Ужасен косопад!!! Има ли връзка с карменето?

  • 1 470
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 20
Да ви се оплача newsm45 , много ми капе косата от месец насам. Моето бебче е на 3 мес. и още се кърмим, дали има връзка с това???
Пия витамини за бременни и кърмачки /Пре-натал/, правя маски, но положението е направо плачевно, цели кичури се свличат.
Направо изпадам в депресия, като трябва да вляза в банята....
Знам, че след раждане се получава косопад, но това е направо катастрофално, скоро няма да ми остане нищо на главата.
Моля ви, споделете и тези които не сте кърмили, имали ли сте такъв проблем и кога евентуално ще се оправят нещата???
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не кармя, но и аз имам ужасен косопад.

# 2
  • Мнения: 3 447
По-скоро с есента Simple Smile И мойта започна да пада много напоследък. Иначе след раждането ми падаше доста, но това е от самото раждане, не от кърменето. Беше ми дълга и я отрязах. Изпих и една доза Ревалид - имам чувството, че ми помогна newsm78

# 3
  • Мнения: 9 900
много се  е изписало по темата, но пак да кажем - при всеки организъм е различно.
При мен косопадът започна след спиране на кърменето и продължава четвърти месец, като тази сутрин ми се доплака от кичурите, които се свлякоха.
Засега не ми помага нищо.

# 4
  • Мнения: 22 763
И моята падаше известно време след раждането.Пих витамини някакви и  се миех с шампоан против косопад.Защо не се консултираш с личния лекар,може да имаш нужда от по-специална терапия,ако има някакъв по-сериозен хормонален проблем,който да предизвиква косопад-а.Поправи в заглавието кЪрменето.

# 5
  • Мнения: 126
Аз не кармя, но и аз имам ужасен косопад.
Peaceи аз съм пробвала какво ли не но нищо не помага ooooh!

# 6
  • Мнения: 549
Аз също мисля ,че защото е есен и за това е така.На мен също ми пада здраво коса,ама не се плаша.Ще мине!

# 7
  • София
  • Мнения: 35 910
Аз не кармя, но и аз имам ужасен косопад.
И аз  Peace
Може просто сега да се съчетават при теб 2-те неща: сезонен косопад и косопад след раждане /поради понижението на едни хормони и увеличаването на други /

# 8
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
и моята пада много повече от 1 месец и каквото и да права не помага. 
някой, ако се е преборил с косопада , нека сподели   bouquet

ПП: не кърмя

# 9
  • Мнения: 583
има връзка с раждането по-скоро/според мен/. тогава почват да се регулират хормоните или как точно се казва и започва здрав косопад.при мен дойде на 7-8-мия месец след раждането и така както като бременна се бях сдобила с дълга, гъста и здрава коса/каквато никога не ми е била/, всичко отиде по дяволите и се върна в предишния си, че и по лош вариант! не съм правила нищо, за да го спра и той мина от самосебе си! Peace

# 10
  • Мнения: 574
Свързано е с хормоните на някои жени им капе по време на бременност а на други след като родят,така е няколко месеца не се панирайте!

# 11
  • Мнения: 306
и моята капе newsm45 и аз мисля,че е от кърменето и от сезона.страх ме е да се среша smile3511ще трябва да я намаля,че ми е дълга и се чудя с какво да я подхранвам вече newsm78дано отшуми скоро newsm17

# 12
  • Мнения: 2 019
Свързано е с хормоните на някои жени им капе по време на бременност а на други след като родят,така е няколко месеца не се панирайте!
да,моята мина от само себе си

# 13
  • Мнения: 2 657
И моята окапва от няколко месеца на сам.Но при мен стана от стрес,заради здравето на малкия и все още продължава,добре,4е имам доста 4етина,4е при това опадане,ако не ми е гъста-досега без коса да си ходя.

п.п.Поне при мен отпада падането,заради сезона и т.н.

# 14
  • Мнения: 20
Нели и аз съм на път да се подстрижа, но това няма да реши проблема с косопада. А що се отнася до подхранването, аз лично съм много доволна от маската на Деси с тривитаминола. Прилагах я 4-5 мес. и имаше много добър ефект, нооо сега всичко отиде по дяволите. Дано само остане коса, върху която да правя маска, защото положението е плачевно.
Сега се мия с шампоана на Фито - Фитоаксил и ползвам ампулите против косопад Фитотриксил, ама ефект нулев...
И започнах да си мисля, дали ако спра да кърмя, ще се нормализират нещата, защото наистина съм притеснена сериозно. Количеството коса, което пада, няма нищо общо с количеството при сезонния косопад. Не съм виждала такова нещо .... и направо съм в депресия, майчета.
Нека, ако някой се е преборил успешно с такъв косопад, да сподели или поне да каже колко време продължава това чудо ..... smilie=smile3514.gif]

# 15
  • Мнения: 144
И при мен е така цели ки4ури и незнам какво да правя?! newsm78 Аз са6то кармя и си мисля 4е е от това.кажете някоя маска .

# 16
  • Мнения: 233
Не е от кърменето.Не правете грешката да отбиите децата си.Аз не кърмя но и при мен е същото положение.През предната бременност пак беше така-не капе не капе и като родих ела виж какво става.В къщи навсякъде има мои косми и то без да се стресвам падат.Абе ужас е но преди от самосебеси спря,надявам се и сега да е така.Нестига че ми е рядка косата ами и това страхотно капене сега ми дойде на главата.Но съм чела някъде че всичко траело около 6 месеца а на мястото на окапалата коса излизала нова в последствие.

# 17
  • Мнения: 2 897
И моята падаше около третия месец след раждането.Не мисля,че е свързано с кърменето.
Не съм пила никакви таблетки,нито съм се мазала с нещо специално,след около два месеца косопадът спря.Обаче е индивидуално,при някои жени пораженията са сравнително по-малки,отколкото при други ThinkingТакива са моите наблюдения,това е неизбежно и постепенно отшумява Peace

# 18
  • Мнения: 436
Свързано е с променения хормонален статус на майчиния организъм. Косопада ти ще спре от само себе си когато хормоните се нормализират.

Моята акушерка ми беше казала, че докато една жена кърми статуса на хормоните е такъв като при жени в критическата възраст. После всичко си идва на мястото. Не се притеснявай ще отмине и това.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 659
И на мен точно по това време ми се появи косопад, но спря от само себе си. Така че споко. Тогава започнах да ползвам шампоани с коприва

# 20
  • Мнения: 62
Момичета и аз имах същия проблем, няма връзка с кърменето и да спреш да кърмиш, пак ще ти пада косата. Това е всичко на хормонална основа. Пробвала съм какво ли не и скъпи ампули и маски и т. н. ЕДИНСТВЕНОТО което ми е помогнало е Себорал форте. По съвет на личната ми лекарка. Сега след всяко миене на коса си го втривам, без него вече не смея, но от как то го ползвам не ми пада коса грам.
Успех.

# 21
  • Мнения: 42
Здравейте момичета!!!
Аз имах същият проблем като Вас, но благодарение на една моя позната косопада остана в миналото. Прави се една маска която се прави в началото по-няколко пъти в месеца. Излиза някъде около 5-6 лв., за закупуването на продуктите, но според мен си заслужава.
 Ако някой иска да му дам рецептата ще я споделя с радост.

# 22
  • Мнения: 1 986
  Ами,хайде,сподели я с нас Wink

# 23
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета!!!
Аз имах същият проблем като Вас, но благодарение на една моя позната косопада остана в миналото. Прави се една маска която се прави в началото по-няколко пъти в месеца. Излиза някъде около 5-6 лв., за закупуването на продуктите, но според мен си заслужава.
 Ако някой иска да му дам рецептата ще я споделя с радост.
да, сподели

# 24
  • Мнения: 86
Това е от раждането, и при мен запо4на от 3я месец за около 2-3 месеца. Спокойно няма да оплешивееш, ще спре и косата ти ще се възстанови от самосебе си. Според дерматоложката с която се консултирах нищо не помага...

# 25
  • Мнения: 20
Zlatno Zaiche, сподели я с нас тази маска, пък да видим ...., ако не помага, поне няма да пречи.
Иначе аз вчера отидох да се подстрижа малко, не че това има значение, но за мое вътрешно успокоение го направих. И следват пак маски, маски, маски....

# 26
  • Мнения: 42
Здравейте момичета!!! Hug
 С най-голямо удоволствие ще Ви напиша рецептата, която ме спаси от косопада. А рецептата е следната:
1. 1 с.л. мед
2. 1 с.л. зехтин
3. 1 желтък
4. 1 с.л. ром или коняк
5. 1 ампула вит.А(5мл)
6. 1 таблетка разтворим витамин (по оригинална рецепта се прави със Супрадин, но доколкото знам вече не се произвежда, аз също не съм използвала Супрадин, но имах резултат).
Всички съставки се смесват и се бъркат докато се получи гладка каша, която се нанася първо в корените и ако остане от сместа нанесете по дължина на косата, слагате найлон и кърпа и стоите така най-малко 2 часа.
 Надявам се да Ви помогне  Praynig, аз наистина съм много доволна.
Първият месец  тази маска се прави 2-3 пъти, а след това веднъж месечно.
Успех Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 45
Тази рецепта правих в младежките си години и ефекта беше поразителен,всички питаха какво си правя косата.Само,че понякога импровизирах и блъсках каквото имам:хума,кисело мляко,ракия,веднъж сложих и урина,защото ми казаха,че е лечебна,ама не си е работа  Mr. GreenПонамирисва  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт