Отговори
# 15
  • Мнения: 1 531
утре ще ходя да питам и ветеринар дали са ми вредни и ще реша...
макар 4е усещането ми е, че СА вредни: за въздуха и евентуалните бактерийчета - сигурно за по-големи деца и хора не са, но за мен и за бебнце  Tired
освен това, точно заради липсата на обратна топла връзка, за разлика от ку4ета котки и т.н., малко сякаш са ми омръзнали - защо да се пъна и да не дам на някого да им се радва повече  Heart Eyes аз някак си им свикнах и не ми правят впечатление вече - порастнала съм  #Crazy обаче пък тооолкова много ги оби4ам  Cry но ОПРЕДЕЛЕНО съм сигурна - на тях им е все едно къде са - стига да им се доставя необходимото  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 603
Здрасти мила ninochka    Hug , съветът ми е да си направиш нов аквариум и да си ги оставиш.До колкото знам и рибите са вредни,някои хора например имат  алергия към храната им.За костенурките не съм чула обаче.Ние имаме аквариум с рибки и през цялата ми бременност,а и след това им прислугваме и двамата с мъжа ми,т.е.-смяна на вода,мине на аквариума,хранене и т.н.В подписа ми ще видиш на колко са децата ни и сама си реши.,до сега нямаме проблеми.Аз съм по съгласна да гледам тях,отколкото куче или котка,защото все пак не разнасят косми и храна,не се движат,освен в аквариума  Mr. Green .Така,че посъветвай се с лекаря ти и реши какво да правиш.Наскоро купихме гарсониера-незнам вашата колко е голяма и какво и е разположението,но в нашата например може в коридора да се постави аквариум,та ако щеш и вграден-с една ниша в стената,ще стане супер.Ако искаш някаква идея,можеш да ми пишеш на ЛС и мога да ти обясня по- подробно как мислим да направим нашия,но не в гарсониерата  Peace

# 17
  • Мнения: 6 164
Радвам се, че така реши.  Hug За тясното пространство те разбирам, но не мисля, че ще представляват заплаха за здравето ти. Една приятелка си гледат в кухнята седи костенурката - синът й е сега на 1 година и 3 месеца. Докато беше бременна си я държа и сега също -- детето не проявява интерес към костенурката /поне засега/ - тя седи на барплота им в кухнята, а и той вече знае къде дават да се пипа и къде е забранено.

# 18
  • Мнения: 1 531
pepi, мерси   bouquet
misty, аз още не съм решила  Rolling Eyes 
щом е на барплота, значи е малък... моят СЕГАШЕН аквариум е 1/0.5 метра  Tired  в стената няма как да стане: трябва да е на маса + това гарсониерата ни е под наем

# 19
  • Мнения: 4
Здравей Ниночка Simple Smile Ние също имаме 2 червенобузки, но на мен по никакъв начин не ми се е отразило зле тяхното присъствие през бременността, нито пък на бебка. Нашите са на 3 и 4 години, но не са много големи, защото и аквариумът ни ни е голям. Марина много им се радва даже веднъж баща й й даде да пипне Мина(по-малката и по-послушната Wink)
Така, че ако решиш въпроса с мястото, мисля, че няма нужда да се разделяш с тях.
Успех Hug

# 20
  • Мнения: 1 531
emma,   bouquet
вие всъщност говорили ли сте с някой лекар, който да потвърди, че не са вредни и т.н.
а костенурчетата в стаята, която тя спи ли са - предполагам, че не?
чудя се тези миризми и разни неща дали чрез въздуха и вдишване не вредят...
тези дни ще говоря с ветеринар  Peace  Peace  Peace

# 21
  • Мнения: 104
Здравейте!
И аз имам червенобуза костенурка - голям звяр! 12 години си го гледаме (никой не вярваше, че ще изкара толкова), а като го купихме беше голям колкото 50ст. Simple Smile
Аз съм чела разни книжки и съм гледала предавания разни и това, което знам е, че по черупката им живеят някакви бактерии и не е хубаво да се пипат без ръкавици (макар че аз не го спазвам), но все пак за бременна жена и после за малко дето е добре да се вземат някакви предпазни мерки. Ниночка, аз поне бих Ви посъветвала да не ги пипате много много, да не им сменята Вие водата и т.н.
Успех! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 531
благодаря!
аз се старая още отсега предимно мъжчо да се занимава с тях (то не изискват и много грижи, де...), но се притеснявам по въздуха дали не се рпедава нещо...

Общи условия

Активация на акаунт