Гърмят ли бойлерите от студ?

  • 1 780
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 705
Имаме бойлер, който е под покривното пространство, т.е. почти е на открито и не се отоплява. Притесняваме се, че може да гръмне, ако температурата падне под нулата.

Мислим да му правим някаква "хралупа". Например къщичка, в която да има печка... и да треперим на печката, вместо на бойлера  Mr. Green Или нещо подобно.

Имате ли, имали ли сте подобни проблеми? Какво се прави?

Дотук всичко, което измисляме е много скъпо  Sad Къщичка от сандвич-панел излиза 150 лв.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Би трябвало да е  сухомясто,защото може и корозия да получи.,а оттам и нов бойлерне знам за гърмене.

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
От къде на къде пък ще гръмне? От къде го измисли това. Ще ви гълта много ток- колкото и да е изолирано казанчето ще му трябва повече време да нагрее водата.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не може ли да се опакова в някакъв неопрен и пенополиуретан.......... newsm78 ...така че да се остави само ключа, ако има такъв, отвън.....не може ли да го включвате за по малко през деня......

# 4
  • Мнения: 705
Той ще е включен, но самият бойлер и тръбите може да са на минусови температури. Ако водата в тръбите заръзне...

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен е невъзможно, щом ще бъде включен.......попитай в татковци

# 6
  • Мнения: 2 673
Ако не бъде включен естествено е водата в него да замръзне....ако това имаш впредвид под "гърмене", и ще се развали.

# 7
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
 Айде бе Shocked, нашия и той е почти на открито. Слава Богу не е гърмял baby_neutral. Сега ме накара да мисля #Crazy newsm78

# 8
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На баба ми бойлера редовно замръзва и протича. Смени ли сме вече 5-6 бойлера.

# 9
На баба ми бойлера редовно замръзва и протича. Смени ли сме вече 5-6 бойлера.

Точно това се получава ако при ниски минусови температури е изключен. "Гръм" няма да има, само теч след като се размръзне. Ремонта на водосъдържателя след това е почти безсмислен.

# 10
  • Мнения: 705
Дано сте прави.

Мъжът ми се е притеснил, особено след като миналата година по новините съобщиха за гръмнал бойлер в Горна Оряховица. Но там май не е само от студ, но и от старост. Някакви пластинки на бойлера бяха измръзнали и не отчитали температурата. Май е гръмнал от прегряване, не помня, но е отнесъл покрива на къщата  Shocked

В края на краищата ще правим къщичка, защото няма да миряса иначе (мъжът ми). Ще пусна отчет какво е станало. Благодаря за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт