ден ще сменяш фитнес с кафе, кафето със спа, маникюр, педикюр и прическа, после вулканични камъни (ма по-лекички, да не те премачкат, щастие наше), после ще те мажат с мед и ще те масажират, после ще те  водим по магазините да ти купуваме суджук, пармезан, рокли на Шанел, бижута на Картие и обувки от крокодил, както и чанти.
И да не си посмяла да се возиш в някоя трошка, ще ти пратим лимузина, ССС класа. С джанти. От злато, пиле наше шарено!
Ето така си представям как влизам аз, Василиса, в ЕО.
Пък за вас не знам.  Mr. Green


я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms

# 73
  • София
  • Мнения: 4 423
Зле си го представям и то много зле. И изобщо не го искам това влизане в ЕС, ама кой ли ме пита.
това е и моят отговор Peace

# 74
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms
Шът! Тихо, че ще ми отиде рахатът!  Naughty
П.П. Пък и червени букви сложила, тцъ-тцъ.

# 75
  • Мнения: 2 309
Доста ни е широко около вратлето сега,за това си представяме членуването в ЕС,като нещо страшно и ненужно.
Предполагам няма да има вече средна класа,а само богати и бедни Thinking
Наистина ще е трудно,но съм сигурна,че ще се справим и ще си вдигнем стандарта.
В самото начало ще е наистина мноооого трудно.Лека-полека ще се нормализират нещата.
Продаваш скъпо,вдигаш заплати,хората са доста по-добре Peace
Няма да ги има дребните (ама наистина на дребно-дребно) търговци,клиентите ще се насочват в големи магазини и МОЛ-ове.
Храната ще е много по-качествена!
Верно,ще се променят данъците и т.н.,но няма как.

Общо взето си го представям някак си трудно в самото начало,но все пак по-спокойно за в бъдеще...
Щем не щем-ще разберем.Та тогава ще разискваме темата-Как Ви се отразява членството в ЕС? ...тогава ще сме по-миродавни в отговорите си.Сега само гадаем Peace

# 76
  • Мнения: 2 768
Нищо не разбирате вие!  Naughty
Ето как ще се променят нещата за мен.
Хайде, не на 1 януари, ами да речем, на 5 ще дойде една европейска комисия в моя дом и ще каже (всички в един глас):
- Миличка ни Василиске, ти, безценно европейско съкровище! Стига си се гърчила като червей, душко. От днес - край, няма да работиш. Ще ти отпуснем една заплатка като на еврокомисар, ама няма да те мъчим, пиленце, да идваш в Брюксел и да миткаш по цял ден нагоре-надолу. Не. Ти, такова умно, прекрасно същество, ще имаш една единствена задача - да красиш света и когато ти се прииска, да даваш акъл. За каквото ти дойде, душко, не бери грижа.
- По цял ден ще сменяш фитнес с кафе, кафето със спа, маникюр, педикюр и прическа, после вулканични камъни (ма по-лекички, да не те премачкат, щастие наше), после ще те мажат с мед и ще те масажират, после ще те  водим по магазините да ти купуваме суджук, пармезан, рокли на Шанел, бижута на Картие и обувки от крокодил, както и чанти.
И да не си посмяла да се возиш в някоя трошка, ще ти пратим лимузина, ССС класа. С джанти. От злато, пиле наше шарено!
Ето така си представям как влизам аз, Василиса, в ЕО.
Пък за вас не знам.  Mr. Green


я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms

 hahaha Както би казал Бареков, току що произведохте виц!

# 77
  • Мнения: 431
Мед и масло ще тече по изстрадалите тръби на топлофикация;

съседите не ще си хвърлят боклука през прозорците, а ще го разпределят;

циганите ще започнат масово да следват висше;

политиците ще ходят пеш на работа;

мутрите ще останат само във вицовете;

друго си е да си в ЕС.

bishop

Амин

# 78
  • Мнения: 136
Спомням си във Франция,че цените по магазините бяха написани в евро и франкове продължително време...май 2 години? newsm78

Още са във евро и франкове.От 2000 насам...

# 79
  • Мнения: 6 390

по темата: представям си България част от една по-стабилна среда. икономическа, социална.представям си повече бандити зад решетките, повече правила.
повече ' кой за кво е учил' и по-малко недоразумения с работната 'ръка'.
представям си повече пътуващи хора, които гледат и виждат с очи и разум и оценяват колко много потенциал има в родината ни.представям си още по-голям икономически растеж ( сега е 6% към 1, 8 за Италия)...


Абсолютно съм съгласна с Лени. И не знам защо винаги сме толкова черногледи. Чудно ми е дали някой наистина смята, че на 01.01.2007 ще се събуди в една коренно различна среда.  newsm78
Особени промени няма да усетим поне 3-4 години, прословутия ценови шок няма от къде да дойде.  Stop
И в момента 90% от цените ни са като тези в страните от ЕС, единствено цените на услугите ще се повишат и то постепенно /въпреки че и в момента има фризьори, които подстригват за 30-40 евро/ и може би месото и месните произведения.  Thinking И току виж започна да си купувам от време на време, защото поне ще знам какво купувам, а няма да се чудя до преди колко време е лаело пред магазина.  Sick
И в Португалия и Ирландия ентусиазмът покрай присъединяването не е бил голям, но днес не виждам някой да се оплаква, но все пак едните са член на ЕС от 20, а другите от повече от 30 години и все още стандарта им е по-нисък от колкото в другите страни членки.  Peace

Аз пък съм съгласна с Tangerine  Grinning
Не мисля, че ще се почуства промяна поне 2-3г., цените и сега са си европейски - нама какво да се залъгваме Grinning
Еврото близките 10.г. не вярвам да бутне лева  Stop - ама съсвсем сериозно не вярвам...
1.1.2007 - ден като всеки друг, нищо в повече, нищо по-малко  Wink
И аз съм от оптимистите, вярвам че е за добро, че ще има стегнация - ще има, иначе няма как да стане, но процеса ще е баааавееен  Wink Grinning

# 80
  • Мнения: 3 405
Прекрасен, всичките вредни производстава от Европата ще бъдат изнесени у нас, ще има работа за всички, ще станем един малък Китай Wink

# 81
  • Мнения: 3 405
я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms
Шът! Тихо, че ще ми отиде рахатът!  Naughty

А изпит държа ли? То, за да станеш еврокомисар трябва да положиш изпит, не става ей така Simple Smile
Я ни светни по въпроса Grinning

# 82
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms
Шът! Тихо, че ще ми отиде рахатът!  Naughty

А изпит държа ли? То, за да станеш еврокомисар трябва да положиш изпит, не става ей така Simple Smile
Я ни светни по въпроса Grinning

ааа, няма изпит за комисар;
Мин.-председателят казва кой ще е и Барозу приема/отказва Simple Smile
то затуй е рахат

# 83
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Aз само от едно се притеснявам от изкуствените спекулаций колко всичко ще е зле и как хляба ще стане 2 лева .Туак също беше така имаше паника, поне в малкия град се вижда изкупуваха ориза и захарта, защото някой беше споменал как ще стане много по-скъпа.
Е и това мина , пък никой не да се запаси за следващите 20 години,  а и нищо не поскъпна толкова колкото го бяха нарисували в медиийте.Само търговците имаха сметка от цялата паника.
Това сега чака Бг. много силна вълна от страх и недоверие.

Но не вярвам, че е за  лошо влизането в ЕС.

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 09:09 от ivalex

# 84
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Aз само от едно се притеснявам от изкуствените спекулаций колко всичко ще е зле и как хляба ще стане 2 лева .Туак също беше така имаше паника, поне в малкия град се вижда изкупуваха ориза и захарта, защото някой беше споменал как ще стане много по-скъпа.


тук изкуствени спекулации няма, според мен;
дори напротив, политиците ни чертаят едно безметежно щастие, като влезнем в ЕС.
Това ме притеснява повече; защото се казват все предимствата, а никой не казва какви ще са трудностите;
Не че не се знае.. Wink

# 85
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Не го вярвам, медийте ще се възползват от страха...  Чувам го от майка всяка вечер как всичко се движело нагоре как заплашвали хлабозаводите как....живота ще станел ад.
Е може и да има поне едно добро нещо може да понамалеят пушачите заради скока на цигарите, ама тук не се забеляза.
Хубавото беше, че поевтиня шоколада  thumbsup  Peace

# 86
  • Мнения: 6 167
Много черно-бяла тема.
Кой политик чертае безметежно щастие...
Къде цените са скочили до небесата...
Някой да се е оплакал от 10те присъединили се,
или някой да иска да излезе от съюза?
Ммм, май не. А, да. Гърция, Португалия, дето бяха
цървулите на Европа лекинко си стъпиха на краката
и даже са дестинации за емиграция Whistling

# 87
  • Мнения: 14 472
сега сериозно: мисля че съм по-скоро оптимистично настроена, не мисля че цените ще скочат, но дори да е така, поне контрола върху храни, качество и т.н ще е много по-добър. вярно е че ще ни бъде залят пазара от евтини /може би генномодифицирани/ храни, но все пак и сега на всеки му е ясно, че като купуваш кайма за левче половин кило надали има месо в нея.
от друга страна обаче като се има предвид корупцията която се шири, която е правило, а не изключение много ми се струва, че ЕС знае това, но ни приема просто за да си подсигури задната си врата към азия и да контролира минаващия оттук трафик на оръжие и наркотици.

# 88
  • Мнения: 1 077
Не се притеснявам. Не съм чак ентусиаст, но очаквам по-скоро с интерес  Rolling Eyes....

Влизането ни в ЕС е естествено развитие. А развитието само по себе си е хубаво нещо. Честно казано, винаги съм си мислела, че ЕС нещо се е объркал още при основаването си - или ще е Европейски с нас, или просто не е Европейски без нас.  Rolling Eyes
Не сме част от Азия, не сме и гордостта на Африка  Grinning, ми къде сме иначе...

Та така, моето място си е тук, щом ЕС дойде до тук, ще поработим заедно, пък ще видим какво ще излезе.

Така да се каже, аз съм работливо настроен оптимист с реален поглед. Смятам, че по-ползотворна комбинация няма.

# 89
  • Мнения: 583
още една песимистка и малко оптимистка. песимизъм, защото смятам, че ще следва всеобщо обедняване, с изключение на вече богатите  у нас. смешните ни заплати ще станат още по-смешни. оптимизъм, защото мисля, че все пак ще се отворят повече и по-добри възможности за реализация на способните хора и младите. и все си мисля, че малко по малко ще се въвежда някакъв ред и дисциплина в държавата, но последното ще става много бавно според мен! Peace

# 90
  • Мнения: 463
lolibon, ако става въпрос за ред и дисциплина, страхувам се, че там бюрокрацията е по-голяма и от нашата. ама много по-голяма...

# 91
  • Мнения: 6 991
Ад пък онзи ден си мислех, че баба ми и дядо ми са строили комунизъм, за да са добре майка ми и баща ми. Те пък строиха демокрация, за да съм добре аз. Аз и мъжът ми ще строим ЕС, за да са добре децата ни...Какво ли ще строят децата ми за внуците?

# 92
  • Мнения: 14 472
Ад пък онзи ден си мислех, че баба ми и дядо ми са строили комунизъм, за да са добре майка ми и баща ми. Те пък строиха демокрация, за да съм добре аз. Аз и мъжът ми ще строим ЕС, за да са добре децата ни...Какво ли ще строят децата ми за внуците?


то няма лошо да се строи, въпросът е че никои от изброените не са живяли добре. нито ние дето строим за децата живеем добре.

# 93
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз не съм оптимист за влизането ни в ЕС, даже бих казала, че ме е шубе за това какво ще стане. Докато четях поста на Eden се замислих, че всичко е много шум за нищо. Мисля си ако бяхме силна и богата държава може би щяхме да сме добре там. Просто не сме в позицията на командващи, а на командвани. Не знам, ще видим какво ще излезе от всичко това.

# 94
  • Мнения: 728
не особено розов; дори, бих казала, доста страшно си го представям.
Още сега полека почнаха да се вдигат цените по магазините, ей тъй на, неусетно..
А от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд, левът е силно надценен спрямо еврото и определено ще има инфлация над очакваното.
Мда, заплатите ще се качат, но к'во от т'ва?

Съвсем добронамерено искам да попитам: къде мога да го прочета това, че "от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд" ?

# 95
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какъв е смисъла да сме песимисти....важно е да гледаме напред и да се надяваме....... така и така ще го преживеем това дето идва.......важното е да има промяна и да се вижда че вървим на някъде.........иначе ако попитаме Европейците и те са недоволни от живота си, американците също.......може би индийците са доволни....въпрос е на светоусещане и манталитет

# 96
  • Мнения: 14 472
Съвсем добронамерено искам да попитам: къде мога да го прочета това, че "от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд" ?


аз пък доколкото съм запозната вече НЕ сме във валутен борд

# 97
  • Мнения: 3 423
Спомням си във Франция,че цените по магазините бяха написани в евро и франкове продължително време...май 2 години? newsm78

Още са във евро и франкове.От 2000 насам...

И още реват от еврото.
А немците си му викат тойро, и това си е.
И обедняват стремглаво. И се усеща, повярвайте.
И се ядосват, че трябва да дават пари за такива
като нас, че да ни се доближел стандартът до техния.
Ще поживеем, ще видим. Ще има промени, но важното е
да ги обърнем в наша полза, от мрънкане файда няма.

# 98
  • Мнения: 728
Съвсем добронамерено искам да попитам: къде мога да го прочета това, че "от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд" ?


аз пък доколкото съм запозната вече НЕ сме във валутен борд

Е, това че сме във валутен борд поне е сигурно. Нали има фиксиран курс на еврото към лева 1.95583

# 99
  • Мнения: 3 405
ааа, няма изпит за комисар;
Мин.-председателят казва кой ще е и Барозу приема/отказва Simple Smile
то затуй е рахат

Ама Миглена Кунева вчера каза, че ще се явява на изпит за еврокомисар, щели да я изпитват за "всичко", каквото и да значи това Simple Smile

от друга страна обаче като се има предвид корупцията която се шири, която е правило, а не изключение много ми се струва, че ЕС знае това, но ни приема просто за да си подсигури задната си врата към азия и да контролира минаващия оттук трафик на оръжие и наркотици.

То си е така...

# 100
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Е, това че сме във валутен борд поне е сигурно. Нали има фиксиран курс на еврото към лева 1.95583
Засега е така. От 1.1.2007 левът ще бъде ли обвързан с еврото или какво ще се случи с левовете ни и спестяванията, (който ги има)? Някога инфлацията изяде паричките ни и сега ли това ни очаква?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт