Имаме колики и пръцкаме-препоръчайте ми АМ

  • 3 523
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Ние пръцкахме повече когато пиехме капките за колики,
имахме запек, за това давам Фризовом.
Вие заедно с бебето пръцкате, имате запек и т.н. или бебето има запек, защото то не е част от майка си, а съвсем отделен индивид и е хубаво да се изгради като такъв. И какъв е този проблем с наддаването - наддало е 100 грама или какво. Според мен специалните млека се дават само ако детето има някакъв проблем като непоносимост към някоя съставка , иначе няма мляко, което гарантирано да не предизвиква колики. Моята дъщеря е пила само и единствено Фризолак. Имала си е колики до към 4-тия месец. Първия месец беше наддала "само" 600 грама и педиатърката ми каза да я дохранвам, за което и до днес съжалявам - първо наддаде 1,4 кг. за един месец, имаше запек 2 пъти и т.н Откакто от втория месец си остана само на кърма, а от 4 -тия само на Физолак (защото кърмата свърши) не е имала никакви необичайни проблеми. Както казах коликите си изчезнаха, когато им дойде времето. Детето си яде колкото иска и вече има само 2 или 3 млечни хранения (на 6 месеца и половина е)

# 16
  • Ruse
  • Мнения: 390
и моятаа беба имаше сериозни колики и един много добър педиатър ми препоръ4а Нутрилон Омнио.купих си го и беба спря да пръцка и да се гъне.малко е по-скъпо но поне при нас имаше ефект

# 17
# 18
# 19
  • Мнения: 6 164
Ох, ами аз питам, защото обикновено като се пусне тема "Какво мляко?" и всяка майка препоръчва млякото, което самата тя дава. Аналогично ако пуснеш анкета "Какво мляко давате?" ще добиеш представа кое е най-даваното и така ще вземеш решение. Гледай сега какво става нататък... Който се включи ще си каже неговото си мляко. В библиотеката има цяла тема за млеката.

А за пореден път виждам майка да дава Фризовом за запек. Да, че оправя запека, оправя го, но това е мляко за бебета с рефлукс и оправянето на запека е просто вторично следствие, а не причина да се дава това мляко. За мен това е неправилен начин за избор на мляко! Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 5 362
И ние сме били на Фризовом,но проблеми не сме имали.Коликите не са от млякото.За смяна -по-добре питай лекарката ви,но съм чувала,че не много хубаво.

# 21
  • Мнения: 409
Аптамил или Милумил  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 457
Ох, ами аз питам, защото обикновено като се пусне тема "Какво мляко?" и всяка майка препоръчва млякото, което самата тя дава. Аналогично ако пуснеш анкета "Какво мляко давате?" ще добиеш представа кое е най-даваното и така ще вземеш решение. Гледай сега какво става нататък... Който се включи ще си каже неговото си мляко. В библиотеката има цяла тема за млеката.

А за пореден път виждам майка да дава Фризовом за запек. Да, че оправя запека, оправя го, но това е мляко за бебета с рефлукс и оправянето на запека е просто вторично следствие, а не причина да се дава това мляко. За мен това е неправилен начин за избор на мляко! Rolling Eyes

Съгласна съм с Мисти  Peace
Не може заради запек да се дава Фризовом на бебе без други проблеми. А защото малко качвало да не говорим  ooooh!
Хубави млека са и Аптамил и Милумил, и Нутрилон Омнео. Особено за Омнеото съм чувала много добри отзиви и знам, че го изписват при запек, пръцкане и т.н. Но все пак си мисля, че само от форума не е редно да се решава на какво мляко да минеш. Ясно стана, че твоето педи няма смисъл повече да го питаш. По-добре, ако имаш възможност заведи детето на друг частен лекар, който си разбира от работата (поразпитай и дано някой може да ти препоръча такъв).

# 23
  • Мнения: 63
omneo 1 специално мляко за колики и за запек малко гадно на мирише но се родих .

# 24
Celia Develop 1 - помага за намаляване на коликите

Посъветвайте се пак с педиатър, а ето и адрес за повече инфо:

http://www.celia-bg.com


# 25
  • Мнения: 3 500
Нутрилон Комфорт - с две ръце. Преди се казваше Омнео, Нутрилон Омнео, сега е Нутрилон комфорт.Малката само такова яде.Много съм доволна.

# 26
# 27
  • Мнения: 2 152
И тук да кажа - само млеката на Милупа - Аптамил или Милумил Peace

# 28
  • Мнения: 3 500
Ха, ама аз съм отговорила. Тая тема не е ли старичка, най-вероятно майката вече се е ориентирала към някое АМ.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 345
Аз пък съм имала проблем с коликите точно от млякото. Педито препоръча нутрилон омнео за по лесно храносмилане и облекчаване на колики. Както виждам много майки смятат, че не е от млякото, но ако щете вярвайте само след 3 дни нямаше никакви ама никакви колики спеше непробудно от 10,00 вечер до 8 сутринта. Така и не се повториха коликите никога.

Общи условия

Активация на акаунт