Май станах лоша майка???

  • 2 182
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 295
Ако ти си лоша, значи всички сме такива. Никой не може да разбере хала на една майка от друга майка. След 9 месечно носене на голям корем и раждане, настъпваме педала и нямаме миг отмора. Аз също изпадах в дори бих ги нарекла 'истерични кризи', отпусках си ръката да шамаросвам баткото и все го увиквах за нещо, защо просот не ми стигаха силите да обяснявам и да съм спокойната майка, която заслужава. Резултатът явно ти е добре познат - изнервено, неспокойно дете, пред което изгубваш и последния авторитет който ти е останал.

Съветът ми е, ако имаш възможност, прати едно от децата за 10-тина дни при някоя от бабите. Ако е малкото, ще се реваншираш на голямото. Ако е голямото, ще му осигуриш необходимото му спокойствие. И в двата случая че имаш възможност да заредиш батериите. Не сме пълноценни майки, ако позволяваме на умората да се отрази на качественото гледане на децата ни. Всеки път, когато усетя че ми идва на нагорно и не мога да контролирам нервите си, изпращам някое от децата на село.

# 16
  • Мнения: 2 863
мда, ама нямам нито село нито баби в наличност:((

# 17
  • Мнения: 295
Тогава опитай с детегледачка на 4 часа или си извоювай от таткото една събота в седмицата само за теб, в която просто ще се разхождаш и ще блееш по витрините.

# 18
  • Мнения: 415
Олеееее аз мислех, че само на мен ежедневието ми е "разгонило фамилията" и съм се смахнала като галя едното и навиквам другото  ooooh!
То било всеобща проява  hahaha
Моите момчета са на 1г.10м. и 5г.10м.
Големия е самостоятелен /когато иска/, но понякога се глези, не иска да яде, да заспива, да прибира играчки, да не дразни брат си...
Малкия пък извлича дивиденти от това, че "той е по-малък, дай му това, нека види онова" и яко манипулира всички в къщи. Сега се учи да говори и играе игри и баткото казва - Вие само на него му обръщате внимание, защото прави интересни неща  Sad
Не знам дали "търпение му е майката", все пак аз не съм дипломиран психолог и ми е трудно да бъда една с единия, друга с другия и трета с баща им.....а аз съм само една  newsm78
Понякога ми се спи, понякога съм кисела, нелогична, уморена, раздразнителна, мнителна, понякога ми се иска да ме разбират без думи, да ме поглезят или просто да поседя пред компа и да поблея...а не непрекъснато да съм на  "stend by", да поучавам, да обяснявам, да чета книжки, да пея песни, /вече да съм изчистила, измила, изпрала, изгладила, сготвила/, да всявам мир и любов и да спретвам семейна идилия...
Искам хармония и спокойствие  Peace и за себе си и увереност, че не съм лоша майка заради това  Hug

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В никакъв случай не си лоша майка!!!
Просто има моменти, в които наистина лудваме. Опитай се да се успокоиш и покажи любовта си на децата!  Peace

# 20
  • Мнения: 380
Господи май и аз влизам в тази категория на лошите майки. Само че при мен борбата е между 16 г. госпожица и 9г ,хулиганин. Просто бедна ви е фантазията какво става у нас - всеки е прав за него си и никой не отстъпва. Добре че преди малко излезна кака му на разходка та поне малко утихна. Сега се чуди каква дивотия да направи , но още малко ще го потърпя и сяда над учебниците.    gydi fight

# 21
  • Мнения: 1 568
Незнам какво ми става напоследък, но станах страшно изнервена и раздразнителна избухвам за най-малките неща  и започвам да крещя  на сина си изкарвам  си напрежението , имам чувството че изпадам  в нещо като нервна криза...... в резултат на всичко това сина ми стана много нервен , ревящ и най-вече на всяка манджа мерудия отговаря ми ,а напоследък се опитва и да ме удря . Влезнах в този омагьосан кръг и сега като че ли не мога да изляза опитвам се да бъда добра да не забелязвам белите му, но не става. Нямам обяснение към беба не се държа по този начин нея я дарявам само с любов .... дали постоянния ангажимент с беба не ме изнервя дотолкова, че да се дразня на баткото...незнам много съм объркана имам чувството че сина ми започва да ме мрази...........................какво да правя...............




Отделяй всеки ден по-малко време,за себе си!
Да ги гледа малко съпругът ти  или...,а ти се разходи,виж се с приятелки,не стой в къщи!Направи си причекса,нещо за теб само и ще се разведриш! Това е от преумората!

# 22
  • Мнения: 819
И аз понякога изпадам в подобно положение,защото моето Ани е доста палаво и ме изкарва извън нерви.Не сме се отделяли една от друга откак се е родила и леко ми писва понякога,като ми прави номерца и не ме слуша...Виквам и..и после имам угризения!!!Ама не съм се наспала от близо 2 години,вечер суче по 3-4 пъти и не приема какъвто и да е било отказ да я кърмя...и съм адски изморена...а умората изнервя МНОГО!

# 23
  • Мнения: 822
Имам чувството че аз съм пуснала тази тема. И аз имам същия, абсолютно същия проблем. Вчера така виках като луда на баткото, който е три годишен и то за съвсем дребни неща. А забелязвам, че когато му се усмихна и го прегърна направо засиява. Иска да си играе с мен, а аз покрай бебчето нямам никакво време. В къщи е почти хаос. Все неуспявам да си свърша работата. Но мисля да отделям повече време за игри с баткото и така.Дано се справим.Не бива да си изкарваме напрежението върху децата си, та те са ни най-скъпите на света.

# 24
  • Мнения: 275
хайде и аз на хорото.

# 25
  • Мнения: 178
Ама не съм се наспала от близо 2 години...и съм адски изморена...а умората изнервя МНОГО!
За съжаление е така!Ядосвам се за най-дребните неща,крещя smile3514,и го отнася естествено голямата и после ми става криво,защото така се изнервят и децата,Понякога се успокоявам,като си казвам че най-важното е да сме здрави,но вече две години няма сън,няма спокойствие и колкото и егоистично да звучи-нямам и две минути за себе си.И постоянно си повтарям,че трябва да издържа.Заради децата.И броя дните до пролетта /ще има доста да почакам/-просто ме успокоява мисълта че след гадната зима идва пролетта.Много рядко ми се случва,но понеже нямаме баби наблизо оставям децата на мъжа ми и ходя да пазарувам,блея по магазините и...............бързам да се прибера при децата.Надявам се да се справим-децата ще пораснат и ще дойдат други,по-големи грижи и притеснения.

# 26
  • Мнения: 728
И у нас е същият проблем  Sad А така като ви чета, май тенденцията е по-зле да става, а не по-добре. Аз лятото пратих каката на село за месец и половина и искам да ви кажа, че като се прибра още повече ме дразнеше. Не стигат всички щуротии, които правеше, ами и нови беше научила. Нали се сещате, че на село няма недей, не прави това или онова, там всичко е позволено. И после  като й се карах викаше "ти само ми се караш" А аз "ами слушай ме бе мами и няма да ти се карам" . Много ме е страх да не и създам някакви комплекси, или пък другата крайност, щом съм лоша, значи мога да върша бели. Ох, много е трудно, изчетох сумати книги и пак стигнах до задънена улица. Хем трябва да си мил, хем не трябва да им позволяваш да ти се качват на главата. Ето тази вечер например непрекъснато бях с тях двамата, слагах малкия на гърба на каката на конче, играхме на гоненица и какво ли не щеш, после като приспах малкия с нея малко се поглезихме, и накрая като трябваше да ляга, пак щуротии, чуди се за какво да каже не, и за какво да ревне, а като ревне, е като магаре, ще бутне къщата, естествено събужда дребния, той почва да реве половин час, аз се карам на каката, че тя е виновна. Омагьосаният кръг се завърта отново.  Rolling Eyes

Ако някой намери рецепта да казва.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 604
Не си лоша майка, щом се замисляш дали вината за раздразнението на детето е у теб. Лошата майка щеше да обвини детето си, а ти търсиш причината в себе си.
Трудно е, понякога човек да се овладее. Аз мисля, че ти е нужна почивка и време само за теб. Ако има кой да се грижи за децата, а ти да имаш 1-2 часа само за себе си ще видиш каква положителна промяна ще настъпи.
Вариант е също да включиш баткото в грижите за бебето, да ти помага както може, дори само да си мисли, че помага. Така ще се почувства значим и приобщен, няма да си мисли, че го лишаваш от внимание за сметка на бебето.
Ударите не ги толерирай, може да му обясниш, че те боли, И си говорете за всичко, децата обичат с тях да споделяме семейните въпроси.
Въоръжи се с търпение и спокойствие, доколкото можеш.
Желая ти успех Hug
newsm10

# 28
  • Мнения: 934
В момента се чувствам ужасно лоша майка! Тази сутрин се виках на баткото и му сложих един шамар зад врата даже, защото вместо да се облича за училище, се мотае и гледа телевизия - и то след като му казах няколко пъти да побърза. Малката болна, с температура и реве, а трябва и нея да взема в колата, няма как; пък и аз съм настинала, хич не ми е до глупости и си изпуснах нервите. Закъсняхме за училище естествено, добре, че само малко. Сега ми е гадно и съжалявам ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт