За Погачата и неразположението

  • 18 962
  • 135
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Моля ви споделете когато се ходи на Погача на бебе и си неразположен прави ли се нещо специално или изобщо не се ходи ? Помня, че имаше нещо, но не мога да се сетя какво.
Моля за бърз отговор, че след малко съм на Погача.

# 1
  • Мнения: 2 220
Може би това поверие идва от едно време, когато неразположената жена се е смятала за "мръсна". За мен лично е смехотворно и дори не бих се замислила.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Абе и аз много много не вярвам ама ...... да си питам  Hug

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз също не вярвам на такива работи. При големия ми син беше дошла кумицата , която беше неразположена- нищо не му стана. Но познавам една жена, чието бебе беше на някякви особени червени пъпки цялото- тя твърдеше, че някаква жена дошла неразположена и затова детето и се обринало. За мен едното няма връзка с другото.

# 4
  • Мнения: 780
и аз не вярвам на такива неща, но защо не се обадиш на майката на детето и да попиташ нея/ предполагам че щом ще ходиш на такова нещо значи сте си близки с майката/

# 5
  • Мнения: 2 180
Аз знам,че е вярно, защото съм била на няколко дни, когато една жена е дошла неразположена вкъщи и съм получила "мундарлък". И досега имам някой и друг белег.  Close

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Според мен това е поредното странно поверие. По-добре да питаш майката, какво мисли по въпроса и да се съобразиш с нея.
Всъщност, до каква възраст на детето не е хубаво да се среща с неразположени жени?

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
К'ви са тия простотии бе Joy

# 8
  • Мнения: 6 167
7 години нещастна любов!
я не бъди   animal085 и отивай на празника!

# 9
  • Мнения: 3 777
Джул, отивай на погачата.
Стига с тия щуротии.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
Отивам бе, споко Simple Smile Просто исках да видя какво ще кажете  Hug
Човек винаги си търси оправдание за някои неща и може би затова някои свързват всичко това с неразположението.

# 11
  • Мнения: 25 568
За първи път чувам за такива простотии!  ooooh! А уж познавам много суеверия...  newsm78
Но както виждам, някои силно вярват в това и Юлиана или да пита майката дали няма нещо против, или да си мълчи и пред никого да не продумва за състоянието си. Че хорските усти катинар нямат и утре като се изрине детето от претопляне например, да не се чуди, ако обвинят нея!  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 742
здравейте,
с риск да ме смъмрите искам да споделя, че моята хубавица я споходи това поверие - една "доброжелатека" дето ня вярва в бабини девитини дойде неразположена в къщи (преди Криската да е направила 40-дни). Скри от мен, че е в това състояние -понеже това са глупости както тя се изказва и сега всеки месец моята хубавица се обрива зверската #Cussing out
Аз си изкарвам акъла-ходя по доктори, те не откриват причина за обрива, опитвах с мазила и без мазила, и какво ли още не, и след няколко дни обрива си минава без никакви лечения. Криската е едва на 7 месеца...а това ще го търпи цял живот!
Иде ми да я убия тая приятелка:2gunfire:

Така, че мили мами, ако някоя от вас знае лек срещу това поверие -  ще бъда много благодарна!

п.п мисля, че на никой не му пречи да предупреди когато е в това деликатно състояние, пък нека майката да си прецени дали вярва или не Hug

# 13
  • Мнения: 3 500
Това са пълни глупости.Ходи се навсякъде като си в цикъл, включително и на погача. newsm10

# 14
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
здравейте,
с риск да ме смъмрите искам да споделя, че моята хубавица я споходи това поверие - една "доброжелатека" дето ня вярва в бабини девитини дойде неразположена в къщи (преди Криската да е направила 40-дни). Скри от мен, че е в това състояние -понеже това са глупости както тя се изказва и сега всеки месец моята хубавица се обрива зверската #Cussing out
Аз си изкарвам акъла-ходя по доктори, те не откриват причина за обрива, опитвах с мазила и без мазила, и какво ли още не, и след няколко дни обрива си минава без никакви лечения. Криската е едва на 7 месеца...а това ще го търпи цял живот!
Иде ми да я убия тая приятелка:2gunfire:

Така, че мили мами, ако някоя от вас знае лек срещу това поверие -  ще бъда много благодарна!

п.п мисля, че на никой не му пречи да предупреди когато е в това деликатно състояние, пък нека майката да си прецени дали вярва или не Hug


А ти как разбра коя точно гостенка ви е посетила в "това положение" преди навършване не 40 дена на детето? Нали е скрила newsm78 Или ти разпита всички познати... newsm78
Не се заяждам просто ми стана интересно..
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт