Какви салами и луканки купувате?

  • 17 482
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
Дайте да обменяме опит, че съм на път да намразя всички марки и да се откажа от месото. Всичко което купувах ме го развалиха. Бях фенка на КФМ, но сега не мога да купя луканка или салам който да не мирише ужасно. Взех ме Медвен и той мирише направа на л...а (без извинение). Направо вече в чудо се видях. Купувам и ай де на боклука. Close

# 1
  • Мнения: 3 447
Карловската луканка най си ми харесва, обаче кой беше производителя... не се сещам newsm78

# 2
  • Мнения: 603
ами в момента взимаме на "Еко-мес" и съм очарована,наистина са хубави - и луканката и саламите.Пробвай,мисля че ще останеш доволна  Peace

# 3
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Само филета  купувам вече,защото  луканките и саламите са ужасни.Също и телешка пастърма.Мисля,че е на Тандем.

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Карловската луканка най си ми харесва, обаче кой беше производителя... не се сещам newsm78
Бони Холдинг е производителят Simple Smile;
и аз давам глас за Карловската, пък ако и е домашна, мммммм....
и винце (туй за друга тема, де Mr. Green)

# 5
  • Мнения: 834
То само тази луканка остана, но то втръсва бе хора. ooooh!

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 497
Продуктите на "Меком" са много добри.Даже ми се струва ,че са единственият производител на колбаси от щраусово месо.А ,какви суджучета имат.... PeaceЧак си мисля,че от месо ги правят Wink

# 7
  • Мнения: 8 505
Салами не купувам.Луканки-Смядовска,Карловска...и домашна не отказвам Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 462
Спасението е във Вносните салами , ако не друго то поне не миришат на леш като нашенските.Радвам се че вече по големите вериги магазини взеха да правят внос на колбаси от Европа , че вече не ми се налага да чакам да ми носят от чужбинско Wink ...Срамота при това изобилие от бг производители да неяма един дет да става за ядене . Twisted Evil.. от хора, а не от кучета Mr. Green.Италианските салами са ми слабост , но все още  няма изобилие , така че мога да се задоволя и с някой испански .А между другото като правя сравнение на цените на нашенските салами в Бг и италианските в Италия ами нещата да ви кажа честно нещата са почти на кантар ( с много малки изключения). Тъй че орентирайте се към вносното (за съжаление ) те поне не смърдят гнусно и не се развалят и гранясват на втория ден !!

# 9
  • Мнения: 22 867
.......да неяма един дет да става за ядене . Twisted Evil.. от хора, а не от кучета Mr. Green.

Малко off, ама и кучето ми категорично отказва да изяде някои кремвирши, салами и луканки. Така си и седят в паничката му. То и аз съм за бой, дето му давам такива "деликатеси".........ама това е тема за друг разговор..........

Иначе от българските предпочитам на Тандем, преди на КФМ, но те напоследък си развалиха качеството. А нали КФМ е смесено българо-испанско дружество. Ама го побългариха набързо....... Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 5 462
То аз не че съм против българското, ама кат ще е българско то поне да е качествено !!А относно КФМ дълбоко се съмнявам да има нещо испанско .Или въпросните испанци са някои дето не са си стъпвали във фабриката , гледат си явно само печелбата и не ги е еня ква мърша ядем ние българите !!!

# 11
  • Мнения: 5 577
KFM за сега не са се издънили пред мен.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
KFM за сега не са се издънили пред мен.

И аз съм доволна, особено от суджука им. Също и бекон лукс взимам от тази марка и е много вкусен.

# 13
  • Мнения: 2 495
Салами(Камчия, Хамбурски), кремвирши-на Кен
Салами(шпек)Бургас, ама не помня на кой производител newsm78
Луканки-смядовска, търновска

# 14
  • Мнения: 201
Бони, Меком и Тандем са на почит при нас и от сигурен източник знам че мога да им се доверя Peace

# 15
Аз купувам на Меком Силистра, и са ми вкусни с винце, но иначе май са единствените които изнасят продукцията си успешно

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Дааам и аз бях фен на КФМ, ама нещо наистина ги поразвалиха #2gunfire  #2gunfire Вече от тях купувам само бекон лукс и пуешко филе. никакви салами и суджуци  Naughty
Иначе още се държи на ниво Горнооряховския суджук,ама не помня фирмата ooooh! и Карловската луканка
А най-си обичаме домашна Heart Eyes добре,че са мама и тати  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 3 271
Карловската луканка най си ми харесва, обаче кой беше производителя... не се сещам newsm78

 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Много хубава тема - и аз вече не знам какво да купувам Confused Повечето са с някаква гадна подправка, от която направи ми призлява. Засега не съм се разочаровала само от Карловската луканка/ и аз не помня производителя, познавам я по външен вид newsm78/, а единствения шпеков салам, който става за ядене на нашия пазар според мен, е шпек "Бургас" на Маджаров, с червения етикет - дъъълга и тънка щафета. Вече само това купувам.
От другите - пробвам, пробвам, нищо не ми харесва. Добре че мъж ми е всеяден Mr. Green

# 19
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Карловската луканка най си ми харесва, обаче кой беше производителя... не се сещам newsm78
Бони Холдинг е производителят Simple Smile;
и аз давам глас за Карловската, пък ако и е домашна, мммммм....
и винце (туй за друга тема, де Mr. Green)
И аз съм за тази луканка, засега е най вкусна и пушините филета на тази фирма са хубави  Flutter

# 20
  • Мнения: 983
В къщи наблягаме много на телешкия салам на Кен. Много го харесват децата, а това какво има точно в него е друг въпрос. Но добре са си свършили работата.
От луканките Смядовска, Карловска и други. Купувам различни.

# 21
  • Мнения: 1 564
Луканки-Смядовска,Карловска...и домашна не отказвам Simple Smile
=======================================================================
Последно купих "бабек" и много ни хареса.Незнам на коя фирма беше. newsm78

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ще повярваш ли, че не купуваме.......нито пък кайми, кремвирши или наденици.......а винаги ядем месо, като ходим на гости у бабите  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 3 268
Телешки на Тандем
Луканка Карловса
Кремвирши-Кен или Леки
Македонска наденица-Леки
Лионска-Леки и Кен
Пушени бут или филе от Билла
Кайма-Билла

# 24
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Карловска луканка
Горнооряховски суджук  Peace

# 25
  • Мнения: 1 680
Ние сме фенове на Перелик - само такъв салам купувам.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 867
Телешки на Тандем
Луканка Карловса
Кремвирши-Кен или Леки
Македонска наденица-Леки
Лионска-Леки и Кен
Пушени бут или филе от Билла
Кайма-Билла

наистина ли купувате всичките тези наденици?
продуктът наденица ми е непознат - какво представлява, по какво се различава от кренвиришите и саламите? а разликите между разновидностите какви са? ще ми се да пробвам някой път, но наистина не знам какво да купя и как да я консумирам  newsm78

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Купувам салам "Алпийски" или "Санчо" на КФМ. Луканка купувам много рядко и тя е "Карловска".

# 28
  • София
  • Мнения: 587
Шпек салам Бургас на Маджаров - обожавам го
Карловска луканка - Бони
Кремвирши - Тандем

# 29
  • София
  • Мнения: 5 828
От 2 месеца насам купувам само колбаси на "Елит", имат няколко вида салами, луканка, суджук и други мезета, препоръчвам -  луканкови пръчици и домашно сухо мезе мммммммм ....  Peace

фирмата е Великотърновска

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 12:37 от Amidala

# 30
  • Мнения: 169
Кайма - "Свинекомплекс Голямо Враново -Инвест" АД

Салам - "Камчия", "Флорентинер" - "Свинекомплекс Голямо Враново -Инвест" АД;

Наденица (варена, прясна, за скара...)-  "Свинекомплекс Голямо Враново -Инвест" АД, "Николово";

Луканка - "Карловска" - пикантна /червен етикет/ (не си спомням производителя)

Филе Елена - "Месокомбинат - Разград" АД;


Кремвирши
- НЕ купуваме

# 31
  • Мнения: 24
Общо взето купувам продукти на следните марки:

 А В А
 ТАНДЕМ
 МАДЖАРОВ
 МЕКОМ
 

# 32
  • Мнения: 834
Ще я пробвам тази фирма Елит. Wink

# 33
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Карловска луканка
Горнооряховски суджук  Peace
Peace

# 34
  • Мнения: 1 426
Карловската луканка най си ми харесва, обаче кой беше производителя... не се сещам newsm78

Карловска на карловския Бони единствено тя става.
Все още никой не поддържа постоянно качество и всички партиди са различни.
Другите хубави меса са: "Трапезен бут" - Чико (на да не е вакуумиран) и на "Майстор Цвятко", пушен врат - от Тандем (пак да не е вак)

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 13:27 от mania4ka

# 35
  • Мнения: 11 003
Карловска луканка, горнооряховски суджук, сушеница, сушавица, странджански дядо.
Предпочитаме да са на "Чех" или КФМ.
Задължително да не са вакуумирани!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 654
Бони и Маджаров.

# 37
  • Мнения: 36
Деликатесен салам на PREMIERЛ

# 38
  • Мнения: 286
Всичко с марка "КФМ".

# 39
  • Мнения: 169

Кайма - "Свинекомплекс Голямо Враново -Инвест" АД

Салам - "Камчия", "Флорентинер" - "Свинекомплекс Голямо Враново -Инвест" АД;

Наденица (варена, прясна, за скара...)-  "Свинекомплекс Голямо Враново -Инвест" АД, "Николово";

Луканка - "Карловска" - пикантна /червен етикет/ Бони - Карловски месокомбинат

Филе Елена - "Месокомбинат - Разград" АД;


Кремвирши
- НЕ купуваме

# 40
  • Мнения: 502
Продукти на "Тандем", горнооряховски суджук/без да е на определен производител/

# 41
  • Мнения: 1 212
Не съм привърженик на това да се купува само една марка, но действителността ми го наложи / след няколко неуспешни експеримента/ ...Тук спокойно мога да препоръчам:
1. Перелик - за салам / не знам на кой производител беше  а корема ми тежи да ида до хладилника  Tired/
2. Тандем - за кренвирши
3. Тандем - за кайма - твърдо !
4. Преди взимахме и салам Бургас на КФМ, ама скоро не сме , та не знам

# 42
  • София
  • Мнения: 630
Карловска луканка на Бони и салам Бургас- варено пушен на тандем и много рядко кремвирши или вурст (избирам по-скъпи с надеждата, че са поне малко по-качествени). Понякога купувам и шунка, но наистина рядко (все не мога да попадна на такава, която да ми харесва). Други колбаси не купувам.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Хмм, на Тандем почти всичко ми харесва. А за луканки- карловска, горнооряховска, суджучета, мммм

# 44
  • Мнения: 413
Винаги имаме в хладилника
Карлоска луканка на Меком и на почит е също така
шпековия  салам на Маджаров с червения етикет!
На Меком луканките са за мен неповторимо попадение, улучили са ми вкуса отвсякъде, саламите не ми харесват!особено щрауския.
КФМ съм ги отписала отдавна. Тандем са ужасно скъпи за качеството си.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 563
До скоро купувах на Бони, но суджуците им вече са отврат, а последното филе беше абсолютно безвкусно. Последно съм се спряла на Манастирка луканка на Маджаров и филе Елена на Меком, макар че последното ми е малко безсолно.

# 46
  • Мнения: 812
само ПРЕМИЕР newsm10

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Вече всичките колбаси ги намразих. Всичкото е боклуци в хубави опаковки.

# 48
  • Мнения: 221
Тандем  Peace

# 49
  • Мнения: 966
перелик за салам
кен за кренвирши
лионска и биренки за наденици

# 50
  • Мнения: 431
Дааам и аз бях фен на КФМ, ама нещо наистина ги поразвалиха #2gunfire  #2gunfire

И аз съм на същото мнение . Повече нищо не купувам на КФМ Naughty
От извесно време взимаме от продуктите на КЕН и съм доволна за сега Peace
Луканка - Карловска
Македонската наденица на ЛЕКИ също е хубава Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 1 941
Общо взето купувам продукти на следните марки:

 А В А
 ТАНДЕМ
 МАДЖАРОВ
 МЕКОМ
 
Peace

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мнооооооооооого рядко суджук. Но не знам на коя фирма-производител.
Салами и кренвирши - не Naughty

Само шунка, филе и пъстърма.

# 53
  • Мнения: 376
Ако остане на мен няма да се сетя да купя, мога изобщо да не ям салами, луканки и т.н. Мъжа ми купува, той си ги избира. Да ви питам /извинете, че е извън темата/ всички салами - шпекови, наденици, кренвирши ли са пушени? Като има в хладилника ни някакъв салам и като отворя вратата ми мирише на пушек, хич не ми е приятно. Има ли непушени /само луканките ли са такива?

# 54
Само на Маджаров продуктите купуваме и месните и млечните.Според мен са най-добрите на пазара.Само каква безплатна реклама им правим на тези хора ,дано се сетят да почерпят cheers :

# 55
  • Мнения: 2 000
Никакви. Предпочитам филе, шунка или пастърма, но и тях купуваме рядко. Другите колбаси все ми миришат гадно, а като им видя и сланините вътре ми се отщява да ги ям.

# 56
  • Мнения: 14 654
аз съм отвратена от всички меса, колбаси, луканки, филета, шунки...които се продават. спях да купувам, гнус ме е. дори да имат някакъв вкус, съдържат твърде много сол, течен пушек, всякакви други аромати и кой знае още какво
а детето пък обича кренвирши- единственото месно нещо, което понася, но като няма вкъщи- не се сеща
предпочитам да не ядем никакво месо, отколкото да предлагам боклуците, които се продават на семейството си

# 57
  • Мнения: 266
Отдавна не купуваме салами,кренвирши и луканки,само от време на време филе на Тандем.

# 58
  • Мнения: 372
Купувам салам, кайма абе вс. месни неща на фирма  Чех, понеже е от нашия район, от фирмения му магазин, никога не съм имала никакви забележки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт