Суметролим(сироп за кашлица)?

  • 22 746
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Момичета,някой давал ли е Суметролим(сироп за кашлица)?Много бил ефикасен,но ми се вижда ,че не е много безобиден newsm78

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 448
доколкото си спомням суметролима е бисептол,т.е. нещо акто антибиотик,но не точно,не е сироп за кашлица,изписва се за леки инфекии.нашата педиатърка ни го изписваше заедно с флудитек,който е за отхрачване.

# 2
  • Мнения: 705
това е тясно спектърен антибиотичен сироп, в смисъл, че хем е антибиотик, хем покрива малък спектър бактерии. може и да помогне, ако инфекцията е в ранна форма. ако ти го е изписал лекар - давай. при всички случаи, обаче, не е просто сироп за кашлица, дори мисля че не лекува самата кашлица.

Това е мнението на абслютен лаик в областта, аз просто съм го ползвала 2 пъти. първият свърши работа, вторият - не!
Успех!!

# 3
  • Мнения: 1 425
Не сме го пили никога,нашата педиатърка не го препоръчва,но моя близка приятелка в момента го пият/вече 7 дни/ и нямат никакво подобрение........... newsm78

# 4
  • Мнения: 237
Не сме го пили никога,нашата педиатърка не го препоръчва,но моя близка приятелка в момента го пият/вече 7 дни/ и нямат никакво подобрение........... newsm78
Абе ,той не трябва да се дава повече от 4-5 дни newsm78Надявам се да ни помогне,че Алекс по принцип като се разкашля и на втория ден прави бронхит SadИ аз така боледувам Confused.Явно затова са ни го изписали.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Това не е сироп за кашлица, а Бисептол. Лекар ли ти каза, че е сироп за кашлица? newsm78

# 6
  • Мнения: 5 577
За зачервено гърло и Т са го изписвали на сина ми, много съм доволна.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 425
Не сме го пили никога,нашата педиатърка не го препоръчва,но моя близка приятелка в момента го пият/вече 7 дни/ и нямат никакво подобрение........... newsm78
Абе ,той не трябва да се дава повече от 4-5 дни newsm78Надявам се да ни помогне,че Алекс по принцип като се разкашля и на втория ден прави бронхит SadИ аз така боледувам Confused.Явно затова са ни го изписали.
О, нямам никаква представа,защото не съм го давала никога,на приятелката ми така са и казали,незнам...................  bouquet

# 8
  • Мнения: 237
Това не е сироп за кашлица, а Бисептол. Лекар ли ти каза, че е сироп за кашлица? newsm78
Сигурно аз съм недоразбралата,отново LaughingИмам такива моменти,чувам първите две изречения Joy

# 9
  • Мнения: 468
Това е комбинирано антибактериално средство /сулфонамид + друга съставка/, има бактериостатичен ефект. Няма връзка с кашлицата, евентуално би повлиял бактериален причинител на инфекция, предизвикваща или съпроводена с кашлица. И по - малко от 7 дни не се дава, освен ако състоянието на детето не се влоши и се мине на по - сериозна терапия или при непоносимост.

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Давала съм го, нямаше още годинка и ми направи херпангина. Тогава джипката го изписа. Имаше много добър и бърз ефект за гърлото, но от него на втория ден малката се обрина  Confused

# 11
  • Мнения: 15 619
Не е сироп за кашлица. Не е антибиотик. Не е безвреден. Знам го от свекърва ми /аптекарка/. Давала съм на Димитър като опашка на антибиотик, но в краен случай.
Прочиства горните дихателни пътища.

# 12
  • Русе
  • Мнения: 170
Това не е сироп за кашлица, а Бисептол. Лекар ли ти каза, че е сироп за кашлица? newsm78
Peace и Тримезол-а има същия състав

# 13
  • Русе
  • Мнения: 13
Суметролима често предизвиква алергии. На който му понася, може да помогне.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изписвали са ни го за урологични инфекции (мисля, че ставаше въпрос за Ешерихия коли) и помогна.

Общи условия

Активация на акаунт