Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 ян. 2005, 10:41 ч.

Как да се храним

• 1 564
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте Ален вече е на 11 месеца хапва си всичко да чукна на дърво нищо не отказва на кухня сме и си хапва манджички и на по-едри частички дъвче та за сего проблеми няма но
в книгата над-р Лиляна Трифонова  каято имам пише че бебето сега през 12 месец вече вечер хапва постно ядене но също така пише че бебетата над 10 месеца трябва да приемат 1/2л. мляко дневно
Та въпраса ми е кога да му давам това мляко той
сутрин яде попара
обяд от кухнята супа и ядене
следобяд кремче от кухнята
вечер мляко а от сега трябва постно

дайте предложения за режим на хранене
Благодаря Simple Smile

# 1
Ами например може да му правиш попарата сутрин с прясно мляко, без сирене.
Аз давам на Митко прясно мляко от време на време, ама чак пък всеки ден по 0.5л много ми се вижда. А кисело мляко давам по-често, поне през ден.

# 2
Кремчето от кухнята е с мляко. Освен това към постното ядене може да прибавяш малко сирене, извара или да даваш кашкавал на парченца. А също така вечер може яденето да не е цялата вечеря, а половината и останалата половина да е мляко - кисело или адаптирано по твоя преценка. Сутрешната закуска може да бъде - мляко с бисквити, мляко с козунак, кифла или кейк.

# 3
Чудесен режим на хранене имате,не е нужно да го променяш.Ние сме на 9 месеца,но се храним почти като вас.Единствено мога да допълня,че давам плодови сокове или нектари между храненията.Що се отнася до прясното мляко-то влиза в състава на много хр.продукти/сирене,кашкавал,масло/ в детското  меню,от които детето си набавя дневната нужда както от калций,така и от др.витамини, от белтъчини,мазнини, въглехидрати и соли.Млякото може да се приема и от млечните супи,десерти/кремове,кисели,мляко с ориз,сладкиши/,или като кисело мляко.В крайна сметка детето получава всичко необходимо за организма си,чрез разнообразно и пълноценно ежедневно хранене.Не е необходимо да спазваш стриктни хранителни режими,а да следваш предпочитанията на детето.

# 4
Аз бих ти препоръчала да не даваш прясно мляко, а адаптирано.

# 5
Благодаря ви мили мами значи си се храним добре е ще пробвам да му давам повече течности Grinning

# 6
Не виждам какъв е проблемът. Моят син е на една година и половина - яде от кухнята същото - само вечер след постнотоядене му давам и една чаша мляко (кисело).. тъй че ако си яде няма никакъв проблем. Мялкото се явява един вид десерт след вечеря.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт