Разширени вени? На кой какво му е помогнало?

  • 7 426
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Проблема не е много остър и спешен, но ми се ще да взема мерки. От няколко години насам на единия крак имам една вена която ме притесняма леко, не се разминах и с хемороидите покрай бременности и раждания. Ще ми се да взема някои мерки превантивно.
Въпроса ми е някой от вас ползвал ли е нещо различно то "Венорутон" и какво?
Имаше ли ефект?
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Не беше ли за това Лиотон 1000? Може да бъркам.
Но искам да ти кажа да не траеш дълго разширените вени. Една приятелка е на 23 години и сега ще се оперира от разширени вени на крака. Беше наддала преди време доста кила и се появи това. А операцията, казват, била лека- щом ще я изпишат още на следващия ден.

# 2
  • Мнения: 7 263
Може и килограмите да имат нещо общо, но така или иначе съм решила да взема мерки. Чак за операция не ми се струва да е работата, но все пак искам да имам предварително сведения относно актуални и успешни медикаменти. Защото последния път лекарката, която дойде на домашно посещение ми изписа за малкия сироп който не се произвежда вече 3-та година. #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Та затова гледам вече сама да се информирам превантивно.

# 3
  • Мнения: 271
В повечето случаи е и от килограмите, но не е задължително. Аз лично нямам, но моята леля страда от разширени вени цял живот. Скоро открих един много евтин и билков крем - Венил Гел /Не Венен гел/. Повечето аптекари се правят, че не са го и чували, защото е евтино и пробутват второто, но го има. Леля е много доволна от него, а при нея нещата бяха трагични.

# 4
  • Мнения: 1 564
В повечето случаи е и от килограмите, но не е задължително. Аз лично нямам, но моята леля страда от разширени вени цял живот. Скоро открих един много евтин и билков крем - Венил Гел /Не Венен гел/. Повечето аптекари се правят, че не са го и чували, защото е евтино и пробутват второто, но го има. Леля е много доволна от него, а при нея нещата бяха трагични.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Заличиха ли се разширените вени? newsm78

# 5
Искам да ви попитам нещо.
Как разбрахте, че имате разширени вени?

От известно време имам проблеми с единия крак. Първо почна да ме боли прасеца, а после видях, че на глезена се е появил лек синкав оток, не беше голям, но определено беше морав. След това още няколко пъти се появява такъв. Болката която усещам е по-скоро напрежение, или ако проявя въображение ще предположа, че ми позатруднен потока в някоя вена и не може да се връща добре кръвта от мускулите на ходилото и от това усещам по-голямо налягане в крайника. Често напрежението се появява без да има оток.

Тъй като имам деца, а при личната лекарка навалицата е голяма, има ли място за притеснение, или да чакам да си мине от самосебе си?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЛЕНИИИИИ, какво да ти кажа...  newsm78
Цял живот баща ми се маза, стяга и какво ли не и в крайна сметка легна под ножа и това го спаси. Та искам да кажа - няма ефикасно мазило за тази болка. Или поне ние не го открихме, а това е една от наследствените ни болести. И аз имам, но моите са вътрешни. И хемороиди имам, както и дископатия... опс  Blush, чакай да спра, че не съм на изповед пред д-ра ми Wink

Хади късмет от сердце  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 7 640
може да пробвате Пайлекс- билкови таблетки, от индийските на Хималая Дръгс. Много хора са страшно доволни, а и не се качват кг от тях, за разлика от повечето венотонични средства.

# 8
  • Мнения: 5 228
Цял живот баща ми се маза, стяга и какво ли не и в крайна сметка легна под ножа и това го спаси. ....

Същата работа и при баща ми. Отлага, отлага, и накрая се наложи операция - това лято. Ако се вземат по-сериозни мерки навреме обаче нещата могат да се оправят и по други начини - медикаментозно, с "изсмукване", а операцията е краен вариант.

# 9
  • Мнения: 7 263
ЛЕНИИИИИ, какво да ти кажа...  newsm78
И аз имам, но моите са вътрешни. И хемороиди имам, както и дископатия... опс  Blush, чакай да спра, че не съм на изповед пред д-ра ми Wink

Хади късмет от сердце  Heart Eyes


Уфффф Шановаааа мноо ме успокои ша знаиш. Честно казано и аз съм така и с тия красоти нали се сещаш - ако дай боже пак кача килцата  #Crazy #Crazy #Crazy кво ще стане.
АЗ затова гледам сега превантивно да поувладея нещата колкото може. Имам на практика само една вена на единия крак, която ме тормози е и другите гореописани от теб страдания не са ми чужди  #Cussing out Embarassed Embarassed.
Та така ....
Еййй не е лесно да му се незнае

# 10
  • Мнения: 2 197
В почти всички козметични салони има една такава обща процедура за капиляри и разширени вени -лазерно обгаряне на капилярите и нещо друго за вените. Излиза към 250 Е за цели крака. Все още обаче не познавам някой, който да си е правил. Тъй като след въпросната процедура не можеш да се излагаш 1 месец на пряка слънчев светлина ако не ми дойде друг акъл догодина февруари - март ще пробвам.

# 11
  • Мнения: 704
може да пробвате Пайлекс- билкови таблетки, от индийските на Хималая Дръгс.

Може да се комбинира успешно и с мехлема на Пайлекс /за локално третиране/; + е, че не са скъпи.

# 12
  • София
  • Мнения: 369
можеш да пробваш с мехлем от невен - той прибира разширени вени. прави и много други неща...

живи и здрави

# 13
  • Мнения: 7 640
може да пробвате Пайлекс- билкови таблетки, от индийските на Хималая Дръгс.

Може да се комбинира успешно и с мехлема на Пайлекс /за локално третиране/; + е, че не са скъпи.

именно, а мехлемът е перфектен за хемороиди.

# 14
  • Мнения: 23
можеш да пробваш с мехлем от невен - той прибира разширени вени. прави и много други неща...

живи и здрави


Здравейте, а ще споделите ли как се казва този мехлем?

Аз лично съм пробвала Детралекс, с който се чувствам добре , но мисля, че и той е временно решение. Трябва сериозна и като че ли  профилактика до живот, за да се избегне развитието на този проблем - като се започне от подходящите обувки и дрехи, пози на седене, подходящата храна, та чак до движението или направо казано гимнастика (каране на колело, плуване).... Излиза, че това си е друг начин на живот. Чувала съм, че и операцията е временно решение!? И дано не се стига до там!

Общи условия

Активация на акаунт