От кога се брои бременността?

  • 14 473
  • 28
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте,
Кой може да ми каже от кой ден се брои бремеността - би трябвало да е деня на зачеването, но все пак не съм сигурна, че е така.
Благодаря ви







---------------
Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 10:30 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 5 669
FlutterЕдна седмица от първия ден на последната менструацията. Пример Последната ти менструация е била на 7.10., значи бремеността се брои от 14.10. Party

# 2
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
 Последния ден на менструацията +7 дни!

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Всеки лекар ще те попита за датата на последната ти менструация. От нея започват да се смятат гестационните седмици. Ето виж ТУК сама можеш да сметнеш.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
FlutterЕдна седмица от първия ден на последната менструацията. Пример Последната ти менструация е била на 7.10., значи бремеността се брои от 14.10. Party

 Нещо не съм съгласна...

# 5
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Ако погледнем този site http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=printpage&artid=149
там пише всичко за развитието на бебто-съвкупност-от-клетки през първите седмици. Никoй никъде, обаче, не казва кога точно е първата седмица - първите седем дни след оплождането, първите седем дни след като закъснее, или 7 дни + още нещо спрямо първия ден на последната менструация.
Малко се пообърках и аз Simple Smile
Искрено ви благодаря за отзива



------------------
Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 10:32 от Аурелия

# 6
  • Мнения: 1 336
От първия ден на последната менструация. Всички лекари го изчисляват по този начин!
Продължителност: 280 дни или 10 лунарни месеца или 40 гестационни седмици!

# 7
  • Мнения: 1 183
Последния ден на менструацията +7 дни!
Точно така  newsm10

# 8
  • Мнения: 1 212
От първия ден на последната менструация. Всички лекари го изчисляват по този начин!
Продължителност: 280 дни или 10 лунарни месеца или 40 гестационни седмици!

И аз следвам тази метода... newsm10
Направо ме сразихте с тези 7 дни от първият ден на последната менструация....
Продължавам да следя отговорите в търсене на правдата  Wink

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичетат си изчисляват бремеността по различни начини. Най- точния е от първия ден на последната ти менструация и броиш 40 седмици или 10 лунарни месеца / по 28 дни/.

# 10
  • Мнения: 111
И аз знам, че от първият ден на последната менстуация се изчислява. Simple Smile

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 488
от първият ден на последната ти менструация

# 12
  • Мнения: 509
От първия ден на последната менструация и тече 40 седмици. Бебето е с 2 седмици по-малко, но това не се брои.

# 13
  • Мнения: 53
Аз като си изчеслявам в калкулатора  в бг мама термина ми идва с 2 дена по рано Grinning

# 14
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
От първия ден на последната менструация. Винаги това ме питаха като ходех на прегледи.

Общи условия

Активация на акаунт