Хърка ли половинката ви ?

  • 6 190
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 268
Или пре4и ли ви хъркнето нощем на възлюбения.
Аз имам такъв проблем - спя много леко и най малкия шум ме буди , а като заработи реза4ката до мен край - няма заспиване. Снощи пак не можах да се наспя като хората ,тъкмо се унеса и ...............  #Cussing out . Ръ4кам го ,бутам го ,възглавницата махам - нищо не помага след поредната порция неуспешно заспиване и като видях 4е ми остават 3 4аса сън и като знам 4е трябва да ставам рано щото съм на работа цял ден и му приложих вси4ки методи ,накрая бясна и в полусънено нервно състояние го тупнах по главата , в тоя момент се осъзнах  Tired и ми стана криво ,знам 4е не го прави наро4но и 4е не  е по желание но...  Tired .
Моля ,ако имате някой метод ,който да действа против хъркане дайте го насам .
Много е гадно да ти се спи и нещо да ти пре4и.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ръ4кам го, бутам го, възглавницата махам - нищо не помага.

Неправилно действаш. Редно е след като махнеш възглавницата, да му я сложиш на лицето и да седнеш отгоре й. Тогава хъркането спира. Гарантирано.  Peace

# 2
  • Мнения: 268
 Shocked много крайно е това  Shocked .
Все още се понася  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 15 619
Хърка, ама с бутане и ръчкане влиза в релси.

# 4
  • Мнения: 7 474
Това намерих по въпроса-


Какво да направим срещу хъркане?
- Намалете теглото и тонизирайте мускулите
- Спрете пушенето
- Избягвайте или намалете до минимум алкохола и успокоителните преди сън. Успокоителните, хапчетата за сън и алкохолът влияят на централната нервна система, причинявайки свръхрелаксация и отпускане на мускулите - включително и на този в гърлото. Освен това те увеличават задръстването и спират още повече дишането, като затъпяват способността на мозъка да се събужда и да рестартира дишането.
- Спете на твърд матрак, с единична възглавница. Натрупването на възглавници води до изкривяване на врата и кръста, с което се затруднява въздушният поток към трахеята.
- Спете настрани, а не по гръб, за да не пропада езикът в гърлото. Така се подобрява и дишането през носа.
- Опитайте се да носите ортодонтско апаратче в устата си през нощта, за да не пропада езикът в гърлото, а челюстта да остава напред.
- Спете в проветрена стая - така ще се намали концентрацията на веществата, които дразнят лигавицата на дихателните пътища. Проветряването на стаята помага и за овлажняване на въздуха. Прекомерното изсушаване на вдишвания въздух индиректно дразни лигавицата.
- Може да сте алергични към пухени възглавници. Ако е така, заменете я със синтетична.
- Лекувайте навреме възпаленията на синусите и хремата. Възпаленията затрудняват преминаването на въздушния поток през ноздрите.Това ви кара да дишате през устата, увеличавайки вероятността да захъркате. Консултирайте се с лекар, който да ви предпише стероиден спрей, ако имате хронично запушване на носа.
Ако всичко това не помогне, може да се наложи хирургична намеса на мекото небце. При един от вариантите е достатъчно да се изреже само върхът на небцето. Другият вариант е да се изреже цялото небце, но той е по-неблагоприятен, защото може да повлияе неблагоприятно на гълтането, обяснява доц. Лолов. Но дори и хирургична намеса не гарантира, че хъркането ще изчезне. Друг метод е инжектиране на склерозиращи вещества в небцето с цел да се втвърди. Добрите резултати след операция обаче не са гаранция за траен ефект и по-късно е възможно отново да се появи хъркане.




Алкохол и успокоителни средства преди сън отпускат мускулите на небцето и могат да предизвикат хъркане.

# 5
  • Мнения: 6 167
той не.
аз.. да, когато ми е запушен носа или съм в по-неудобна позиция.
та, получавам сръчкване понякога Blush

# 6
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Хърка само когато е натаралянкан Crazy.И на мен не ми пречи.

# 7
  • 7800
  • Мнения: 243
И аз го ръчкам и блъскам и като се събуди му казвам да се обърне на една страна. Не винаги помага де.

Ръчкам го, бутам го, възглавницата махам - нищо не помага.

Неправилно действаш. Редно е след като махнеш възглавницата, да му я сложиш на лицето и да седнеш отгоре й. Тогава хъркането спира. Гарантирано.  ::

 Joy rotfImao

# 8
  • Мнения: 268
Лео , благодаря за това което си намерила по моя въпрос , но трябва да го дам на половинката да го про4ете  и да си постави за цел да понамали теглото ,ама както няма воля ще ми каже "на мен не ми пре4и"  

# 9
  • Мнения: 227
hahaha Хърка и още как, ама на мен не ми прави впечатление...Като се обръщам от една страна на друга  тогава го чувам, но мен шума не ми пречи да спя...Направо си ръмжи като "банциг" ...........лошото е когато и аз захъркам  Embarassed като ми е запушен носа или като съм пила.....направо си става жива дъскорезница  Joy

# 10
  • Мнения: 6 992
Понякога хърка, не винаги. Твърди, че е защото преди време на тренировка му счупиха носа. Rolling Eyes Обаче ние преди тоя случай се познавахме от много скоро и нямам никакъв спомен хъркаше ли или  не преди това. Та като се разхърка и аз го карам да се обръща на една страна и в повечето случаи му минава. Но аз спя като пън, заспя ли , не  се будя и не го чувам. Но ако той заспи преди мен и захърка, просто няманачин да заспя, дразня се от всякакви шумове Rolling Eyes

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Мен хъркането много ме дразни. Баща ми хърка като за цяла рота, но за мое щастие гаджето не е такъв "специалист" Laughing В редките случаи когато хърка нежно го побутвами моля да се обърне bowuu

# 12
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ами той не хърка, макар че аз спя дълбоко.
Ама сутрин понякога ме стресира като ми каже, че съм говорила доста продължително насън. Страх ме е какво ще си кажа.  Laughing

# 13
  • Мнения: 8 505
Обикновено когато е болен или препил.В случаи,различни от тези-много рядко.Не го оставям да хърка-разбуждам го,за да се обърне на една страна.

# 14
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Редуваме се  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт