Най-опасните търговски марки са все козметични фирми

  • 3 936
  • 28
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 572
http://www.pudriera.com/

Според козметичната класация на Skin Deep <http://www.ewg.org/reports/skindeep2/>, сред най-опасните търговски марки са Emanuel Ungaro, Matis, Dep, Ultra Sheen, Klear Action, Naturessence, Cornsilk, Healing Garden (Coty), Nizoral (Johnson&Johnson), Jennifer Lopez, Dark & Lovely (L'Oreal), White Linen (Estee Lauder), Chanel (Chanel), RoC (Johnson&Johnson), Listerine (Pfizer), Gilette (Procter&Gamble).

Има ли наистина опасна козметика?
Да, оказва се, че козметичните и фармацевтични компании не винаги мислят най-доброто за потребителите на техните стоки. Това е така, защото само около 1% от продаваните на пазара козметични продукти съдържат вещества изцяло изследвани за безопасност

Ако продукта, който сте закупили от магазина не е бил в хладилник до момента на покупката, то в него се съдържат консерванти и стабилизатори.

Ако продукта има характерна приятна миризма, то в него се съдържа смес от изкуствени ароматизатори. Ако продуктът ви има цвят различен от бяло/бозаво, най-вероятно в него има смес от изкуствени оцветители. (Забележете, че дотук имаме букет от около 15-20 химикала, а още не говорим за козметиката във вашия нов продукт.)

Ако в рекламата сте чули, че продукта има "бърз ефект", това означава, че производителя е заложил в продукта си, т.нат. усилватели на проникването. Те имат една единствена цел - да направят вашата кожа максимално отворена за проникване на другите вещества в продукта. Можете лесно да се досетите, че: а) по този начин вашата кожа не може реално да ви защити от околната среда и б) когато ползвате продукта, през кожата и дермата могат да проникнат вредни вещества от продукта и да достигнат до кръвта ви. А ако сте бременна?

# 1
  • Мнения: 184
според мене не трябва толкова да се всява паника

ясно е че цялата козметика е чиста химия и всичко дето се говори за натуралност и екстракти са блабла за да ни излъжат и да ни накарат да купим продукта

сапунът е химия, шампоанът, декоративната козметика - и кое е по-малко и кое повече химия няма толкова голямо значение според мене. а псевдо-натуралните продукти са още по-голяма химия

най-добре да си мием главата с яйце и зехтин (или коприва), да си мажем лицето с краставица, устните с мед и тн. ако искаме натуралност - това мисля аз

# 2
  • Мнения: 9 074
Наскоро коментирахме този въпрос, доста шокиращи данни бяха изнесени, от тогава винаги гледам какво купувам и следя за конкретни съставки в козметиката. Имаше и линк на сайт, в който има таблица на известните козметични продукти и тяхната степен на вредност
Пускам линк към темата, интересна и полезна е: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108708.0

# 3
  • Мнения: 18 542
Е то тва всичкото ни е пределно ясно, ама какво да направим като искаме да сме красиви  Flutter

Прочетох оная тема за вредните съставки...някои жени си нямат работа явно  newsm78

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 11:48 от Чета

# 4
  • Мнения: 35 949
а данни за евтините марки няма ли 

# 5
  • Мнения: 14 483
а данни за евтините марки няма ли 

по принцип българската козметика е под всякаква критика. ползва остарели продукти, остарели консерванти и т.н. ако знаеш английски в цитирания в първия постинг сайт можеш да си провериш съдържанието на продукта.

# 6
  • Мнения: 35 949
а данни за евтините марки няма ли 

по принцип българската козметика е под всякаква критика. ползва остарели продукти, остарели консерванти и т.н. ако знаеш английски в цитирания в първия постинг сайт можеш да си провериш съдържанието на продукта.

въпросът ми не беше сериозен - ясно е, че те са по-кофти и грам стандарти не спазват Simple Smile

# 7
  • Мнения: 463
аз пък много харесвам някои български козметични марки. имат страхотен ефект и вярвам, че не са само химикали, а съдържат и натурални съставки

# 8
  • Мнения: 9 074
Съгласете се, че нищо не ни коства просто да хвърлим око на съдържанието на продукта. Някои съръджат очовадно много забранени съставки, други не. Поне това зависи от нас Rolling Eyes
Иначе, на мнение съм че е прекалено да не ползваме крем за лице, рол он против изпотяване и други такива съвременни и необходими неща в ежедневието ни (визирам някои "безвредни идеи" от темата към която пуснах линк).

# 9
  • Мнения: 184
дотук разбрах че за да е натурален продуктът трябва да мирише гадно, да се разваля бързо, и да действа много бавно  Laughing

а представяте ли си да си държите цялата козметика в хладилника  Laughing

# 10
  • Мнения: 35 949
аз пък много харесвам някои български козметични марки. имат страхотен ефект и вярвам, че не са само химикали, а съдържат и натурални съставки

naturalnite systawki ne ozna4awat dobyr efekt, kakto i himiqta ne ozna4awa otrowa ili lipsa na dobyr efekt - ne byrkaj neshtata!

# 11
  • Мнения: 1 254
а данни за евтините марки няма ли 

по принцип българската козметика е под всякаква критика. ползва остарели продукти, остарели консерванти и т.н. ако знаеш английски в цитирания в първия постинг сайт можеш да си провериш съдържанието на продукта.

въпросът ми не беше сериозен - ясно е, че те са по-кофти и грам стандарти не спазват Simple Smile

Извинете, "колеги", но можете ли да докажете, че е така!?!?
Да не би да сте от проверяващите органи, че да имате критерий!?
Познавате ли стандартите и Директивите, към които са приравнени!?
Как точно преценихте, че се използват остарели суровини и консерванти!?

Благодаря предварително за отговора.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вероятно, защото са евтинджос

# 13
  • Мнения: 184
naturalnite systawki ne ozna4awat dobyr efekt, kakto i himiqta ne ozna4awa otrowa ili lipsa na dobyr efekt - ne byrkaj neshtata!
аз мисля че рекламите доста ни лъжат и подвеждат
доста време съм се чудела защо слагат витамини в шампоаните Laughing все едно в сапуна да има витамини и екстракти от редки растения

сапунът и шампоанът ТРЯБВА да са химия а като си измием косата с витамин А или провитамин Laughing от това тя по-хубава няма да стане! витамините трябва да се приемат вътрешно а не да се мием с тях!

лъжат ни както си искат!

четох скоро и интервю от козметичен производител дето разправяше че те знаят, че витамините в шампоана са безсмислени, но като сложат и шампоана се продава! затова слагали ooooh!

# 14
  • Мнения: 35 949
Веси, отговор на поне част от въпросите ти:
1. под евтини имах предвид не само бг козметика, а евтина изобщо - турска, китайска, а и западна, която е правена за Източна Европа и в която липсват ефективните съставки, които ги има в същата марка, но правена за западняците
2. голяма част от бг козметиката е боклук - не ги знам по какви норми работят и колко са им стари суровините, нужно е просто да дадеш 1-2 лв. и да отвориш кутията, за да изхвърлиш съдържанието с погнуса
3. въпреки това има и хубава бг козметика - използвам вашата и тази на Българска Роза Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт