Най-прекрасният и наи-ужасният момент от моята бременност!

  • 1 992
  • 44
  •   1
Отговори

Нали незнам съвсем точно какво ме очаква  Embarassed - любопитствам.  Чета си днес и си мисля  Thinking :жената изживява такава невероятна промяна по време на бременността - психически, физически и физиологически. За тези 9 месеца, че и повече понякога, се случват толкова хубави и неприятни неща, които човек в първия момент не може да оцени съвсем какви са, но след раждането и когато всичко се варне по местата си, тогава някак реално може да се оцени най -прекрсният и  най -стресиращият ужасен момент от цялата бременност. Та, .....искам да ви попитам - кои бяха вашите такива?  Hug

# 1
  • Мнения: 6 164
Най-ужасната беше, фалшивата тревога от резултата от БХС, плюс още една - следящата ми бременността твърдеше, че ще родя бебе кило и половина, щото никакъв корем съм нямала /аз наистина нямах!/ - постоянно ми се караше и ревях, а се оказа, че съм имала здрави коремни мускули.
Най-щастливият - раждането! Когато самата тя изкрещя изненадано "Ама откъде излезе ти бе?" - защото от кило и половина се роди 3.200. Mr. Green Няма да забравя изненадата на целия екип!

# 2
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Хммм.Не се бях замисляла  Thinking
Най-прекрасният определено беше края на самата бременност, когато бебчето се появи (и в малко по-късен момент, установявайки липсата на тумбака  newsm44 ),
а най-ужасният - когато припаднах - много се бях изплашила, незнаех какво ми е (оказа се много ниско кръвно  Praynig ), но за бебето какво ми мина през главата след като се опомних и осъзнах какво става, неискам да се сещам.Случи ми се още няколко пъти до края на бременността.  Whistling
Мисля че това са моментите, което ще помня!!!

# 3
  • Мнения: 2 109
пожелавамти лека бременност!

най-прекрасният момент за мен беше, когато го усетих да се движи за пръв път. беше като малко червейче в корема ми. тогава и за пръв път се почувствах малко щастлива, че ще имам бебе(беше много нежелана бремнност за мен, и повръщах постоянно, бях много зле. просто се чувствах болна, а не бременна). най-кошмарно беше повръщането(дори и вода) не можех да се къпя, защото повръшах от сапуна. и всички миризми. и нищо не можех да ям,освен 6 и т м.

тогава мислех, че ще умра, но сега даже лош спомен не ми е останал. по-скоро старнно приключение.

# 4
Мисти, ако мен ме изплашат така, че ще родя 1.5 кг. при нормална бременност - сигурно ще откача.Слава Богу, че всичко е било ок.

# 5
Дано да не ми се гади чак толкова много и често.   Sick сигурно е ного досдно да се чувстваш постоянно като пребит   Shocked

# 6
  • Мнения: 1 860
 Най-ужасният беше в трети месец като направих силен кръвоизлив и съм загубила второто. Най-прекрасният освен появата на Габи, е деня след кръвоизлива в който след толкова рев и чакане в отделението, видях малкото човече живо и здраво да ми помахва.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Най-ужасният момент беше когато прокървих началото на вторият месец , а най-хубавият раждането.

# 8
  • Мнения: 4 111
Най-ужасните 20 дни бяха постоянното повръщане в началото. Лошото е, че всичко което върнех тогава не мога да ям и до днес, затова почти не ям плодове и се налага да пия витамини... Най-хубавия ден ще бъде като гушна моето бебче...

# 9
  • София
  • Мнения: 725
Най-ужасните бяха няколко - фалшивия резултат от БХС и последващата дилема да правя или не амниоцинтеза, чакането да излязат резултатите от амниоцинтезата, както и дългото и трудно раждане.
Най-прекрасните бяха като видях положителния тест, като го видях за първи път да ми маха с ръчички и крачета на една консултация, като усетих за първи път бебето и като го видях след като се роди.

# 10
  • Мнения: 5 679
FlutterНай-прекрасните моменти са много в една бременост /говоря единствено за моя случай/. Първо новината че чакаш бебе, особено ако е дългоочаквано. Първото помръдване, научаването пола на бебчо. Новините, че детето ти расте и се развива нормално при всяко ходене на консултация. Самото раждане е едно облекчение /поне при мене беше така/ и виждането на така чаканата мила и свидна рожба. Като тежки моменти мога да кажа, че ми беше 9 месец - бях наедряла много, болеше ме гърбът и кръста, краката ми бяха отекли, абе ужас. Но важното е че всичко това си струва. Сигурна съм, че тука ще ме подкрепят и мамите, които са карали тежка бременост. Успех  bouquet Party

# 11
  • Мнения: 83
най-прекрасният момент бе вестта, че съм бремена, а най-лошото което твърдеше една докторка, че детето ми има нещо в главата и аз трябва да го махна Shocked и така продължи да го натяква до самото раждане, а аз бях направила всички изследвания и бях сигурна, че не е така и сега се радвам на едно страхотно слънчице - 6м. - 10,300 и 72 см.

# 12
За мен най-ужасният момент беше когато лекарят се усъмни в извънматочна бременност.  Sick Две седмици много се притеснявах докато се разбра, че всичко е наред и просто е било раничко за да видят добре бебчо на видеозона.  Blush Другият ужасен момент беше когато майката на приятелят ми разбра, че ще става баба. Тя не искаше да имаме бебе и настояваше да направя аборт.  Cry Най-хубавият момент беше когато го усетих за първи път, защото го очаквах с нетърпение  Heart Eyes А най-страшният момент мисля, че ще бъде раждането.

# 13
  • Мнения: 465
Естествено най-хубавите моменти и от двете ми бременности е появата на бебетата накрая.Изобщо през цялото време бях заредена с позитивизъм и очакване.Слава бого ужасни моменти нямам или не си спомням за тях WinkУспех!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
Най-прекрасните моменти бяха,когато разбрах,че съм бременна;когато,след триизмерния видеозон,доктора каза,че всичко с бебчо е наред;когато разбрах,че е момче;и реазбира се,когато се роди малкото човече Heart Eyes

Най-неприятният момент беше,когато,в 8 г.с.получих контракции и кървене.Беше ужасно,но всичко завърши добре,слава богу Praynig

Общи условия

Активация на акаунт