Пастели или моливи за рисуване при дете на 1 годинка

  • 8 621
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 116
Момичета помагайте Simple Smile

Моята щерка е на 1 годинка и 4 месеца и вече иска да рисува Simple Smile

Въпроса е какво да и взема пастели (сухи или мазни) или моливи  Thinking

Все пак има опасност да опита на вкус инструмента за рисуване и се чудя кой вариант е най-безопасен newsm78

# 1
  • Мнения: 8 505
Защо не и вземеш магнитна дъска за рисуване?

# 2
  • Мнения: 5 362
Давам на Кали пастели,но й хвърлям по едно око докато рисува.Моливи не съм й давала още.
Много обича и тези дъски за рисуване с магнита-те поне са безопасни.

# 3
  • Мнения: 3 116
Взех и така дъска, но я прибрах след като се опитва два пъти да си сложи в устата фигурките с магнитчета (единият опит беше успешен), а пък писалката има остър връх и ме е шубето да не си я напъха в очите Rolling Eyes

Тя по принцип не си слага такива неща в устата, но знам ли какво ще й хрумне  Crazy

# 4
  • Мнения: 2 000
Според мен е малка още и за моливи, и за пастели. Наш Митко все още ги опитва на вкус  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 588
може и двете но трябва са седиш и русуваш с нея

# 6
  • Мнения: 816
може и двете но трябва са седиш и русуваш с нея
Да, и аз съм на това мнение.

# 7
  • Мнения: 2 494
Аз взех моливи, и Йони драска с тях доста успешно  Peace Пастелите ме е страх също да не ги хапне!  Rolling Eyes
Магнитната дъска може да прибереш магнитчетата за догодина......... bowuu

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Има едни много дебели моливи.........мисля, че те са за малки деца.....

# 9
  • Мнения: 505
Внимавай с пастелите  Laughing Моите хубавци на тази възраст изрисуваха хола докато се къпех  ooooh! Не мога да ти обясня как се чистят пастели от вратите и от стените... Само под родителски контрол  Tired

# 10
  • Мнения: 14 654
и пастели - не много мазни , и моливи стават. моливите лесно се чупят, защото детето още не може да си контролира натиска.
аз измих лесно пастелите от стените, които в продължение на 2 лета цецо украсяваше с картините си Simple Smile
трудно се чисти надраскано с червило и химикалка

# 11
  • Мнения: 8 917
Магнитна дъска е решението Hug

# 12
  • Мнения: 1 327
Да се абонирам и аз за тази тема Party
и ние сме на вълна рисуване, само че не се кефи много на дъската... но виж химикалка като види и веднага започва да драска.
Имаше някакви маркери, които се чистят с вода, някой от вас ползвал ли ги е?

# 13
Моливи. Не са меки и дори да ги сложи в уста не може кой знае какво да стане. Пък и от личен опит знам, че с моливи трудно може да надраска нещо друго освен листа, а ако надраска се чисти лесно. Моят син е на 2ги 7м и още рисува само с моливи.Е, от време на време и с маркери, но под зорко наблюдение

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен пастели.Моливите са по-опасни, ако се спъне и падне.Аз давам от сухите пастели, към магнитната дъска не проявява желание.

# 15
  • Мнения: 3 456
Каквото и да й дадеш на тази възраст трябва да стоиш до нея, докато рисува.

# 16
  • Мнения: 3 069
Mай пастелите са по-добрия вариянт но трябва да я наблюдаваш непрекъснато.

# 17
  • Мнения: 29
Каквото и да й дадеш на тази възраст трябва да стоиш до нея, докато рисува.
Задължително!!! А пък и е по-забавно, докато го правите заедно Laughing Laughing Laughing

# 18
  • Мнения: 1 117
Защо не и вземеш магнитна дъска за рисуване?
Така задоволих желанието на сина си да рисува.  Peace Той доволен и аз спокойна Simple SmileПо-късно му купих пастели , за които обясних ,че служат само да рисува и не се слагат в устата.

# 19
  • Мнения: 1 059
може и двете но трябва са седиш и русуваш с нея
и аз така мисля

# 20
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Каквото и да избереш най-важното да си край нея  Peace

# 21
  • Мнения: 3 116
Момичета, взех и восъчни пастели (испански), безвредни Simple Smile Рисуваме от петък Simple Smile

И ... вече имаме първата рисунка на Майчето закачена на хладилника  Hug

Опита се само веднъж да си сложи пастела в устата, но я спрях навреме, обясних че това не е за ядене и повече опити не са правени  ooooh!

Имаше малко рисунки по стената, кухненските шкафове  и ламинирания паркет, но лесно се почистват с твърдата страна на гъбичка напоена с вода Simple Smile

Много обича да рисува Simple Smile

Целувам ви  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 891
Давам на Кали пастели,но й хвърлям по едно око докато рисува.Моливи не съм й давала още.
Много обича и тези дъски за рисуване с магнита-те поне са безопасни.
Безопасни друг път Laughing Сашко счупи 2 за отризателно време!!! Сега са му останали само магнитните химикалки Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 042
Злати рсува и с моливи и с пастели, химикал,че и с фулмастри, последните когото ги докопа /много се цапа с тях ooooh!/. Покрай каката няма как да го опазя да ползва само пастелите, който ми се струват най-безопастни и удачни за неговата възраст. Но гледам да не го изпускам от очи, защото пастелите са му много вкусни Mr. Green. Веднъж даже си хапна малко. От  тогава го наблюдавам, за да не повтаря.

# 24
  • Мнения: 3 447
 Аз мисля да взема от сухите пастели, по-трудни за отхапване ми се струват  Simple Smile
Кажете ми, моля, какви са тези магнитни дъски и откъде могат да се купят? А също и някакви маркери за рисуване по хладилник, които се измиват, имаше май  newsm78 Благодаря   bouquet

# 25
  • Мнения: 4 406
аз съм виждала магнитна дъска в детските магазини за играчки, подариха ни такава БГ мамите за втория рожден ден и по нея се рисува с тебешири.  bouquet
аз мисля , че моливите са по- безопасни от пастелите
драскано с молив се трие от пода и мебелите с мокра кърпичка, от тапетите - с гума Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 2 164
Емма рисува с пастели. Но винаги съм около нея, защото обича да ги опитва на вкус  Laughing.

# 27
  • Мнения: 489
 И ние сме с магнитна дъска, много по- удобно и практи4но е. Има ги в детските магазини за игра4ки и не са скъпи.

# 28
  • Мнения: 2 242
намерих пастели тип химикалка - пълнителят е пастел, който се прибира чрез завъртане на горният край. За сега, й ги давам със съвсем леко показан пастел, колкото да пише и трудно би успяла да го отхапе (е не пречи да го оближе и за това я наблюдавам  Wink)

# 29
  • Мнения: 545
marka "BIC Kids" - kupih i moliwi  i po-kysno izmiwashti se fulmastri "First Age"...Opitwa se da gi slaga w ustata, no winagi sym do neya, wypreki towa uspya da grizne nyakolko syrca na moliwite..No wsichki nie sme opitwali moliwi na edna ili druga wyzrast, tyj che no problem!  Laughing




Poweche info: http://www.cultura.com/8814/Papeterie/Dessin-Coloriage-Peinture/ … tres-de-coloriage

Sorry, no KREDOR!  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 13:17 от cleoven

# 30
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
днес извадих едни моливи, показах рисуването, не прояви никакъв интерес. поигра си с тях и ги прибрахме в кутията. явно още не ни е дошла художествената муза. сега като чета какво сте писали май ще купя едни пастели за начало.
а за пластелина мнения? като за 1 и 4 месеца, дали ще е интересно?

# 31
  • Мнения: 545
Ха-ха, пластелинът му с пластелин....добре че взех от този на основата на пшеница...Иначе досега да сме се натровили  Joy...За малките е много изкушаващо нещо..Аз купих, но го вадя рядко и за кратко... Laughing Party

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз мисля да взема от сухите пастели, по-трудни за отхапване ми се струват  Simple Smile
Кажете ми, моля, какви са тези магнитни дъски и откъде могат да се купят? А също и някакви маркери за рисуване по хладилник, които се измиват, имаше май  newsm78 Благодаря   bouquet
Магнитната дъсказаисуване си има "писалка" с връхче, с която се рисува. а с едно "копче",което се приплъзва се изчиства рисунката и пак наново се рисува.Малко неразбрано го обясних,май  Embarassed Има ги и в най-непретенциозните детски магазини.Цени от 3 лв. до 25 лв.(Чико).

# 33
  • Мнения: 3 271
Има нетоксични и не толкова цапащи пастели, на Биг, в ДаНЕТ също ги има. Аз лично това бих препоръчала. Моливите ми се виждат много опасни за тази възраст, пастелите са по-меки.
А, ако рисувате заедно - може всичко Simple Smile

# 34
  • Мнения: X
Рисуването при нас е предимно с моливи, но я наблюдавам. Пастелите не и харесаха и само ги дъвчеше, дори не опита да рисува с тях.

# 35
  • Мнения: 2 956
Каквото и да й дадеш на тази възраст трябва да стоиш до нея, докато рисува.
Peace

# 36
  • Мнения: 5 877
пастели съм й давала... помня ли вече. Към година и десет месеца я пробвах за пръв път с бои... слагах по мъничко на края на клечка за уши.
Но наистина каквото и да дадеш, трябва да стоиш до детето.

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Имаме измиващи се фулмастери. От дрехите и тапицерията излизат лесно, но изчистването от кожата е по-трудно.
Съвсем скоро открих фулмастери, които рисуват само върху специална хартия, ако рисуваш другаде, нищо не се вижда. На моята обаче явно и е харесвал процеса, рисуване извън листа хартия и много се разочарова от новата придобивка  Twisted Evil
Пастелите, ако са тънки, ги чупим лесно. Пробвах и с тебешири, тях пък ги гризка доста настървено  ooooh!
Магнитните дъски въобще не могат да й задържат вниманието Sad
Пластелина го възприема като храна, а не като играчка  Thinking

# 38
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
По принцип пастелите са по-приемливи, тъй като не се нуждаят от подостряне когато се счупят Laughing.
Но каквото и да дадеш на детето си, трябва да си до него, както казват мамите преди мен. Или трябва то да стои в стаята, в която си, и да имаш 4 очи, или да зарежеш работата и да седиш с нея. Последното е важно за детето и има голяма психологическа стойност, дори да е и за половин час на ден.

# 39
  • София
  • Мнения: 676
  Много хубава темичка. Моето синче проявява интерес да рисува, като види химикала. Тогава му давам един лист и започва голямо творене Party. Събрах добри предложения  Hug. За дъската бях забравила  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 288
накара ме да се замисля. не е ли рано още за такива дейности  newsm78 нямам опит, но бих купила моливи. все пак ако ги гризе, по-трудно ще отхапе от дървото, отколкото от пастела  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 645
Ние ползаме моливи.
Но го забелязвам от известно време ,че е хвърлил око на пастелите ми.
Два пъти ми ги докопва, и двата пъти ми чупи по някой пастел, а и по бързо се хабят.А и много цапат.

# 42
  • Мнения: 3 663
определено моливи Simple Smile

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
И двете са еднакво вкусни, но моливите се отгризват по-трудно. И да не са много наострени, а по-тъпички Simple Smile

# 44

Общи условия

Активация на акаунт