Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 ян. 2005, 09:46 ч.

Бебчо кашля

• 1 778
  • 19
  •   1
Отговори
  • Sofia
НКато се събуди тази сутрин се изкашля два три пъти, обаче сега продължава да си кашля. Колко да изчакам или да звъня на педито? Досега така не е кашлял. А не съм сигурна настинал ли е или нещо друго има. Вчера излизахме на погача и имаше деца но той нямаше контакт с тях, но се тревожа въпреки всичко. А иначе излизаме почти всеки ден.

# 1
Ако питаш мен, кажи на педито - аз така чаках и Ния се разболя. Иначе сложи котлон /ако имаш/ в стаята и сложи да ври вода с 1 супен лъжица сода и 1 супена лъжица лайка, бебчо да диша парата. Много помага и при запушен нос и проблеми с гърлото. Содата действа антисептично. Успех.

# 2
Нали знаеш, че в момента върлува вирус, който се изразява в кашлица и хрема. Ние сме така и от 10 дена не можем да се оправим. Идете задължително на педиатър, за да го прегледа и да преслуша гърдичките. Може и да е безобидно, но може и да е сериозно.

# 3
И Маги е с кашлица и сополи от 10-ина дена вече Sad .Лошото е, че не ми изглежда и скоро да се оправи Cry .Оф,направо край няма-гадна работа.Чудя се вече какво да и давам.

# 4
  • София
Ние изкарахме същия вирус - само сополи и кашлица по Нова Година. Оправихме се с капки за нос и сироп за кашлица, но виках педиатъра да го преслуша.

Оправяйте се бързо!

# 5
  • вляво от асансьора
Цитат на: bib.bib
Ние изкарахме същия вирус - само сополи и кашлица по Нова Година. Оправихме се с капки за нос и сироп за кашлица, но виках педиатъра да го преслуша.

Оправяйте се бързо!
И ние сме така-само кашлица и сополки,няма температура и аз си мисля 4е е обикновена настинка.Вие за колко време се оправихте?

# 6
Това с лайката и содата при бебе на 28дни може ли да се прави,защото нашата лекарка ми забрани да не го алергизирам,а и двамата му братя в момента са с кашлици и единия с температура?
Ако знаете как да го предпазя кайете?

# 7
Цитат на: maia-k
Това с лайката и содата при бебе на 28дни може ли да се прави,защото нашата лекарка ми забрани да не го алергизирам,а и двамата му братя в момента са с кашлици и единия с температура?
  Избягване на контактите с тях и често проветряване!

# 8
Здравей и Катето е малко хремава и кашля от 4-5 дни! Заведох я на лекар и ми казаха силно възпалено гърло. Изписаха и  сиропа  на д-р Тайс, билково кремче за мазане на гърдичките и гръбчето - загряващо, няколко дни слагах и свещички, за да не вдигне температура  и сироп за повишаване на имунната защита! От време на време и пръскам Стеримар в нослето! Лекарката ми каза, че ако не се оправи до седмица трябва да пие антибиотик! Съвета ми е да не чакаш, а да заведеш бебето си на лекар, явно върлува много упорит грип и колкото по- бързо вземеш мерки, толкова по- добре за бебчо!
Успех!!!

# 9
  • София
Цитат на: maia-k

Може само със сода, без лайка.
Друг метод е да сложиш малко сода в съда с водата, която се изпарява от радиатора.
Но и в двата случая важи за бебе с кашлица, а не за предпазване на здраво бебче!
На здраво бебе - по една ампула вит.С от 2 мг дневно, за не повече от 10 дни / по съвет на нашата педиатърка/.

# 10
Уф, и Съни взе, че се разкашля. Има и температура 37.6.
Утре май ще ходим на лекар.

# 11
  • Варна
Цитат на: Павлина
Уф, и Съни взе, че се разкашля. Има и температура 37.6.
Утре май ще ходим на лекар.

Леле! Дано не е нищо сериозно...Успех!

# 12
  • София
Цитат на: djidjislava

Оправяйте се бързо!
И ние сме така-само кашлица и сополки,няма температура и аз си мисля 4е е обикновена настинка.Вие за колко време се оправихте?

Извинявай, ама чак сега ти виждам въпроса  Embarassed
То сигурно и вие вече сте се оправили. Още в деня, в който почнах Коларгола сополите се пресякоха и намаляха. За кашлицата пихме сироп точно седмица и мина.
Дано вече и вие сте напълно здрави!

# 13

Оправяйте се бързо!

И ние бяхме така,но придружено с една гадна тем. около 37,3-37,5.Бяхме на антибиотик ЗИНАТ.Не бях особено щастлива,но отивай на педиатър,че с чакането малкия може много бързо да развие др. инфекций.
Бързо оправяне!

# 14
nie sme na 6 meseca i polovina i kashlia kato magare.lekariat ni izpisa niakakvi kapki Sinecod i da go maja s mas ve4er.triabva li da se kupe deteto kogato kashlia?a otnosno antibioticite moje li niakoi da mi kaje na kakvo vrediat

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт