СТРАХОВЕ....

  • 2 694
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 620
Ясно е,че темите за изневярата са доста,та за това реших да попитам и мамчетата и татковците нещо,което
не се влияе от типично "женски" или "мъжки" отговор,и което лично мен ме е карало да се позамисля "Що за човек съм?".

..а именно "Какви са най-кошмарните ви страхове и можете ли да се изправите пред тях?"Аз лично смятам,
че се изисква невероятна смелост и сила на характера за да го направиш,за вас как е Sunglasses Laughing

п.с. За да съм максимално ясна....страх от високо,страх от животно,страх от заемане на позиция и изказване
на мнение,страх от поемане на отговорност и т.н.

# 1
  • Мнения: 8 917
Страх от болест на някой от семейството ми....не бих могла да се изправя....отново.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 104
Страх от болест на някой от семейството ми....не бих могла да се изправя....отново.

може би звучи тривиално, но най ме е страх от болест на близък човек. и от смъртта.

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
И мен. Не искам дори да си го помислям. Sick

# 4
  • Мнения: 81
Не се страхувам толкова за себе си отколкото за близките ми   Confused

# 5
  • Мнения: 620
Благодаря на всички,които са уважили питането ми Peace
Наистина страха от болест е един от най-гадните,но във всички случаи нямаш избор и се изправяш
срещу него.Не го омаломажавам по никакъв начин,защото ми се наложи и аз да застана очи в очи
с него,когато сина ми беше на 3 месеца.Колкото и тривиално да ви звучи - нещата бяха на живот
и смърт буквално.Следователно се справих с целия ужас,но нямах избор.
Съвсем друго е ,когато можеш по заобиколен начин да избегнеш сблъсъка със собствените си
страхове.Именно в тези случаи си проличава колко твърд е характера ти и това,че си наистина
силен човек.
Когато се касае за детето ти или родителите ти майчиният инстинкт и дългът към роднините
много ти помагат.

# 6
  • Smallville
  • Мнения: 994
Най големия ми страх е да не се случи нещо с детето ми,всеки ден изживявам отиването и връщането от училище,дори когато я оставя при баба и,я мисля.Не знам,но всеки ден се моля да не се случва,това от което се страхувам.АЗ съм от хората,които мислят,че точно на тях ще се случи,а не общоприетото "на мен няма да се случи" Sad

# 7
  • Мнения: 620
Най големия ми страх е да не се случи нещо с детето ми,всеки ден изживявам отиването и връщането от училище,дори когато я оставя при баба и,я мисля.Не знам,но всеки ден се моля да не се случва,това от което се страхувам.АЗ съм от хората,които мислят,че точно на тях ще се случи,а не общоприетото "на мен няма да се случи" Sad

Относно детето - основните ми страхове са надвесване през отворен прозорец (на 9 етаж сме Sad) и пресичане на улица Sad
За другото....опитай се да не си го внушаваш Laughing Peace

# 8
  • Мнения: 1 001
Страх ...  newsm78 ... от Страха ...

Страхувам се да не загубя самообладание в критична ситуация, т.е. Страха да не ме победи ...

# 9
  • Мнения: 8 505
Освен болестите,за които съм на едно мнение с ladyleopard,а също и природните катаклизми,за които важи същото,изпитвам неистов страх от богомолките (и друг пут съм писала за страха си към тях).Ето една:
http://images.google.bg/images?q=tbn:m7n0hz1c2U6ILM:http://www.k … 0mantis%25202.JPG
И отблизо:http://images.google.bg/images?q=tbn:y9rENRnbH8QK8M:http://www.f … nsects/mantis.gif
Изправяла съм се срещу страха си-предо години редовно влизаха в къщата на баба ми и трябваше да ги хващам и изхвърлям навън...не искам да си спомням.

# 10
  • Мнения: 990
Освен  болестите , имам страх от земетресения , гръмотевици , разни насекоми  ....

# 11
  • Мнения: 25
 PraynigМоля се и се страхувам единствено от гадните неизлечими болести.Дано децата и съпруга ми бъдат винаги усмихнати!!!!!!! Grinning Grinning Grinning

# 12
  • Мнения: 220
Страхувам се да не изгубя обичта на двете жени които обичам и на които държа повече от колкото на себе си . Cry Cry Cry
А относно нещастията - правя всичко възможно да ги избегна и да предпазя близките си от тях без да изпадам в  параноя и фатализъм  Wink

# 13
  • Мнения: 3 268
Да не се случи нещо лошо на някой от близките ми.Децата са на първо място в сраховете ми.Да са живи и здрави!Дано ни пази Господ.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 942
Не се страхувам толкова за себе си отколкото за близките ми   Confused
Peace и аз . Страхувам се от смъртта - да не загубя някой близък

# 15
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Всеки крие много страхове вътре в себе си.
Страхувам се от самотата.
Страхувам се да не загубя детето си.Дори не искам да си го помислям.Само при мисълта ми се свива душата.Със всичко друго мисля че бих се справила но с това няма да мога.
Страхувам се от момента в които ще започна да губя близките си.


P.S.Ако темата беше за чисто инстинктивните страхове,бих казала че ме е страх от коне,крави и най-вече от змии.

# 16
  • Мнения: 5 362
Всеки крие много страхове вътре в себе си.
Страхувам се от самотата.
Страхувам се да не загубя детето си.Дори не искам да си го помислям.Само при мисълта ми се свива душата.Със всичко друго мисля че бих се справила но с това няма да мога.
Страхувам се от момента в които ще започна да губя близките си.
Добавям и един страх от пернати животни,колкото и смешно да звучи,но той ми е непреодолим.

# 17
  • Мнения: 217
Страхувам се, че един ден ще се отуча да мечтая и да правя безумни планове... Че ще се събудя и всичко ще ми е .... равно.... Че ще се пусна по течението и ще съм "доволна" от това, което имам...

# 18
  • Мнения: 1 451
Страх ме е от самотата... и от змии  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 32
Мене пък безумно ме е страх от лошо семейство. Полагам всички усилия моето да е ок и силно се надявам никога да не изпаднем в ситуация да се мразим или още по-лошо - да сме си безразлични. Това ме хвърля в ужас!!!

# 20
  • Мнения: 2 254
Добавям и един страх от пернати животни,колкото и смешно да звучи,но той ми е непреодолим.
не си сама:) и аз съм така Hug
а иначе наред с изброените дотук самота,болести,смърт на близки.....
наскоро развивам страх дали ще съумея да съм добър родител,добър пример за детето ми...да му дам корени и в същото време крила(това последното си е за цяла нова  тема-ще пусна скоро).

# 21
  • Мнения: 6 164
По принцип обичам да се изправям срещу страховете си, много е трудно, но пък преодолееш ли страха си, чувството няма равно!!!

Има някои срещу, които не искам да се изправям. Да изгубя някой, който силно обичам и да остана сама. Не искам да се изправям срещу това.

# 22
  • Мнения: 155
Страх ме е за децата ми, нищо друго не е толкова важно колкото семейството ми! С останалите си страхове се опитвам да се преборя.

# 23
  • Мнения: 2 495
От себе си ме е страх понякога...страх, че при дадена ситуация  няма да излезна силна и волева жена...а наранена и молеща Tired

# 24
  • Мнения: 620
[quote author=mama Pepi link=topic=139357.msg2654086#msg2654086 date=1162810257


P.S.Ако темата беше за чисто инстинктивните страхове,бих казала че ме е страх от коне,крави и най-вече от змии.
[/quote]

Този вид страх също влиза Laughing Peace

# 25
  • Мнения: 620

P.S.Ако темата беше за чисто инстинктивните страхове,бих казала че ме е страх от коне,крави и най-вече от змии.

Зачита се LaughingТози вид страх също съм споменала.Става въпрос за абсолютно всичко ,което дори не смеете да си представите,че може да ви се случи.

# 26
  • Мнения: 620
SORRY за двойния пост....днеска не ми е ден Sad И компа ми е** майката SadНе ще да трие...както и да е.......

# 27
  • Мнения: 620
Май е време и аз да споделя най-кошмарния си страх Rolling Eyes
1.Страх ме е ,че ще остарея Sad
2.Страх ме от оси,пчели и разни жилещи гадини Sad
....и сега.....
3.Страх ме е късно вечер и през нощта да се движа по безлюдни улички и затънтени места Sad Sad Sad ,за което имам основание...почти ми се случи ,когато бях ученичка и то посред бял ден Sad

# 28
  • Мнения: 3 268
Мдаа,гадна работа е старостта.И мен ме е страх от нея,но до някъде.Осъзнавам,че за да изживея живота си до край,трябва да остарея.Обратното би означавало,че ще умра млада,което е моят най-голям страх.Значи предпочитам  да остарея. Crazy

# 29
  • Мнения: 50
 Re: СТРАХОВЕ....
« #4 понеделник, 06 ноември 2006, 08:59 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Не се страхувам толкова за себе си отколкото за близките ми   

mdaaa iaz sam taka

# 30
  • Мнения: 50
Не се страхувам толкова за себе си отколкото за близките ми   Confused

mdaaa i az sam taka

# 31
  • Мнения: 1 153
И аз се страхувам от самотата Confused

# 32
  • Мнения: 1 517
Най-страшен е самия страх...
А мен ме е страх някой ден да не стана никому ненужна, просто излишна...

# 33
  • Мнения: 4 473
Освен тривиалните страхове в чисто-физически план, големият ми страх е да се изправя срещу собствените си принципи и ценностна система. Да наруша нея, означава да погазя своето Аз, а сторя ли го - оставам половин човек. За страх си е, поне при мен.

# 34
  • Мнения: 902
Никога не ме е било страх от моята собствена смърт... Най големите ми страхове са свърzани с дъщеря ми ... и страх от раzбито семейство...

# 35
  • Sf
  • Мнения: 808
Страх ме е от самотата. Обичам да съм сред приятели и непознати дори, както и с любимите за мен хора Simple Smile

И се ужасявам от змии. Никога не съм виждала наживо, но дори и в докумнтален филм, ми е достатъчно след това да сънувам кошмари.

# 36
  • Мнения: 10 758
ох, ни ми се смейтИ, ама мен ме е страх да не стана фригидна Mr. Green

# 37
  • Мнения: 902
ох, ни ми се смейтИ, ама мен ме е страх да не стана фригидна Mr. Green

Пу, бегааааааай.. да не дава Господ.. Присъединявам се ..
П.С Говоря сериоzно...

# 38
  • Мнения: 155
Аууу, такива неща - НЕ! Не го пожелавам на никоя....... Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 2 161
Единственият ми страх е някой в къщи да не се разболее.Нямам други страхове и никога не съм имала.

# 40
  • София
  • Мнения: 797
 Страх да не остана сама, да не загубя близките си. Понякога и страх от страха.(макар, че това намирисва на параноя)

# 41
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
изпитвам неистов страх от богомолките...
Мдам... само че от богомолки в човешки образ Close
И гняв също Twisted Evil
8 години от живота ми отне да се справя с една такава Sick Twisted Evil

# 42
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
ох, ни ми се смейтИ, ама мен ме е страх да не стана фригидна Mr. Green



Ех,бе Цомбе пак успя да ме развеселиш Joy Joy Joy
 newsm78Ама като се замисля,то си е страшно...



Страх да не остана сама, да не загубя близките си. Понякога и страх от страха.(макар, че това намирисва на параноя)


И аз така и за добавка-ужасно се страхувам от хлебарки.Знам,че е детско-ама страх ме е и това е/ Praynig дано да не се сдобиваме никога с такива гадини у дома/

# 43
  • Мнения: 176
Незнам страх ли е, но изпадам в паника от паяци, летящи буболечки и богомолки.
А за семейството няма да коментирам, вие сте го казали много добре. Да са живи и здрави всички ,а другото се преживява.

# 44
  • Мнения: 1 446
Страх ме е... да не разбера, че мъжът ми ми е изневерил - просто дори и да се случи, не искам да разбирам. Не искам да се изправям пред избора да преглътна гордостта си или да остана сама (да чакам следващия влак). Ако ще се разделяме - да е заради влошени взаимоотношения, а не защото знам, че има друга жена.

Страх ме е да не загубя независимостта си - от 18-годишна се издържам сама и не мога да си представя да се облегна и да разчитам на друг човек.

Страх ме е от змии и крокодили - никога не съм виждала живи, а много ме е страх от тях.

# 45
Страх ме е да си разровя душата до дъното.

Нещо крия и ми тежи. Много. Но го крия даже и от мен.

А като осъзнат страх то може би вече си е фобия е независимостта също.

Ако се усетя зависим бягам като диво животно без да се обръщам назад. Трябва ми свобода.

# 46
  • Мнения: 2 891
Страх от смъртта. толкова е болезнен, че като ме хване някоя криза и не мога да спя по цели нощи. Гледам мъжът ми да будува с мен. Вече и хвана цаката и започва да ми разказва някаква история, докато не заспя.  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 1 451
Страх от смъртта. толкова е болезнен, че като ме хване някоя криза и не мога да спя по цели нощи. Гледам мъжът ми да будува с мен. Вече и хвана цаката и започва да ми разказва някаква история, докато не заспя.  Rolling Eyes
Преди доста години по-малкият ми брат имаше някакъв такъв страх. В продължение на доста време като се сетеше, че ще умре и започваше да плаче. Беше голям ужас. Цялата фамилия с часове се опитвахме да го успокоим. После отмина и повече не се е случвало.

# 48
  • Мнения: 1 893

От физическа или умствена безпомощност.

От това да съм зависима от когото или от каквото и да е.

Общи условия

Активация на акаунт