детски кардиолог???

  • 18 620
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Моля ви мами, ако някой може да ми каже къде е преместена Детска кардиологична клиника  в София.Говоря за тази, коато се намираше зад ВМА.Предварително ви благодаря!!! Praynig

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Детска кардиология има в Трета градска, тя сега е кардиологична болница.

# 2
  • Мнения: 1 710
А добър детски кардиохирург определено днес, след операцията на Лъчи е д-р Митев - пак в + градска. Имаме му координатите, ако ви трябват - пиши ми на лични

# 3
  • Мнения: 252
Детска  кардиологична  болница  се  намира на  ул. Коньовица 65 (трета  градска  болница)

Лекарите , които преглеждат децата са  няколко, аз  знам само
Д-р Павлова  и д-р Велковски, но има  и други. В общи линии всички са  добри.
В клиниката и в  реанимацията  на  3 ия етаж работят  и всеки ден се сменят  около дузина  и повече детски кардиолози.
И хирурзите  са  няколко, но най-известни са д-р Лазаров  и д-р Митев.
ето сайт:

http://www.hearthospital.bg/infantileDiseases.php
http://www.hearthospital.bg/childHeartSurgery.php

там  има  и телефони, ако те  интересува

лек ден Simple Smile

# 4
И аз познавам д-р Павлова, мн мила жена, отдели ни доста време, внимателно обясни ситуацията, въобще сме доволни от нея. Тя и д-р Великовски са доста препоръчвани като детски кардиолози.

# 5
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Много ви благодаря,днес свършихме работа.Пратиха ме при доц.Томова в Университетска болница.Беше също много внимателна жената..  newsm10       Но за още едно лекарско мнение никога не е късно.Така че след един два дена сме там,че малката е болна. smile3512 Писна ми от сополи ,темп.и кашлици.Но започнах да я давам на детска градина

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
и НИЕ ИМАМЕ кардиологичен проблем.Надявам ,се да не  стига до операция.Ходим в 3 -та градска болница.Последният път бяхме при д-р Дашева ,ходили сме и при д-р Павлова.Сега ще ни води  с познат,но мен ме е повече страх.Надявам се дасе оправят всички дечица !Успех на всички!

# 7
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Защо да те  е страх,.Аз днес бях много притеснена и първата, която знам е тази на Д.Несторов-детска клиника, и си имаше и кардиолог,доц.Томова.Не съм чела отзиви за нея.Както писах- съм доволна, ще се прегледаме и в 3 градска, вчера вечер ми я препоръчаха.Засега няма проблем Praynig,но ни прати на ехокардиография.И тогава вече ще се срещаме пак.Е, зависи....дано не се налага  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Мнението ми за Детската педиатрична болница на "Димитър Несторов"е отрицателно.Вярно е имат кардиологично отделение,но там не бих отишла след преживяванията си там,от които още се стряскам в сънищата.

# 9
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Обяснете ми защо?Моля ви ,ако все пак ви е възможно, кое е лошото....лекарите ли,неправилна диагноза ли....ако не искате да бъде явно, поне на лични.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
Ще отговоря,аз не крия!Наложи се за уж"профилактични изследвания"(според свеки)тя лично познавала доктора.да лежа в тази клиника с двете деца(умишлено не споменавамн името на лекаря,който иска може на лични)ТА<какво се случи:Взеха на децата кръв излязоха резултатите и изведнъж отново дойдоха да вземат кръв И о УЖАсС самия доцент ми съобщи новината едното ми дете имало последен стадий на левкемия  ТОй лично бил проверил резултата.Представете си ужаса ,който беше в моето сърце.Въпреки това аз взех на ръце детето и отидох при приятелка лаборантка 4 проби направихме и НИЩО.След това се извиниха,че допуснали груба грешка.Дотук нищо изписаха ни ,но аз не получих  епикриза,въпреки ,че 7 дена поред аз ходих до болницата.Било практика ,това вече е по думите на лекарката от 3 -та градска.Плащахме за всичките уж изследвания,които правиха на децата ,СуМата ,която оставихме на лекаря беше ок 650лева.И  в крайна сметка оная вещица(свеки) призна,че не го е  познавала,а тъпия ми по онова време мъж се е доверил.Но вече не е така.Сега се слуша моето мнение!!Надявам се и за в бъдеще!

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 18:44 от marianasot

# 11
  • Мнения: 252
....
И о УЖАсС самия доцент ми съобщи новината едното ми дете имало последен стадий на левкемия  ТОй лично бил проверил резултата.
...

Последен  стадий на  левкемия без  никакви симптоми при детето  Shocked
Тея луди  ли са , какви са тея  лекари !  #2gunfire
Възмутена съм  #Crazy

# 12
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Да ,права си.Имаш основания да си ужасена.Но поне можеш според мен,и да се радваш много.Всичко бих дала, и на мен да ми се случи ,дори и след 3 години, а не като теб 7 дни ,да ми кажат , че диагнозата е грешна.Така, че не се нервирай, завиждам ти благородно. newsm53

# 13
  • София
  • Мнения: 1 951
Благодаря!Само никой не може да върне нервите,които изхабих ,тогава.Каква е вашата диагноза,какво му е на вашето сърчице?

# 14
  • Мнения: 1 588
Мнението ми за Детската педиатрична болница на "Димитър Несторов"е отрицателно.Вярно е имат кардиологично отделение,но там не бих отишла след преживяванията си там,от които още се стряскам в сънищата.

Ние сме били там с голямата ми щерка 3-4 пъти за по 3 дни на изследвания (тя има междукамерен дефект) - при доц. Томова. Никога не сме имали никакви проблеми. Единственият проблем е, че д-р Томова е доста заета и всеки път сме си получавали епикризата със закъснение. Но пък и ние не сме ходили там никога с цел да си получим епикриза да я развяваме насам-натам, а по-скоро да се види дали лечението помага и какво е текущото състояние.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз съм била един единствен път и НЕ получих никаква епикриза.НИКАКВА.Не съм уточнявала при  кой лекар бяхме.Бяхме срещу заплащане на всички манипулации ,които извършиха на децата,а срещнах само болка и огорчение.Нямам добро мнение за цялата клиника.Има и други майки с подобни оплаквания,на моите.

# 16
  • Мнения: 1 588
Аз съм била един единствен път и НЕ получих никаква епикриза.НИКАКВА.Не съм уточнявала при  кой лекар бяхме.Бяхме срещу заплащане на всички манипулации ,които извършиха на децата,а срещнах само болка и огорчение.Нямам добро мнение за цялата клиника.Има и други майки с подобни оплаквания,на моите.
Нямам представа на какво се дължи това. Наистина преживяла си нещо ужасно с тази погрешна диагноза, просто потръпвам какво ти е минало през главата... Сега, като се замисля, и ние сме се "засичали" с едно дете с такава диагноза, докато бяхме там в края на декември 2005 година. Беше само в стая с майка си и всички стъпваха "на пръсти", като минаваха наблизо... Добре, че вашето преживяване е било само лекарска грешка, и добре, че ти си се заела да потърсиш друго мнение... Изживяното от теб би трябвало да е урок за всички мами, на които сервират тежки диагнози за децата им.

Според мен не е правилно да премълчаваш имената на хора, които действат толкова небрежно. Нали затова имаше някъде във форума "черен списък" на лекарите?

А какво им има на сърчицата на твоите деца?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
Доцент Александър Куртев! АКо изобщо е лекар!На едното му има нещо.Диагнозата е  порок ,но сме добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 951
Добавих го в черния списък.Просто не се бях замисляла досега.Благодаря!Неговото място е там.

# 19
  • Мнения: 252
Ами , ако става въпрос ето за  този Александър Куртев :
http://www.medinfo-bg.com/?page=ask

той е професор!

Цитат
Проф. д-р Александър Куртев е роден в Пирот, Югославия. Завършва Медицинския университет в София през 1968 г. като първенец на випуска. През 2001 г. защитава успешно дисертационен труд и получава научната степен Доктор на медицинските науки. През 2003 г. е избран за доцент към Катедрата по детски болести на Медицинския университет, а през 2004 г. оглавява същата Катедра в МУ. Същата година е избран за заместник председател на Научния съвет по майчинство и детство (НСМД). От 2005 г. е професор. От 2006 г. е Национален консултант по детски болести. Работи в Клиника по детска ендокринология, диабет и генетика в Университетска детска болница, София.
 
 
Има многобройни научни публикации в областта на детските болести - диабет, детска ендокринология, генетика.
 
 
Член на: 
Българската научна педиатрична асоциация, Българско дружество по ендокринология, ISPAD (Международна асоциация по детско-юношески диабет) - 1987, ESPE (Европейска асоциация по детска ендокринология) - 1995, от две години е член на борда на Клуба за изучаване на затлъстяването към ESPE, ATA (Американска тиреоидна асоциация - единствен представител на страната) - 1997, ETA (Европейска тиреоидна асоциация) - 1999.

Ако е този, не  ми го  побира  ума, как  може  такъв  специалист да прави такива грешки !  Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 1 951
Не се оправих с линка.Но става въпрос за същия!

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А добър детски кардиохирург определено днес, след операцията на Лъчи е д-р Митев - пак в + градска. Имаме му координатите, ако ви трябват - пиши ми на лични


Да за него и за д-р Стоян Лазаров само хубави неща съм чувала

# 22
  • Мнения: 1 288
Много ви благодаря,днес свършихме работа.Пратиха ме при доц.Томова в Университетска болница.
и ние ходим при доц.томова. изключително внимателна е и много добър специалист. освен това техниката в болницата е чисто нова и модерна. има цветен ехограф.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 951
Отвори ми се линка.Същият е.Ние лежахме през пролетта на 2004г.Тогава беше още доцент.А сега с ужасс установих,че е станал ПРОФЕСОР!???

# 24
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Имаме учестен пулс(131-151),но мисля, че ще се оправим, защото баба и я е поглезила със кока кола.Сега на 15.11. сме на ехокардиограф.Иначе е със глухота.В момента сме със кохлеарен имплант.Дано се окаже , че причината е колата. Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 1 951
ДАно стискам палци!Ах тази баба.И моите  деца,много обичат  кола.

Общи условия

Активация на акаунт