За катетъра

  • 4 284
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 217
Най-вероятно ще раждам със секцио и много ме притеснява катетъра /до сега да чукна на дърво съм нямала среща с хирурзи/.Та искам да питам за какво става дума-за катетър в пикочния канал или за катетър в гръбнака за спиналната упойка.?Ако е за пикочния канал сигурно е доста болезнено и неприятно.Просто не мога да си представя да ми пъхнат маркуч отдолу.Тоя катетър не ми дава мира. #Crazy

# 1
  • Мнения: 17 407
Катетърът се поставя в уретрата- не е нито болезнено, нито чак толкова неприятно.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 752
Привет! На мен точно тази част ми е най-неприятния спомен от секциото - усещането за катетъра  Rolling Eyes Самото поставяне не е болезнено, но определено после ми беше гадно - имах чувството, че ще изпадне. Не искам да те плаша, много мами не са на моето мнение, явно не при всички е така, дано при теб е по-лесно! А и с упойката спираш да го усещаш.
Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 416
По-добре с катетър, отколкото без.

Не разбирам какво му е неприятнто, въобще не се усеща.

# 4
  • Мнения: 201
Катетър в пикочния канал. Неприятно е, но не е болка за умиране. Тогава изобщо няма да ти е до това. Simple Smile Нали не си мислиш, че раждането ще е съпроводено само от приятни усещания? Болката определено ще си струва!

# 5
  • Мнения: 112
Проверката за разкритие ми беше 1000 пъти по болезнена в сравнение с поставянето на катетър. То се слага преди операцията и след като се събудиш вече го няма.
Споко ! И аз очаквах нещо страшно болезнено, но дори и не го усетих. Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Спокойно, както са ти писали и другите мами това ще е последното за което ще мислиш тогава. Не боли, при поставянето чувстваш дискомфорт, но това трае само няколко секунди и след това даже не се усеща.
Леко раждане ти желая  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 309
Катетъра в пикочния мехур не е болезнено,просто е дискомфртно и не много приятно.
Не боли,успокой се Peace

# 8
  • Мнения: 2 498
Поставили са ми катетъра след като вече съм била под упойка-нищо не съм усетила  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Катетъра в пикочния мехур не е болезнено,просто е дискомфртно и не много приятно.
Не боли,успокой се Peace
Peace

# 10
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
За болка, не боли, ама е странно да ти виси там нещо. Пък и аз се притеснявах да не изпадне като се въртя, ама уверявам те няма такава опасност. На мен ми обясниха, че когато се вкарва катетъра вътре се надува едно балонче мисля, че с течност, което не позволява на маркучето да излезе, след като дойде момента да се извади това балонче се изпразва и се вади маркуча. Нещо такова беше, но идеята е че няма опасност да се изхлузи  Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 1 294
На мене два пъти са ми поставяли катетър.Първия път незнам как го бяха сложили, но много гадно беше усещането през цялото време, да не говорим че след това мястото ме наболяваше.Втория катетър почти не го усетих.Незнам може и накрайниците им да са били различни и от там да идва разликата.

# 12
  • Мнения: 683
Аз бях за планово и се бях подготвила... и въобще не почуствах дискомфорт, дори за да си поспя, поисках да ми оставят катетъра за още 1 вечер и след като ме изведоха от реанимацията. Вземи си от аптеката Кathjell - гел за катетър, струва 3-4 лева. Аз си бях взела и помолих доктора да го използва при поставянето, гелът се впръсква в катетъра, а действието му е антисептично. При поставянето няма да усетиш нищо, защото първо се поставя упойката, аз държах да съм с епидурална, това е най-добрата упойка. Както казах, поисках да ми оставят катетъра и на следващия ден, защото не ми се ставаше да ходя до тоалетна през нощта и като ми го махнаха бяха минали към 36 часа от операцията, през това време сестрите редовно сменяха торбичките, махането също е безболезнено, а и докато бях с него не съм имала никакви неприятни усещания. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 426
  На мен ми го сложиха преди упойката. усещането не е приятно,но не е болезнено. Ще имаш чувството,че ти се пишка,но това е нормално,но след упойката няма да го усещаш. Свалиха ми го след 24ч. Няма страшно,УСПЕХ!

# 14
  • Мнения: 14 654
много е гадно. това ми беше най-противната част от всичко. мен ме заболя като ми го слагаха, после имах едно ужасно усещане, докато не ми поставиха упойката. махането също е адски неприятно, една жена, в моята стая ,я бяха оперирали без катетър - носеха и подлога, докато не можеше да става

# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И на мен ми беше гадно, но явно при всеки е различно, защото бях питала една позната и тя каза че въобще не е усетила и не и е било неприятно слагането и махането!

# 16
  • Мнения: 596
На фона на всичко останало, тази процедура не съм я усетила дори.  Shocked

# 17
  • Мнения: 1 233
Не боли. Е, неприятно е, но както са казали момичетата на фона на секциото това ти е най-малката грижа. Peace

# 18
  • в стаята
  • Мнения: 469
На мен не ми сложиха newsm78. И нямах никакви проблеми с ходенето до тоалетна.

# 19
  • Мнения: 7 186
При секцио не е задължително да ти слагат катетър, ако всичко е наред, но зависи какъв е реда в болницата.
На мен не са ми слагали, много съм щастлива за което. Simple Smile
Иначе е неприятна процедура, какво ще усетиш зависи от прага на болковата ти чувствителност, както и от уменията на този, който ти поставя катетъра. Ако се сложи внимателно и размер, подходящ за уретрата няма проблем.

# 20
  • Мнения: 6 164
Аз раждах нормално, но все пак се наложи да ми сложат катетър, мехурът се пълнел, трябвало, за да родя. Усетих нещо много леко, не беше болка, и аз не знам какво точно, но от тия контракции може би е нормално да не забележа. Laughing

# 21
  • Мнения: 118
ЗДРАВЕЙ, не искам да те плаша , но на мен това ми е най-неприятният спомен от секциото Баща ми е лекар и ако знаех , че най-много зависи от това кой и как точно ще ти постави катетъра , щах да помоля да са по-внимателни
МНОГО ме болеше после ,та чак пих билки затова   Joy
Пожелавам ти да  попаднеш на внимателни акушерки и успех

# 22
  • Мнения: 2 266
Неприятно е и малко болезнено.Все пак зависи от акушерката колко е опитна.Леко раждане!Успех! newsm10

# 23
  • София
  • Мнения: 5 605
Привет! На мен точно тази част ми е най-неприятния спомен от секциото - усещането за катетъра  Rolling Eyes Самото поставяне не е болезнено, но определено после ми беше гадно - имах чувството, че ще изпадне. Не искам да те плаша, много мами не са на моето мнение, явно не при всички е така, дано при теб е по-лесно! А и с упойката спираш да го усещаш.
Успех! Peace
И при мен беше така, ужасно неприятно, но повярвай ми като родиш, катетъра ще е най-малкото ти притеснение - ще има да витаеш в облаците и де си мислиш колко е красиво бебочето и какво ще му купиш, какво ще му кажеш, как ще я карате оттук нататък, как като се прибереш в къщи...и т.н.

# 24
  • Мнения: 262
кофти е първото пишкане като ти го махнат,защото на мен ми пареше малко .после всичко е по старому.хубавото е,че ще отделиш мн течности и катетъра те спасява в първите 36 часа от дижуренето в тоалетната.  леко раждане и бързо възтановяване!!! Peace Peace

# 25
  • Мнения: 8 917
Аз нямах катетър - пожелах си сама да стана без да ми закачат каквото и да е и да ми дават подлоги. С пълна упойка бях. Доколкото знам катетъра е за твое улеснение и няма какво да те притеснява Peace

# 26
  • Мнения: 2 956
Катетърът се поставя в уретрата- не е нито болезнено, нито чак толкова неприятно.
Peace

# 27
  • Мнения: 1 101
Процедурата не е болезнена, просто ще почувстваш лек дискомфорт в началото.
Успех и леко раждане  Hug

# 28
  • Мнения: 2 126
  На мен ми го сложиха преди упойката. усещането не е приятно,но не е болезнено. Ще имаш чувството,че ти се пишка,но това е нормално,но след упойката няма да го усещаш. Свалиха ми го след 24ч. Няма страшно,УСПЕХ!

Tова е което и аз щях да напиша Peace
Абсолютно нищо страшно Wink

# 29
Скъпа изтърпяла си всички неудобства на бремеността цели 9 месеца не се шашкай от един катетър, който се поставя за секунди. Болката от операцията въобще няма да те остави да се сетиш за него. Цялата работа е няколко секунди -докато го сложат. Не боли, но е неприятно. Ще ти пари като пишкаш няколко дни след като го свалят. Просто приеми, че това е най -леката част от секциото. Леко раждане и здраво бебче.

# 30
  • Мнения: 113
на мен този момент от секциото да си призная ми беше най-противния, но не боли -просто е неприятно и имаш чувството  че ти се пикае постоянно

# 31
  • Мнения: 795
Въобще не го усещах, но около мен имаше мами, които не преставаха да се оплакват, мн. им беше дискомфортно! Предполагам, че има значение как е сложен, би трябвало да го усещаш само първите 10-тина минути - усещането е, че все едно се напишкваш и не можеш да спреш!

Общи условия

Активация на акаунт