Миди като за мезе?

  • 1 178
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте!
Рових с търсачката назад из форума, но не успях да намеря рецепта за миди като за мезе.Взех от Метро замразени ядки, едри, много са хубави и сега ми се ще да ги спретна за довечера с бяло вино, но без да са панирани, ще ми се да избегна пърженето,  newsm78, та ако можете да помогнете ще съм благодарна!!!
Хубав ден!!!

# 1
  • Мнения: 3 251
Сложи ги след като се рамразят за около 10-тина минути в подсолена вода да престоят, хем ще поемат сол, хем ще излязат всичките нежелани отлагания по тях. После ги изцеждаш, овкусяваш ги с лимонов сок и олио , нареждаш ги във формата на ринг в празна чиния. Празната част запълваш със ситно нарязан /най-добре пресен лук/. Заливаш лука със винегрет / 1 л. оцет+1л.олио+ наситнен копър= разбити/. Това е!Само че това е мезе за ракийка...примерноSimple Smile, а за вино- предполагам,  ще вървят пълнени с ориз.

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 11:35 от Нина

# 2
  • Мнения: 1 426
Сложи ги след като се рамразят за около 10-тина минути в подсолена вода да престоят, хем ще поемат сол, хем ще излязат всичките нежелани отлагания по тях. После ги изцеждаш, овкусяваш ги с лимонов сок и олио , нареждаш ги във формата на ринг в празна чиния. Празната част запълваш със ситно нарязан /най-добре пресен лук/. Заливаш лука със винегрет / 1 л. оцет+1л.олио+ наситнен копър= разбити/. Това е!Само че това е мезе за ракийка...примерно:-), а за вино- предполагам,  ще вървят пълнени с ориз.
и аз така, само че вместо копър слагам магданоз

# 3
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Пълнени с ориз и друг вариант -шишчета от миди  и зеленчуци.Или запечени леко във фурната с масло и после чеснов сос и копър,лимонче.

Общи условия

Активация на акаунт