Какво ми е?

  • 6 860
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 255
Няколко пъти получавам нещо незнам как да го определя.Заболява ме сърдечната облас и някаква гореща вълна ме обзема в главата това е за секунди и ми премалява.Ходила съм на кардиолог но той каза,че сърцето ми е здраво.Незнам дали може да се дължи на нервна почва но това когато ми става е доста страшничко.Моля ако някой го е получавал да сподели.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отиди на невролог и евентуално- на психиатър.

# 2
  • Мнения: 819
Виж си кръвната захар.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Кръвното как ти е? Ако можеш точно в такъв момент го измери.
Може и кръвната захар да ти пада

# 4
  • Мнения: 666
Провери си кръвната захар и кръвното налягане

# 5
  • Мнения: 9 095
и аз смятам че е от кръвното, главата "стяга" ли те?

# 6
  • Мнения: 7
И аз смятам, че е на нервна почва. Преди време имах подобен проблем, стягаше ме сърдечната област толкова силно, че чак ми изтръпваше ръката. Оказа се от напрежение (най-общо казано) гръдната мускулатура се свивала и предизвиквала тази неприятна болка. Но е хубаво да отидеш на лекар. Идеята за невролог е добра, но според мен ако ще посещаваш нещо със "психо" ти трябва психолог, а не психиатър.
Успех

# 7
  • Мнения: 643
Възможно е и да е психологичен проблем, но тогава трябва да дадеш малко повече инфо, къде ти се случва това, при определена ситуация ли, или няма никакво значение, забелязала ли си да си по - напрегната в моментите в които ти се случва. Моят съвет е първо да отстраниш всяка възможност за органична причина, ако се окажеш здрава, потърси психологическа помощ.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Идеята за невролог е добра, но според мен ако ще посещаваш нещо със "психо" ти трябва психолог, а не психиатър.
Успех
Между психиатър и психолог няма нищо общо освен корена на думата. Психологът не е лекар и едва ли може да помогне в случая. Описанието наподобява паническо разстройство и психиатър е правилният лекар.

# 9
  • Мнения: 6 461
Мисля че е на нервна почва.

# 10
  • Мнения: 677
Освен на емоционална основа,може да се дължи и на хормонален дисбаланс,отиди на ендокринолог за да изследват щитовидната жлеза.
Успех, дано е само от емоции.

# 11
  • Мнения: 6 461
Освен на емоционална основа,може да се дължи и на хормонален дисбаланс,отиди на ендокринолог за да изследват щитовидната жлеза.
Успех, дано е само от емоции.
Аз съм със заболяване на щитовидната жлеза ,но това което описва не ми се е случвало.

# 12
  • Мнения: 255
Благодаря ви момичета.По принцип кръвното ми е ниско.Правила съм си изследване за гуша -нямам.Май наистина е на нервна почва но незнам ставало ми е внезапно.Доста е гадничко и ме плаши имам чувство,че нещо ми става в главата и ще припадна ,отмалявам това трае секунди.

# 13
  • Мнения: 3 447
Описанието наподобява паническо разстройство и психиатър е правилният лекар.
Съгласна съм  Peace

# 14
  • Мнения: 823
И аз имам подобни оплаквания, но и кръвното ми пада до 80-40.Преди 3 седмици дори бях преди колапс ,бях сама с децата и се уплаших много ConfusedИзвиках бърза помощ и ми казаха,че нервна криза съм направила-усещах и тежина на гърдите.Сложиха ми деазепам и ми казаха да взимам сутрин по едно хапче деаксин за успокоение.Понякога пак усещам сърцето да ме боли(знам ,че сърце не боли,но точно в тази област ми е болката)Ето днес пак ми прилоша и какво да правя не знам ,а и на какъв специалист да отида ooooh!След инцидента преди ходих при джипито, изследвания пълни ми направи-никакви отклонения-а защо се чувствам така  Tired

Това го писах и го копирах сега от другата тема за ускорения пулс.А днес четох,че тези симптоми са при кардионевроза.Причината за това заболяване е стресът-механизмът на заболяването е следният:стресът ''произвежда'' адреналин,който е удар по сърцето и по кръвоносните съдове.Спасението е в това да се избягват стресови ситуации . При кардионевроза болният постоянно се измъчва от безсъние,световъртеж,болки в сърцето,задушаване,аритмия ,тахикардия,понякога пред очите пада тъмна пелена
Ако искате да прочетете повече -вестник ''доктор''6-13.11.2006

# 15
  • Мнения: 255
А това по принцип трябва ли да се лекува?Ще гледам да купя вестника дано да го намеря.А пиши ли дали е опасно?

# 16
  • Мнения: 823
Ами не се лекува ,трябва да си по-спокойна и пише,че повече витамини да се приемат.След поставена диагноза също и медикаменти предписват Tired"Понякога кардионеврозата изчезва сама,но въпреки това болният трябва да се съобразява със сърцето си-да ходи в планината,да се запали по туризма,и ще забрави оплакванията"

# 17
  • Мнения: 9 095
аз също имам такива пристъпи, но е от кръвното, когато се променя времето и вкъщи е топло, а навън студено и като изляза и веднага ми прилошава и ми пада кръвното, това ми го обясни лекарката миналата година, защото и аз много се бях уплашила, много газирано и шоколад и ще се почувствате по- добре, ако е само от кръвното, но каквото и да е- спокойствие му е работата Peace

# 18
  • Мнения: 146
И аз смятам, че е на нервна почва. Преди време имах подобен проблем, стягаше ме сърдечната област толкова силно, че чак ми изтръпваше ръката. Оказа се от напрежение (най-общо казано) гръдната мускулатура се свивала и предизвиквала тази неприятна болка. Но е хубаво да отидеш на лекар. Идеята за невролог е добра, но според мен ако ще посещаваш нещо със "психо" ти трябва психолог, а не психиатър.
Успех
По-скоро психотерапевт.

# 19
  • Мнения: 589
Познато ми е до болка.Предписваха ми (от лексотан до диазепам през атаракс и ксанакс ) какви ли не транквиланти...Постарай се да не се стресираш,да не се поддаваш на мрачни мисли.Казвай си,че нищо не може да те уплаши.
   Последно,преди 4 години ,една невроложка ми изписа "Атаракс" и "Милгамма N",ама ми помогна по-скоро промененият ми мироглед.Вече не се ядосвам за глупости,гледам да избивам всичко на майтап и...много,много се смея! Не пропускам повод да се хиля.Стягането,тревожността и чувството,че ей-сега ще колабирам,изчезнаха!

# 20
  • Мнения: 84
Имах подобни преживявания + изтръпване на лявата ръка. Мислех си, че е прединфарктно състояние и много се шашках, всеки път като се случи. Забелязах обаче, че от 50г ракия ми минава Simple Smile
Оказа се Panic disorder, резултат от депресия. Мина ми от самосебеси в момента в който разбрах, че е на психична основа, а не на "инфарктна" Simple Smile

# 21
преди 10 дни излязох от болница с диагноза бронхиекстазна болест в изостряне,но не се чувствам добре,получавам сърцебиене дори като лежа,имам болки в лявата ръка,постоянно съм с отоци по лицето и краката,вие ми се свят и ми прималява,нямам сили да ходя,освен това имам и силен задух,ходя по лекари,но без резултат,само на психиатър не съм ходила,не мога да ходя на работа,а съм сама с 2 деца,моля ви,помогнете ми къде да отида и как да се лекувам,много ме е страх,лека вечер

# 22
  • Мнения: 1 984
преди 10 дни излязох от болница с диагноза бронхиекстазна болест в изостряне,но не се чувствам добре,получавам сърцебиене дори като лежа,имам болки в лявата ръка,постоянно съм с отоци по лицето и краката,вие ми се свят и ми прималява,нямам сили да ходя,освен това имам и силен задух,ходя по лекари,но без резултат,само на психиатър не съм ходила,не мога да ходя на работа,а съм сама с 2 деца,моля ви,помогнете ми къде да отида и как да се лекувам,много ме е страх,лека вечер
няма да имаш полза от психиатър...

# 23
  • Мнения: 1 984
Няколко пъти получавам нещо незнам как да го определя.Заболява ме сърдечната облас и някаква гореща вълна ме обзема в главата това е за секунди и ми премалява.Ходила съм на кардиолог но той каза,че сърцето ми е здраво.Незнам дали може да се дължи на нервна почва но това когато ми става е доста страшничко.Моля ако някой го е получавал да сподели.
тн. сърдечна невроза... неприятно но не е страшно...

# 24
  • Мнения: 729
Мисля че е на нервна почва.
Да,на нервна почва е.Зълва ми получава такива пристъпи.Доста страшна гледка.Племенниците ми са доста изплашени от това,което й се случва на моменти.Пие лекарства,но за сега те само помагат за по-леките пристъпи.Но все още ги има.Върви на психиатър-той ще ти назначи лечение.Успех.  Hug

# 25
  • Мнения: 505
Аз само да повторя за кръвната захар... възможно е да пада...

# 26
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз само да повторя за кръвната захар... възможно е да пада...

 Peace

И аз!
За съжаление, по-голямата част от лекарите, изхождайки от позицията на божествени, ще кажат сърдечна невроза и ще те отминат.

Общи условия

Активация на акаунт