Просветление ли е това?или напротив

  • 5 925
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Като продължение на предишната тема, която стана много дълга, пускам тази.

Днес излезе резултатът от поредния взет секрет от носа.

И познайте?Добре, че започнах Клацид-а още в събота. И какво ли щеше да стане, ако бях чакала до днес.....
Помните, че писах, че не можем да спим от кашлицата на Ади и секретите, които станаха непоносими....и т.н. и т.н.

Не съм се отказала от консултация с проф. Кунев за третата сливица, но факт, че Ади вече не кашля, сополите ги няма, нос не бърша ( но това съм го писала и преди, и съм се радвала и преди, и всичко започва наново след около 10-12 след спиране на Антибиотик-а).

А и днес вече няма Т, нали ни налегна и вирус в допълнение, но не това искам да коментирам.

Та днес, резултатът от секрета - ТОЗИ път бактерията е Мораксела Катаралис
За щастие Клацид-а е подходящ.

Но каква е ретроспекцията. През последната година 3 пъти взимаме секрет от носа и веднъж от гърлото.

1 Първи път:  Стрептокок Пневмоние (или Пневмокок)
2 Втори път: Стрептокок Група А
3 Трети път: Мораксела Катаралис


И разбира се, и трите пъти взимаме АБ. Станах спец по бактериите.

Но би ми се искало някой да ми каже:

- на какво се дължи това развитие на бактерии? Това, което ми е ясно, че прекалено влажната среда в носа е много благоприятна за развитието на гадините

- всеки път са различни?

- задължително ли някой и ги пренася, всъщност, да, откъде се появяват?

и към момента - положението е повече от добре:
дишане през носа, никакво хъркане,спане със затворена уста, не кашля, секрети няма.

какво по-добре от това? добре се повлиява от АБ.

Но кажете ми, как да задържа това положение, не мога да се зарадвам, защото знам, че след 10-12 дни всичко ще е по старому, без кашлицата евентуално, защото тази Мораксела доколкото разбрах е бактерия на дихателните пътища.

но секретите 99% съм сигурна , че ще се върнат.

е как да се зарадвам, кажете ми.

ако някой може да ми каже, как задържа това положение, ще съм много благодарна.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 097
Ела да ти подаря пет коластри и му накапи на детето в носа.

Ако не помогне, няма да навреди. Поне ще си опитала.

А бактерии колкото щеш. Навсякъде около нас са. Не можеш да унищожиш всички. Следващия път, ще ти кажат името на друга бактерия. Какво ще правиш?

Според мен, трябва да подобриш средата в нослето, така че да се справя сама с бактериите, а не да даваш антибиотик след антибиотик. Така ще му съсипеш и чревната флора, че после да има проблеми и там.  #Crazy То вече май е съсипана, след толкова видове.

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 10:03 от Vache

# 2
  • Мнения: 5 531
Liorena  аз вече ти писах в предишната тема, но ще кажа пак как беше при нас. Мария е на години колкото Ади. миналият декември се разболя, пуснахме крав, урина секрети и т.н -бактериална инфекция, и започнахме АБ. Тя направи алергия към АБ и се наложи да го спреме.Но така продължихме до септември, постоянно беше със стрептококова инфекция- стрептококи от гр А. Изпи 6 АБ, и накрая извадихме третата сливица, с надежда че ще успееме да запазиме другите 2. Да ама от операцията досега вече е с трета поредна хрема newsm78Още не съм я завелка за нов секрет, надявам се че ще спреме до тук с боледуването.При нас третата сливица не е извадена защото е голяма, а защото е болна и беше източник на постоянна инфекция.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Бактериите ги има навсякъде, но растат в подходяща среда.
Пи спадане на имунната защита, секретите в носа и тн са много подходящи.
Кога спада имунната защита - при стрес и неправилно хранене.
Факт е, че когато се возиш в препълнен трамвай и някой киха, кашля и ръси зарази наоколо, не всички се разболяват.
Като студенти сме вземали проби от разни места - барчета и кафенета, кабинета на професора, градинката и тн. Разултат - в едно от барчетата имаше бурен растеж на плесени, в другото имаше хемолитичен стрептокок. И все пак всеки ден много хора ядат там и не се разболяват...
Склонна съм да си обяснявам боледуването на децата по ясли и градини най-вече с психическия стрес. Нали всички ги изследват, приема ги медицинска сестра, уж не приемат хремави и болнави... (вярно, че на някои места приемат, но има и такива, в които са много строги) и въпреки това децата боледуват.
Донякъде можеш да предпазиш детето от стрес - светни учителки в градината са май достатъчни... По-трудно е с полезното хранене, но ако практиката в семейството е такава, не е чак такъв проблем.
Старая се да работя и по двата фронта и имаме напредъци, поне нямаме такива безкрайни хреми, кашлици и тн. Не че съвсем не боледуват, но изкарват разни вируси за един-два дни.
Има полза от тези работи, като дете съм била силно болнава и са ме тъпкали със "силна храна" - месо и манджи. Била съм злояда, вечно на антибиотици и майка ми си е изчерпвала лимита за болнични още през първата половина на годината.
Откакто наблягам на плодове-зеленчуци и съм отказала пържено, колбаси, бял хляб, сокчета и тн, не съм пила нито веднъж антибиотик и боледувам много рядко.
Синът ми на два пъти го записвах в държавна градина, където не искаха да го вземат заради изоставането му, и ми го връщаха разреван и подут от рев, и в двата случая на 5 ден се разболяваше. Сега ходи на частна, където му се обръща внимание и го приемат с разбиране, и ходи с удоволствие, изяжда си сам храната и не се разболява така.
(да не се приема като реклама на частните градини, според мен опира до учителките и подхода им към децата, дали ги занимават наистина, или ги оставят да правят каквото си искат)
Не зная как се гледате, споделям това, което помогна при мен и децата.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Ела да ти подаря пет коластри и му накапи на детето в носа.

Ако не помогне, няма да навреди. Поне ще си опитала.

А бактерии колкото щеш. Навсякъде около нас са. Не можеш да унищожиш всички. Следващия път, ще ти кажат името на друга бактерия. Какво ще правиш?

Според мен, трябва да подобриш средата в нослето, така че да се справя сама с бактериите, а не да даваш антибиотик след антибиотик. Така ще му съсипеш и чревната флора, че после да има проблеми и там.  #Crazy То вече май е съсипана, след толкова видове.

хубаво е човек да има чувство за хумор, аз винаги съм се радвала на хора, които подхождат с това чувство, много ме развесели твоят постинг, искрено се посмях. Grinning
Благодаря ти наистина, че ми повдигна настроението, отдавна не се бях смяла така Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 10:05 от Vache

# 5
  • Мнения: 4 176
Лио, ние от известно време без темп. и без гърлобол влачим някакви бактерии май. Гнойни гурли и какво ли не, кашлица, сополи. Давах какво ли не.
Скоро, четох, че за да не попадат батерии в носа е хубаво с клечка за уши в носа да се намазва с боров вазелин, за да блокира минаването на бактерии през лигавицата. Правя го от седмица и май има ефект. Поне е безвредно. ще докладвам скоро.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 062
Правя го от седмица и май има ефект. Поне е безвредно. ще докладвам скоро.

Извинявам се, че се намесвам в темата на Лио, но както казах и в предишната, нашият случай е идентичен. Последно, от немай къде давах до оня ден Бронховаксом. Мдааааа, супер. На втория ден нямаше и следа от жълти гъсти сополи, стичащи се и навътре, и навън, и навсякъде. Нямаше хъркане, будене нощем, абе, радост огромна. Преди 2 дни изпи 10-те хапчета от първата доза. Снощи - абсолютно същите сополи, без разлика. Върнаха се все едно от нищото. Хора, отчаяна съм вече. Не искам детето да пие нон-стоп антибиотик. Последно преди месец пи Клацид. Тогава беше в носа стафилококи и стрептококи Б, в гърлото - стафилококи.

Та, този боров вазелин какво представлява?

# 7
  • Мнения: 4 150
А лекарката не ви ли каzа,4е 50% от хората на таzи zемя са носители на пневмококи и ниЩо пове4е.Нормална фауна в гьрлото.
ЗаЩо реШавате да ги иzбивате с АБ неzнам...няма да доведе до ниЩо по добро.
Постинга на файербьрд подкрепям Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 062
А лекарката не ви ли каzа,4е 50% от хората на таzи zемя са носители на пневмококи и ниЩо пове4е.Нормална фауна в гьрлото.
ЗаЩо реШавате да ги иzбивате с АБ неzнам...няма да доведе до ниЩо по добро.
Постинга на файербьрд подкрепям Peace

Сега май е ред аз да се посмея. Кристиян, моля Ви прочетете внимателно постингите. Нямам против нормалното носителство, когато не пречи на детето да се развива, да диша, да спи, да се храни. Тук и в двата случая става въпрос за порочно носителство, което с години създава сериозни проблеми.

# 9
  • Мнения: 334
Лиорена,пробвахте ли с хомеопатия?
От толкова много антибиотици,спада имунитета и всичко се повтаря отначало.
Искам да споделя,че минах през същия ад с дъщеря ми и знам как се чувстваш.
Даже тема бях пускала за проблема и със сополите.Започвахме с най-безобидна хрема и завършвахме с пневмония.Изпи всички възможни антибиотици,взимахме секрети .Когато я водех при педито тя вдигаше ръце и казваше какво го правите това дете.
А тя милата се давеше не можеше въздух да си поеме,последно бяхме на урбазон плюс Терцеф и още един антибиотик.След 20 дневно лечение,дробовете бяха чисти,но хремата остана,Което значеше,пак има опасност да слезе надолу.Е на моя отговорност спрях антибиотика,който педито ни беше предписала отново и я заведох при природолечител.Тя ни каза,че детето прави алергия.
даде ни билки.След второто приемане на чайчето детето беше коренно различно.Близо месец пихме билките и оттогава да чукам на дърво проблеми не сме имали.

# 10

....последно бяхме на урбазон ...
... и я заведох при природолечител.Тя ни каза,че детето прави алергия.
даде ни билки.След второто приемане на чайчето детето беше коренно различно.Близо месец пихме билките и оттогава да чукам на дърво проблеми не сме имали.

Един може би "глупав"Ъ въпрос - урбазона не го ли изписват при алергии?

Педиатърката, при която сме записани пък често при хрема изписва антихистаминови препарати, за да "подсушат" хремата, когато е много обилна. Не знам дали е правилно, но понякога наистина сополките текат като река.

# 11
  • Мнения: 4 150
Урбаzона е кортиzон и се иzписва zа хиляди неЩа.

Еликсир
Цитат
Сега май е ред аз да се посмея. Кристиян, моля Ви прочетете внимателно постингите. Нямам против нормалното носителство, когато не пречи на детето да се развива, да диша, да спи, да се храни. Тук и в двата случая става въпрос за порочно носителство, което с години създава сериозни проблеми
.
Ами посмейте се...А когато про4етете неЩо по вьпроса може и да не ви е ве4е смеШно.Тук всеки всичко zнае. Tired

# 12
  • София
  • Мнения: 1 062

Тук и в двата случая става въпрос за порочно носителство, което с години създава сериозни проблеми


Не само Вие четете. И постинга ми не е за доказателство на това кой колко и за какво чете и кой какво образование има.

# 13
  • Мнения: 4 150
Цитат
порочно носителство
Такьв иzраz в медицината не сьЩествува.И кое точно сьzдава проблеми не може да се докаже по никакьв начин.Наличието на раzмножили се бактерии не оzна4ава автоматично тяхната патологичност.
А кой какво zнае и какво чете не е zа вас специално,това ми е обЩото впе4атление в форума. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 062
Такьв иzраz в медицината не сьЩествува.

Тук не се говори само с медицински термини. Нито Вие, нито аз използваме само и единствено категорични диагнози и термини. Моля, не искам темата на Лиорена да се превръща в спор.
Това, че не може да се даде доказателство по никакъв начин за мен не е успокоение, нито някаква помощ. За Лиорена също, предполагам. Тук се опитваме да помагаме с нещо и всякак на децата си, които очевидно имат проблем с патологичното Winkносителство на бактерии.  Peace

# 15
  • Мнения: 155
Firebird, напълно съм съгласна. Всички сме носители на различни бактерии, които в подходяща среда започват да се развиват. Що се отнася до снижения имунитет при децата, досега от опит и наблюдение  и от педиатри знам, че основно се дължи на склонност на децата към алергии или направо алергичност. Алергичните деца са склонни към боледувания много повече от останалите и ако някой кихте, те ще са следващите. Ако алергията е и в комбинация с трета сливица, то нещата се усложняват още повече. Затова и при хрема се дават задължително антихистаминови препарати. Най-добре да се прави всичко възможно да се избегне хремата с почистване на носоглътката и добра хигиена, защото оттам е входа на всички вируси и бактерии в организма. Следващата стъпка е народна медицина, хомеопатично лечение или симптоматика и чак след това АБ и то когато вече трябва да се избегне по-голямата злина пред по-малката – тривиалната хрема е прераснала в бронхит,дихателна недостатъчност или още по-лошо – пневмония.
Liorena,  и ние бяхме като вас на около 2 годишна възраст и пиехме по няколко антибиотика на година. След 15-20 дни всичко се повтаряше. Сега сме вече почти на 4 и нещата до голяма степен се промениха и то  след огромни усилия от моя страна и изчерпване на почти всички средства – извадихме третата сливица на младежа, пиеме Бронховаксом, 2 пъти на море и на Сандански. Май с израстването изкарваме доста по-леко хремите, което много ме радва.

# 16
  • Мнения: 4 150
Не раzбирам zаЩо такива теми са в форуми zа медицина тогава...Както виждаШ мнооого рядко полzвам медицински термини точно с цел да не обьрквам никого. Peace
Ако тьрсите мнение от опит на други майки,аz нямам проблеми с това.Но подобни иzраzи като "патологично носителство" обьрква и не води в правилната посока на ле4ение.Затова и виждам,4е Лиорена е в чуденка от всичките процедури,които в крайна сметка водят до zадьнена улица.
А всеки човек е индивидуален и едно помогнало на един,може да навреди на друг.В БГ има оба4е такава практика,диагноzи и лекарства да се предават по клюкарски пьт...кой какво чул,недораzбрал...но го предава като универсално zа вси4ки.

Затова и написах,4е нали4ието на теzи бактерии при детето може да не са при4ината zа 4естите оплаквания след такива серии от АБ и оттам следва,4е наложеното ле4ение е греШно.
Не искам да водя спор.ПиШете си,няма да ви zакачам. Peace

Лиорена,направете посявка когато детето е zдраво и Ще видите,4е пак Ще му открият бактерии.Всеки носи бактерии.Не мисля,4е са гадини,а са по скоро помоЩници,но не zадьлжавам никого с това мое мнение. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 062
Не раzбирам zаЩо такива теми са в форуми zа медицина тогава...Както виждаШ мнооого рядко полzвам медицински термини точно с цел да не обьрквам никого. Peace
Ако тьрсите мнение от опит на други майки,аz нямам проблеми с това.
.........В БГ има оба4е такава практика,диагноzи и лекарства да се предават по клюкарски пьт...кой какво чул,недораzбрал...но го предава като универсално zа вси4ки.

............ПиШете си,няма да ви zакачам. Peace


Форумите са за взаимопомощ. Взаимо. Т.е. и лекари, и майки, и бащи дават мнение. Действията се предприемат от родителя, в частност лекуващия лекар.
Вие наистина ли смятате родителите, които пишат тук за толкова глупави, че да дават лекарства само защото някой е дал на някое друго дете същото лекарство? Моля Ви.
Мненията са ценни дотолкова, че първо - внасят успокоение, второ, дават идеи за консултациите с лекуващите лекари.

# 18
  • София
  • Мнения: 896
Лиорена,
Виждам, че подминаваш съветите да се обърнеш към хомеопат без коментар, но защо не опиташ да приемеш, че има и други начини човек да се справи с болестите?
Много ди ми симпатична Hug/виртуално, защото не се познаваме/, може би защото преди време по темите за гърнето пишехме едно и също. Мъчно ми е за това, което преживяваш покрай боледуването на дъщеря си, затова  пиша това. Grinning

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Моля ви, само не се карайте заради мен.
Нямах никаква възможност днес да вляза във форума, и чак сега, и пак за малко.

Но моля ви, не се карайте заради мен.

Аз изключително ценя вашите мнения, абсолютно не подминавам мнение, което да не прочета. Има такива, които понякога са по-екзотични, но няма проблем, чета всичко, затова съм пуснала и темата.

Искам още в началото да кажа, че след лечение с АБ, разбира се, че отново взимаме секрет и в трите случая, детето след прием на АБ е било чисто, тоест след лечение с АБ нещата са били ОК. Посявките са оставали стерилни.

Бронховаксом е пила м.г. и мога смело да кажа, че никога не бих купила това нещо, предпочитам да си давам парите за мандарини, портокали, ябълки, грозде, банани, киви, ананас - това са плодове, без които Аделина едва ли би съществувала. Обожава ги просто. Не минава нито ден без да консумира по нещо от изброеното, и това е било винаги.
Но да пълня гушата на някоя компания, произвела Бронховаксом и производни, няма как да стане.
М.г. си дадох парите на вятъра.

В интерес на истина, тази събота, когато отидохме за пореден път на УНГ - лекарката се уплаши като я видя да влиза в кабинета и. Това е лекар, който познава Ади от близо една година. Но в такова състояние не я беше виждала. Детето беше нон-стоп с отворена уста, с променен адски много глас, с ужасна кашлица, за секретите няма да говоря и реших, че започвам Клацид-а веднага без да чакам да поникне каквото и да било.
Мораксела-та в никакъв случай не се е появи веднага, след 2 пресявка. Първо резултатът беше - нормална флора, направиха една пресявка - нищо, чак вчера имах резултат.
Тул е мястото на благодаря на лекарката на Ади, която е държала нещата да се доведат до край.

Факт е в момента, че все едно имам друго дете. Факт е, не си правя илюзии, че това е временно.
Факт е, че 3 год това дете почти не е боледувала, докато го гледах аз вкъщи, факт е, че ДГ не е виновна с нищо, защото Ади беше най-зле през лятото когато 2 месеца не е посещавала ДГ, факт е, че 2 мес беше на планина и после на море - полежението беше повече от трагично - съдираше се да кашля, факт е, че на морето секретите бяха най-ужасни - най-гъсти, най- отвратни.

Ясно ми е, че бактерии носим в себе си, но когато детето ми не може да се храни, не може да спи, не може да диша, не може да чува нормално, - ами ясно е, че нещо тези бактерии идват мааалко в повечко и, че трябва да се трепят по някакъв начин.

Bise, благодаря ти, мила, и на всички, които лекувате с хомеопатия. Вие също сте прави за себе си, сигурна съм, че сте избрали най-правилния начин. Благодаря ви за съветите, те ознчават много за мен.

Но искам също да кажа, не на последно място, че детето расте в що-годе нормална среда - храни се що-годе прилично, стремя се да и осигурявам що-годе нормална храна, без плодове и зеленчуци Ади не може да живее пак казвам, отделен въпрос с какво са натъпкани тези плодове и зеленчуци.

Но и не мога да я изолирам да си стои цял живот вкъщи заради пустите бактерии, като в инкубатор......

това с алергиите, което и направиха са абсолютни врели-некипели, а толкова се зарадвах, че има някаква яснота, но явно не е било така..

Оф, стана много дълго, и аз не знам защо писах толкова дълго.



# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
влачим някакви бактерии май.

Какво показа секретът? каква е бактерията? и с какво я борите?
има бактерии, които ако са масов растеж, не можеш да ги оставиш ей- така просто, защото после става по-сложно.

Офф: вече те знам визуално  след изявата ти в медиите, така поне е по-добре, че знам на кого пиша

# 21
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
За мен тази сливица е за махане.
А как са другите две ?
Кога ще правите снимката ?
Аз се боря с вирусите и бактериите с орегано ойл - много силен природен антивирусен и антибактериален агент. За Алекс една капка три пъти на ден, за мен по три. Започвам като почувстваме леко неразположение, скоро не сме се разболявали  Whistling. Използвам още прополис спрей - без алкохол и с аромат на ягоди, със същото действие, за локално приложение, пръскаме гърлото. Това не е хомеопатия  Peace, закле'ам се  Grinning ...
Колоидално сребро 5ppm ще има същото действие но Ади е малка за йонни препарати  Peace ...
Не отричам антибиотиците, много ги поддържам даже Twisted Evil, когато стигнем до тях ги пием веднага и до завършване на целия предписан курс, спасяват ни идеално и никакъв имунитет не рушат. Просто предпочитам превенцията за да може когато ни се налага да пием да няма резистентности, рецидиви и т.н. 

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 02:41 от eli_c

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
За мен тази сливица е за махане.

аз също съм склонна да мисля това.
веднага щом завършим курса с АБ ще отидем до Транспортна болница.
И после консултация с проф.Кунев и трябва да вземем решение, окончателно какво правим.

Благодаря ти за включването  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 383
Не бързайте с ваденето на третата сливица. Първо опитайте да я свиете. Синът ми винаги е бил с хрема, т.нар. заден ринит. Преди две години започна жестоко да хърка докато спи и шийните му лимфни възли бяха силно подути. Други симптоми нямаше. УНГ-то като го видя първия път почти почна да ме навива за вадене. Обаче изписа Кларитин и капки с Ефедрин, да видим дали няма да се подобри. Сливицата се сви и избегнахме операцията. Докторът обясни че с израстването се увеличава гърлото и има повече място , и обикновено проблемът с третата сливица отпада от самосебе си.
За бактериите - от всичките доктори и лаболанти които съм обиколила, съм разбрала, че наличието на бактериална флора в носа и дихателните пътища е нормално, просто децата са с по-слаба имунна система и затова води до патологични отклонения, т.е. някоя бактерия се размножава дотолкова, че да разболее детето. С  антибиотици не можете ги умори,  а и защо да го правите, като след първия ден в ДГ детето ще си ги завъди отново, а може и вие да му ги предадете, ако сте носители. Освен това бактериите в носа защитават дихателните пътища от по-страшни бактерии. Бебето ми също като големия има стафилококи, но антибиотици съм прилагала само локално, капки за очи. Но това не е решение на проблема. Доволна съм от ИРС 19 - ваксина подобна на Бронховаксом, но за пръскане в носа. Сега  хремите му минават за 1 седмица. Другият вариант е да чакате детето да порастне - след 5-6 години тези проблеми "се израстват". И не се вманиачавайте с посявките.
Искам да добавя, че съм привърженичка на традиционната медицина и мнението ми не е плод на "алтернативни" влияния, а на житейски опит.

# 24
  • Мнения: 1 455
Лио, в една от темите бях пуснала координати на д-р Попов от Военна болница. Ако искаш отидете и при него, наистина е много добър.
Преди години аз имах страхотни проблеми със сливиците - искаха да ми ги махат. Той беше единствен, който не искаше да го прави. Всеки месец аз бях с гнойна ангина, изпих над 5-6 антибиотика за 4-5 месеца, направо се разсипах. От антибиотиците получих доста странични ефекти и имунната системи ми отслабна много, а аз винаги съм била здрава и като дете и след това. Та, той практикува един метод с лазер - третира сливиците, като ги изгаря, но не ги вади, т.е. сливиците остават, но спират да функционират. Методът се извършва с местна упойка и не е болезнено. 5-6 години нямах никакви проблеми след това, но по-миналата година пак започнах да имам проблеми със сливиците. И до ден днешен слабото ми място е гърлото, но се оправям без антибиотици и силни лекарства. Оправям се само с народна медицина или хомеопатия.
Написах всичко това, защото наистина вярвам, че д-р Попов може да помогне и на Ади. Той е страхотен човек и специалист. Работи и със ЗК.
Надявам се проблемите да се свършат вече, представям си колко сте се измъчили.
поздрави  Hug

# 25
  • Мнения: 3 835
За мен тази сливица е за махане.

Прочетох много внимателно, няколко пъти и тази тема, и предишната ти. Както и да го мисля, на базата на моя скромен опит ката майка, съм на същото мнение като eli c. Ние махнахме 3-та сливица на 3г. и половина. Много мнения чух, и за, и против, в края на крайщата взех това решение, и не съжалявам.
Много се радвам, че детенцето е добре сега. Ще ви стискам палци и ви желая много здраве, здраве и пак здраве.

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Благодаря за съветите на всички Hug
Не знам дали бях писала накъде, че Ади е пила Кларитин и Ериус почти цяла година без грам резултат, Назонекс и Фликсоназе дори, цялата гама Антихистамини, цал арсенал от капки.
Аз благодаря на всички онези, които не препоръчват вадене, но на мен ми омръзна вече, - една година и два месеца!!!! - всякакви лекарства за свиване, всякакви антиалергични сиропи, кортикостероиди, антихистаминови препарати и Единствено се повлиява от Антибиотично лечение след установена причина (бактериална причина) в масов растеж, причина която пречи на детето да живее - диша, спи, яде, говори и т.н.
Сега 10-12 дни ще е добре. Но не се заблуждавам, че после всичко ще е както преди.

.....

Затова ще търсим по-радикално решение.

Благодаря ви, мами, за всички ваши постинги, благодаря ви за съпричастността.  bouquet Hug

# 27
  • Мнения: 1 329
И ние имаме такъв проблем.Като тръгне на детска през Октомври и до края на май говори на нос.И задна хрема и болно гърло и какво ли не...
Вече нямам нерви.През около 10 дена се повтарят нещата.Тука детската е такава , че всички са там, болни , здрави..няма занчение. Водих го на лекар , дадоха му антибиотик и му мина.Казват че сигурно имал увеличена 3та сливица, обаче не го прегледаха детето..питат ме мене: °Хърка ли докато спи, и спи ли с отворена уста°, ако кажеш да значи сливицата е за вадене, ако кажеш не..значи няма проблеми и ще се оправи  #Crazy #Crazy.Направо ужас.
Сега ще се прибирам в Бг за няколко дена и ще го водя с мен, и направо при доц.Лолов.Да видим какво ще каже, ако трябва снимка и секрет от нос , гърло да се вземе.То и на децата им е кофти да са болни, но и родителите на моменти изкрейзват.

Лиорена, виждам че търсиш съвет и мнение дали да вадиш сливицата.Може би е по добре да се извади ако не се повлиява от никакви лечения и методи за свиване.Ако е за вадене и ако се възпалява, тя ще си е проблемна и след като отшуми проблема който всички казват че се израства с възрастта.

Успех ти пожелавам и дано всичко е ОК!  bouquet

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лио - късмет ти желая и то от сърце. И аз съм минавала по такива друми и те са ад, за нас като майки...
Ако все пак се стигне до махане на 3-тата сливица, хич не му мисли. Тя не играя някаква съществена роля, а по-скоро само вреди. Пък и процедурата е съвсем кратка и безобидна. Единствено е, че е добре да е под обща анестезия направена, ама преди нея се изискват "1тон" изследвания ooooh!.

И дано с това проблемите на Ади свършат  Praynig. Миличкото дете, доста се поизмъчи.
Хайде, стискам палци  Peace и пак да ни информираш до къде сте  Peace

П.П: Бискаааааааа, да ми се обадиш, като си дойдеш в Бг да се видим  Hug и припомним някой мигове  Flutter

П.П.2: щерката никога не е спяла с отворена уста, нито е дишала през нея, нито е имала видими секрети... пък се оказа с 3-та сливица за вадене. Само, че НЕ ТЯ се оказа при нас проблема, а другите 2. Махнах ги и тях, че правеше супер много отити и почна да не чува... от тогава имам "друго" дете за отглеждане  Grinning

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Мдааа, Шани, мерси, Бискара и на теб   bouquet.
Да, под обща анестезия се прави, разбира се.

На мен третата сливица е била проблемна, и ми е извадена на 5г в Първа градска, но нали се сещате с един спрей охладиха и беше ад, още помня, ужас просто.

Сега вече не е така, вярно много изследвания се правят, но поне детето няма да помни от махането нищо, а аз помня всичко.

Шани, да, и при нас, 4 лекари казват не е голяма третата сливица, но проблемите най-вероятно са от нея, но ще направя и едно ходене до Транспортна за определяне на големината и.

# 30
  • Мнения: 5 531
И аз мисля, че няма да сбъркате, ако махнете третата сливица. При Мария също не беше голяма, но болна, и затова я извадихме в Транспортна б-ца. След операцията доктора каза, че е била в лошо състояние, обезформена и с данни за хронична инфекция.Още не съм видяла резултата, че  съвсем  скоро я махахме и ние, но Мария си тръгна на градина и за сега е здрава.

# 31
  • Мнения: 358
Мила, непременно посетете д-р Попов във Военна болница, Дани ти е писала за него. За боровия вазелин - като фармацевт скромно си позволявам да посъветвам да не слагате в носа, прилага се само върху кожа, през богато кръвоснабдената носна лигавица се резорбира...Преди се прилагаше борна вода в очите, но я спряха и въобще с лекарствата, само след лекарско разрешение.

# 32
  • Мнения: 512

Скоро, четох, че за да не попадат батерии в носа е хубаво с клечка за уши в носа да се намазва с боров вазелин, за да блокира минаването на бактерии през лигавицата. Правя го от седмица и май има ефект.

Ама на боровия вазелин пише да не се употребява толкова дълго време, как така го мажете 1 седмица!?

Общи условия

Активация на акаунт