Късно проговаряне при децата

  • 31 513
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 242
Не се притеснявай.
Аз се бях паникьосала много. Детето ми проговори точно на 2.8 г.
Беше ми страшно кофти, всички дечица не можеш да им затвориш устата, само мойто "ъ ъ  ъ ...".
Почнаха и подмятания от близки хора, тип свекърви, че детето не е наред. #2gunfire
Трябва да ти кажа че това дете изведнъж като се отприщи....явно е трупал, трупал запас ...до сега не можеш да му затвориш устата! Стана изведнъж, като с магична пръчка.
 Joy

# 16
  • Мнения: 4 392
,братовчед ми са го водили по лекари и нищо, не е казвал и думичка до 3г. и след това е започнал изведнъж правилно да говори ,направо изречения ,като голямо дете

Това са " кристалните деца"! Grinning Всичко разбират, но проговарят късно, около 3 годишна възраст. Обикновено са с много големи и изразителни очи, миротворци са от най- ранна възраст, мразят насилието, с много силни интелектуални способности.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
Имам близнаци.водила съм ги на логопед,защото "имаха техен си език".Перфектно се разбираха.Да,ама околните не можеха.Вече се справят много добре.Нямаха проблем с изговарянето на някой сложни букви.

# 18
Моята дъщеря също си говори на "свой език".Устата и не спира,но аз нищо не й разбирам.По цял ден само се сърди,много е изнервена,само крещи и посяга да удря батко си.Може би иска да разберем какво иска,но ние не можем.

# 19
  • Мнения: 2 543
Не препоръчвам на никого да се успокоява с това, че еди-кой си проговорил късно. Закъсняването в говора може да е причинено и от нещо сериозно, както беше при нас. Моят син е с увреден слух и ако не бях се успокоявала, щяхме да открием много по-рано проблема. Ако едно дете не говори, трябва да му се изследва слуха и да се консултира с логопед. Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 412
И според мен не е нужно да се чака, това че някой е проговорил на 3,5 години, не ме освобождава от отговорност за моето дете.
Заведох дъщеря ми на логопед преди 2 годишна възраст, логопедите в тази възраст работят и за внимание, разбиране, самочувствие на детето.
Доколкото знам, не са много логопедите, които работят с деца под 3 години, ако попаднеш на специалист за 4 и нагоре е възможно консултацията да не е правилна - препоръчвам ти Нина, nnnnnina http://consult.speednetbg.net/ /консултира в темата Консултация с логопед/.

# 21
  • София
  • Мнения: 208
чувала съм,че ако детето е добре със слуха дори и да проговори по-късно не е голям проблем,но консултацията с логопед е задължителна

# 22
  • Мнения: 58
Мисля,че и аз мога да се включа.Моята дъщеря е на 2г.когато беше на 9мес. започна да казва /мама,тати.дай.дядя/Когато проходи спря да приказва ,сега не казва нищо.Това лято боледува много и правихме всевъзможни изследвания и
ни казаха,че имала трета сливица от която не приказвала.Незнам колко е вярно това,но се надявам скоро да проговори.

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не може трета сливица да пречи на говоренето, но може да има намаление на слуха заради нея. Хубаво е да се посъветвате и с други УНГ лекари и логопед.

Общи условия

Активация на акаунт