Запушени слъзни канали

  • 8 696
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Ходихме на очен,после ще обясня защо,установиха че детето има запушени слъзни канали-постоянно му течаха сълзички.Доцентката го натисна по оченцето и уж се отпуши,а сега му тече от другото око.Дали е нещо друго?Имали някой подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 239
При нас се появи "уж" запушен канал още на 8-мия ден след раждането. Окото сълзеше и дори залепваха клепачите. Жълто на цвят. При натискане, от очната на каналчето, каза, че гной изтичало, което покзавало, че е запушено. Един месец слагахме капки - Тобрекс и масажи правихме и сега нямаме проблем.
Но винаги предупреждават да се внимава при почистването на оченцата - винаги с различни тампони и от вън на вътре, че е  възможно да се предаде и на другото.
Капки слагахме и в двете очи, като на по засегнатото по две, а на другото по една - десет дена 3 пъти по 1/2, десет дена 2 пъти по 1/2 и още десет по един път на ден.
Дано всичко да минава и да сте здравички!

# 2
  • Мнения: 67
И ние слагахме Тобрекс и Тобрадекс,сега пражим масажи,но не минава... Cry

# 3
  • Мнения: 239
Искаш да кажеш, че не минава второто око, така ли? А първото си е наред?
Имай предвид, че процеса е бавен и ако на едното е отпушено каналчето от едно натискане /за което аз лично не вярвам/, при другото може да се проточи. Ние се лекувахме един месец. А съм чела, и тук във форума, за много трагични случаи.
Но ако се притесняваш, най-добре е в понеделник да отидете пак на очен лекар.

# 4
  • Мнения: 67
какви трагични случаи? Shocked

# 5
Здравейте,пиша Ви относно запушеното канал4е.И аз така правех масаж на о4енцето като запо4на от външната страна към вътрешната и след това надолу покраи нослето,защото там минавал канала.Като през това време капех Тобрекс 4 пъти по една капка и промивах с лаика.И да знаете 4е е доста упорито,но на нас ни мина.Успех и на вас. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
На моето момченце,му правихме операция.вседствие на запушените слъзни канали.Има ефект,Доволна съм,в момента детето е добре,почти без проблеми .Оттогава не сме ходили на очен лекар,за този проблем.Дано и за в бъдеще да бъде така,искрено се надявам.

# 7
  • Мнения: 67
И нашия очен говори за евентуална операция,но сме стреснати от упойката-все пак сме на 4 месеца.Мъжът ми каза че можело и да не се събуди...Аз съм по-смела,но той мрънкоти.Надявам се с масажи да мине...

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Това не е Операция, много се преувеличава.
И упойката каква мислите че е?

На дъщеря ми сондираха каналите на 7м, точно за 5 мин е МАНИПУЛАЦИЯТА, а не Операцията.
И упойката е леко зашеметяването на бебето колкото да не мърда.

И на 30-тата мин след МАНИПУЛАЦИЯТА си тръгвате. И кошмарът със постоянните секрети приключва един път завинаги, ако сондирането е направено както трябва.

В някои случаи може да се наложи и втора и трета МАНИПУЛАЦИЯ, зависи от някои неща, при нас беше от първия път.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Тема за Запушени слъзни канали

!!!!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3875.msg47655#msg47655

# 10
  • Мнения: 67
 ooooh! men nqma kakwo da me ubejdawa6-az sym za MANIPULACIQTA,no myja mi 6te polu4i udyr,ako otidem! Crossing Arms
Mnogo ti blagodarq Liorena za towa 4e spodeli opita si i se nadqwam i nie skoro da se oprawim,za6toto myja mi  we4e otmeni edna planuwana manipulaciq w o4na klinika  Tired

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Гала Бланка, искам да успокоиш твоя съпруг, че няма нищо страшно, но ако искате да чакате, чакайте, тук сега ще видиш, че ще се включат компетенции от други държави, където се чака детето да направи н-брой месеци, година, и тогава да се направи манипулацията.
Но ние лично си отдъхнахме след манипулацията, без която нямаше да стане просто.

Кажи на твоя съпруг, че много други бебета са минали през това и са живи и здрави, и няма от какво да се страхува. Мъжете ми е ясно - те са толкова страхливи, че няма повече накъде, пръст да ги заболи - лягат и умират.

Но ако твоят съпруг предпочита да гледа детето с постоянно секретиращо око - ОК, но не вярвам да му е приятно и най-вече, послушайте специалистите какво ще кажат и по-нататък пак ще се включиш съм сигурна, и ще пишеш как твоят съпруг е дори щастлив, че всичко е приключило веднъж завинаги.

И само спокойно, няма нищо страшно. каквото и да решите.....но аз масажирах 7 мес, беше ходене по мъките, ако си прочела в темата, и накрая сякаш на 2 април 2003 светът се промени просто......

успех  bouquet

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Забравих, сега след мен ще се включи Birdie и ще ти каже в никакъв случай да не пристъпваш към манипулацията.

# 13
  • Мнения: 67
 Heart Eyesблагодаря ти още веднъж,ще взема да отида без да му кажа,то явно по друг начин с него няма да се разберем... Twisted Evil

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ние правихме сондиране на 8,5 месеца. При нас масажите, уви, не помогнаха. А бях много упорита в правенето им.
Имах възможност да направим манупилацията на 4 месеца, но аз се заинатих. Бях изплашена, признавам си. И най- вече таях надежда, че ще сме от повечето случаи, които се оправят от масажите.
След още 4 месеца, след безбройни масажи, които вече нервираха и стресираха сина ми до безкрай; след капане на различни антибиотични капки, включително и прекарвайки много тежък конюнктивит, най- сетне решихме проблема на малкия веждъж за винаги. Манипулацията трае точно 5 минути, той е "приспан" всичко на всичко 15 минутки, а може и по- малко. Събуди се малко разциврен, но след половин час си бяхме в къщи и по никакъв начин това дете не показа, че му е некомфортно, или изпитва някаква болка.
Ако можех да върна времето назад, щях да направя тази манипулация по- рано, щях да си спестя месеци травмиращи масажи и капки.

Знам, че науката се променя, в това число и медицината. Ще чуеш много доводи, че не се прави сондиране до годинка (че и повече). Когато се сблъсках с този проблем на сина ми, това, което бях прочела за тези случаи, това, което ме съветваха доста лекари, бе именно сондиране в най- ранна възраст.
Дали и сега е така, не знам. За себе си знам, че съм направила верния избор за детето си, правейки тази манипулация. Даже трябваше да я направя по- рано.   Peace

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
леле, anuschka, помниш ли колко постинги списвахме навремето за тия слъзни канали, само като се сетя...... ooooh!голям ужас беше......

Гала Бланка, хе хе, съпругът ти е да не е толкова страхлив му кажи Crazy Wink Simple Smile, пусни го да пише във форума, аз ще му разкажа Wink Simple Smile

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
леле, anuschka, помниш ли колко постинги списвахме навремето за тия слъзни канали, само като се сетя...... ooooh!голям ужас беше......

Гала Бланка, хе хе, съпругът ти е да не е толкова страхлив му кажи Crazy Wink Simple Smile, пусни го да пише във форума, аз ще му разкажа Wink Simple Smile

Спомням си, как да не си спомням. Толкова ми помогна навремето, не знам дали го осъзнаваш.  bouquet

# 17
  • Мнения: 67
Ами да беше само той!Тя и майка му е на същия акъл,а е мед.сестра!!! #Crazy

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Анушка, не ме засрамвай, моля те Blush

Последно се включвам по темата и желая по-скорошно разрешение на проблема на Гала Бланка. Hug

# 19
# 20
  • Мнения: 239
Дано не съм те подплашила като съм написала "трагични случаи". Извинявам се ако е така!  Praynig
Имах предвид точно това, което пишат момичетата по-горе. Продължава дълго, не се оправя само с една манипулация понякога, упойката - да, наистина е проблем за някои. Но пак да кажа - само съм чела. На нас ни мина с Тобрекс и с масажи.
Успех!!!
Но все пак се опитай пак да убедиш таткото. Аз на моя мъж-лекар е, не исках да му кажа за взимането на кръв и урина на шестмесечна възраст, понеже той всичко отрича - търсили сме само болести у детето. Но след като ни взеха кръв и милото плака толкова много и беше неспокоен цял ден - не можах да скрия. То ми стои на устата - а, да кажа, а - не. И накрая му казах.  Нямаше отрицателна реакция, както си мислех. Но да не се отклонявам - само исках да те предупредя за терзанията, които може би ще имаш ако не споделиш с таткото. Все пак, така наречената манипулация я преживяваш и на човек му се иска да сподели с най-близкия човек.
Пак се извинявам!
Всичко добро ви желая!

# 21
  • Мнения: 245
здравейте,моето бебе има проблем с очичките-сълзят и залепват целите в бяло-жълти гурли,много е неприятно.как се прави този масаж за който говорите?няма да си позволя да го правя сама без да ми го е показала педито,но ми е интересно все пак.мерси предварително

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
без да ми го е показала педито

 Naughty Naughty, не, не "педито", а специалист офталмолог, но не и "педито" - смешно е.

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
paia4e: сега виждам в другата ти тема, че "педито" ти била казала да капеш кърма в окото. Shocked
Това е меко казано недопустимо, меко казано. това е абсолютно недопустимо, дори изречено от педиатър.
Само това стига да си извадя заключение за вашето "педи".

# 24
  • Мнения: 67
Здравей!Педито няма да знае,освен ако не е офталмолог.По-добре иди на преглед.Ние така направихме,но още не сме здрави-едното оченце още сълзи...
Масажа ми казаха(показаха) да правя така:с безименния пръст започвам натиск с плъзгане от вътре - навън на оченцето,по костта 3-4 пъти.После наобратно-към нослето.

# 25
  • Мнения: 245
момичета,четох за проблема и съм съгласна с това за кърмата...просто човек слуша лекаря си и като не знае повече за проблема върви по грешен път...тези дни ще ходим на консултация и ще искам да ни прати при офталмолог.а за децата с направление ли се ходи при специалист или мога примерно още утре да я заведа? много благодаря за бързите отговори,страхотни сте!

# 26
  • Мнения: 67
Ние си платихме,защото хванахме отпуската на доцентката в Очна болница,но може и с направление предполагам.

# 27
  • Мнения: 239
И за деца е с направление, стига специалистът да има договор със здравната каса.
Но щом имате проблем - не чакай деня за консултация, ами отивайте още утре при личния лекар или педиатъра, който следи детето, за да ви даде направление за специалист офталмолог.

# 28
  • Мнения: 595
При нас докторицата(така и викам)откри че има запушен канал на 40-тия ден.До тогава я лекува за конюктювит.Насабиращия се секрет изби точно под вътрешното ъгълче (и тогава се разбра..)на окото и до сега е отворено...на манипулация не сме я подлагали.Оправи се на 7 мес с капки.За сега не съм чувала за случай като нашия

# 29
  • Мнения: 7 640
При нас докторицата(така и викам)откри, че има запушен канал на 40-тия ден.До тогава я лекува за конюктювит.Насабиращия се секрет изби точно под вътрешното ъгълче (и тогава се разбра..)на окото и до сега е отворено...на манипулация не сме я подлагали.Оправи се на 7 мес с капки.За сега не съм чувала за случай като нашия

и аз не съм чувала- кое е отворено и до сега?

# 30
  • Мнения: 595

и аз не съм чувала- кое е отворено и до сега?

На снимката се вижда точно под вътрешния ъгъл на окото.Остана отворено каналче и когато има хрема и и издухвам нослето оттам изтича по малко Cry

# 31
  • Мнения: 7 640
ми нормално е, там е слъзната точка, виж се на огледалото, че имаш и ти отворче Laughing

# 32
  • Мнения: 595
Не мила ти си в заблуда-говориш за друга точка.Тази е на половин см от окото

# 33
  • Мнения: 7 640
Не мила ти си в заблуда-говориш за друга точка.Тази е на половин см от окото

къде- на клепача, на носа- нова анатомия ли има твоето дете

# 34
  • Мнения: 595
Не мила ти си в заблуда-говориш за друга точка.Тази е на половин см от окото

къде- на клепача, на носа- нова анатомия ли има твоето дете
За последно уточнявам-по-надолу съм сложила снимка като билборд където много ясно се вижда въпросното отворче.И съм писала също че от там изби гнойта-уф!!!

# 35
  • Мнения: 67
PolarFox мисля,че амрианка говори  за друго място-то се вижда под ъгълчето на очето-на кожата.Така мисля.Amrianka,taka li e?

# 36
  • Мнения: 7 640
ако ще си нервиш, повече не влизай в темата.
Сега, ако правилно виждам- това, мила, е фистула.
Неотложно сте за преглед при офталмолог.

# 37
  • Мнения: 595
Изобщо не се нервя "мила".Но ако си решила да се включваш в темата виж и прочети по-добре мненията поне веднъж.

# 38
  • Мнения: 595
PolarFox мисля,че амрианка говори  за друго място-то се вижда под ъгълчето на очето-на кожата.Така мисля.Amrianka,taka li e?

Да.

# 39
# 40
  • Мнения: 239
Амрианка, и аз не съм чувала за случай като вашия. Милото! Praynig

# 41
  • Добрич
  • Мнения: 3 223

Преглеждал ли ви е офталмолог? Какво казва той за този отвор?
Послушай съвета на PolarFox (която е много "в час" по очни болести Wink) и потърси мнение от очен лекар.  Peace

# 42
  • Мнения: 595
От средата на втория месец сме при доктор Пламен Хубанов-той прецени че няма нужда от манипулация(сондаж).След като се отпуши бяхме на капки още 2-3 месеца.След това няколко контролни прегледа но с отворчето нищо не може да се направи-поне засега.Ходихме и в очна клиника но не останах впечатлена-действат твърдо по процедура.

# 43
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
От средата на втория месец сме при доктор Пламен Хубанов-той прецени че няма нужда от манипулация(сондаж).След като се отпуши бяхме на капки още 2-3 месеца.След това няколко контролни прегледа но с отворчето нищо не може да се направи-поне засега.Ходихме и в очна клиника но не останах впечатлена-действат твърдо по процедура.

Много интересен случай, наистина. Предполагам, обаче, че детенцето не чувства дискомфорт. Дано!

# 44
  • Мнения: 7 640
какъв интересен случай ooooh!- това е класически усложнен дакриоцистит с фистула, просто прекрасно отпушване, ако оттам е изтекла и изтича гноевидната материя.
Което ще рече, че каналът реално не е проходим, а се е отворила слъзната торбичка на повърхността на кожата.
Изходът е сравнително сложна операция- dacryocystorhinostomia.

Не бих била спокойна от проследяване при такъв специалист.

За протокола- много добре съм прочела, за да се включа.

# 45
  • Мнения: 3 914
Това което се вижда на снимката ,говори за заболяване на слъзните пътища.Има доста такива, накой от които се получават ,вследствие неправилно лечение на запушен слъзен канал-вроденото състояние.Както е предположила и PolarFox ,може и фистула да е,но тя пак ще симптом на проблем със слъзния апарат,потърсете спешно офталмолог.

# 46
  • Мнения: 3 914
Ох докато пишех ти го каза направо-ДАКРИОЦИСТИТ така мисля и аз,опитах да го кажа по нежно.

# 47
  • Мнения: 595
какъв интересен случай ooooh!- това е класически усложнен дакриоцистит с фистула, просто прекрасно отпушване, ако оттам е изтекла и изтича гноевидната материя.
Което ще рече, че каналът реално не е проходим, а се е отворила слъзната торбичка на повърхността на кожата.
Изходът е сравнително сложна операция- dacryocystorhinostomia.

Не бих била спокойна от проследяване при такъв специалист.

За протокола- много добре съм прочела, за да се включа.
Слъзните каналчета се отпушиха когато беше на 7 месеца.Никакви проблеми оттогава.

# 48
  • Мнения: 7 640
е как са се отпушили и на  кожата на лицето се появява отвор, който не трябва да е там и през него понякога тече секрет и няма проблем?!?

Може би наистина говорим на различни езици.

# 49
  • Мнения: 3 914
PolarFox ,може да е вид обструкция,във всеки случай трябва изследване Peace

# 50
  • Мнения: 595
Отвора на лицето се появи на 40-тия ден.просто от там изби,защото мембраната,коятосе пука от естествения разтеж на костта тогава не беше спукана.Ох,не писах тук,защото имаме проблем,а за да кажа какъв сме имали,че трябва да се вземат мерки на време,за да не се стига до тук,че на всяко дете трябва да се гледа като на отделен случай а не да се действа процедурно.Според мен не винаги се налага сондаж.Ако на време ни бяха казали че имаме такова запушване,ане да ни лекуват 40 дни за конюктювит този сега нямаше да сме така.Благодаря на всички,които взеха отношение.

# 51
  • Мнения: 7 640
Отвора на лицето се появи на 40-тия ден.просто от там изби,защото мембраната,коятосе пука от естествения разтеж на костта тогава не беше спукана.Ох,не писах тук,защото имаме проблем,а за да кажа какъв сме имали,че трябва да се вземат мерки на време,за да не се стига до тук,че на всяко дете трябва да се гледа като на отделен случай а не да се действа процедурно.Според мен не винаги се налага сондаж.Ако на време ни бяха казали че имаме такова запушване,ане да ни лекуват 40 дни за конюктювит този сега нямаше да сме така.Благодаря на всички,които взеха отношение.

съгласна Peace

# 52
На моето момченце,му правихме операция.вседствие на запушените слъзни канали.Има ефект,Доволна съм,в момента детето е добре,почти без проблеми .Оттогава не сме ходили на очен лекар,за този проблем.Дано и за в бъдеще да бъде така,искрено се надявам.

Големият ми син имаше същия проблем веднага след раждането. Капехме Тобрекс и Фуциталмик и правехме масажи. Масажът е най-важното нещо в този случай. Но отпушването отнема време. На Алекс му мина към края на петия месец. Ако не стане с масаж, ще трябва да се направи манипулация за отпушване. На кой очен ходиш във Варна? Ние ходихме при Д-р Контрова - много добър специалист е и ако се наложи отпушване може да го направи. Ако се интересуваш, пиши ми на лични за контактните и данни. Скорошно оздравяване.

# 53
  • Мнения: 67
На моето момченце,му правихме операция.вседствие на запушените слъзни канали.Има ефект,Доволна съм,в момента детето е добре,почти без проблеми .Оттогава не сме ходили на очен лекар,за този проблем.Дано и за в бъдеще да бъде така,искрено се надявам.

Големият ми син имаше същия проблем веднага след раждането. Капехме Тобрекс и Фуциталмик и правехме масажи. Масажът е най-важното нещо в този случай. Но отпушването отнема време. На Алекс му мина към края на петия месец. Ако не стане с масаж, ще трябва да се направи манипулация за отпушване. На кой очен ходиш във Варна? Ние ходихме при Д-р Контрова - много добър специалист е и ако се наложи отпушване може да го направи. Ако се интересуваш, пиши ми на лични за контактните и данни. Скорошно оздравяване.
И аз съм при доц.Контрова-казват,че е най-добрия детски офталмолог.

# 54
  • Мнения: 144
И при нас е този проблем откакто се роди,но едното се отпу6и а другото постояно салзи.кагете ми колко пати на ден да правя масаж?аз тук имам крем4е Тобрех да го ползвам ли?за6тото тук 1000 пъти питам ли4ната лекарка и тя казва масаж и ни6то друго до 1 год,а ние сме само на 4 месеца.4акам с нетарпение да се прибера в бг и да отида на о4ен но до тогава........ newsm78

# 55
  • София
  • Мнения: 472
Това не е Операция, много се преувеличава.
И упойката каква мислите че е?

На дъщеря ми сондираха каналите на 7м, точно за 5 мин е МАНИПУЛАЦИЯТА, а не Операцията.
И упойката е леко зашеметяването на бебето колкото да не мърда.

И на 30-тата мин след МАНИПУЛАЦИЯТА си тръгвате. И кошмарът със постоянните секрети приключва един път завинаги, ако сондирането е направено както трябва.

В някои случаи може да се наложи и втора и трета МАНИПУЛАЦИЯ, зависи от някои неща, при нас беше от първия път.





Може ли да ми дадеш координати на лекар ,които Ви прави тази процедура.При нас се получава само сълзене на едно оченце когато сме навън и е студено и има вятър.През другите сезони не сме имали никъкви ппроблеми.Секрети нямаме- само сълзички при студ.

# 56
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Това не е Операция, много се преувеличава.
И упойката каква мислите че е?

На дъщеря ми сондираха каналите на 7м, точно за 5 мин е МАНИПУЛАЦИЯТА, а не Операцията.
И упойката е леко зашеметяването на бебето колкото да не мърда.

И на 30-тата мин след МАНИПУЛАЦИЯТА си тръгвате. И кошмарът със постоянните секрети приключва един път завинаги, ако сондирането е направено както трябва.

В някои случаи може да се наложи и втора и трета МАНИПУЛАЦИЯ, зависи от някои неща, при нас беше от първия път.





Може ли да ми дадеш координати на лекар ,които Ви прави тази процедура.При нас се получава само сълзене на едно оченце когато сме навън и е студено и има вятър.През другите сезони не сме имали никъкви ппроблеми.Секрети нямаме- само сълзички при студ.

Щом нямате секрети, нямате нужда от лекар.
Щом сълзи при студ, това е Абсолютно нормално, това означава, че очичките реагират абсолютно нормално.

когато споделих на нашата лекарка, че понякога сълзят при студ, тя ми се изсмя, и каза, че по-нормално от това няма.

дишай спокойно. newsm10

# 57
  • София
  • Мнения: 472
Благодаря за съвета! Но все пак сълзи само едното......... Rolling Eyes

Но може би наистина всичко си е в реда на нормалното.

Общи условия

Активация на акаунт