Дадох грейпфрут

  • 1 215
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
а тя го изака както си е на зрънца.Имаме само 2 зъба и няма как да го сдъвче добре,но и в стомахчето не се е смлял.Предполагам не е извлякла нищо полезно от него така и ще трябва да го давам на сок/фреш/,обаче не вярвам да го пие.Та,какво мислите вие?Може би и с другите цитруси ще е така.

# 1
  • Мнения: 27 524
За да остане така на зрънца, значи грейпфрутът не е бил пресен и е започнал да изсъхва. Така става и с портокалите, дълго стояли. Няма нищо, давай пак, но да са пресни. Не ги купувай меки и с петна по кората  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ами пресен си беше и много сочен,но може би стомахчето на толкова малко дете не може да разгради ципата на зрънцето newsm78 знам ли.Та затова ви питам,но не е имала стомашно неразположение,така че все нещо е усвоено и ще продължим да си го папкаме.Благодаря ти Блонди! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 640
коя ципа на зрънцето newsm78

# 4
  • Мнения: 27 524
коя ципа на зрънцето newsm78

Цитурсите вътре са на отделни малки зрънца... всяко зрънце е в ципа и там е сокът  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 640
божеее, това ли било  ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 392
Да използвам случая да попитам> Аз днес мислех да дам на Симона за първи път, че вече ми става лошо да гледам как яде по 3 банана на ден ooooh! Ще вземе да ги намрази накрая, но само това яде от плодовете вече. Имаше периоди, когато ядеше грозде, пъпеш, но за кратко.  Thinking
Мисля, че , с оглед на възрастта и, вече мога да и дам цитруси, но ме притеснява фактът, че в момента пак и никнат зъби, и то доста мъчително. Sad Май не трябва да въвеждам нова храна... newsm78Какво ще кажете?

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз се чудя още за тези цитруси. И ние сме основно на банани и плодови(готови) пюрета. Имам лоши спомени от баткото. Свекървата му беше дала на два месеца сок от портокал и след това беше голямо дрискане. На него цитруси му дадох доста по-късно чак към три-четиригодишен. Та сега ме е страх да дам на малката. Може би ще пробвам с малко сок.
margo71, цитрусите лесно стават на сок, щом не ги обработва стомахчето, давай сокче.

# 8
  • Мнения: X
Давай, смело. И до ден днешен моята пък си ака царевицата, както си я е яла, а има пълен набор зъби.

# 9
  • Мнения: 6 461
След като яде грейпфрут-давай даже и на зрънца да излиза Mr. Green
Моите и двамата не можах да ги науча да го ядат.

# 10
  • Мнения: 180
Моя син е на 9м. и яде каквото му сложа в устата- грейпфрути, портокали, ябълки, киви, круши, грозде, пъпеш, бянани и тн. С бананите не прекалявам, защото са доста дебелеещи, а той си е в горните граници така или иначе. не се е подрисквал (извинявам се за думата) от нищо.

# 11
  • Мнения: 7 640
Давай, смело. И до ден днешен моята пък си ака царевицата, както си я е яла, а има пълен набор зъби.

то и големите по мои наблюдения са така Laughing Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт