Въпрос за пътуване до Англия

  • 5 625
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Honda
Роси, май беше миналата година. Бяха хванали групичка от румънски и бълагрски уж участници с фалшиви документи (бизнес визи) и сега само като видят "Бизнес виза" и гледат човека като под микроскоп до съставните му части. Тогава дори бяха затворили английското посолство в София за около месец

Ами Shocked ?! Хм, пропуснала съм го zначи. Мерси zа инфото.

# 16
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Honda
Дани, разводнихме темата, но ти пожелавам безприпядствено даване на виза, с възможно най-малко разправии. Все пак си идвала вече тук.
Целувки и късмет

Изобщо не сте я разводнили,интересно ми е да чета всичко написано. Simple Smile Благодаря ти за пожеланията,дано свършат работа,че като се сетя какво е в посолството и съм на ръба да се откажа Sad Пък ако дойда,дано поне там се видим,че тук не успяхме Wink

Благодаря много на всички,които ми отговорихте.Имам и още един въпрос.Понеже виждам,че при повечето от вас е помогнало обаждане на англичанин.Та майка ми живее с един англичанин,като семейство,но нямат брак.Незнам той дали е възможно да гарантира по някакъв начин,защото по принцип най-вероятно ще отседнем в неговата къща,тъй като в къщата на майка ми е доста пренаселено-там е брат ми с децата,а майка ми живее при мъжа си(не са подписвали,но си и е мъж Embarassed )Джон също е идвал с майка в България няколко пъти и са ми отсядали на гости,ако това би имало някакво значение...Това обаче нямам представа дали трябва да го спомена в посолството...Какво мислите вие? ooooh!  Thinking

# 17
Дани, а дано се видим - мнооооого ще ми е приятно.
А що се отнася до приятелят на майка ти, аз си мисля, не може ли той направо тогава да ви пусне поканата. Тогава просто ще казвате, че му отивате на него на гости. Добър приятел на семейството и толкова. ooooh!

# 18
Цитат на: miravmbd
...По -дпбре майчето да го направи

Сигурно е така. Нямам личен опит в такива ситуации. Само предполагах като имах предвид една българка тук, която отдавна е вече с английско поданство и много от българите я използват да си канят роднини като тя им пуска поканите от нейно име ooooh!  Rolling Eyes  Grinning
Но сега като се замисля, след като видят че има печат един път с посещение до майка й по-добре е наистина може би тя да си я пусне, пък ако се закучят (недай се боже) Джон да звъни

# 19
  • Мнения: 2 452
А защо не я напишат двамата? Те са семейство (поне тук в Канада са юридическо семейство дори и без сключен брак), та може да напишат покана от името на двамата: We, Г-жа еди коя си and her common-law partner, Mr John Doe, would like to invite......
Аз така поканих майка си в Канада преди 3 години.

# 20
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Laura
А защо не я напишат двамата? Те са семейство (поне тук в Канада са юридическо семейство дори и без сключен брак), та може да напишат покана от името на двамата: We, Г-жа еди коя си and her common-law partner, Mr John Doe, would like to invite......
Аз така поканих майка си в Канада преди 3 години.

Ами не би ли трябвало да има някакъв документ за брак Embarassed ,защото като ги знам какви са в посолството може да се заядат,примерно да се хванат за това,че всеки може да каже,че живее с някой...как би могло да се докаже това? Rolling Eyes  ooooh!  Thinking

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Тук поне не трябва такъв документ. Достатъчно е, че са живели заедно в една къща и са получавали сметките си на този адрес. Сoncil таксата да е на името на двамата. Повече от това не трябва! Интересно в посолството как биха интерпретирали тази ситуация  Thinking
Много сложно стана  Rolling Eyes И като се замисля какви мизерни британци идват в БГ и се правят на царе, а ние сме спънати от всякъде, независимо от социалното ни положение  Neutral Face Даже май потенциалните емигранти си вадят визи по-лесно от тези, които само на туризъм са тръгнали.

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Съжалявам, ч е е малко извън темата, но колко струва виза за 1 седмица /предполагам, че я водят за 1 месец/?

# 23
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: miravmbd
На моята приятелка семеиството и,много заможно семеиство,с голям частен бизнес, едвам взе едномесечни визи за Англия.Викаха ги два пъти, отказаха на майката да и дадът 6м зада може пак да отиде, като се роди внучето и да не трябва да чака на опашките от ранни зори.Възрастна жена;не ги трогна.
А пък друга моя приятелка,веднъж била тук, взе втората виза без интервю. #Crazy

Мъжа ми също има стабилен бизнес със контакти в цялата страна и носехме документи за доказателство.Но това не ги спря да ни откажат виза и да решат,че сме потенциални емигранти.А искахме да отидем само за 10дневната ваканция на децата и после да бързаме да се приберем за училище.А те ни отказаха и казаха ,че ако искаме толкова много да отидем в Англия да се явим на повторно интервю след 10.01.Направо бяхме шашнати...ти им обясняваш човешки,че децата тогава вече ще бъдат на училище и не можем...ама "Кат ми пееш,Пенке ле,кой ли ми те слуша..."Ядосах се много,оня си седи зад стъклото,драска си в някакво листче и дори не ни поглежда.Попитах го за аргументите му да ни откаже,защото ние сме изпълнили всичко,което са искали,а той мълчи и само мрънка,че може да емигрираме,аз се запънах и дори повиших тон,казах,че сме много обидени от подобно отношение и разиграване,дори се разплаках(все пак бях бременна),поискахме да ни върнат всички документи,на въпроса им дали ще се явим на второ интервю зявих,че няма,а и нямам намерение да се унизявам повече  и че ми е минало желанието да посещавам страната им.Казах им че моята страна си е достатъчно хубава и не бих я заменила.В Англия нямам желание да живея,достатъчно добре съм си тук,за да ходя да слугувам на някои.Взехме си документите и си тръгнахме...направо си спретнахме малък скандал.Просто не ги издържах...невероятни катили...Ох,защо ли се сетих...направо ми се изпари всякакво желание да ходя отново да се разправям ooooh!  Thinking

# 24
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Kalinka
Съжалявам, ч е е малко извън темата, но колко струва виза за 1 седмица /предполагам, че я водят за 1 месец/?

туристическа виzа с въzможност zа  многократно влиzане, zа до 6 месеца струва някъде 58 евро. А същата важаща zа 1 година е 96 евро.

# 25
Цитат на: Kalinka
Съжалявам, ч е е малко извън темата, но колко струва виза за 1 седмица /предполагам, че я водят за 1 месец/?

Ето цените на визите, но от Б-я за UK

ВИЗОВИ ТАКСИ


Виза за директен въздушен транзит - 80лв
 
Краткосрочна многократна входна виза за 6 месеца -110лв
 
Многократна входна виза за 1 година - 180лв
 
Многократна входна виза за 2 години -210лв
 
Многократна входна виза за 5 години - 265лв
 
Виза с цел обучение (независимо от продължителността)- 110лв
 
Виза по програмата au pair (независимо от продължителността)-110лв
 
Виза по програмата за сезонна земеделска работа-110лв
 
Виза за постоянно местожителство и осиновяване-780лв
 
Виза за зависими територии (Гибралтар и др.) -65лв
 
Виза за страни от Британската общност -65 лв
 
Виза за дългосрочно пребиваване
(включително и представители на фирми)- 225лв

# 26
Дани, ето и инфо от сайта на Британското посолство в София


 
КАНДИДАТСТВАНЕ ЗА ВИЗА


За да кандидатствате за виза, е необходимо да подготвите следните документи:
Попълнен формуляр - приемат се само формуляри на английски език, които можете да намерите на английската версия на сайта.
(Формулярите на български език могат да се използват за справка при попълване на английския вариант.)
  Формуляр за виза, различна от визата за заселване  (PDF, 203K)  http://www.fco.gov.uk/Files/kfile/VAF1%202003%20Non-settlement%20Form,1.pdf

  Формуляр за виза за заселване  (PDF, 193 K)  
http://www.fco.gov.uk/Files/kfile/VAF2%202003%20Settlement%20Form-BG,0.pdf


Валиден паспорт или друг документ за пътуване;
Актуална снимка
Визова такса (в лева);
Други документи, които се изискват във формуляра.


И още
Цитат
Моля, преди да кандидатствате за виза проверете дали:


- сте отговорили ясно на всички въпроси във формуляра/формулярите;
- сте подписали и отбелязали датата на формуляра/формулярите;
- всички необходими документи, които предоставяте, са оригинали или нотариално заверени копия;
- кандидатствате за виза в подходящо време, обикновено не по-рано от три месеца преди пътуването. Това не се отнася за случаите, когато кандидатствате за виза за постоянно пребиваване.

Трябва ли да се явите на интервю?
Визовият служител може да ви зададе допълнителни въпроси, свързани с молбата ви за виза. Това може да стане веднага или можете да бъдете помолен/а да дойдете в друг ден. Ще направим всичко възможно това да стане в рамките на 10 дни след интервюто, но молим да имате предвид, че отлагането може да е и по-дълго преди или по време на периоди с почивни дни.

Какво става, когато подадете документите?
Визовият служител ще провери дали сте предоставили информацията, която е необходима, за да се вземе решение за издаване на виза. Ако данните са недостатъчни, той/тя може да ви помоли да предоставите още информация преди да приеме молбата ви. Това не означава, че молбата ви е отхвърлена на този етап.

Ако посещавате Великобритания като турист:
- вие трябва да разполагате с достатъчно средства, за да покриете разноските по престоя си без да работите в страната. Можете да получите подкрепа от ваши роднини или близки там, но нямате право на финансови средства от обществените фондове;
- нямате право да работите в Обединеното Кралство, макар че можете да осъществявате бизнес или да присъствате на бизнес срещи;
трябва да напуснете страната след максимален престой от 6 месеца.
- Ако кандидатствате за туристическа виза, но служителят по визовите въпроси има причини да смята, че възнамерявате да работите, да не се завърнете в определения срок или да се установите за постоянно в Обединеното Кралство, вашата молба ще бъде отхвърлена.

# 27
Ето въобще всичко за визите им и работното време на "боговете"

Общи условия

Активация на акаунт